Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Izraelska gazeta: Polska musi zapłacić odszkodowania za 1968 rok.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-05

Następne planowane złodziejstwo

„Jerusalem Post” opublikował ciekawy artykuł poświęcony 48 rocznicy wypędzenia Żydów z PRL.

Konkluzja tekstu jest taka: 

„Warszawa musi zmienić swoje nastawienie i przeforsować prawo, które zapewni całkowitą kompensację i restytucję mienia skradzionego przez reżim komunistyczny. Zaawansowany wiek ofiar sprawia, że jest to sprawa pilna i należ podjąć szybkie działania.

Moralna reputacja Polski wiele by zyskała, gdyby udało się osiągnąć porozumienie w sprawie rekompensaty dla ofiar wypędzenia z 1968 roku. To najwyższa pora aby po 48 latach pasywności wynagrodzić stare krzywdy i skonfrontować się z demonami przeszłości.”

Podpisuję się pod tym obydwiema rękami. Niewinni ludzie, którym „czerwoni” odebrali własność powinni ją odzyskać. Niezależnie od ich narodowości. Mam jednak dwa zastrzeżenia:

1) Należy wyraźnie zaznaczyć, że wypędzenie 1968 roku nie było dziełem „antysemickich polskich władz” – jak często można przeczytać w zachodniej prasie – tylko reżimu komunistycznego.

2) Rekompensat nie powinni dostać ubecy, którzy znajdowali się wśród wypędzonych z 1968 roku.

www.jpost.com/…/48-years-since-expulsion-of-Polands-Jews-44…

Komentarzy 20 do “Izraelska gazeta: Polska musi zapłacić odszkodowania za 1968 rok.”

 1. Analityk said

  Cytat
  (…)
  Rekompensat nie powinni dostać ubecy, którzy znajdowali się wśród wypędzonych z 1968 roku.
  (…)
  Okaże się, że tam nie było żadnych ubeków.
  Ponadto tam nie było żadnych wypędzony. Oni sami wyjeżdżali bo nie chcili pracować i zyć z pracy rąk jak tybulcy/goje zamieszkali w Polsce. Oni są przecież „wyższa rasa” i przeznaczeni do wyższych celów tj. pokazywania palcem, rozkazywania i brania za to duzych pieniedzy aby nie zyli w stresie :).

 2. lolo said

  To Zydzi I ich mocodawcy powinni placic odszkodowanie nam Polakom za te niewole Komunistyczna ktora przywlekli na Bagnetach wraz z Sowietskimi Zydami . A bylo ich niemalo . I zajmowali najwyzsze stanowiska poczawszy od Jozefa Cyrankiewicza tego wlasnie kata na ktorego polecenie zamordowano wybitnego Polska Rotmistrza Witolda Pileckiego. Dalej oprawca I kat Zyd Jakob Breman …..Szechter …..,Wolinska…I wielu wielu innych ktorych nazwiska zostaly zmienione dla niepoznaki. To nam rozsianym po swiecie nalezy sie odszkodowanie za dranstwa tamtych zydow I chazarow

 3. NC said

  W 1968 wyjechała część żydokomuny, przybyłej w 1944 na ruskich ciężarówkach, by zaprowadzać władzę ludową.
  Szybko wywłaszczyli Polaków, prawem kaduka, czyli własnym ukazem zajęli mieszkania w śródmieściu Warszawy i innych miast,
  Jak widać, nadal uważają je za swoje.

 4. zdziwiony Jaś said

  Ale o co idzie z tymi odszkodowaniami za „utracone mienie” ???

  Przecie dzięki działaniom tych „wypędzonych” w Polsce był socjalizm, społeczna własność środków produkcji i docelowo wszystkiego, ci „wypędzeni” nie mieli żadnych fabryk, folwarków, mieszkań czy tam co raczej ???

 5. solkraken said

  a kto zapłaci za mienie zagrabione Polskiej Szlachcie przez reżim carski i wykupione na licytacjach przez rodaków Schnepfa??? przecież wg aszkenaziolków Cały Naród dziedziczy NA WIEKI WIEKÓW każdy dług od nikczemnych paserów 😛

 6. jok said

  Tak nas starają sie tresowac „prawicowcy”. „Odzszkodowania” za przydzialowe mieszkania (przydzielone kilanascie -20 lat wczesniej, ludziom ktorzy ani nie byli wypedzeni i jakies tam (pewnie skromne, ale jednak) „odszkodowania” -jak czytalem- dostali. W odroznieniu od Niemcow i ” Niemcow”, ktorzy 10 lat pozniej ( chyba uklad Gierek Schmidt) nic nie dostali, wyjezdzajac do Niemiec. Oj tak, wszyscy zainteresowani „kibicują odszkodwaniom”

 7. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  A oni tylko o jednym.
  Zaplacic, zaplacic, zaplacic.
  Oto prawdziwy bozek Zydow.
  Po co te klamstwa o oczekiwaniu na Mesjasza?
  Zloty cielec byl juz w Starym testamencie i nadal zostal.
  Oni chca jednak jeszcze wiekszego cielca, chca polknac caly swiat.
  Apetyt rosnie w miare jedzenia.
  A co dalej, jesli by sie im powiodlo z tym opanowaniem swiata?
  Siegna do gwiazd?

 8. jok said

  Dlaczego nie „wszedl” moj kom o „odszkodwaniach”za przydzialowe mieszkania? Moze mam cos z siecią, zobaczymy jak ten

 9. jok said

  Wszak odszkodwania -moze niwielkie- za przydzialowe najczesciej mieszkania, dla wyjechanych (bo raczej trudno ich nazwac wypedzonymi) byly. Dla tych co poczuli niemieckosc 10 lat pozniej, chyba nic nie bylo -zrzeczenie sie mieszkania warunkiem wyjazdy. Czyli wszyscy zainteresowani kibicuja sprawie „odszkodowan”

 10. Ziutek said

  Przywiezieni na czolgach w kufajkach i walonkach przejmowali nazwiska, majatki i mieszkania POmordowanych POLKICH ELIT w czasie okupacji i po wojnie w UBckich KATOWNIACH, a teraz maja czelnosc wymagac jakis odszkodowan??? Przedsiebiorstwo Holocaust jak widac chce zbudowac ta swoja swiatynie Lucyfera na barkach naszego narodu! https://www.youtube.com/watch?v=pklr44_w-7Q

 11. Grześ said

  Płacimy 240 mln złotych na emerytury dla Żydów

  „Z tego wynika, że świadczenia w wysokości 100 euro, dostaną nie tylko bezpośrednie ofiary niemieckiego nazizmu czy radzieckiego komunizmu, ale również ich dzieci.

  Nie bardzo rozumiem, dlaczego mamy płacić za nazizm i komunizm?”

  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/placimy-240-mln-zlotych-na-emerytury-dla-zydow/

  Art 32 Konstytucji RP – o dyskryminacji, stanowi, że dwóch osób w podobnej sytuacji bez bardzo ważnego powodu nie można traktować odmiennie, zatem, –> czy Polakom i ich dzieciom nie powinien należeć się podobny dodatek do emerytur, czy też rent?

  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/polska_bedzie_placic_renty_zydom/95509

  https://kefir2010.wordpress.com/2015/01/15/zydowskie-roszczenia-sa-bezprawne-polska-juz-zaplacila-i-to-ogromne-sumy/

 12. Carlos said

  Kazdy kto chce wiedziec jak naprawde bylo w 68 roku, powinien przeczytac ksiazke: ” Rewolta Marcowa. Narodziny,zycie i smierc PRL” J. Brochockiego.

 13. Miś said

  Jedni żydzi wygnali drugich do zasiedlania Izraela to niech sobie płacą. Tylko kto to ma powiedzieć ?
  Ci żydzi którzy masowo okupują Polskę ? Skądże ? Oni chcą haracz. !!

 14. rum said

  …2) Rekompensat nie powinni dostać ubecy, którzy znajdowali się wśród wypędzonych z 1968 roku…..

  Nikt z nich, tzn Zydow nie powinien dostac rekopensat. A dlaczego?

  Odpowiedzia niech jest fragment rozmowy ks.Chrostowskiego z Zydem sklepikarzem w Izraelu, ktory z marzeniem w oczach wspomina zycie w Warszawie i o wielkim marzeniu powrotu do niej. Na pytanie ks. Chrostowskiego dlaczego w ogole wyjechal w latach 60-tych?, otrzymal krotka odpowiedz, ze gmina zydowska nakazala wszystkim Zydom wyjechac z Polski. W innym wypadku, a wiec jesliby pozostal, to nie otrzyma zadnej pomocy i odszkodowan, ktorych i tak przez cale swe zycie nie otrzymal.

  Tak wiec niech gminy zydowskie wyplacaja odszkodowania Zydom, ktorzy tylko z ich powodu musieli opuscic Polske.
  Z drugiej strony tlumy tych ludzi ubeccy zydowscy bandyci wykorzystali jako tarcze by sie za nia schowac i bezkarnie uciec z terenu polskiego.
  Zastosowali znana metode niemiecka ,ktorzy podczas IIWS chowiac sie za polskimi cywilami przeprowadzili atak ochraniajac nie tylko siebie , ale rowniez swoj czolg. Zydzi schowali sie za swoimi ziomkami wywolujac sztuczny eksodus.

 15. Jo-sek said

  Żydy w 1968 przetapiali polskie złoto na patelnie i inne przedmioty, ażeby niepoznanie powywozić to poza granice Polski.
  Te łupy powinny natychmiast powrócić do Polski!!!

 16. pugnus said

  „…restytucję mienia skradzionego przez reżim komunistyczny…..”

  A przeciez sprawcy tej kradziezy mieszkaja obecnie w …Izraelu!.

 17. Maryla Danuta said

  Kiedy wreszcie Polska uwolni się od nieustannego płacenia Żydom jakichś wyimaginowanych odszkodowań. Należałoby wreszcie przypomnieć całemu światu, że to Polsce należą się odszkodowania i repasacje wojenne za zniszczenie naszego kraju, zrównanie z ziemią Warszawy, za wymordowanie wielu milionów obywateli !! Bardzo chciałabym wiedzieć dlaczego my Polacy płacimy Żydom i ich rodzinom zasiłki za holokaust ?? Kto w ogóle wymyślił, że Polska, która została wymazana z mapy Europy przez hitlerowskie – nazistowskie Niemcy – zagarnięta i przekształcona na Generalną Gubernię – czyli nie istniała w czasie wojny- płaci te wszystkie odszkodowań Żydom ?? Czy Niemcy – z p. Angelą i reszta zarządzających tym folwarkiem nazywanym unią – wreszcie zaczną być uczciwi wobec Polski – i zamiast „prostować” naszą demokrację – zwrócą nam wszystkie odszkodowania i zasiłki, które bezpodstawnie płacimy Żydom i wreszcie zapłacą Polsce za zniszczenia spowodowane przez ich hitlerowców na terenie naszej Ojczyzny !!! Bo jak dotychczas, to my Polacy ponosimy konsekwencje za to, że przyjęliśmy do Polski Żydów – którzy żyli u nas „jak u Pana Boga za piecem” , a byli mordowani przez Niemców , tak samo jak Polacy !!! Nie upominają się u swoich morderców i niszczycieli ich „majątków”, a u Polski – której wówczas nie było !!! My Polacy mamy takie rządy, które od lat ograbiają Polskę na rzecz rzekomych odszkodowań i zasiłków dla Żydów, którym wciąż wszystkiego za mało !! Kiedy to się skończy ?? Może wreszcie polscy prawnicy przygotują dokumenty z uczciwym wyliczeniem naszych kosztów – które spowodowały Niemcy – napadając i niszcząc naszą Ojczyznę !!! Także czas wyliczyć te odszkodowania, które w imieniu nazistowskich Niemców płaciliśmy i płacimy Żydom. te zasiłki za holokaust także!! I wreszcie poprośmy p,Merkel niech odda Polsce co się nam od jej kraju od wielu lat należy i nie udawajmy, że tego nie widzimy !! A Niemcy zamiast zapłacić nam za to wszystko, to jeszcze chcą nam dołożyć nachodźców, bo sami mało nam zniszczyli i mało wywieźli z Polski !!?? Czy naprawdę nie powinniśmy upomnieć się o to co nam się słusznie od Niemców należy i Żydom powiedzieć – niech zwracają się do winnych, a nie do nas !!
  Te zasiłki dla Żydów – spowodowały, że emeryci nie otrzymują w ogóle należnych waloryzacji i nie stać ich ani na leki, ani na nędzne życie – kiedy wreszcie zobaczymy, że jesteśmy bezczelnie ograbiani ??

 18. jok said

  Coż, moim zdaniem pan Z-cz (a raczej ludzie mediów prezentujący podobne poglądy) odgrywa rolę dobrego policjanta (czy świadomie? Niegrzecznie byłoby zaprzeczać, potwierdzić zresztą też:)), oswajającego z „zasadnością” kolejnych roszczeń ż. Rolę złego policjanta: walącego agresywnie nieprzyjemną „prawdę” w oczy, przy czym wszystkie bardziej stonowane wypowiedzi/żądania, mają być przez matretowanego może: maltretowany naród) przyjmowane z „ulgą” – odgrywa wspomniana gazeta iz-lska.

  Z-cz dodam, w swej „obrazoburczej” ksiązce ” Pakt Beck- Ribbentrop” – gdzie, moim skromnym zdaniem, odgrzewa starą tezę prezentowaną np. przez Jerzego Łojka, a nie pamiętam czy Z-cz w ogóle się zająknął się o prekursorze – ze dwa razy „walnął prawidłowo”:)), coś tam wspominając o „antysemityzmie” nie tylko endecji, ale i sanacji – o ile dobrze pamiętam.

 19. Kresowianka said

  @ Maryla Danuta
  Cóż możemy zrobić, taki jest już los Polek i Polaków, Narodu Polskiego, w środku zarzewia tylko krew obficie przelewamy, z lewa i prawa. Niemiec, Ukrainiec, Żyd. A Polacy, dużo mówią, i nic poza tym. Czemuś głupi, boś biedny, czemuś biedny, boś głupi.
  No cóż, tylko modlitwa za Ojczyznę, Boże chroń, Mateczko wspomagaj.

 20. Tak będzie said

  Jedynym ratunkiem będzie introdukcja Chrystusa na Krula Polski.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: