Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prezydent podziękował Polonii w USA za dbanie o dobre imię Polski

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-31

Radio Maryja

Prezydent Andrzej Duda podziękował Polonii w USA za „budowanie prawdy historycznej” dotyczącej dziejów Polski i dbanie o jej dobre imię. Dziękował też za „spokojne i rzeczowe” tłumaczenie elitom w Stanach Zjednoczonych rzeczywistego obrazu ostatnich zmian w naszym kraju.

Prezydent od wtorku przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie m.in. weźmie udział w Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego (w piatek). W czwartek wieczorem Andrzej Duda będzie natomiast uczestniczył w obiedzie wydanym w Białym Domu przez prezydenta Baracka Obamę dla wszystkich kilkudziesięciu przywódców przybyłych na szczyt.

W środę prezydent spotkał się w National Press Club ze środowiskiem ekspertów z waszyngtońskich think tanków, z którymi rozmawiał m.in. o polskiej koncepcji bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym o lipcowym szczycie NATO i polskich oczekiwaniach wobec niego.

Andrzej Duda spotkał się też tego dnia z amerykańską Polonią; najpierw w jej młodymi reprezentanci a wieczorem w polskiej ambasadzie z szerszym gronie.

Podczas wieczornego spotkania prezydent dziękowała Polonii m.in. z Waszyngtonu, Chicago i San Francisco za kultywowanie polskiej tradycji i polskiego języka.

Chciałbym podziękować za dbałość o nauczanie języka polskiego; za to, co państwo czynią w kwestii wychowania następnych pokoleń w duchu poczucia łączności z ojczyzną; to język, to znajomość naszej historii, to wszystko to, co wielu z państwa na co dzień czyni bardzo często całkowicie społecznie – mówił prezydent.

Jak zapewnił, razem z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim i premier Beatą Szydło czynią starania, aby ze strony państwa polskiego wzmocnić tę działalność, w tym zapewnić odpowiedni status nauczyciela polonijnego.

To wymaga zmian legislacyjnych; będziemy te zmiany czynili – powiedział prezydent.

Podziękował też Polonii za „budowanie prawdy historycznej” dotyczącej dziejów Polski i dbanie o jej dobre imię w Stanach Zjednoczonych.

Wiemy wszyscy doskonale, że nie jest to łatwe zadanie. Nie chce mówić, że ktoś specjalnie przedstawi informację, które mają postawić Polskę w złym świetle. Chciałbym wierzyć w to, że wszelkie sytuacje, kiedy dochodzi do zakłamania historii, są po prostu efektem braku wiedzy – powiedział Duda.

Jak dodał, obrona dobrego imienia Polski to zadanie przede wszystkim dla polskiego rządu, ale także dla władz lokalnych. Pięknym przykładem tego – zaznaczył prezydent – jest niedawne otwarcie muzeum upamiętniające Polaków ratujących Żydów w Markowej, „w miejscu gdzie niemieccy naziści dokonali zbrodni na polskiej rodzinie Józefa i Wiktorii Ulmów mordując ich, ich dzieci oraz ich żydowskich sąsiadów, których przyjęli pod swój dach w czasie kiedy Niemcy dokonywali Holokaustu na Żydach”.

Duda zaznaczył, że w instytucie Yad Vashem jest ponad 6 tys. drzew upamiętniających Polaków ratujących Żydów.

To jest nasza duma, coś czym powinniśmy się szczycić i co zadaje kłam wszelkiemu fałszowi historycznemu – podkreślił prezydent.

Podziękował amerykańskiej Polonii za to, że głoszą „niestrudzenie prawdę o naszej historii” i nie boją się „sprzeciwiać sytuacjom, kiedy w przestrzeni medialnej, publicznej w Stanach Zjednoczonych pojawiają się informację szkodzące Polsce”. Prezydent zapewnił, że Polonia będzie miała w tej działalności wsparcie ze strony prezydenta i polskiego rządu.

Podziękował też, za to, że Polonia „spokojnie i rzeczowo” przedstawia władzom USA i mediom „rzeczywisty obraz sytuacji, która ma miejsce obecnie w Polsce”.

Pojawia się na ten temat wiele nieprawdziwych informacji. Te sprawy trzeba spokojnie wyjaśniać. Polska naprawdę ma się dobrze, demokracja w Polsce ma się dobrze, wolność słowa ma się dobrze. Oczywiście są spory polityczne, czasem bardzo ostre. Mam nadzieję, że uda się je wyciszyć, uda się znaleźć rozwiązania, które będą mogły być zaakceptowane, które umocnią demokratyczność ważnych instytucji życia państwowego i publicznego i będą dobrym krokiem, jeżeli chodzi o tworzenie w Polsce demokratycznego ustroju – mówił Duda.

Jak dodał, spory są naturalnym elementem demokracji, „ważne aby przebiegały w atmosferze myślenia o polskich interesach, które mają charakter nadrzędny.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

Komentarzy 7 do “Prezydent podziękował Polonii w USA za dbanie o dobre imię Polski”

 1. NC said

  A przyglądał się temu spotkaniu Jego Ekscelencja Rysio Schnepf (Sznepf), ambasador RP w USA, skomunizowany Żyd, wróg Polaków i polskości, współuczestnik antypolskiej kampanii nowojorskich żydów przeciwko Polsce.

 2. NC said

  A przyglądał się temu spotkaniu Jego Ekscelencja Rysio Schnepf (Sznepf), ambasador RP w USA, skomunizowany Żyd, wróg Polaków i polskości, współuczestnik antypolskiej kampanii nowojorskiego żydowstwa przeciwko Polsce.

 3. Kwal said

  A czy spotkał się też z przedstawicielami Światowego Kongresu Żydów ?

 4. gość said

  Po długiej chorobie nowotworowej zmarł poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Górski – polski polityk, nauczyciel akademicki, publicysta, dziennikarz, politolog, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Miał 46 lat.

  O śmierci posła Górskiego poinformowała na Twitterze Jolana Szczypińska z PiS. „Nasz kolega poseł Artur Górski odszedł do domu Ojca. Ogromny żal i smutek” – napisała.

  „Artur Górski nie żyje. Waleczny rycerz obrony życia, wiary i Polski. Głęboko zjednoczony z krzyżem. Niech Pan otuli go swoim miłosierdziem” – napisał z kolei Tomasz Terlikowski.

  MODLITWA

  Nakłoń, Panie, ucho ku prośbom pokornie przez nas zanoszonym do Twego miłosierdzia i umieść w krainie pokoju i światłości duszę Twojego sługi N., której kazałeś odejść z tego świata, oraz włącz ją do społeczności Twoich Świętych.

  Spraw, prosimy Cię, Panie, aby ta modlitwa wyjednała zbawienie duszy Twojego sługi N., za którym pokornie błagamy.

  Prosimy Cię, Panie, uwolnij od więzów grzechu duszę Twojego sługi N., aby wskrzeszony żył w chwale zmartwychwstania wśród Twoich świętych i wybranych.

  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  http://www.fronda.pl/a/zmarl-artur-gorski-posel-pis-obronca-zycia-i-wiary,68986.html

 5. Kapsel said

  Józef Bizoń

  Wniesioną w ostatniej chwili przez PiS poprawką
  Żydzi wykupią polską ziemię!!!

  Zadbano o interes żydowski pod osłoną totalnej zadymy z TK i dopełniaczami.

  Ziemia polska w żydowskie ręce poprzez Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej.

  „Sejm uchwalił ustawę wstrzymującą sprzedaż państwowej ziemi na 5 lat i zmieniającą zasady obrotu gruntami rolnymi”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-uchwalil-ustawe-wstrzymujaca-sprzedaz-panstwowej-ziemi-na-5-lat-i-zmieniajaca/ptf9pz

  z wrzuconą w ostatniej chwili przez PiS poprawką pozwalającą m.in. (i głównie o to chodzi) na nabywanie ziemi rolnej przez „Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej”

  [Czytaj też „Ustawa z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej.”

  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970410251 ]

  Podaną o tym na Onecie (a i w innych ich mediach) informację – wraz z pytaniami posłów – tak pokręcono i tak przekierowano, aby nie wymienić istniejącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej przy jednoczesnym sugerowaniu, że może tu głównie chodzić o Kościół Rzymsko-Katolicki.

  Do TK się tego nie zaskarży, bo i nie ma jak, sparaliżowany.

  I o to chodziło z tymi ostatnimi zadymami.

  Teraz następną poprawką PiS-u interesu dopilnują obce wojska na terytorium RP i już wcześniej uchwalona przez PiS totalna inwigilacja Polaków.

  Jak teraz temu zamierza przeciwdziałać O. Tadeusz Rydzyk wraz ze swymi mediami od szeregu już lat rozprowadzający PiS?

  Zaś dla uzupełnienia

  „Dwa żywioły antypolskie wiszące nad Polską”
  https://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/13/dwa-zywioly-antypolskie-wiszace-nad-polska/

  Boguchwała A.D. 01 kwietnia 2016 r. – Józef Bizoń

  ___________

  Opublikowano na:
  https://jozefbizon.wordpress.com/2016/04/01/wniesiona-w-ostatniej-chwili-przez-pis-poprawka-zydzi-wykupia-polska-ziemie/

  Wersja w PDF pod

  Click to access 074_wniesiona-w-ostatniej-chwili-przez-pis-prawka-zydzi-wykupia-polska-ziemic499.pdf

 6. Marek said

  Prezydent Duda powinien dopilnować szybką, „dobrą zmianę” tego szkodnika
  Schnepfa, którym powinna zająć się prokuratura.

 7. Kwal said

  Prezydent Duda nie dopilnuje bo się boi. Nawet nie przypuszczał przed wyborami co to znaczy chodzić na smyczy międzynarodowego żydostwa. Teraz wie ! Widać to każdym kroku jego postępowania. Polaków kolejny raz wyślizgano…choćby wczoraj: ziemię będzie mógł kupować kościół i tzw. związki wyznaniowe ! To niby nic a oznacza bardzo wiele te „Związki wyznaniowe”…Pan prezes wniósł to pod obrady Sejmu w ostatniej chwili. Dlaczego ? .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: