Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

I po to prali skarpety i tenisówki? POtwarz.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-02

I po to prali skarpety i tenisówki. Potwarz.

Komentarzy 12 do “I po to prali skarpety i tenisówki? POtwarz.”

 1. Miś said

  Prawda to czy „pudło” ?

  Kto zna szczegóły?

 2. TOS_72 said

  SAMI ŻYDZI!

 3. gość said

  Dorota Kania odpowiada Schnepfowi: brzydka gra antysemityzmem

  Ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf w odpowiedzi na mój tekst pt. „Resortowy ambasador w Waszyngtonie” zaatakował „Gazetę Polską”, „Gazetę Polską Codziennie” oraz mnie osobiście pisząc o „wzorcach z 1968”. Zagrał antysemicka nutą, chociaż w tekście nie ma ani słowa na temat Żydów. Są natomiast informacje, że jego rodzice byli aktywnymi uczestnikami aparatu stalinowskiej represji – ojciec Maksymilian Sznepf był najpierw żołnierzem Armii Czerwonej, a później służył w wojskowej bezpiece. Brał udział w walce z antykomunistycznym podziemiem, uczestniczył m.in. w słynnej „obławie augustowskiej”, w której dowodził pododdziałem 1 Praskiego Pułku – polscy żołnierze działali razem z NKWD i UB. Jego bezpośrednimi przełożonymi w Zarządzie II Sztabu Generalnego byli funkcjonariusze GRU, którzy sporządzali dla Maksymiliana pisemne wytyczne. Z kolei matka Ryszarda Schnepfa, Alicja pracowała najpierw w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego, a później w Służbie Bezpieczeństwa.

  W tekście jest także opis kariery Ryszarda Schnepfa z jego pracą dla rządu Kazimierza Marcinkiewicza, wówczas premiera z PiS. Nigdzie, w żadnym akapicie ani zdaniu nie ma nawet cienia antysemityzmu. Nie przeszkadza to ambasadorowi Schnepfowi rzucać bezpodstawnych oskarżeń, odwoływać się do 1968 r., uderzać w wysokie nuty pisząc o swojej rodzinie. Zaatakował też innych prawicowych publicystów: Ryszarda Makowskiego i Cezarego Gmyza, przedstawiając ich (a także mnie) jako „skrajnie prawicowych publicystów”, którzy rzekomo mieli uruchomić „falę antysemickiego hejtu”.

  Nic takiego nie zaobserwowałam, a metody, którymi posługuje się pan Schnepf są mi znane – zawsze, gdy opisujemy niewygodne fakty i resortową przeszłość osoby publicznej, uruchamiana jest kampania nienawiści. Wystarczy poczytać sobie wpisy na forum gazeta.pl, gdzie są zamieszczane nienawistne wpisy z inwektywami włącznie – wystarczy przeczytać chociażby wpisy zamieszczone pod tekstem na temat ambasadora Schnepfa na wyborcza.pl pt. „Ryszard Schnepf, ambasador Polski w USA, porównuje sytuację w Polsce do 1968 r.”

  Nie chodzi jednak o ściganie na „hejt” (forumowiczom „Agory” trudno w tej materii dorównać), a o fakty a raczej manipulowanie nimi. Dlatego jeszcze raz odsyłam pana ambasadora do mojego tekstu z apelem, by przeczytał go ze zrozumieniem.

  Intencje pana ambasadora są bardzo czytelnie: chodzi o uruchomienie przeciw konserwatywnym mediom, a następnie Polsce nagonki, której efektem będzie przedstawienie naszego kraju jako antysemickiego państwa. Jego ewentualne odwołanie ma być odczytane: odwołali mnie, ponieważ jestem Żydem. Przy pomocy sprzyjających mu mediów ma się zrobić międzynarodowy hałas – Polska będzie przedstawiana jako ksenofobiczna, antysemicka, zaściankowa. Tymczasem jest to nieprawda. Ambasador Schnepf jest kiepskim ambasadorem i urzędnikiem MSZ, o czym świadczą fakty z jego przeszłości. Odwoływanie się do wydumanego antysemityzmu to nic innego jak paskudna gra w obronie własnej.

  http://niezalezna.pl/78495-dorota-kania-odpowiada-schnepfowi-brzydka-gra-antysemityzmem

 4. MARS said

  Jakaś, c i e n i u t k a ta kola(i)cyjka !?!?

 5. La Reine Toronto said

  Mendy, mendy gryza Polaka Slowianina wszedy!

 6. Klamka said

  I bezwzgledna milosc Polakow do tych co ich niszcza(zachod).
  No obudz sie POLAKU

 7. @Gość
  KULT HOLOCAUSTU to narzędzie dla ograniczania ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.Okazało się być odpowiedzią na KULTURA KRYTYKI,książkę napisaną przez Kevin’a MacDonalda,w której autor opisuje ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ.
  Cywilizacyjnie ukształtowana przewrotność ma swoje konsekwencje w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.

 8. Moher49 said

  Nie uwierzę PiS – owi dopóki Schnepf i jemu podobni, mąciciele i skłóca-cze Polonii będą pracować w MSZ.

 9. xar said

  Nie wstydźmy się antysemityzmu, wstydźmy się antypolonizmu!!!

 10. Antygudlaj said

  Xar, Wstydzmy sie wlasnej glupoty z powodu ktorej cierpimy od wiekow.

 11. Analityk said

  Te zdjęcie to najwyraźniej z Polski.
  Ciekawe co to za jeden dający wytyczne Kijowskiemu i spółce?

 12. Miś said

  &11

  Jak to kto ?
  SMOLAR naczelny Cadyk Polski a jednocześnie robiący za Prezesa fundacji Batorego u Sorosa

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: