Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Holenderski kubeł lodowatej wody na głowy Ukraińców i Polaków.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-08


Sprzeciw Holandii to spory kłopot dla tych, którzy z kieszeni polskiego podatnika przepompowali do dziurawego budżetu ukraińskiego ogromne kwoty.

Zaledwie dwa lata temu byliśmy świadkami wielkiego zlotu europejskich i amerykańskich polityków na Majdanie w Kijowie. Nie zabrakło tam oczywiście polskich, począwszy od Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetyny, a na Januszu Palikocie i Małgorzacie Gosiewskiej skończywszy. Wszyscy oni w swoich płomiennych przemówieniach zapewniali Ukraińców, że Europa czeka na nich z otwartymi rękami. A sprawa integracji politycznej i gospodarczej jest tylko kwestią czasu.

Dziś już wiadomo, że były to przysłowiowe „gruszki na wierzbie”. Kubeł lodowatej wody na głowy na polskich i ukraińskich entuzjastów wylał nie tak dawno przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który stwierdził, że „Ukraina, bez wątpienia, nie może stać się członkiem UE w ciągu najbliższych 20-25 lat”. Dodał też, że to samo odnosi się do członkostwa tego kraju w NATO.

Wczoraj kolejny kubeł wylali obywatele Holandii, którzy w referendum opowiedzieli się zdecydowanie przeciw umowie stowarzyszeniowej Ukrainy z UE. Tylko jedna trzecia głosujących była za. Referendum to jest ważne, bo frekwencja przekroczyła obowiązkowy 30-procentowy próg. Stawia to w niesłychanie trudnej sytuacji ukraiński establishment polityczny, w tym zwłaszcza prezydenta Petro Poroszenkę, który od kilku dni ma ogromne kłopoty z powody ujawnienia w ramach „Panama Papers” jego kont bankowych w „rajach podatkowych”. Z powodu tej afery Radykalna Partia Ołeha Laszki już wystąpiła z wnioskiem o impeachment prezydenta.

To także spory kłopot dla polskiego establishmentu, który poprzez swe działania, podejmowane głównie przez były rząd PO-PSL i obecny PiS, z kieszeni polskiego podatnika przepompował do dziurawego budżetu ukraińskiego ogromne kwoty. Ostatnio były to aż 4 miliardy złotych. Dlatego też decyzja Holendrów odbije się z pewnością na wewnętrznych i zewnętrznych sprawach Polski. Będzie miała też wpływ na stanowisko innych członków UE.

A może tak w Polsce przeprowadzić podobne referendum? Jaki byłby jego wynik? Osobiście uważam, że byłby to nie kubeł, ale fontanna lodowatej wody na głowy polityków.

(rs)

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-holenderski-kubel-lodowatej-wody-na-glowy-ukraincow-i-polako,nId,2180914#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

Komentarzy 11 do “Holenderski kubeł lodowatej wody na głowy Ukraińców i Polaków.”

 1. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Obawiam sie, ze obie partie ktore oficjalnie sa w opozycji do siebie,
  w sprawach naprawde priorytetowych dla Polski, jakos dziwnie zgodnie ida „leb w leb”.
  Nie spodziewam sie tez dlatego, ze pozwola na jakiekolwiek referendum w podobnych sprawach.

  Czas, zeby zdali sobie z tego sprawe ci wszyscy, ktorzy popieraja ktorakolwiek z tych partii.
  Nie zapominajmy przy tym o PSL.
  Partia ta ma 100% zdolnosc do wspolpracy z kazda rzadzaca partia.
  Program maja jeden, zreszta wspolny dla wszystkich tych najwiekszych.
  KORYTO.

 2. PNW said

  Szanowni Panstwo,

  wiem, ze komentarz bedzie nie na temat, ale sprawa jest wazna i aktualna:

  Intronizacja w Nowym Jorku – Zaproszenie

  Szanowni Państwo –
  Czcigodni Księża,
  Drodzy Rodacy,

  Mając na sercu wolę Pana naszego Jezusa Chrystusa, wyrażoną w misji i posłannictwie Sługi Bożej Rozalii Celakówny, jak również w ogólnym nauczaniu Kościoła (Encyklika „Quas primas”), w dniu 10 kwietnia 2016 roku, w Nowym Jorku zostanie przeprowadzona Intronizacja Chrystusa Króla, w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego.

  Serdecznie zapraszamy do przeprowadzenia Intronizacji (osobistej lub rodzinnej) i uczestnictwa w Intronizacji parafialnej. Do Intronizacji przygotowujemy się Nowenną do Chrystusa Króla (Imprimatur: Kuria Diecezjalna Bielsko-Żywiecka, L. dz. 989/07, 18.IX.2007 r., + biskup Janusz Zimniak; Nowenna powszechnie dostępna na internecie), w dniach 2 – 9 kwietnia 2016 roku.

  10 kwietnia dokonujemy uroczystego aktu Intronizacji, zgodnie z instrukcją w Nowennie.

  Plan Intronizacji w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego:
  (1) Program: poświęcenie obrazu Chrystusa Króla, akty Intronizacyjne osobiste i rodzinne, akt Intronizacji Parafii.
  (2) Czas: 10 kwietnia 2016 r., godzina 13:30 – 14:00.
  (3) Miejsce: Kościół p.w. św. Antoniego, 1496 Commonwealth Ave., Bronx, NY 10460.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodaków z okolic Nowego Jorku do uczestnictwa w Intronizacji, prosimy o przekazanie niniejszego Zaproszenia wszystkim zainteresowanym, i pozdrawiamy wezwaniem

  Króluj nam Chryste!

  dr. Paweł Nycz-Wasilec
  Rodzina Chrystusa Króla
  pnw74@yahoo.com

 3. mgrabas said

  rządząca w Polsce żydomasoneria nie dopuści do żadnego referendum, chyba że do takiego po jej myśli, którego sama będzie autorem, recenzentem i przedstawicielem

 4. La Reine Toronto said

  czy RP reprezentowali Polacy czy polskojezyczni pacholcy US/raela? to wielka roznica;
  wstyd i hanba dla naszej zniewolonej Ojczyzny bratac sie z banderowcami i upowcami !

 5. STOP procesowi od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował handel wojną i pokojem poprzez jego militaryzację z odwołaniem się do antypolskich,bandyckich korzeni.

 6. Wiesiek said

  I bardzo, bardzo dobrze. Brawo Holandio!

 7. pugnus said

  Nikt nie watpi,ze referendum jest najwyzsza forma demokracji : „Vox populi ,vox Dei”! Tymczasem odmienny poglad na te kwestie maja brukselskie kacyki!Oto ustami swojego rzecznika zakomunikowali oni ,ze wynik holenderskiego referendum nie bedzie mial zadnego wplywu na dalszy proces wprowadzania w zycie podpisanego juz przez 28. czlonkow Eurokolchozu ,ukladu stowarzyszeniowego z UPAina!Czlon handlowy tego ukladu juz wszedl w zycie ,pozostale , w tym polityczne i wojskowe ,czekaja na swoja kolej!Wiecej swiatla na ten problem rzuci l korespondencja hol. TV z Brukseli.Mozna sie bylo z niej dowiedziec ,ze obecnie jest realizowanych prawie 200 roznych ukladow i porozumien ,ktore w wiekszosci nie sa ratyfikowane!Tak wiec wyglada demokracja a’la Bruksela!Wydaje sie ,ze ten kazus powinien byc wykorzystany przez rzad Szydlo w walce z ingerencja KE w wewn. sprawy polskie !Wspomniane oswiadczenie rzecznika UE tlumaczy bunczuczna postawe Poroszenki ,ktory z Japonii lekcewazaco wyrazil sie sie o nastepstwach hol. referendum.Jezeli jednak mozna go lekcewazyc ze wzgl. politycznych ,to jest ono niezwykle wazne ze wzgl. propagandowych.Juz wiec rozpoczela sie kampaniia jego demonizacji poprzez zagranie karta ….pedalska!Odwrocenie sie od UPAiny ma wiec narazic na smiertelne niebezpieczenstwo tamtejszych zboczencow ,czyli calego szmaba LGTB!Specjalny wyslannik hol. TV dokonal dosc dlugiego wywiadu w Kijowie z miejscowym ,mowiacym po angielsku pedalem!Skarg i utyskiwan nie bylo konca.Oczywiscie pedal ten nie bylby banderowcem , gdyby nie uzyl motywu z Putinem ,ktory teraz triumfuje na Kremlu!
  Jakosie rzeklo referendum ,jako mechanizm zaalarmowal „unych „,ktorzy uznali go za zamach na ich hegemonie tak wiec juz min. spr. wewen.Holandii zastanawia sie nad podwyzszeniem progu rerferendalnego ,ktory obecnie wynosi 30%.Przypominam ,ze ostatnie refrendum przeszlo 32%!Podniosly sie glosy ,ze trzeba rowniez uszanowac wole tych 68% ,ktorzy nie stawili sie do urn! Ha,ha, ha …my Polacy znamy ten argument ze spedow KOD-u ktory zarzuca PiSowi 18% poparcie !A jakie paparcie ma zgraja P.ierd.u ,ktorych jest raptem 22 sztuk?
  Alarm unych jest na czasie bo organizatorzy obecnego referendum zacheceni powodzeniem planuja juz 3 nastepne : 1.Kwestia dlaszego pompowania kasy w Grecje 2. Sprawa waluty euro 3.Nachodzcy i przymusowe kwoty.

 8. pugnus said

  test.

 9. Tamu said

  Polacy powinni mieć swoje zdanie w każdej dziedzinie referenda internetowe były by najtańsze i ta banda zbirów nie była by nam potrzebna, przynajmniej nie w tej ilości.

 10. Maryla Danuta said

  Wypompowano miliardy z polskiego budżetu dla przyjaznej nam Ukrainy. A dla polskich emerytów od lat brakuje na przyzwoitą waloryzację – dla kogoś tego budżetu wciąż brakuje !! No ale kto by się przejmował emerytami, oni przyzwyczajeni głodować, oszczędzać na lekach, dobrze, że starcza dla „przyjaciół” : Żydów, Ukraińców, nawet jak na Polskę plują, jak stawiają pomniki swoim „bohaterom” – im się należy !! Starcza na zasiłki za holokaust dla Żydów z budżetu ZUS-u, więc na emerytach trzeba oszczędzać, może wcześniej „odejdą” ?? Komu jeszcze Polska będzie dawać pełnymi garściami, okradając najsłabszych ??

 11. Calgary said

  referendum na temat przystąpienia do Unii powinno najpierw odbyć się na Ukrainie dla sprawdzenia czy przystąpienie jest zgodne z wola większości a potem w krajach unii.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: