Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Cenckiewicz na prezesa IPN!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-04

Dziwna jest ta akcja Piotra Zaremby mająca na celu, jak się zdaje, utrącić kandydaturę Sławomira Cenckiewicza na stanowisko prezesa IPN. Niczego nie ujmując kandydatom alternatywnym demaskator Lecha Wałęsy byłby skromnym zdaniem krytyka filmowego – prezesem doskonałym. Nie dlatego, iżby sprawiało mi radość obalanie idoli dla radości niszczenia. Wcale nie! Chodzi o trudny obowiązek dochodzenia prawdy bez względu na koszty.

Mój kandydat na prezesa IPN wydał książkę o Wałęsie jako „człowieku z teczki”, żeby skontrować zakłamany film Andrzeja Wajdy o „człowieku z nadziei”. Film ten obejrzało wielokrotnie więcej ludzi, niż przeczytało książkę, lecz Cenckiewicz pokazał, że zrobi co w jego mocy, by kłamstwa nie puścić płazem. Należy więc dać mu mocniejsze narzędzia do walki z fałszowaniem historii najnowszej.

Cenckiewicz wykazał wielką dociekliwość i siłę charakteru pisząc razem z Piotrem Gontarczykiem książkę „SB a Lech Wałęsa przyczynek do biografii”.  Rzuciła się na nich za to sfora salonowych kłamców i propagandystów. Z obu autorów ten pierwszy lepiej wytrzymał atak ujadaczy. Wiele razy przedtem i potem potwierdził, że ma nadzwyczaj mocny charakter, obok solidnego warsztatu historyka i rozległej wiedzy o najnowszych dziejach. Czyż to nie wygląda jak opis kompetencji prezesa IPN?

Zarzuca mu się rewizjonizm wobec historii II wojny światowej. Zwłaszcza życzliwość dla idei głoszonych przez Piotra Zychowicza przeciwnych powstaniu warszawskiemu. Za to szerzącemu pomysł, że II RP powinna iść z III Rzeszą na wojnę z ZSRR ale potem zmienić sojusze porzucając Hitlera. To ciekawa idea podzielana przez część publicystów polskich przed II wojną, a także przez zmarłego prof. Pawła Wieczorkiewicza. Nie ma tu miejsca, by o niej dyskutować. W każdym razie trudno sobie wyobrazić, aby badacz tak uczciwy jak Cenckiewicz z powodu swoich poglądów posuwał się do fałszowania historii jako urzędowy kustosz pamięci narodowej! Nie, to jest niewyobrażalne. Lecz jako ważny urzędnik państwowy może wnieść świeże spojrzenie na polski problem numer 1 – jak zachować niepodległość pomiędzy Rosją a Niemcami.

Zaś przede wszystkim nowego prezesa IPN czeka gruntowne i stanowcze odkłamanie najnowszej historii Polski dzięki sprzyjającym wreszcie warunkom politycznym. Chodzi też o prawie pełne ujawnienie zbioru zastrzeżonego IPN, co doprowadzi do furii bardzo wiele wpływowych osób, również z powodu rewizji zbyt pochlebnej pamięci o zmarłych. Zaś Sławomir Cenckiewicz jest zahartowany w takich bojach. Ręka mu nie zadrży, kiedy przyjdzie strącać niezasłużone aureole natomiast uczcić postaci niemal święte jak Anna Walentynowicz, o której także napisał książkę. Mój kandydat rozumie bowiem, na czym polega prawo i sprawiedliwość.

Czy PiS zdobędzie się, żeby postawić na czele IPN uczonego wybitnego – ale czowieka wolnego?

Krzysztof Kłopotowski

PS. Tekst ukazał się na stronie http://www.sdp.pl

Komentarzy 9 do “Cenckiewicz na prezesa IPN!”

 1. Wybór prezesa IPN będzie papierkiem lakmusowym dla wyboru drogi jak : OBRONIĆ POLSKOŚĆ.

 2. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Panie Mieczyslawie, ile juz tych papierkow lakmusowych wskazalo alarmujacy odczyt?
  W polityce.pl nastepny papierek, nastepny zly dla Polski odczyt.
  Prosze przeczytac, dla mnie to przygotowywanie stanu wojennego.
  „MON da Żandarmerii Wojskowej skuteczne narzędzie. Żołnierze będą mogli nakładać mandaty za więcej wykroczeń”

  Czy cos nas jeszcze moze zdziwic?

 3. Magdalena said

  Oglądałam wczoraj ciekawy program w TVP
  Kilku dziennikarzy i pan Zychowicz, robiący za historyka
  Jakiś jegomość lewicowiec chyba, usiłował niezgodzić się z tezą Cenckiewicza, że
  „PRL był pod okupacją rosyjską, i że żołnierze 1. i 2. Armii Wojska Polskiego „nie są Wojskiem Polskim” , a ich ich szlak bojowy „nie jest częścią historii oręża polskiego”.
  Na co pan robiący za historyka, Zychowicz zadał gładkie pytanie
  – to czyje wojska stały w Legnicy

  … no przecież wiadomo, że rosyjskie ( nie komunistyczne, radzieckie)
  To pytam pana Zychowicza i społkę
  – czyje wojska będą wnet stacjonowały w Polsce?
  I czy stacjonowanie obcych wojsk jest równoznaczne z okupacją?
  Wszak wasi ludzie ich zaprosili!
  I czy chlubą oręża polskiego jest jego udział w awanturach made in USA?
  Irak, Jugosławia czy Afganistan?

 4. Magdalena said

  Nie spodziewałam się pana Kłopotowskiego tutaj.
  Może warto zacytować urywek z jego najnowszej książczyny
  ” Geniusz Żydów na polski rozum”

  „Czemu Polak miałby dowiadywać się, że nie jest Polakiem, gdyż jest z pochodzenia Żydem? Między jednym a drugim nie musi być sprzeczności.

  Ale jest przeszkoda w braniu z nich przykładu. Żydzi są bardziej inteligentni wskutek selekcji w trakcie prześladowań. Większe szanse przeżycia mieli ci sprytniejsi. I działał przesiew pozytywny. Od dwóch tysięcy lat najwyżej cenili studia religijne, jako życiowe powołanie. Zamożni Żydzi chętnie wydawali córki za młodych uczonych bystrzejszych od reszty. Geny ich inteligencji miały więc większe szanse przejścia w następne pokolenie z powodu dostatku i bezpieczeństwa w jakim wyrastały dzieci rabinów. Chrześcijanie stworzyli odwrotny mechanizm. Najbardziej inteligentni również szli do stanu kapłańskiego. Celibat kleru usuwał ich geny z ogólnej puli. Od tysiąca lat, odkąd księżom zakazano ożenku, a życie zakonne stało się popularne – odsiewaliśmy najlepszy materiał genetyczny.”

  całość mundrości pana Kłopotowskiego, polecam: http://klopotowski.salon24.pl/667035,geniusz-zydow-na-polski-rozum

  ( jeśli to nie rasizm, to nie wiem jak to zdefiniować?)

  SDP ostatnimi czasy podąża dziwną drogą.
  O czym z chlubą pisze Wildstein na portalu WPolityce

  – Dowiedziałem się właśnie, że ze stanowiska szefa portalu Polskiego Radia odwołany został Andrzej Mietkowski. Od razu muszę zaznaczyć, że łatwo posądzić mnie o brak obiektywizmu w odniesieniu do tej sprawy. Mietkowski jest moim przyjacielem od 40 lat. Wspólnie działaliśmy w SKS-ie, Studenckim Komitecie Solidarności, opozycyjnym ośrodku powołanym w Krakowie w maju 1977 roku po zabójstwie przez SB Stanisława Pyjasa. Zaangażowani byliśmy w tworzenie Solidarności i NZS-u oraz wielu innych opozycyjnych inicjatyw – napisał Wildstein.

  – Jeśli jestem przyjacielem Mietkowskiego to również dlatego, że uważam go za człowieka bezwzględnie uczciwego i poświęcającego się na rzecz polskich spraw. W dużej mierze stworzył on portal Polskiego Radia, który otrzymywał liczne nagrody i, co niezwykle rzadkie w Polsce, potrafili docenić go ludzie z różnych stron obecnej barykady. Ostatnio za serwisy historyczne wyróżniło go SDP.
  Odwołanie Mietkowskiego jest niesprawiedliwe i bezzasadne. Pokazuje też niebezpieczeństwo z jakim musi zderzyć się nowa władza. Odbiera ona państwo w fatalnym stanie i konfrontować się musi ze zdegenerowanymi w dużej mierze kadrami.
  Jeszcze przed wyborami pisałem, że sukces ewentualnej, nowej ekipy, która stawia sobie za zadanie zmianę kraju zależy od jej determinacji, w tym zdecydowanej wymiany dotychczasowych funkcjonariuszy.
  Drugim warunkiem tego sukcesu jest jednak otwarcie się i przekonanie do siebie dużo szerszego niż partyjne grona zwolenników. Po to również należy postawić na kompetentnych (i uczciwych) ludzi, którzy funkcjonują w kadrach służby państwowej.
  Odwołanie Mietkowskiego jest zaprzeczeniem tego typu postawy, a triumfem partyjniactwa. Partyjniactwo rozumiem w szerokim, środowiskowym znaczeniu. Czy ci, którzy odpowiadają za media publiczne, zdają sobie z tego sprawę? – pyta Bronisław Wildstein.”

  ( pan broniony ze swadą, Mietkowski jest synem zbrodniarza)

 5. N.A. said

  Już niedługo TVP ujawni kwity na kolejną znaną osobę -> http://niezaleznyanalityk.pl/pis-chce-skompromitowac-wajde-uzyja-do-tego-teczek-i-tvp/

 6. adam ryglowski said

  Był KiERES , będzie Cęckiewicz ( oba utytyowane )
  14 kwietnia 966 roku NASZ KSIĄŻĘ MIESZKO I utworzył NASZE PAŃSTWO .

  JAKI WSTYD
  :(( :(( :(((
  dla każdego Polaka

 7. Wiesiek M> said

  Brawo p. Magdalena! W 100% zgoda. Pan Kłopotowski – jak widziałem jego „oryginalne” w ramach filmowego opiniowania – to robiący za „prawicowca” bodaj (on pewnie powie, że „za siebie”), lewak ideowy. I być nim może – tylko niech nie szydzi z katolickich filmów i wartości w stacji mieniącej się prokatolicką, czyli TV-Republika.
  A Wildsteinowie? Co cóż – Bronek to mason niby uśpiony, ale robi dokładnie to, co mu przed tą „hibernacją” zalecono w Wielkich Wschodzie, zaś Dawid to bardzo lubiący alkohol entuzjasta ateistycznego porządku pod dyktando „prawicy laickiej”, czyli udawanej. No i taka będzie TVP – Info pod jego światłym kierownictwem.

 8. Wiesiek M> said

  w ramach filmowego opiniowania… poglądy (oczywiście 🙂

 9. @Antoni Nadstazik
  Trwa WOJNA O PIENIĄDZ,którą opisał Song Hongbing ze sztuką wywoływania kryzysów aby na nich zarabiać.
  Po jednej stronie koalicja petrodolarowa,a po drugiej antydolarowa bazująca na powiększajacych się zasobach chińskiego złota.Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest polska?!
  Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI opisał ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ.Jest ona realizowana dzięki procesowi od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.
  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM nie tylko mniejszość narodowa UKRAIŃSKA nie była lojalna wobec Polski,ale również ŻYDOWSKA,nad czym panuje zmowa milczenia.Efektem tego była zbrodnicza wobec Polski sekwencja zdarzeń :
  1.Zbrodnia przemilczenia KATYŃ.
  2.RZEŹ WOŁYŃSKA.
  Po komunizmie doświadczamy skutków kolejnej UTOPII związanej z wiarą w WOLNY RYNEK i wojen sprawiedliwych w imię DEMOKRACJI.
  Obecność obcych wojsk na terytorium Polski jest kijem,który może mieć dwa końce w ramach kontynuowania militaryzacji handlu wojną i pokojem.Sam proces tego rodzaju handlu opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA.Przestrzegał przed CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĄ,której doświadczamy pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,czyli ŻYDOWSKIEJ.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: