Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Gry Wojenne NATO – Rosja, Polska – USA – Max Kolonko mówi jak jest

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-06

Mariusz Max Kolonko na temat rozmieszczenia wojsk Stanów Zjednoczonych na terenie Europy Wschodniej, w tym Polski. Co może nam grozić ze strony Rosji?


Komentarzy 8 do “Gry Wojenne NATO – Rosja, Polska – USA – Max Kolonko mówi jak jest”

 1. elapiw said

 2. Lubomir said

  Paroma amerykańskim czołgami, dysponująca Iskanderami Rosja, pewnie nie będzie się zbytnio przejmować. Wiadomo, że współczesne wojny rozstrzygają się w powietrzu i z powietrza. Oby tylko nie kreowano Polsce wroga!. W czasie Ii wojny światowej Amerykanie używali …pompowanych czołgów. Pozostaje wiara, że te współczesne – będą wykonane ze stali. Dla Rosji problemem nr 1 jest najwyraźniej islam a także chińska ‚inwazja brzuchów’, na słabo zaludnionym, ale jednak ciągle rosyjskim Dalekim Wschodzie.

 3. pugnus said

  ad1.
  Jednak ks.Malkowski nie podal szczegolow decyzji tej bohateskiej matki.Mianowicie miala ona do wyboru poddac sie naswietlaniu i przezyc zabijajac przy tym dziecko ,albo urodzic !
  Na jego zas miejscu zaapelowalbym do tego wykfefionego smiecia ,zeby przynajmniej oddal czesc tej niewiarygodnie szlachetnej matce i nie kontynuowal tematu,bo nikogo nie interesuja przyziemne i egoistyczne poglady zdegenerowanej okularnicy,ktora nie jest nawet tego warta zeby na nia splunac ,nie mowiac juz o splodzeniu z nia dziecka!

 4. pugnus said

  Dzisiaj odbywa sie w Holandii referendum n.t. celowosci ratyfikowania przez Holandie ukl. stowarzyszeniowego UE z UPA-ina.Kwestia ta musi byc najwyzszej wagi ,bo jeszcze nie widzialem ,a przebywam juz dosc dlugo w Holandii ,takiej serii dzialan wladz zarowno panstwowych jak i samorzadowych ,ktore w wyrafinowany sposob maksymallne utrudnieniaja przebieg samego refrendum ,jezeli go w ogole nie sabotuja!Dosc dodac ,ze wszystkie gminy zmnijeszyly o polowe ilosc punktow wyborczych a niektore przeniosly je po kilka km poza miasta!Sam formularz wyborczy moglby przyprawic o rozterki nawet osobe o wysokim IQ ,jedno odstepstwo i glos jest niewazny !Pewne swiatlo na motywy takiego dzialania rzuca tresc niektorych artykulow samego ukladu a zwlaszcza jego czesc dotyczac wspolpracy wojskowej i policyjnej ,co przywodzi na mysl brzemienie slynnego art5. Ukl.Atlantyckiego ,ktory mowi o udzieleniu pomocy czlonkowi napadnietemu przez strone trzecia!Innymi slowy ,NATO ,poslugujac sie UE popdpelza juz otwarcie pod granice Rosji i to na kierunku niezwykle dla Rosji czulym, o ktorym juz wspominal sam Dmowski!
  Konsekwencja ratyfikacji bedzie praktycznie przyjecie UPAiny do UE ,bo poszczegolne artykuly ukladu ida tak dalako ,ze Banderland nie musi sie wcale ubiegac o czlonkostwo w UE.Dostanie wiec wszystkie doplaty przyslugujace czlonkom a banderowcy beda mogli bez wiz wjezdzac do UE juz od pazdziernika tego roku. W czerwcu na Europe runie lawina turecka a w pazdzierniku banderowska ,a juz na mijescu przebywaja islamscy nachodzcy wiec bedzie jazda na 102!Oczywiscie Ukry stana sie na Zachodzie konkurentami dla Polakow, jezeli chodzi o miejsc pracy ,bo ponoc juz w Polsce pracuja za psie pieniadze.Na poczatek Bruksela trzyma juz dla Banderlandu €93 mld. jako wstepna zapomoge tylko….duzo jest w tym ukladzie o finansowych przywilejach UPAiny ,ale nie ma wzmianki o ewentualnych wplatach do wspolnej kasy UE.Wyglada wiec na to ,ze koszty te beda pokrywac podatnicy panstw Eurokolchozu a UPAina bedzie tylko z tego korzystac ,sama nie placac zadnej unijnej skladki .Zyc nie umierac!

 5. PNW said

  Szanowni Panstwo,

  wiem, ze komentarz bedzie nie na temat, ale sprawa jest wazna i aktualna:

  Intronizacja w Nowym Jorku – Zaproszenie

  Szanowni Państwo –
  Czcigodni Księża,
  Drodzy Rodacy,

  Mając na sercu wolę Pana naszego Jezusa Chrystusa, wyrażoną w misji i posłannictwie Sługi Bożej Rozalii Celakówny, jak również w ogólnym nauczaniu Kościoła (Encyklika „Quas primas”), w dniu 10 kwietnia 2016 roku, w Nowym Jorku zostanie przeprowadzona Intronizacja Chrystusa Króla, w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego.

  Serdecznie zapraszamy do przeprowadzenia Intronizacji (osobistej lub rodzinnej) i uczestnictwa w Intronizacji parafialnej. Do Intronizacji przygotowujemy się Nowenną do Chrystusa Króla (Imprimatur: Kuria Diecezjalna Bielsko-Żywiecka, L. dz. 989/07, 18.IX.2007 r., + biskup Janusz Zimniak; Nowenna powszechnie dostępna na internecie), w dniach 2 – 9 kwietnia 2016 roku.

  10 kwietnia dokonujemy uroczystego aktu Intronizacji, zgodnie z instrukcją w Nowennie.

  Plan Intronizacji w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego:
  (1) Program: poświęcenie obrazu Chrystusa Króla, akty Intronizacyjne osobiste i rodzinne, akt Intronizacji Parafii.
  (2) Czas: 10 kwietnia 2016 r., godzina 13:30 – 14:00.
  (3) Miejsce: Kościół p.w. św. Antoniego, 1496 Commonwealth Ave., Bronx, NY 10460.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodaków z okolic Nowego Jorku do uczestnictwa w Intronizacji, prosimy o przekazanie niniejszego Zaproszenia wszystkim zainteresowanym, i pozdrawiamy wezwaniem

  Króluj nam Chryste!

  dr. Paweł Nycz-Wasilec
  Rodzina Chrystusa Króla
  pnw74@yahoo.com

 6. Magdalena said

  Max Kolonko staje się rzecznikiem Pentagonu.
  Nie rozumie pan, że ew amerykańskie wojska w Pl stwarza zagrożenie ze wschodniej strony?
  Taki Kukliński bis, gdzie mu tam pomysleć o bezbronnym narodzie…
  Wstyd panie Kolonko, liberia to nawet ładny strój ale przeznaczony dla służby, zdejm pan ten teksański kapelusz i odziej się pan w to:

 7. nido said

  ja juz nawet nie slucham tego pajaca – o ironio -przypomina on bardzo „pro” „fesora” Bartoszewskiego – drugie gadajace uzi…

 8. zydozerca said

  USA=KRAJ 3 ŚWIATA
  Geert Mak -ŚLADAMI STEINBECKA.W poszukiwaniu Ameryki,2012
  tytuł oryg. REIZEN ZONDER JOHN.OP ZOEK NAAR AMERIKA

  str.347
  Za czasów republikańskiego prezydenta Eisenhowera biznes zapewniał 1/4 przychodów z podatku dochodowego,najbogatsi Amerykanie płacili nawet 90 % podatku.
  Te przychody państwa pozwoliły na budowę systemu autostrad międzystanowych,finansowanie ubezpieczeń społecznych i robót publicznych,wydatki militarne,finansowanie uniwersytetów i szkół,utrzymywanie dróg,mostów i parków narodowych oraz lot na księżyc /w Nevadzie.-sfilmowany przez Stanleya Kubricka/.
  Teraz wpływy z podatków mocno spadły /bogaci nie płacą,biedota musi zasuwać w kilku miejscach naraz na umowach okresowych lub jest trwale bezrobotna,klasa średnia popada w ruinę/.
  Tylko 2,4 % dochodu narodowego brutto przeznacza się na infrastrukturę-to mniej,niż połowa tego ,co Europa przeznacza na takie inwestycje,mniej niż 1/3 wydatków Chin.
  To nie jest tylko kwestia pieniędzy,to brak wyobraźni.
  Historyk Henry William Brands podsumowuje :
  W 1945 marzenia zbiorowe były ambitne,ale indywidualne- skromne.
  W 2010 /i po/ zbiorowe marzenia są skromne,ale indywidualne-ambitne.

  str.346
  Co do jakości infrastruktury-wg raportu Światowego Forum Ekonomicznego z 2010r. Stany Zjedn. zajmują 23 miejsce,między Hiszpanią a Chile.

  Korki wokół wielkich miast-gigantyczne ,1/3 ulic w miastach wymaga remontu,minimum 1 most na 9 „nie spełnia warunków technicznych”.
  Drogi wokół Los Angeles przypominają dziurawe/zużyte autostrady w krajach b.bloku wschodniego.
  Stare i zardzewiałe rury wodociągowe,pękające niespodziewanie i wzbijające fontanny wody.
  System wodociągów i kanalizacji znajduje się na samym dole listy problemów z infrastrukturą,którym poświęca się uwagę : Towarzystwo American Society of Civil Engineers ocenia go najniżej,na minus D przy skali ocen od A do F.
  „Opieramy się na systemie zbudowanym przez naszych pradziadków i nikt nie chce płacić za dziesiątki lat zaniedbań.”
  Coraz więcej miast oszczędza energię,1/3 lub nawet więcej latarni ulicznych nie działa.
  W telewizji pokazują strażaków z Los Angeles kwestujących na ulicach,żeby zebrać pieniądze na dalsze działanie.
  Coraz więcej dużych lotnisk znanych jest z notorycznych opóźnień:mają za mało kontrolerów ruchu,za małą pojemność,niewystarczająco inwestują.
  Na liście 10 najgorszych lotnisk na świecie ze strony biura podróży Frommers z 2012 r.,na 1 miejscu jest nowojorskie JFK,na 7 nowojorska La Guardia,na 8 Newark Liberty,na 10 Chicago Midway.
  W latach 1947-1957 zniknęła przynajmniej 1/3 wszystkich linii kolejowych.
  Odtąd używa się jeszcze najwyżej 10% olbrzymiej dawnej sieci pasażerskich linii kolejowych.Pociągi Amtrak używają tych samych starych linii kolejowych co pociągi towarowe,które nie jeżdżą szybciej niż 80 km na godzinę.
  Pociągi pasażerskie osiągają prędkość najwyżej 110 km/godz..Tory nie są przystosowane do większych prędkości.
  W Chinach w 2012 ma się zakończyć budowa 42 tras szybkiej kolei z prędkością co najmniej 300 km/na godzinę.
  Felietonista Thomas Friedman pisze :”Gdyby wszyscy Amerykanie mogli porównać dzisiaj luksusowy dworzec centralny w Berlinie z brudnym i zapuszczonym dworcem Penn Station w NY przysięgaliby,że to my przegraliśmy drugą wojnę światową”.
  Z dumnych miast przemysłowych Detroit i Buffalo pozostał cień.
  Na światowej liście prędkości łączy internetowych miasta amerykańskie zajmują uderzająco niskie miejsca -jako pierwsze na 57 miejscu po miastach Korei Płd.,Japonii,Chin,Europy Zach.- San Jose

  „PUBLIC POVERTY”=PUBLICZNA BIEDA -tak określił to zjawisko ekonomista John Kenneth Galbraith w The Affluent Society /Zamożne społeczeństwo/ w 1958 r.
  Opisał wycieczkę amerykańskiej rodziny w przyszłości:
  po miastach z drogami pełnymi dziur jadą nowoczesnym samochodem,mijają sterty śmieci,opuszczone budynki i zwisające zewsząd druty telefoniczne i elektryczne.
  Zatrzymują się na piknik nad zanieczyszczonym strumykiem i zajadają przysmaki z GMO/fast foodu.Zanim zapadną w drzemkę na dmuchanych materacach w nylonowym namiocie /tandetnym motelu pośród smrodu rozkładających się śmieci,może przez moment pomyślą o dziwnej nierówności…. i Czy rzeczywiście Ameryka jest tak wspaniała?

  Większość ekonomistów jest zdania,że państwo wcześniej czy później wpadnie w poważne kłopoty,jeżeli dług publiczny przekroczy 90% dochodu narodowego brutto.Taki kraj musi włożyć mnóstwo energii w spłacanie pożyczek i odsetek,nie ma wielu możliwości rozwoju i modernizacji.
  Ameryka zbliża się do punktu krytycznego .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: