Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Marysia Pyż ze Lwowi: obecny stan państwa ukraińskiego.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-11

kanin13 mld z Japonii na rozwój Donbasu, bezkrólewie w państwie i obarczanie winą wszystkich dookoła – oto obecny stan państwa ukraińskiego.
Nadal znosić brak władzy na Ukrainie jest niedopuszczalnym – powiedział Prezydent Petro Poroszenko.
Brzmi jak dowcip, ale powiedział go prezydent. No nic, niedziela, ale premier podał się do dymisji i teraz prezydent może mówić, że ma nadzieję iż rząd w szybkim tempie przegłosuje reformy. I śmiech, i grzech. A wcześniej co? Sęk w tym, że ten sam prezydent mówi, że kolejny parlament lepszym nie będzie.

I co nas czeka? Znów podzielą stołki tylko w innej kolejności? Kto jeszcze wierzy w lepsze jutro? No, przynajmniej na Ukrainie? A wszystko po co? Aby otrzymać przysłowiowy miliard od USA.
Takie wrażenie, że wcześniej nikt Ukrainie nic nie dawał na wieczne oddanie. I z powodu braku już czegokolwiek w tym państwie premier ustępuje ze stanowiska. Nawet Panama w wykonaniu prezydenta go nie przekonuje.
Teraz Poroszenko mówi o cudownym programie japońskim – Donbas otrzyma ponad 13 mld na rozwój regionu. A rozmowy prowadzi Ukraina, bo do ostatniego żołnierza będziemy bronić terytorium. Aż póki Krym nie będzie znów nasz. Cuda niewidy dzieją się w tym państwie, bo o bezkrólewie można oskarżyć Putina.
Rabinowicz powiedział, że przecież 2 lata inni parlamentarzyści byli razem z Jaceniukiem w koalicji, a teraz mamy święto – zabili jednego królika. Wiecie dlaczego Rabinowicz nie został prezydentem? Aby później nie mówiono, że we wszystkim winni Żydzi. Teraz czekają nas nowe, znów mityczne reformy i tygodnie przepychanki parlamentarnej. Wg „prawa Sawczenko” złoczyńcy na wolności, ludzie bez emerytury, minimalna krajowa wynosi mniej niż 200 PLN, III majdan w którym niewątpliwie macza rękę Kreml i kolejne obiecanki pięknego życia i lepszego jutra. Jeszcze jednego zwycięstwa demokracji to państwo nie przeżyje! Witamy na Ukrainie!

Maria Pyż, Lwów


Komentarz Wirtualnej Polonii:

Co dwie dupy...

Komentarze 2 do “Marysia Pyż ze Lwowi: obecny stan państwa ukraińskiego.”

  1. pugnus said

    Ostatnia dymisja Jaceniuka przypisywana jest niekorzystnemu dla UPAiny wynikowi referendum w Holandii!Co prawda rzecznik KE w Brukseli oswiadczyl ,ze referendum nie ma wplywu na dalsza realizacje podpisanego juz ukladu stowarzyszeniowego UE z UPAina stad nie dziwi wystroj gabinetu Jaceniuka ,gdzie obok flagi Banderlandu mozna bylo zobaczyc niebieska szmate z dwunastoma zoltymi gwiadkami,niemniej w Holandii Komitet referendalny wyznaczyl premierowi Rutte (jest on jednoczesnie aktualnym kadencyjnym przewodniczacym UE) 13.IV. jako ostateczny termin ogloszenia zawieszenia mocy sprawczej wspomnianego Ukladu,przeciwko ktoremu opowiedzieli sie Holendzrzy!.Na dobra sprawe nikt dotad nie wytlumaczyl ,jakim prawem Uklad zostal wprowadzony w zycie bez ratyfikowaqnia go przez Holandie?
    To swojego rodzaju hol. „Beata,drukuj”, jakim Komitet referendalny pogania Rutte do podjecia stanowczej decyzji wynikajacej z wyniku odbytego refrendum jest tez powodowane bezczelnym wpisem Poroszenki na Twitterze w ktorym Poro ujawnia fakt odbycia rozmowy tel. . z Rutte a ktory to mial go zapewnic ,ze termin otwarcia granic UE dla bezwizowego wjazdu UPAincow , bedzie dotrzymany!A zaklada sie to na wrzesien!Powszechnie sadzi sie jednak ,ze Rutte zamierza poczekac do czerwca ,kiedy to rozstrzygnie sie los Brexit …..
    Chodza tez w Holandii sluchy ,ze hol. konsorcja wykupily na UPAinie szereg zakladow i znaczne polacie ziemi.totez zawieszenie Ukladu byloby dla nich wielka katastrofa !Niewatpliwie w wykupie Banderlandu wziely udzial rowniez niemieckie i francuskie i brytyjskie konsorcja o usraelskich nie mowic ,co sprawia ,ze „Projekt Ukraina” praktycznie jest nieodwolalny, stad tez zdumiewjace oswiadczenie rzecznika prasowego KE ,ze referendum nie ma zadnego wplywu na dalsze losy Ukladu!Tylko w samej Holandii nikt jeszcze nie postawil pytania, po jaka cholere wydano te €40 mln. na referendum?

  2. pugnus said

    test

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: