Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Nie żyje poseł PiS Artur Górski. Kim był?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-01

Nie żyje poseł Artur Górski

 

Nie żyje poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Górski. Miał 46 lat. Polityk zmarł dziś w nocy, po długiej i ciężkiej chorobie. Artur Górski chorował na białaczkę.

Smutną wiadomość o śmierci posła Artura Górskiego z Prawa i Sprawiedliwości przyszła nagle. Polityk od dłuższego czasu ciężko chorował na raka, zmagał się z białaczką. 

 

O śmierci posła PiS poinformował redaktor naczelny tygodnika „Najwyższy Czas”, z którym Artur Górski współpracował. Na swoim Facebooku Tomasz Sommer napisał: – Artur Górski RIP Dziś w nocy zmarł Artur Górski, poseł PiS. Przez prawie 10 lat prowadził rubrykę Pro Fide Rege et Lege w „Najwyższym CZAS!”-ie. Był współzałożycielem i długoletnim prezesem Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. RIP. Informację o śmierci partyjnego kolegi potwierdziła na Twitterze posłanka Jolanta Szczypińska: – Nasz kolega poseł Artur Górski odszedł do domu Ojca. Ogromny żal i smutek. [R.I.P]

Artur Górski urodził się 30 stycznia 1976 roku w Warszawie. Ukończył ATK w Warszawie, wydział Nauk Historycznych i Społecznych. Był doktorem nauk humanistycznych. W latach 1995-1997 pracował jako dziennikarz PAP, był też redaktorem naczelnym „Naszego Dziennika”. Publikował m.in. w „najwyższym Czasie”, „Myśli Polskiej” i „Nowym Państwie”. Pracował w kancelarii premiera Jerzego Buzka. Należal do Akcji Katolickiej, często podkreślał, że wiara jest wsparciem w trudach choroby. Miał żonę Agatę i synka Kacpra.

 

autor: Paula
SE.PL

Komentarze 3 do “Nie żyje poseł PiS Artur Górski. Kim był?”

 1. Stary Warszawiak said

  Na starym Warszawiaku duże wrażenie uczynił dwa lata temu, opis bólu. Opis ten pod nazwą „anatomia bólu” poseł Górski
  zamieścił na swoim facebook’ u dnia 4 stycznia 2014 roku. Jak pisał poseł ból zaczynał ustępować, gdy Górski kończył
  odmawiać Nowennę Pompejańską.

 2. Ali Baba said

  ..R I P.

 3. Kapsel said

  Niech Odpoczywa w Pokoju.

  Re 1

  Dziękuję za ten komentarz

  Najświętsza Panna Pompejańska, po kilka razy pouczała swoich czcicieli, co mają uczynić, aby mogli odebrać łaski, na których im zależało. Znanym jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej z Neapolu Fortunatynie Agrelli, do której powiedziała: „Każdym razem gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę, odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw 3 nowenny dziękczynne.”
  Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa, które polegało na odmawianiu całego Różańca Świętego przez 54 dni, zwanego „Nowenną nie do odparcia”. Obraz Matki Boskiej w Dolinie Pompejańskiej słynie cudami i łaskami od r.1876. W r. 1890 nastąpiło uroczyste uznanie cudów zdziałanych za przyczyną Matki Boskiej Pompejańskiej przez papieża Leona XIII. Twórcą bazyliki, dzieł i nowego miasta Pompei jest bł. Bartolo Longo (Bartłomiej Longo), który ukochał Maryję synowską miłością i rozpowszechnił do niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego.

  Szczegółowy opis jak odprawiać NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ:

  http://www.guadalupe.opoka.org.pl/prowadzmnie/nowenna_pompejska.html

  Zmieniamy świat na
  bardziej chrześcijański

  http://www.tolle.pl/szukaj/index.php?szukana=pompeja%F1ska

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: