Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prezydent mgliście o projekcie ustawy zakazującej aborcji.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-07

 „Jako Andrzej Duda byłem za ochroną życia, ale jestem prezydentem”

Prezydent mgliście o projekcie ustawy zakazującej aborcji. „Jako Andrzej Duda byłem za ochroną życia, ale jestem prezydentem”

 Trwa próba uspokojenia gorących emocji podsycanych przez media spod znaku cywilizacji śmierci. Do tonowania atmosfery włączył się cały obóz władzy, w tym prezydent Andrzej Duda. W udzielonym „Rzeczpospolitej” wywiadzie, Duda wypowiedział się na temat projektu ustawy antyaborcyjnej. Trudno nie zauważyć, że stanowisko prezydenta jest niejasne.

Dziennikarze zapytali prezydenta, czy gdyby na jego biurko trafiła ustawa całkowicie zakazująca aborcji, podpisałby ją. Andrzej Duda odpowiedział: – Zacznijmy od tego, że w tej chwili Sejm nie pracuje nad żadnym projektem w tej sprawie. A zatem emocjonalna dyskusja, która rozgorzała, jest przedwczesna – zauważył prezydent.

Andrzej Duda sugeruje także, że gdyby jednak takie prace zaczęły się z inicjatywy posłów lub gdyby do Sejmu trafił projekt obywatelski, to prezydent wyraża nadzieję, że „zostanie wypracowane rozwiązanie, które będzie miało szeroką akceptację społeczną. To kwestia odpowiedzialności parlamentarzystów”.

Następnie w wywiadzie padają słowa, które często słyszeliśmy już od katolickich polityków w ostatnich latach: – Jako Andrzej Duda zawsze mówiłem, że jestem za ochroną życia. Jednak kwestia ochrony życia dotyczy dwojga osób: matki i jej nienarodzonego dziecka. Równocześnie muszę pamiętać, iż jestem prezydentem Rzeczypospolitej i powinienem wsłuchiwać się w różne opinie, brać pod uwagę różne poglądy. Dlatego potrzebne jest mądre i wyważone podejście. Jeśli do Sejmu wpłynie projekt ustawy, to mam nadzieję, że sprawa zostanie rozstrzygnięta po głębokim namyśle, wysłuchaniu opinii ekspertów i w wyniku szerokiej debaty społecznej – stwierdził prezydent.

Andrzej Duda zauważył również, że mimo iż projekt obywatelski uchodzi za radykalny (tak określili go rozmawiający z prezydentem dziennikarze „Rzeczpospolitej”) Sejm będzie być może rozpatrywał projekt obywatelski, ale posłowie mają prawo zgłaszać do niego poprawki.

Dziennikarze dociskali: – A czy w dzisiejszym kształcie, całkowicie zakazującym aborcji, podpisałby go pan? – pytali. – Ustawy trafiają do prezydenta w ostatecznym kształcie, po zakończeniu prac parlamentarnych – uciął Andrzej Duda.

Prezydent odrobinę jaśniej odpowiedział natomiast na pytanie: Czy dzisiejszy kompromis aborcyjny trzeba zmienić? Przywołał bowiem sytuację ze szpitala na Madalińskiego gdy dziecko przeżyło aborcję i pozwolono mu umrzeć. – To pokazuje, że prawo nie jest doskonałe. Chyba każdy rozumie, że takie zdarzenie nigdy nie powinno mieć miejsca – stwierdził Andrzej Duda.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

kra

Read more: http://www.pch24.pl/prezydent-mgliscie-o-projekcie-ustawy-zakazujacej-aborcji–jako-andrzej-duda-bylem-za-ochrona-zycia–ale-jestem-prezydentem,42420,i.html#ixzz458ykAzC6

Komentarzy 17 do “Prezydent mgliście o projekcie ustawy zakazującej aborcji.”

 1. pugnus said

  Wiem ,ze Hitler wprowadzil w okupowanej Polsce 1 Maja jako swieto robotnikow.Mial on takze otworzyc szeroko drzwi dla mordowania dzieci w lonach matek,ale jak ta sprawa wygladala w II RP?

 2. Adam said

  I taki z niego żałosny katolik.

 3. adam ryglowski said

  P .Pugnus – onegdaj pisałem ,więc teraz krótko .
  Kodeks karny Makarewicza z 1932 r. był ” wybitnym osiągnięciem POLSKIEJ MYŚLI prawnej ” . W Europie międzywojennej podobnym kodeksem SZCZYCIŁO SIĘ JESZCZE TYLKO PAŃSTWO SOWIECKIE , jeżeli chodzi o aborcję
  ps
  Królowa Angielska kosztuje brytyjskich podatników połowę tego , co my bulimy na utrzymanie P. Prezydenta z dworem. Per capita każdy z nas płaci CZTEROKROTNIE WIĘCEJ od Angola .
  I po co nam to było ???

 4. gość said

  Zawisza: W 2007 roku zrezygnowałem z członkostwa w PiS na rzecz pełnej ochrony prawnej życia poczętego

  Artur Zawisza odniósł się do słów rzecznik klubu poselskiego PiS, Beaty Mazurek, która powiedziała, że projekty ustaw dotyczące pełnej ochrony życia poczętego proponowane przez środowiska broniące tego życia są wciąganiem „w awanturę polityczną, w sposób zupełnie nieuzasadniony i nieuprawniony”, a nawet, że poprzez te projekty te środowiska „mogą chcieć rozbić prawicę”.

  Artur Zawisza na Facebooku w odpowiedzi na słowa Beaty Mazurek napisał:
  Oczywiście, że zagadnienie pełnej ochrony prawnej życia ludzkiego jest skomplikowane ze względu na kontekst roztropnościowy w aspekcie skuteczności politycznej. Rozumiemy, że chodzi o to, aby dokonać zmiany kompleksowej i trwałej przy maksimum spokoju społecznego.

  Jednak na ów aspekt roztropnościowy mają prawo powoływać się wyłącznie ci, którzy naprawdę chcą owej pełnej ochrony prawnej. Należę do tych osób i w roku 2007 zrezygnowałem z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości i de facto z mandatu poselskiego na rzecz tej sprawy.

  Nie mają jednak prawa powoływać się na to samo ci, którzy w istocie tej zmiany nie chcą i nie dążą do niej. Tym bardziej nie mają prawa zarzucać złych intencji tym, którzy szczerze i konsekwentnie pracują na rzecz ochrony życia.

  Skoro partia rządząca żąda od swych polityków, działaczy i sympatyków jednolitego myślenia i działania w (przecież wieloaspektowym i nieoczywistym) sporze o Trybunał Konstytucyjny – ba, skoro miała odwagę narzucać dyscyplinę głosowania w sprawie uboju rytualnego (w obronie domniemanych praw zwierząt) – to chyba tym bardziej winna oczekiwać jedności na rzecz prawnej ochrony życia ludzkiego?
  Na pewno zaś nie ma prawa szczuć przeciwko działaczom od lat inicjującym wysiłki społeczne i prace prawne broniące życia, bo to jest intelektualnie absurdalne, zaś moralnie podłe.

  Oczywiście, że zagadnienie pełnej ochrony prawnej życia ludzkiego jest skomplikowane ze względu na kontekst roztropnoś…

  Opublikowany przez Artur Zawisza na 7 kwietnia 2016
  http://www.dzienniknarodowy.pl/150/zawisza-w-2007-roku-zrezygnowalem/

 5. wa cóś said

  Re:Adam. Obyś ty był w połowie takim katolikiem, jak Pan Prezydent. Prezydent misi być dla wszystkich Polaków. I to aby pogodzić wszystkich, powinieneś wiedzieć, że to nie takie proste. Szczególnie przy takich atakach i utrudniania. Ci którzy teraz obudzili się obrońcami niech przypomną sobie, co chciał PIS około 2007 roku. wtedy wszyscy byli przeciw. Dzisiaj aby dokopać maksymalnie PIS-owi nie patrzą na sytuację, ale chcą …siać ferment. Nie pora to mości panowie. Pomóżcie odbudować przemysł, gospodarkę i wiele innych ważnych zadań. Ostudźcie głowy.

 6. Mirek said

  Mamy tyle w RP do naprawy, a teraz jeszcze nas chcą uwikłać w spory ideologiczne! Obecna ustawa jest na miarę czasów! Prawo nie może wybiegać nadczasowo. Nie p. Jurek zacznie przekonywać kobiety do urodzenia dziecka z wadą wrodzoną. Proszę bardzo. Ale czy ma odwagę, aby ta kobieta podjęła się misji wykraczającej poza jej możliwości? Niech będą towarzystwa, które zaopiekują się takim dzieckiem z wadami wrodzonymi, które jeszcze niedawno były letalne…Dlaczego politycy chcą być bożkami w tej sprawie?

  Dzieci z wadami wrodzonymi niegdyś nie przeżywały, obecnie medycyna może więcej. Niegdyś kobiety miały spontaniczne poronienia i nawet o tym nie wiedziały!
  Życie człowieka również w aspekcie rozmnażania jest podległe prawom przyrody – Boga. Jaki jest sens naprawiania Boga w przypadku płodów ułomnych?

 7. gość said

  @ 5

  Wa Cóś nie przyszedł czasem z blogu wyjątkowego manipulatora- https://dzieckonmp.wordpress.com/ ?

  Jak Wa Cóś wyobraża sobie służyć Chrystusowi, a jednocześnie palić szatańskie świeczki chanukowe?

 8. JanM said

  Re: Wa Cos
  W kampani wyborczej Pan Prezydent deklarowal sie jako katolik i przeciwnik aborcji. Jezeli zmienil stanowisko to powinien natychmiast podac sie do dymisji, albo publicznie przyznac sie, ze jest klamca, kanalia, szubrawcem….etc…… i blagac o przebaczenie caly Narod, ktory oszukal by dostac sie do koryta.

 9. panMarek said

  Re. JanM said 2016-04-07 @ 22:05
  I słusznie. „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.” (Mt 5:33-37)

 10. Marta said

  Bezkompromisowa ochrona życia zapewne będzie warunkiem Intronizacji Chrystusa na Króla Polski.A bez Intronizacji ciężkie czasy nas czekają więc nie ma się nad tym zastanawiać.Niech wasz mowa będzie jak ewangeliczne „tak tak,nie nie”

 11. gość said

  Ja głosowałem w wyborach prezydenckich na Grzegorza Brauna i nie mam żadnych dylematów.
  Przedstawiałem na tym portalu niejednokrotnie, że A.Duda był namaszczony w czasie obrad knessetu w Krakowie na prezydenta RP i tak się stało(do sprawdzenia we wcześniejszych wpisach). Jak dla mnie jest to widowisko dla ludzi pobożnych, których oszukuje się w sposób perfidny, co nawet zauważyli znali blogerzy(inscenizacja pojmania hosti)

 12. PNW said

  Szanowni Panstwo,

  wiem, ze komentarz bedzie nie na temat, ale sprawa jest wazna i aktualna:

  Intronizacja w Nowym Jorku – Zaproszenie

  Szanowni Państwo –
  Czcigodni Księża,
  Drodzy Rodacy,

  Mając na sercu wolę Pana naszego Jezusa Chrystusa, wyrażoną w misji i posłannictwie Sługi Bożej Rozalii Celakówny, jak również w ogólnym nauczaniu Kościoła (Encyklika „Quas primas”), w dniu 10 kwietnia 2016 roku, w Nowym Jorku zostanie przeprowadzona Intronizacja Chrystusa Króla, w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego.

  Serdecznie zapraszamy do przeprowadzenia Intronizacji (osobistej lub rodzinnej) i uczestnictwa w Intronizacji parafialnej. Do Intronizacji przygotowujemy się Nowenną do Chrystusa Króla (Imprimatur: Kuria Diecezjalna Bielsko-Żywiecka, L. dz. 989/07, 18.IX.2007 r., + biskup Janusz Zimniak; Nowenna powszechnie dostępna na internecie), w dniach 2 – 9 kwietnia 2016 roku.

  10 kwietnia dokonujemy uroczystego aktu Intronizacji, zgodnie z instrukcją w Nowennie.

  Plan Intronizacji w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego:
  (1) Program: poświęcenie obrazu Chrystusa Króla, akty Intronizacyjne osobiste i rodzinne, akt Intronizacji Parafii.
  (2) Czas: 10 kwietnia 2016 r., godzina 13:30 – 14:00.
  (3) Miejsce: Kościół p.w. św. Antoniego, 1496 Commonwealth Ave., Bronx, NY 10460.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodaków z okolic Nowego Jorku do uczestnictwa w Intronizacji, prosimy o przekazanie niniejszego Zaproszenia wszystkim zainteresowanym, i pozdrawiamy wezwaniem

  Króluj nam Chryste!

  dr. Paweł Nycz-Wasilec
  Rodzina Chrystusa Króla
  pnw74@yahoo.com

 13. gość said

  Izraelski Kneset obradował w Polsce 27 stycznia 2014 roku. Posiedzenie izraelskiego parlamentu odbyło się w Krakowie. Jednym z delegatów polskiego parlamentu był Andrzej Duda, obecny kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

  Dlaczego ucieka p. Duda?

  Proszę znależć ten krótki film na innych portalach, gdzie był dostępny?

  http://www.bibula.com/?p=80330

  http://wmeritum.pl/londyn-andrzej-duda-pytany-o-obrady-izraelskiego-parlamentu-w-polsce-wideo/94325

 14. Stary Warszawiak said

  AD 1
  Odpowiadam Panu Pugnus na podstawie książki „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”.
  Wiek XX nazywano wiekiem dziecka – a należało by go nazwać wiekiem dzieciobójstwa.
  Liczba przerywań ciąży w ciągu roku według oficjalnych statystyk wynosiła:
  w Niemczech – pięćset tysięcy,
  Francja (tylko Paryż) od 80.000 do 100.000,
  Belgia od 150.000 do 200.000,
  Stany Zjednoczone – dwa i pół miliona,
  Polska – od 100.000 do 130.000.
  Niektórzy lekarze podwajają liczbę aborcji, wskazując, że zabiegi dokonywano także poza szpitalami.

  Czy kogoś może dziwić KARA BOŻA jaka miała miejsce w postaci II wojny światowej.
  Na marginesie dodam, że zdecydowana większość polskich premierów (w dwudziestoleciu międzywojennym),
  była członkami lóż masońskich czyli wyznawcami Lucyfera.

 15. adam ryglowski said

  Ad 11 ) . Gratuluję P . Pawle takiego (lub takich ) KAPŁANÓW i Parafian .
  Serce rośnie czytając takie informacje.
  Przypominam : W WIELKĄ SOBOTĘ 14 KWIETNIA 966 r. – Książę Mieszko I z dworem przyjął CHRZEST ŚW .
  Za tydzień , – w czwartek , mamy 1050 ROCZNICĘ CHRZTU POLSKI .
  ps
  Podziękowania dla Wielce Szan . Pana Admina za kasację mojego drugiego wpisu . Początek przemyślałem – resztę niekoniecznie ( i chyba miałbym kłopoty ) .
  Zresztą Państwo z poz. 7 , 8 i 9 to ujęli taktowniej .
  Dziękuję i przepraszam.

 16. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Bedac najbardziej nawet pozytywnie nastawionym do obecnego Prezydenta RP,
  mozna i trzeba postawic pytanie, a wlasciwie sprafrazowac mistrza Aleksandra Fredre
  jak by nie bylo nie tylko poete, ale i hrabiego:

  „Znaj proporcje mocium panie”.
  Jest jeszcze drugie: „nos dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa”?
  Dotyczy to zarowno partii rzadzacej (jekiejkolwiek), jak i prezydenta.
  Hola, hola panowie rzadzacy, nie wciskajcie nam na okraglo zadnej sciemy,
  my tego juz nie kupujemy.

  Przede wszystkim zas:
  W jaki mormalnym kraju prawa, mniejszosci sa ponad prawami wiekszosci?

  Nie mozemy sie zgodzic na taka interpretacje prawa komukolwiek,
  kto nam chce taka ciemnote wcisnac pod jakimkolwiek pretekstem.
  To jest wredna i bezczelna HUCPA.

  To ostatnie slowo powinno byc zrozumiale dla wiekszosci tej politycznej
  psiarni uganiajacej sie za wieksza koscia.
  Szykuja nam ci sprzedajni renegaci regularny rozbior Polski.
  „To widac, to slychac, to czuc”.

 17. Analityk said

  Przykre to wszystko. Ryba śmierdnie od głowy.
  Jak tu odbudować gospodarkę i morale Polaków skoro widzą demoralizacje na każdym kroku.
  Sami sobie wystawiaja niektórzy świadectwo mówiąc, że są uczciwi ale jak są otoczeni przez złodziei to zamiast występować przeciw nim sami zaczynają kraść. Tfu!
  Oj pójdziecie pod nóż islamistów jak sie nie nawrócicie – to kwestia czasu. Tamci są zjednoczeni i konsekwentni w zwalczaniu tego czego nie chcą. W Polsce i Europie zdemoralizowane lewactwo i wielu tchórzliwych wierzących hipokrytów uważających, że jak sami nie mordują to są o.k., a że pozwalaja mordować sąsiada to dlatego, że ich chata z kraja – do czasu!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: