Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

10 tys. milionerów opuściło Francję z powodu islamskiej imigracji i terroryzmu.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-04

W wyniku narastających tarć społecznych w 2015 roku aż 10 tysięcy milionerów opuściło Francję z powodu islamskiej imigracji i terroryzmu.

W Wielkiej Brytanii zaalarmowanej zbliżającą się emigracją najbogatszej części społeczeństwa gdzie napięcia społeczne również narastają, Brexit pozostaje szansą na zatrzymanie exodusu milionerów z jej wybrzeży.

Szacuje się, że w zeszłym roku Francja straciła w przybliżeniu; 3 procent z całkowitej liczby milionerów, a najwięcej, bowiem – 6 procent milionerów opuściło Paryż. W sumie to około 7 tysięcy osób, jedynie mieszkańców stolicy Francji, którzy na cel swojej emigracji wybierali głównie państwa Zjednoczonego Królestwa, tuż za nimi uplasowały się Stany Zjednoczone Ameryki, Kanada, Australia i Izrael zgodnie z tym co ujawnia raport agencji New World Wealth w części dotyczącej sektora bogactwa globalnego.

„Obecnie bardzo zauważalny jest odpływ francuskich milionerów z kraju, a bezpośrednią przyczyną tego zjawiska jest narastający konflikt na tle wyznaniowym pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami, szczególnie widoczny w aglomeracjach miejskich. Oczekuje się wzrostu tej tendencji w najbliższych dekadach wprost proporcjonalnie do wzrostu niepokojów społecznych” – ostrzega raport.

W zeszłym roku również Chiny mocno odczuły znaczny odpływ milionerów poza granice swojego kraju, tuż za nimi w tej niechlubnej statystyce plasują się Włochy, Indie, Grecja, Rosja, Hiszpania i Brazylia.

Co ciekawe, jedynie z zeszłym roku, odbiorcą największej liczby migrujących milionerów była Australia z liczbą 8 tysięcy nowo przybyłych i gotowych do osiedlenia się na jej wybrzeżach, głównie w Sydney, Melbourne i Perth. Do Stanów Zjednoczonych trafiło około 7 tysięcy uciekających bogaczy. Do Kanady, Izraela, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz do Nowej Zelandii dotarła także pokaźna ich liczba.

Do Londynu napłynęło około 500 milionerów. Znaczna część z dwóch i pół tysiąca bogatych Brytyjczyków zdecydowanych opuścić stolicę swojego kraju raczej przeniosło się w inne zakątki Anglii niż wyjechało za granicę. „Większość z opuszczających Londyn milionerów urodziła się w Wielkiej Brytanii, natomiast prawie wszyscy którzy przybyli do stolicy kraju pochodzą z innych krajów” – odnotowuje autor raportu.

„Taki trend najpewniej utrzyma się w przyszłości. Z rozmów przeprowadzonych z kilkoma pochodzącymi z Wielkiej Brytanii zamożnymi ludźmi wynika, że niepokoi ich kierunek przemian jakie zachodzą nie tylko w Londynie ale w całej Brytanii od przynajmniej kilku ostatnich dekad. Australia wydaje się być ich preferowanym kierunkiem”.

Te liczby są opracowane przy użyciu danych pozyskanych ze statystyk każdego kraju, z rocznych wywiadów przeprowadzonych z około 800 osobami o zasobnych portfelach oraz pośredników, a więc ekspertów od spraw migracji, platform wymiany informacji o drugim obywatelstwie, menadżerów zarządzających bogactwem i agentów mienia, danych z rejestrów majątkowych i zestawień wyprzedaży dóbr i zasobów – podaje w swoim raporcie International Business Times.

Podczas gdy napięcia powodowane masową imigracją były problemem dla osób, które Europę opuszczały, tak realna możliwość Brexitu już nie stanowi dla nich problemu. Wszyscy z badanych byli bardziej skłonni do pozostania w kraju w perspektywie wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur UE i odzyskania swoich granic.

Wzrosła również szansa na ponowne rozpatrzenie wcześniej odrzuconej możliwości wprowadzenia 2-letnich wiz pracowniczych dla obywateli Kanady, Australii, Nowej Zelandii. Mogłaby również pojawić się okazja do wciągnięcia USA na listę krajów, od których obywateli wymagane byłoby posiadanie wizy. Badani odpowiadali, że woleliby politykę umacniania więzi z dawnymi koloniami brytyjskimi, w szczególności z Australią, USA, Kanadą i Nową Zelandią, jak również z Chinami i Indiami jednocześnie licząc na osłabienie więzów łączących ich kraj z państwami UE, Turcją
i krajami środkowego wschodu.

W podsumowaniu raportu czytamy – „W naszej opinii Brexit nie będzie skutkował odpływem milionerów z Wielkiej Brytanii. Przeciwnie, wierzymy że bogaci obywatele UK będą bardziej skłonni do pozostania w kraju w razie Brexitu. To stanowisko uzasadnia fakt, że większość bogatych Brytyjczyków z którymi przeprowadziliśmy wywiady bardziej obawia się europejskiej polityki otwartych granic.”

źródła: Raport / breitbart.com

Za: ndie  http://ndie.pl/10-tys-milionerow-opuscilo-francje-islamskiej-imigracji/

Jedna odpowiedź do “10 tys. milionerów opuściło Francję z powodu islamskiej imigracji i terroryzmu.”

  1. pugnus said

    W hol. mediach byla wzmianaka o masowym opuszczaniu Francji przez Zydow~Wspominal tez G.Braun o wizycie niejakiego Kantora w Moskwie ,ktory mial sie wyrazac z niepokojem o pogarszajacej sie systuacji Zydow na z\Zachodzie a szczegolne we Francji.Ponoc Putin mial oferowac azyl.Nie dziwota bo jak przemnozymy 10 tys. przez tylko 1mln. to wypadnie niezgorsza sumka ….
    Zdawaloby sie ,ze ” genialny” deal Makreli z sultanem Erdoganem powstrzyma naplyw islamskich imigrantow do Europy tymczasem najnowsze doniesienia mowia o ciaglym ruchu pontonow (ostatni weekend:500 sztuk)pomiedzy tureckim wybrzezem a greckim wysepkami,na ktorych i tak juz koczuja tysiace nachodzcow ,ktorzy nie maja najmniejszego zamiaru dac sie z powrotem wywiezc do Turcji!Ponoc groza nawet poswieceniem swoich dzieci!
    Pardon ,errata… wlasnie doniesiono ,ze 19 (slownie ; dziewietnastu) nachodzcow z krajow nie objetych wojna udalo repatriowac do Turcji a w zamian za to odpowiedna ilosc Syrujczykow zostala przetransportowana droga lotnicza do Niemiec ,Holandii i Finlandii. Nawiasem feldfebel Schulz jest pelen dobrych mysli kiedy mowi o podziale miedzy czlonkow Eurokolchozu sciaganych z Turcji nachodzcow a optymizm swoj opiera na-,jak to sie wyrazil- ,zgodzie na ten podzial wyrazona przez wszystkich 28 czlonkow Eurokolchozu!Pani premier Szydlo: co Pani na to ?Sprawa dla Winnickiego wiec ,bo kto wlasciwie kontroluje jakikolwiek naplyw obcych do Polski?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: