Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Chwalą nas!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-09

SYRYJSKI UCHODŹCA: POLACY TO MISTRZOWIE W RASIZMIE I KSENOFOBII

Polacy

„Jeśli chodzi o rasizm najwyższego poziomu, trzeba oddać hołd mistrzowi wszech czasów w ksenofobii, nacjonalizmie i białej supremacji: Polsce” – napisał  Syryjczyk Fares Alahmar studiujący w Polsce przez 3 lata. 

Czy to powód do smutku, że tak nas widzą wschodni sąsiedzi. Czy powinniśmy się martwić o obelgi dotyczące naszego stosunku do obcokrajowców, osób innego wyznania, koloru skóry itp? Zdecydowanie nie! Bo jak wiemy, Polacy nie mają nic do imigrantów, pod warunkiem, że się asymilują i pracują.

Opinie o Polakach Faresa Alahmara, która pojawiła się na portalu Quora.com przedstawił portal niedawno zwolnionego z TVP Tomasza Lisa – NaTemat.pl. Uważa, że czas spędzony w Polsce był jego najgorszą częścią życia. Wytyka w tym wszystkim Polakom nietolerancje i nienawiść do odmienności. Za przykład daje nasz stosunek do kilku wymienionych krajów, co zauważył podczas trzyletnich studiów.

Twierdzi, że:

Niemcy dla Polaków są krajem „współczesnego nazizmu pod wodzą ‚Fuhrer Merkel’”.

Dalej odnosząc się do naszych stosunków z Rosjanami tłumaczy, że wystarczy zapytać Polaka, czy mówi po rosyjsku. Sic!

„Chcesz wkurzyć Polaka? Zapytaj: „Mówisz po rosyjsku, tak?” – wyjaśnia.

Nie może więc dziwić, że:

„[…]nawet przy wódce wytkniemy Rosjanom wszystko: od zbrodni katyńskiej po katastrofę TU-154. Ukraińców „kochamy” równie mocno, sprzedając im broń, „by się pozabijali”. Wrogami są też Litwini (bo „Litwo, ojczyzno moja”), Szwedzi (bo urządzili „potop”) i Białorusini (bo to „też Ruski”). Prawdziwym uczuciem darzymy tylko „tak samo rasistowskie” Czechy. – kończy swój wywód na temat naszych uczuć do innych krajów.

„To moje relacja – po 3 latach studiów w stolicy, Warszawie. Wypływa z osobistych doświadczeń, historii przyjaciół, medialnego przekazu i tego, co sprawia, że jest tak źle, czyli polskiego systemu edukacji” – pisze Fares.

Sprawdziliśmy, że wpis Faresa Alahmara na portalu  Quora.com jest obecnie niewidoczny. Być może został usunięty, ze względu na regulamin portalu, albo sam właściciel opinii postanowił ją usunąć, tego nie wiemy. Przeglądając jego profilu, faktycznie studiował w Politechnice Warszawskiej, zadeklarował się jako uchodźca wojujący ateista.

Wielu internautów jest zachwyconych taką oceną. Jak mawiają trzeźwi umysłowo „lepiej być żywym islamofobem, niż martwym lewicowcem”:

„Arab uczący Polaków tolerancji. Dobre. Teraz czekamy aż jakiś Niemiec będzie nam wypominał, że nie mamy w sobie luzu, Amerykanin będzie zgorszony naszą kaloryczną kuchnią, a bracia Czesi będą nas uczyć jak korzystać z dostępu do morza” – Tomasz pan Tomasz

„Super…bardzo jestem zadowolony z takiej oceny! Mam nadzieję że ten koleś rozpowszechni w całej Syrii i innych częściach islamskiego świata swój manifest. :) Niech wiedzą jacy jesteśmy źli i straszni! Jest pewna szansa że wyznawcy Allaha wezmą do siebie słowa Faresa i będą omijać nas szerokim łukiem[…]” – Tomasz Jabłoński

odbudowarp.pl

Komentarzy 19 do “Chwalą nas!”

 1. Sceptyk said

  POLSKA SPRZECIVIA SIE MULTICULTURALIZMOWI. TO JEST NORMALNE.
  MULTICULTURALIZM JEST ZBRODNIA.

 2. To skutki CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem wartości CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ,czyli PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Żydowska monolatria to klasyka rasizmu.

 3. Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna… śmierć, jak śmierć… A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 „Kropka nad i ” 09.02.2011

 4. PNW said

  Intronizacja w Nowym Jorku – Zaproszenie

  Szanowni Państwo –
  Czcigodni Księża,
  Drodzy Rodacy,

  Mając na sercu wolę Pana naszego Jezusa Chrystusa, wyrażoną w misji i posłannictwie Sługi Bożej Rozalii Celakówny, jak również w ogólnym nauczaniu Kościoła (Encyklika „Quas primas”), w dniu 10 kwietnia 2016 roku, w Nowym Jorku zostanie przeprowadzona Intronizacja Chrystusa Króla, w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego.

  Serdecznie zapraszamy do przeprowadzenia Intronizacji (osobistej lub rodzinnej) i uczestnictwa w Intronizacji parafialnej. Do Intronizacji przygotowujemy się Nowenną do Chrystusa Króla (Imprimatur: Kuria Diecezjalna Bielsko-Żywiecka, L. dz. 989/07, 18.IX.2007 r., + biskup Janusz Zimniak; Nowenna powszechnie dostępna na internecie), w dniach 2 – 9 kwietnia 2016 roku.

  10 kwietnia dokonujemy uroczystego aktu Intronizacji, zgodnie z instrukcją w Nowennie.

  Plan Intronizacji w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego:
  (1) Program: poświęcenie obrazu Chrystusa Króla, akty Intronizacyjne osobiste i rodzinne, akt Intronizacji Parafii.
  (2) Czas: 10 kwietnia 2016 r., godzina 13:30 – 14:00.
  (3) Miejsce: Kościół p.w. św. Antoniego, 1496 Commonwealth Ave., Bronx, NY 10460.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodaków z okolic Nowego Jorku do uczestnictwa w Intronizacji, prosimy o przekazanie niniejszego Zaproszenia wszystkim zainteresowanym, i pozdrawiamy wezwaniem

  Króluj nam Chryste!

  dr. Paweł Nycz-Wasilec
  Rodzina Chrystusa Króla
  pnw74@yahoo.com

 5. pugnus said

  Teraz na pewno nas chwala bo…zdaje sie ,ze zostala rozwiazana zagadka naglego pojawienia sie w ustawie o sprzedazy ziemi akapitu o Kosciele Katolickim i Zwiazkach Wyznaniowych!
  Akcja wywoluje reakcje totez po wygloszeniu tyrady z ponizszego linku Jarek musial doznac …”michalkiewiczowskiego” dyzonansu poznawczego tzn. szybko dowiedzial sie skad mu nogi wyrastaja, totez w trybie alarmowym do gotowej juz ustawy dolaczono Kosciol Katolicki i Zwiazki Wyznaniowie, przy czym ten pierwszy jest swojego rodzaju grzechotka,ktora potrzasa sie przy uchu niemowlecia, jak nie chce jesc podawanej mu papki ….
  A przelknac mamy , ni mniej ni wiecej tylko …. owe ” Zwiazki Wyznaniowe” ,ktore ,co tu duzo mowic ,czesto stawaly nam koscia w gardle…..
  No,ale posluchajmy co glosi Jarek ,a chce sie wrecz zawolac :”dobrze gada ,dac mu wodki” !

 6. pugnus said

  test

 7. Maryla Danuta said

  Cieszy mnie opinia tego Syryjczyka, tylko nie ma pewności, czy w całości tej wypowiedzi nie sklecił „wspaniały” dziennikarz polakofob – Tomasz Lis. Dziwi mnie, że ten Syryjczyk był w Polsce aż 3 lata, skoro blisko miał do kochających wszystkie narody Niemców. My Polacy nie mamy powodu do stresów – a Lis przecież też nie musi w Polsce siedzieć i szkalować Polaków, może zawsze wyjechać do swojej ojczyzny i przestać doić Polskę. Wszyscy Polacy mają dość szkalowania Polski i Polaków przez tę lewacką żydokomunę !!

 8. NC said

  Rozimiem,że jako „uchodźca” koleś żył i studiował na koszt Polaków?
  Teraz pewnie „uszedł” tam, gdzie wyższy socjal.

 9. nie wykorzystuj said

  No i kto tu jest rasistą? Gdybyśmy nimi byli, to nie studiowałbyś za nasze. I jeszcze za darowiznę nas pomawiasz.

 10. Łukasz said

  Mamy też wredny klimat, wahania ciśnienia i pochmurne niebo, co powoduje depresje i zaniżanie samooceny. 😉

 11. nido said

  publikujac te debilizmy sami krecicie bat na siebie – ale czegoz mozna spodziewac sie od pokolenia solidaruchow wychowywanego w duchu nienawisci – skoro wg Waszych jak ze szczytnych i „mondrych” idei, osoba ktora szanuje inna religie to jakis lewak – najwiekszym wiec, niezyjacym juz przykladem lewaka byl Karol Wojtyla…a jego slynne stwierdzenie o tym by spieszyc sie kochac innych, smialo mozna by podciagnac pod komunizm…
  i tyle gowniarze i solidaruchy zrozumieli z nauki czlowieka ktorego daza tak wielka estyma…

 12. Ali Baba said

  re 8 „osoba ktora szanuje inna religie to jakis lewak – najwiekszym wiec,” TO JAKIŚ POPIEPRZONY SKRÓT MYŚLOWY..Gratuluję rozumu..I jeszcze 1 kwiatek, że od pokolenia solidaruchow wychowywanego w duchu nienawisci ” A TO JUŻ SZCZYT..debilizmu..

 13. look said

  Przetłumaczyć na arabski i rozpowszechnić wśród „uchodźców”. Niech wiedzą, że do Polski nie mają po co przyjeżdżać.Świetny materiał promocyjny dla Polski.

 14. Guła said

  ” …ale czegoz mozna spodziewac sie od pokolenia solidaruchow wychowywanego w duchu nienawisci ”
  Najpewniej Nido ma na myśli „solidaruchów” których wygnano z Kraju z biletem w jedna stronę, dzięki takim jak on. Bez prawa powrotu …
  Całkiem inaczej niż żydów/Żydów do 68 r włącznie, których nikt z kraju nie wyganiał, tylko nie pasował im system do stworzenia którego przyłożyli swoje „grabie”.

 15. Guła said

  Ciekawym co ich tak gnało na „zielone granice” czy też „Gdański Dworzec”

 16. Guła said

  A jak się okazało całkiem niepotrzebnie.
  Chciałbym jednak wiedzieć na czym Kraj stoi i z niecierpliwością oczekuję Audytów jaki Aneksy (który gdzieś się zawałęsał)

 17. nido said

  #ali baba – przed czytac komentarze, czytac tekst najpierw, potem kali komentowac

 18. janusz said

  to na wuj tu siedział, jeśli było mu tak źle?

 19. jok said

  Ta „ksenofobia” jest jakaś wybiórcza – nie widzę tu dostrzegania i ż istnieje i jest realizowany interes plemienny/etniczny tych na ż I tu ma chyba Syryjczyk rację – w tym zakresie pranie mózgów/inżynieria społeczna/zastraszanie jest już raczej tak zaawansowane, że „ksenofoby” 🙂 nie zauważają słonia w składzie porcelany.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: