Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Michalkiewicz, Skiba, Doerre – w Klubie „Polonia Christiana”. Dyskusja „Czy Polskę stać na niepodległość?” już wkrótce w Krakowie!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-09

 

.
Nasza Ojczyzna wielokrotnie musiała walczyć o swoją niepodległość. Po względnie spokojnych i bezpiecznych latach po 1989 roku, dzisiaj znów stajemy przed wyzwaniem ochrony naszej wolności. Czy jednak Polska, przed blisko trzy dekady rządzona w sposób niegodny jej wzniosłej przeszłości jest w stanie utrzymać niepodległość? Na to pytanie w Klubie „Polonia Christiana” odpowiedzą redaktorzy: Stanisław Michalkiewicz, Sławomir Skiba oraz Piotr Doerre.

.

 

Dyskusja odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia, o godzinie 18 w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa (Rynek Główny 35). Nad zagadnieniem wagi polskiej niepodległości, ale też ceną jaką za nią płaciliśmy, płacimy i płacić będziemy, pochylą się autorzy, którzy w swoich tekstach wielokrotnie wyrażali troskę o teraźniejszość i przyszłość Ojczyzny.

 

Stanisław Michalkiewicz od lat współpracuje z różnymi pismami patriotycznymi, w tym z magazynem „Polonia Christiana”. Sławomir Skiba jest redaktorem naczelnym „Polonia Christiana”, a Piotr Doerre redaktorem naczelnym portalu PCh24.pl. Dyskusja będzie więc swego rodzaju syntezą myśli katolickiej i patriotycznej znanej z łamów dwumiesięcznika i naszego portalu.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Wstęp wolny!

Read more: http://www.pch24.pl/michalkiewicz–skiba–doerre—w-klubie-polonia-christiana–dyskusja-czy-polske-stac-na-niepodleglosc–juz-wkrotce-w-krakowie-,42350,i.html#ixzz453JismOU

Komentarzy 6 do “Michalkiewicz, Skiba, Doerre – w Klubie „Polonia Christiana”. Dyskusja „Czy Polskę stać na niepodległość?” już wkrótce w Krakowie!”

 1. ADAS said

  Oczywiscie ze stac.Ale pod jednym warunkiem.Ze wszyscy ktorzy dopuscili sie zdrady wobec NARODU I zapuscili nasz kraj chwastami (pseudo=demokracji)I doprowadzili spoleczenstwo NAROD do nedzy,,,,,,,,,,,,,,,,,poprostu mowiac wprost MUSZA BYC ARESZTOWANI I MUSI BYC WYMIERZONA KARA I TO POKAZANA PUBLICZNIE
  I naco tu czekac LUDZIE OGARNIJCIE SIE WRESCIE

 2. #1 Kto to ma zrobic ??? Polskie Panstwo Podziemne. Na drodze zmian judeodemokratycznych jak w ostatnin 25-lecie nic z tego nie wyjdzie..tylko zostaniemy juz zupelnie oglupieni.

 3. gg said

  https://www.youtube.com/watch?v=0IhaVqqtaIA#t=153 inteligent Petru i Pihowicz

 4. Marek said

  Gdyby Niemcy w Norymberdze byli sądzeni wg praw które sami sobie ustanowili
  to nawet Adolfowi nie spadłby włos z głowy. W obecnym świecie karty rozdają
  najsilniejsi wspierani przez lokalne, kompradorskie psiarnie. Dziś wydaje się
  że najsilniejsi są globaliści zaprowadzający swoje porządki na całym świecie,
  a to z pomocą harcownika Sorosa, a gdy to nie pomaga to w tzw. państwa rządzonych
  przez „dyktatorów” tj. Libia, Irak czy ostatnio Syria robi się rewolucję i doprowadza
  do wojny domowej przejmując władzę z pomocą koncesjonowanej opozycji.
  No cóż, historia świata, to przede wszystkim historia wojen i podbojów.
  Tak jest od zarania dziejów, że gdy jakieś państwo, jakaś nacja rośnie w siłę to zaraz
  zaczyna myśleć o poszerzeniu swoich wpływów najpierw kosztem swoich bliskich
  sąsiadów, a później dalej i dalej. Globaliści zbudowali swoją potęgę dzięki
  największemu oszustwu w historii ludzkości jakim jest amerykański dolar,
  którego wartość oparli głownie na medialnej propagandzie.
  Z każdym zaciągniętym u nich kredytem zyskują wartość dodaną, bo jak słusznie
  zauważył red. Michalkiewicz oni „produkują pieniądze z powietrza”. Później
  na tym swoim „produkcie” zarabiają krocie wyzyskując naiwnych do granic możliwości,
  a gdy ci zaciskając zęby spłacą w końcu swój dług, to globaliści nie oddają pieniędzy
  tam skąd je wzięli czyli „do powietrza”, a dopisują sobie do swoich kont.
  W tej sytuacji odzyskanie niepodległości przez Polskę możliwe jest tylko w ramach
  wojny, której musiałby towarzyszyć szczęśliwy dla nas splot wydarzeń jak
  po I-szej WŚ.

 5. PNW said

  DUCHOWE PODSTAWY NIEPODLEGLOSCI:

  Intronizacja w Nowym Jorku – Zaproszenie

  Szanowni Państwo –
  Czcigodni Księża,
  Drodzy Rodacy,

  Mając na sercu wolę Pana naszego Jezusa Chrystusa, wyrażoną w misji i posłannictwie Sługi Bożej Rozalii Celakówny, jak również w ogólnym nauczaniu Kościoła (Encyklika „Quas primas”), w dniu 10 kwietnia 2016 roku, w Nowym Jorku zostanie przeprowadzona Intronizacja Chrystusa Króla, w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego.

  Serdecznie zapraszamy do przeprowadzenia Intronizacji (osobistej lub rodzinnej) i uczestnictwa w Intronizacji parafialnej. Do Intronizacji przygotowujemy się Nowenną do Chrystusa Króla (Imprimatur: Kuria Diecezjalna Bielsko-Żywiecka, L. dz. 989/07, 18.IX.2007 r., + biskup Janusz Zimniak; Nowenna powszechnie dostępna na internecie), w dniach 2 – 9 kwietnia 2016 roku.

  10 kwietnia dokonujemy uroczystego aktu Intronizacji, zgodnie z instrukcją w Nowennie.

  Plan Intronizacji w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego:
  (1) Program: poświęcenie obrazu Chrystusa Króla, akty Intronizacyjne osobiste i rodzinne, akt Intronizacji Parafii.
  (2) Czas: 10 kwietnia 2016 r., godzina 13:30 – 14:00.
  (3) Miejsce: Kościół p.w. św. Antoniego, 1496 Commonwealth Ave., Bronx, NY 10460.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodaków z okolic Nowego Jorku do uczestnictwa w Intronizacji, prosimy o przekazanie niniejszego Zaproszenia wszystkim zainteresowanym, i pozdrawiamy wezwaniem

  Króluj nam Chryste!

  dr. Paweł Nycz-Wasilec
  Rodzina Chrystusa Króla
  pnw74@yahoo.com

 6. gość said

  Michalkiewicz w „Bez Filtra”: KOD został utworzony przez tajne służby wojskowe [+VIDEO]

  „Podejrzewam, że KOD został utworzony przez tajne służby wojskowe, które są zainteresowane wysadzeniem w powietrze obecnego rządu w Polsce. (…) Jestem przekonany, że KOD został utworzony przez te służby” – powiedział w programie „Bez Filtra” Kresów.pl Stanisław Michalkiewicz. Dodał, że podejrzewa fundację Freedom House, która miała stać za wizytą Kijowskiego w USA, o związki z CIA.

  Stanisław Michalkiewicz skomentował m.in. wizytę Mateusza Kijowskiego i delegacji Komitetu Obrony Demokracji w USA.„Podejrzewam, że KOD został utworzony przez tajne służby wojskowe, które są zainteresowane wysadzeniem w powietrze obecnego rządu w Polsce” – powiedział dodając, że ma na myśli środowisko dawnych WSI. „Jestem przekonany, że KOD został utworzony przez te służby, a pan Kijowski, jako taki ‘Bolek’ naszych czasów, został umieszczony na fasadzie tego komitetu jako naturszczyk”.

  Publicysta tłumaczy swoją opinię m.in. zadziwiająco masowym charakterem KOD już od samego początku, łatwością mobilizowania jego członków – głównie „sprawiających wrażenie emerytów” – do działania, a także początkową mocną deklaracją Kijowskiego, że jego wyjazd do USA to inicjatywa organizacji Freedom House. „Ta Fundacja formalnie jest organizacją pozarządowa, (…) alepodejrzewam, że ona ma związki z CIA. (…) Ponad 1/3 jej środków pochodzi z dotacji amerykańskiego Departamentu Stanu i innych agend rządowych” – powiedział Michalkiewicz. Dodał, że do 2005 roku prezesem tej fundacji był dawny szef CIA.

  Zdaniem Michalkiewicza, działania KOD leżą w interesie Stanów Zjednoczonych. „Przyjmując pana Kijowskiego, który z punktu widzenia polityki zagranicznej jest nikim, w agendach rządowych, przede wszystkim w Departamencie Stanu, (…) to nosi znamiona dywersji wobec państwa polskiego” – uważa publicysta dodając, że chodzi o zastosowanie zasady „dziel i rządź”. Jego zdaniem obecne władze USA zachowują się względem Polski nielojalnie. „To jest po prostu łajdactwo” – stwierdził. Uważa, że uniemożliwia to Polsce osiągnięcia korzyści ze względu na naszą pozycję w NATO i sprowadza ją do roli „amerykańskiego straszaka”.

  Odnośnie amerykańskich deklaracji o rozlokowaniu w krajach tzw. wschodniej flanki NATO, w tym w Polsce, brygady pancernej stwierdził, że jest to „łudzenie Polski błyskotkami”. Zaznacza, że „w razie czego” jej oddziały nie będą słuchały rozkazów polskiego rządu, a wręcz mogą opuścić Polskę i pozostawić ją losowi.

  Michalkiewicz uważa, że Polska nie może podejmować się roli „amerykańskiego straszaka”, tak jak za czasów Lecha Kaczyńskiego, „za darmo”. Twierdzi, że powinna postawić Amerykanom dwa kluczowe warunki:

  „Po pierwsze, uzyskać solenną obietnicę amerykańskiego rządu, że nie będzie wywierał na Polskę żadnych nacisków ws. realizacji żydowskich roszczeń majątkowych. Druga rzecz: Polska podejmując się niebezpiecznej roli amerykańskiego dywersanta siłą rzeczy staje się państwem frontowym. Więc oczekiwalibyśmy, że zostanie potraktowana przez władze USA tak jak inne państwo frontowe, tzn. Izrael: kroplówka finansowa na modernizację polskich sił zbrojnych 4 mld dolarów rocznie plus takie udogodnienia wojskowe, z jakich korzysta Izrael”.

  „Jeśli prezydent Obama by taką prośbę wyśmiał, no to jest ważna informacja, że chce nas, że tak powiem, wykorzystać i zostawić z dzieckiem. Nie wolno wchodzić w taki interes. A jeśli by nas nie wyśmiał – to mamy lepsze rozeznanie własnej sytuacji” – dodaje.

  Więcej na nagraniu poniżej:

  Za: http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/michalkiewicz-kod-zostal-utworzony-przez-tajne-sluzby-wojskowe-video

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: