Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Doradca prezydenta: Ambasador Schnepf wypowiada posłuszeństwo państwu polskiemu.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-05

Nie milkną komentarze po facebookowym wpisie ambasadora RP w USA Ryszarda Schnepfa, który zaatakował „Gazetę Polską” i „Gazetę Polską Codziennie” pisząc o „wzorcach z 1968 roku”. Odniósł się do tych słów doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz. Stwierdził, że Schnepf „zachowuje się tak, jakby wypowiadał posłuszeństwo państwu polskiemu”. 

W ostatnim wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” ujawniono informacje dotyczące rodziców ambasadora Polski w USA Ryszarda Schnepfa.

Ojciec – Maksymilian Sznepf – we wrześniu 1940 r. na własną prośbę został powołany do Armii Czerwonej. W 1943 r. został powołany do 1. Dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Jako dowódca najpierw drużyny, a następnie plutonu i kompanii przeszedł „cały szlak bojowy od Lenino do Berlina”. Natomiast po niemieckiej kapitulacji Sznepf brał udział „w likwidacji band w Białostockiem”, czyli pacyfikacji podziemnej armii Żołnierzy Wyklętych walczących z sowieckim najeźdźcą. Uczestniczył m.in. w słynnej „obławie augustowskiej”, w której dowodził pododdziałem 1 Praskiego Pułku – polscy żołnierze działali razem z NKWD i UB. Jego bezpośrednimi przełożonymi w Zarządzie II Sztabu Generalnego byli funkcjonariusze GRU, którzy sporządzali dla Maksymiliana pisemne wytyczne. Z kolei matka Ryszarda Schnepfa, Alicja, pracowała najpierw w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego, a później w Służbie Bezpieczeństwa.

Schnefp odniósł się do tego na Facebooku, pisząc, że publikacja to nawiązanie do wzorców z marca 1968 r.
Fala antysemickich hejtów dotarła za ocean budząc konsternację, a przede wszystkim skutecznie burząc z mozołem budowany przeze mnie wizerunek Polski tolerancyjnej, bez rasizmu i antysemityzmu. (…) Szczują, grożą, prowokują. Nie, nie boję się o siebie. Nauczyłem się żyć na krawędzi. Boję się jednak o swoje dzieci, którym ktoś zapewne też powie kiedyś „wynocha!”. Boję się o Polskę
– zatrwożył się ambasador.

W niedzielnym programie „Woronicza 17” w TVP Info skomentował słowa Schnepfa doradca społeczny prezydenta RP Andrzeja Dudy profesor Andrzej Zybertowicz.

To przykre zachowanie. Oto ukazał się jakiś tekst w gazecie, która nie jest gazetą rządową. Urzędnik państwa polskiego imputuje temu tekstowi rzeczy, których tam nie ma, traktuje ten tekst jako formę gry politycznej i publicznie zachowuje się tak, jakby wypowiadał posłuszeństwo państwu polskiemu. Takie można odnieść wrażenie
– podkreślił prof. Zybertowicz.

Z kolei minister Beata Kempa dodała, że „osoba, która pełni funkcję publiczne, a taką osobą jest również ambasador, powinna umiejętnie używać takich komunikatorów jak Facebook i Twitter”.

http://m.niezalezna.pl/78506-doradca-prezydenta-ambasador-schnepf-wypowiada-posluszenstwo-panstwu-polskiemu

Komentarzy 7 do “Doradca prezydenta: Ambasador Schnepf wypowiada posłuszeństwo państwu polskiemu.”

 1. dariusz2b said

  Ta poprawność polityczna jest w tym kraju tak głęboko wbita w Polskie społeczeństwo że jeszcze trochę będzieli musieli każdemu parchowi żydowskiemu kłaniać się w pół bo inaczej będzie to zwykły rasizm

 2. Magdalena said

  Polska to jedyny kraj, w którym ambasadorowie zachowują się przeciwko własnemu państwu
  Może czas to zmienić. Miejsce dla takich ludzi to śmietnik, a nie konsulaty.
  PIS się boi 😦

 3. rum said

  …Ambasador Schnepf wypowiada posłuszeństwo państwu polskiemu…

  nie moze wypowiedziec, bo od samego poczatku na tym stanowisku pracowal dla swojej jedynej ojczyzny Izraela, a w USA komunikowal sie ze swa gmina zydowska czesciej niz z polskim rzadem.

 4. Anka said

  To w takim bądź razie, posłuszeństwa odmówili ci, którzy go mianowali i utrzymują na tym stanowisku.

 5. Zdrajcy Polski powinni ponieść konsekwencje said

  Poseł K. Pawłowicz:

  To zdrada swej Ojczyzny. To zdrada Polski

  ,,Dopraszanie się o zagraniczną pomoc w pokonaniu zwycięzcy wyborów w naszej Ojczyźnie (…), błaganie o nałożenie na Polskę sankcji, haniebne niszczenie autorytetu Polski i jej demokratycznych władz za granicą to nie tylko złamanie przysięgi poselskiej, to zdrada swej Ojczyzny. To zdrada Polski’’ – pisze w felietonie poseł na Sejm RP prof. Krystyna Pawłowicz, konstytucjonalista.

  * * * * * * * * *

  Zgodnie z art. 4 Konstytucji: „Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu”, który „sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. Bezpośrednio, czyli w drodze referendum, a przez swych przedstawicieli, tzn. przez posłów na Sejm i senatorów do Senatu oraz przez radnych w radach terytorialnych. Sejm i Senat sprawują więc władzę zwierzchnią w polskim podziale władz na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

  Skoro Sejm i Senat sprawują w Polsce władzę zwierzchną, to z funkcjami posłów i senatorów związana jest największa odpowiedzialność za dobro Polaków i Polski. Ta szczególnie duża odpowiedzialność Sejmu i Senatu, posłów i senatorów, którą wyborcy powierzyli im w wyborach, wynika m.in. z tego, że Parlament uchwala ustawy tj. prawne fundamenty organizacji i funkcjonowania całego państwa polskiego.

  Warto w tym miejscu przytoczyć słowa ślubowania, jakie musi złożyć każdy, kto obejmuje funkcję posła. Wypowiedzenie tych słów przysięgi poselskiej nakłada na posłów niezbywalny, wieczysty obowiązek obrony Polski. Zmienia posłów w niejako jej rycerzy. Znacząca większość posłów kończy to ślubowanie biorąc Pana Boga na świadka i wzmacniając sens przysięgi dodaje słowa: „Tak mi dopomóż Bóg”.

  Poseł przysięga więc na pierwszym posiedzeniu Sejmu: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”.

  Wśród obowiązków, które konstytucyjnie obowiązują właśnie też posłów są m.in.: w art. 82 Konstytucji: obowiązek „wierności Rzeczypospolitej Polskiej” oraz „troska o dobro wspólne” np. bezpieczeństwo, zdrowie obywateli, porządek itd. W art. 83 Konstytucji zapisano obowiązek przestrzegania prawa przez wszystkich polskich obywateli. Posłów i senatorów dotyczy też powinność z art. 85 Konstytucji mówiący o obowiązku obywatela polskiego obrony Ojczyzny.

  Obowiązek posłów i senatorów przestrzegania polskiego prawa obejmuje m.in. również: powinność szacunku dla demokratycznego ustroju Polski, o którym mówi art. 2 Konstytucji oraz szacunek dla władz wybranych przez Naród w demokratycznych wyborach, co nakazuje art. 4 Konstytucji.

  Obowiązek przestrzegania prawa przez posłów i senatorów wynika też z art. 95 Konstytucji, który stwierdza, iż „Władzę ustawodawczą w Rzeczypospolitej Polskiej sprawują Sejm i Senat”, które mają kompetencje do stanowienia ustaw, do stanowienia prawa. Tej kompetencji ani charakteru nie mają zaś żadne inne wysokie organy jak: rząd, sądy, trybunały (np. Trybunał Konstytucyjny). Czyli osoby obejmujące funkcje posłów stają się, mówiąc wzniośle, rycerzami i obrońcami Rzeczypospolitej. Mają troszczyć się o suwerenność Polski, przestrzegać jej Konstytucji i dbać o jej pomyślność i dobro obywateli.

  Teraz zacytuję Państwu wypowiedzi kilku posłów dzisiejszej opozycji z PO. Proszę pomyśleć i ocenić, czy postępują oni zgodnie ze słowami przysięgi ślubowania, które publicznie w Sejmie złożyli na zakończenie prosząc też, by Pan Bóg dopomógł im w tej zaszczytnej funkcji przedstawiciela Narodu i strażnika suwerenności państwa polskiego.

  Otóż, przewodniczący PO pan Grzegorz Schetyna powiedział niedawno: „będziemy chcieli, by Parlament Europejski przyjął rezolucję potępiającą Polskę. Jesteśmy już po konsultacjach z naszymi partnerami z Europejskiej Partii Ludowej, będę w Brukseli o tym rozmawiał. Bruksela to też nasz dom i tam będziemy informować, co się dzieje w Polsce”.

  Po rozmowach posła Schetyny z Europejską Partią Ludową zdecydowała ona przygotować projekt rezolucji dla Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce na sesje 27 i 28 kwietnia. Poseł Schetyna w sprawie rezolucji w Parlamencie Europejskim przeciwko Polsce rozmawiał w Brukseli również z kanclerz Niemiec panią Angelą Merkel. Naskarżył na nowe, demokratyczne polskie władze, oczekując skutecznej antypolskiej silnej reakcji.

  Poseł Schetyna, tak jak całe jego ugrupowanie, tj. Platforma Obywatelska, niepotrafiące pogodzić się ze stratą władzy, ogłosił też złowieszczo, że PO będzie opozycją totalną, tzn. będzie negować, bojkotować i przeszkadzać we wszystkim, co nowa władza robi dla dobra Polski i Polaków.

  Jak taka postawa posła PO, szefa tej partii politycznej, ma się do słów przysięgi złożonej przez niego 4 miesiące temu, obiecujących Polsce lojalność, troskę o jej suwerenność i szacunek dla Konstytucji?

  Inny poseł PO – Stefan Niesiołowski, także udzielił niedawno kilku wypowiedzi, które szokują i zatrważają w ustach polskiego posła mającego obowiązek na śmierć i życie bronić Polski i jej suwerenności, szczególnie w relacjach zagranicznych.

  Otóż poseł Niesiołowski nawoływał w swym nagraniu wideo;

  „Oczekuję reakcji Komisji Weneckiej i Parlamentu Europejskiego, w konsekwencji sankcji dla PiS-owskiego reżimu”, „Mam nadzieję, że sankcje odbiją się na reżimie PiS-owskim”, „To jedyna droga, poza walką w kraju, która będzie prowadzona”, „Sankcje nałożone na reżim PiS są dobre dla Polski. Wszystkie sankcje, które osłabiają reżim, [tzn. władze wybrane w ostatnich wyborach demokratycznych zresztą w Polsce] są dobre dla Polski. Im więcej, tym lepiej” – mówi pan poseł Niesiołowski. Właściwie wszyscy liderzy opozycji wzywają do ukarania nas Polaków za odsunięcie nas Polaków za odsuniecie PO/PSL od władzy.

  Dopraszanie się o zagraniczną pomoc w pokonaniu zwycięzcy wyborów w naszej Ojczyźnie, który wygrał te wybory przecież w sposób demokratyczny, błaganie o nałożenie na Polskę sankcji, haniebne niszczenie autorytetu Polski i jej demokratycznych władz za granicą to nie tylko złamanie przysięgi poselskiej, to zdrada swej Ojczyzny. To zdrada Polski. Mimo, iż będzie to miało charakter tylko symboliczny złożę do Komisji Etyko Poselskiej wnioski o ocenę zachowań wyżej wymienionych posłów, jako sprzecznych z godnością posła Rzeczypospolitej.

  Poseł na Sejm prof. Krystyna Pawłowicz

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/posel-k-pawlowicz-to-zdrada-swej-ojczyzny-to-zdrada-polski/

 6. Ali Baba said

  re..”za odsunięcie nas Polaków za odsuniecie PO/PSL od władzy.” NIESIOŁ…TY ZAFAJDAŃCU JEDEN..JAKIE OSUNIĘCIE..NO JAKIE PSIA TWOJA MORDA..WYBORY OSTATNIE NAZYWASZ ODSUNIĘCIEM..?! TYLKO CI W ŁEB WALNĄĆ..KRETYNIE JEDEN!!

 7. Maryla Danuta said

  Dawno ten Schnepf powinien być usunięty z ambasady w USA i stanąć przed prokuraturą za działanie przeciw Polsce!!! A te wszystkie Niesiołowskie, Schetyny, Petru, alimenciarze. POpaprańce, zboczone „feministki” i cała ta banda zdrajców, złodziei i niszczycieli Polski – powinni jak najszybciej zniknąć za kratami za zdradę Polski i Polskiego Narodu !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: