Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Niemcy: Helmut Kohl za Orbánem

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-08

.

Były niemiecki kanclerz Helmut Kohl na łamach dziennika „Bild” ogłosił swoje poparcie dla polityki Viktora Orbána. Nazwał premiera Węgier Europejczykiem z krwi i kości. Zapowiedział też, że chciałby się z nim spotkać.

86-letni Kohl po przebytym wylewie porusza się na wózku inwalidzkim i mówi z trudem, jednak spekuluje się, że Orbán może odwiedzić go w jego domu w nadreńskim Ludwigshafen. Niedawno wizytę złożył tam chorwacki minister spraw zagranicznych Miro Kovač.

 

Deklaracja poparcia dla Orbána jest równoznaczna z krytyką pod adresem Angeli Merkel, ponieważ prorządowe ośrodki i media w Niemczech od dawna kreują węgierskiego premiera na wroga publicznego. Według komentatorów głos Kohla wzmocni frakcję przeciwników Merkel w CDU. Merkel, była podwładna Kohla w CDU, publicznie przyłączyła się do ataków na jego osobę w 1999 r., gdy w atmosferze skandalu odchodził ze stanowiska przewodniczącego partii.

(Na podstawie rp.pl opracował A.D.)

Niemcy: Helmut Kohl za Orbánem

Komentarze 2 do “Niemcy: Helmut Kohl za Orbánem”

  1. Można przypuszczać,że będą się odradzać konflikty niemiecko-amerykańskie,wobec również rosnącego i w Polsce znaczenia STRONNICTWA AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIEGO.

  2. gg said

    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/fundacja-estera-finasowana-przez-miedzynarodowy-syjonizm-2016-04

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: