Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Nie ma zgody, ani rozejmu. Myśląc Ojczyzna – red. Stanisław Michalkiewicz.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-31

Radio Maryja Radio Maryja

Szanowni Państwo! 

Minęły Święta Wielkanocne, które – jak każde święta – są dobrą okazją do przypominania, że zgoda buduje, niezgoda rujnuje, a zatem – do nawoływania do zgody. Jeszcze przed Świętami pan prezes Kaczyński zaapelował do opozycji o rozejm aż do Światowych Dni Młodzieży, które mają odbyć się w ostatnich dniach lipca w Krakowie z udziałem Jego Świątobliwości Franciszka. Ale chyba sam nie wierzy w skuteczność tego apelu, bo Prawo i Sprawiedliwość na 10 kwietnia przygotowuje w Warszawie potężną manifestację. Pretekstem jest kolejna, szósta już rocznica katastrofy smoleńskiej, ale wiadomo, że nie o katastrofę tu chodzi, tylko o pokazanie, że rząd też cieszy się poparciem społecznym, być może nawet większym, niż obrońcy demokracji grupowani w Komitecie, na którego fasadę tajne służby wysunęły kolejnego naturszczyka, filuta „na utrzymaniu żony” czyli pana Mateusza Kijowskiego, najwyraźniej wyznaczonego na „Bolka” naszych czasów. Wskazuje na to również rewerencja, z jaką pan Kijowski był przyjmowany nie tylko przez unijnych dygnitarzy w Brukseli, ale również – z jaką ma być przyjmowany przez Naszego Najważniejszego Sojusznika, to znaczy – w Kongresie Stanów Zjednoczonych i Departamencie Stanu, które zamierza odwiedzić w tym samym terminie, co prezydent Andrzej Duda. Najwyraźniej Nasz Najważniejszy Sojusznik pogrywa z Polską w bambuko. Kiedy trzeba udostępnić Stanom Zjednoczonym polskie terytorium do rozgrywki z Moskalikami, to mamią naszych Umiłowanych Przywódców błyskotkami w rodzaju „rotacyjnej obecności” symbolicznego amerykańskiego kontyngentu, ale jednocześnie Główny Cadyk III Rzeczypospolitej w osobie pana Aleksandra Smolara informuje, że Departament Stanu rozważa „ochłodzenie stosunków” z powodu zagrożenia demokracji w naszym i tak już przecież nieszczęśliwym kraju. No a któż lepiej dogodzi demokracji, jeśli nie stare kiejkuty, które za napiwek zrobią wszystko, czego tylko tylko Nasz Najważniejszy Sojusznik od nich zażąda? Kiedyś, za pierwszej komuny, stare kiejkuty dogadzały socjalizmowi i sojuszom, bo takie wtedy było gusło, no ale czasy się zmieniły, nastał nowy etap, a wraz z nim – nowe mądrości, według których najważniejsza jest demokracja, no i oczywiście – sojusze, bo jakże by inaczej? W tej sytuacji tylko patrzeć, jak pan Kijowski, jako cywilna, demokratyczna ekspozytura starych kiejkutów, dostanie pokojową nagrodę Nobla, na tej samej zasadzie, jak w swoim czasie dostał inny noblista, Lech Wałęsa.

Jak widzimy, tubylcze demonstracje, wszystko jedno – czy inspirowane obroną demokracji, czy kolejną rocznicą smoleńskiej katastrofy, nie robią specjalnego wrażenia ani na Naszym Najważniejszym Sojuszniku, ani na Sojusznikach Drobniejszego Płazu. Co tam w naszej sprawie postanowią, to tak i będzie. Najwyżej znajda sobie, albo na poczekaniu wystrugają sobie z banana jakiegoś nowego faworyta, który potrafi przelicytować nawet starych kiejkutów, chociaż wydaje się to niepodobieństwem. Tymczasem minęły Święta Wielkanocne, a po tych Świętach swoje stanowisko na temat ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej miała zająć Komisja Europejska. Jak wiadomo, w styczniu wszczęła ona wobec naszego nieszczęśliwego kraju procedurę sprawdzania stanu demokracji i praworządności. Skoro procedura została wszczęta, to musi się jakoś zakończyć, więc nie jest wykluczone, że zakończy się jakimiś zaleceniami pod adresem rządu. Ponieważ Komisja Europejska zamierza wziąć pod uwagę ustalenia Komisji Weneckiej, którą pan minister Waszczykowski nie wiadomo po co do Polski zaprosił, to możemy się spodziewać, iż zalecenia Komisji Europejskiej wyjdą naprzeciw oczekiwaniom starych kiejkutów.  Skoro dostaną takie potężne wsparcie, to będą chcieli kuć żelazo póki gorące, a w tej sytuacji chyba puszczą mimo uszu apel prezesa Jarosława Kaczyńskiego o rozejm. Przeciwnie – zarówno stare kiejkuty, jak i ich polityczni poputczykowie z ugrupowań opozycyjnych raczej zaostrzą walkę o demokrację i praworządność, zgodnie z przewidywaniami Józefa Stalina, który zauważył, że walka klasowa zaostrza się w miarę postępów socjalizmu. A ponieważ socjalizm postępuje, to nie ma szans, żeby ktokolwiek przejął się wezwaniami do zgody tym bardziej, że Święta Wielkanocne już minęły.

Stanisław Michalkiewicz

Komentarzy 5 do “Nie ma zgody, ani rozejmu. Myśląc Ojczyzna – red. Stanisław Michalkiewicz.”

 1. Skutki kolejnej UTOPII tym razem z wiarą w WOLNY RYNEK,który kreuje WOJNY SPRAWIEDLIWE w imię obrony DEMOKRACJI :
  http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/bezrozumna-nowoczesnosc/

 2. Magdalena said

  Wczoraj dowiedzieliśmy się o ” zaproszeniu” obcych wojsk na teren Polski.
  W normalnym świecie nazwalibyśmy to zdradą narodową ( dopiero co pozbyliśmy się innych wojsk okupacyjnych)
  Ale na łamach portalu RM piszą zacni profesorowie, którzy wyrażają swoją radość z tego powodu….
  …no więc po co nam RM??
  Ogłupiaczy mamy pod dostatkiem!

  Jeżeli Polacy- katolicy nie rozumieją powagi sytuacji, która pokazuje, że wojsko USA w żadnym państwie, w którym stacjonują nie przyczyniło się do zwiększenia jego bezpieczeństwa i rozwoju, a wręcz przeciwnie, to już niczego nie pojmą….
  Gminy żydowskie jako rekompensatę mogą nabywać ziemię, ochraniane będą przez armię USA, to szykuje nam się druga Palestyna….
  Z naczelnym cadykiem ojcem Rydzykiem, który dalej będzie usypiał naród
  – inaczej się nie dało, wybierajmy mniejsze zło ( jak zawsze)

 3. pugnus said

  Ciekawe wiesci sa na miescie ,mianowicie prokuratura wszczela postepowanie przeciwko czlowiekowi ,ktory grozil Kijowskiemu dodajac przy tym liczne komentarze antysemickie!Czyzby wyszlo na”jaw pochodzenie ….naturszczyka i jego wyjatkowe chody na Zachodzie ?

 4. gość said

  Kiedy polski rząd zajmie się obcą agenturą?

  Dziś na portalu niezależna.pl pojawiła się szokująca (dla ludzi mających wyrobioną świadomość polityczną) informacja. Otóż okazuje się, że działaniami organizacji o nazwie Akcja Demokracja stoją niemieckie pieniądze. Akcja Demokracja drukuje i rozwiesza w miastach antyrządowe plakaty jak gdyby nigdy nic. Więcej TUTAJ.(http://niezalezna.pl/78383-antyrzadowe-reklamy-w-warszawie-w-tle-niemcy-i-deutsche-bank)

  To nie pierwsze antyrządowe działanie organizacji finansowanych z zagranicy. Lewactwo przyjmuje pieniądze ze wschodu i zachodu na różne antycywilizacyjne i antypolskie działania. Victor Orban już dawno temu zablokował strumienie pieniędzy płynące do takich organizacji.
  Dlaczego w Polsce nic takiego się nie dzieje? Dlaczego obca agentura działa w Polsce tak bezczelnie? I wreszcie dlaczego po pół roku rządów PiSu, żaden złodziej, czy obcy agent nie poszedł siedzieć?

  Nie może być litości dla złodziejstwa i zdrady. Zuchwałość antypolskich sił sięga zenitu. Niech przykładem będzie skazanie Mariusza Kamińskiego za to, że odważył się walczyć z korupcją. Jeżeli rząd PiS straciłby władze, mielibyśmy do czynienia z masowym wsadzaniem patriotów do więzień. Już teraz mają czelność grozić prezydentowi Dudzie i premier Szydło Trybunałem Stanu.
  Na co czekają polskie władze?

  http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/kiedy-polski-rzad-zajmie-sie-obca-agentura.html

 5. SEMITYZACJA Europy,również z planami na Polskę aby utwierdzić wartości CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,czytaj ŻYDOWSKIEJ,jak ja nazwał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE ma swoje cele.Narzędziem jest kolejna UTOPIA z wiarą w WOLNY RYNEK.
  Cywilizacyjnie ukształtowana przewrotność jest udokumentowana w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który uaktywnił militaryzację handlu wojną i pokojem.
  Sam proces handlowania wojna i pokojem opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA.Językiem matematyki potwierdził Song Hongbung w WOJNA O PIENIĄDZ pokazując historię bankowości od czasów wojen napoleońskich na przykładzie sagi rodu MayerRothschild.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: