Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

POPiS dezinformacji ciąg dalszy! Wczoraj głosili, że „rząd PiS odwołał polskich członków Komisji Weneckiej”. Dziś …

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-11

Manipulacji i dezinformacji ciąg dalszy. Wczoraj wieczorem dwaj profesorowie rzucili w internecie hasło (natychmiast podchwycone przez przeciwników obecnej władzy), że „rząd PiS odwołał polskich członków Komisji Weneckiej”. Dziś rano okazało się, że Hannie Suchockiej i Krzysztofowi Drzewickiemu najzwyczajniej w świecie kończy się kadencja członka w Komisji Weneckiej i nikt nikogo nie odwołuje.

Wczoraj wieczorem prof. Roman Wieruszewski i konstytucjonalista prof. Ryszard Balicki rzucili w sieci hasło: „Polscy członkowie Komisji Weneckiej – prof. H. Suchocka i K. Drzewicki – zostali odwołani przez rząd. Na ich miejsce powołano: prof. B. Banaszak i M. Muszyńskiego”. Informacja ta została natychmiast podchwycona przez przeciwników polskiego rządu i podbita do rangi kolejnego rzekomego dowodu na łamanie zasad demokracji przez nową władzę.

Tymczasem okazało się, że polscy członkowie Komisji Weneckiej nie zostali wcale odwołani, tylko z końcem miesiąca dobiegają końca ich kadencje. Informację tą potwierdził dziś rano szef MSZ Witold Waszczykowski. Tym samym Suchocka i Drzewicki kończą działalność w Komisji w sposób całkowicie normalny, a nie w wyniku „odwołania przez prząd PiS”.

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

Komentarzy 5 do “POPiS dezinformacji ciąg dalszy! Wczoraj głosili, że „rząd PiS odwołał polskich członków Komisji Weneckiej”. Dziś …”

 1. pugnus said

  Jak juz o dezinformacji a raczej o braku informacji…..W przyszlym roku przypada 500 letnia rocznica ogloszenia 95 tez przez M.Lutra ,co jest jak wiadomo poczatkiem rozpadu Kosciola na Zachodzie na protestancki i katolicki ! W zwiazku z tym niektorzy juz probuja pozbyc sie niewygodnego,zwiazanego z osoba Lutra – balastu!Stowarzyszenie Kosciolow Protestanckich w Holandii zrzeszajace wszystkie koscioly protestanckie wydalo oswiadczenie w ktorym odcina sie sie od tez wylozonych przez Lutra w swojej pracy pt. „O Zydach i ich klamstwach” ,w ktorym to Luter postulowal osadzenie Zydow w obozach pracy i spalenie wszystkich synagog,przez co mozna go uznac za prekursora …..holocaustu!Wszystko to mozna przeczytac w dzisiejszym wydaniu teletekstu emitowanego na I progr. hol. TV NPO1.Oczywiscie dla wielu fakty te sa zupelnie nieznane ,niemniej KK musi miec o nich wiedze , stad dziwne sa jego plany(Franciszek?) w uczestniczeniu w przyszlorocznych uroczystosciach zwiazanych ze wspomniana rocznica.Komunikat hol. protestantow wywolal pozytywne reakcje srodowisk zydowskich ,ktore uwazja ,ze rowniez „ciemna strona” dzialalnosi Lutra powinna byc znana ,domyslic sie nalezy ,ze naturalnie ,”jasna strona” ,czyli rozbicie Kosciola jest godna pochwaly!

 2. Maryla Danuta said

  Jak widać idiotów w tej opozycji nie brak !! Zrobią wszystko, żeby dołożyć PIS-owi. Co gorsza miesza się już w głowach „profesorom” Roman Wieruszewski i Ryszard Balicki – ponoć konstytucjonalista – nie znali przepisów dot, – członków komisji weneckiej, nie wiedzieli ile trwa kadencja ?? Zamiast sprawdzić – podają głupoty do publicznej wiadomości ?? Żenada – takich mamy profesorów – wykształceni niczym był Bartoszewski. Skąd w tych profesorach bierze się gen nienawiści do prawicowej władzy i popisywania się oskarżeniami ?? Teraz wiadomo, że to jakaś zmasowana akcja „profesorów” – Rzepliński – także profesor nawet nie zauważył, że lekceważy Sejm, Senat i Prezydenta i obowiązujące aktualnie ustawy !! Trudno dziwić się w tej sytuacji nieukom – jak Komitet Ochrony Durni – Donosicieli, skarżypycie Grzesiowi – czy reszcie „protestantów”

 3. andromeda said

  ja tez tego nie rozumiem,nie znam sie na polityce ,ale uwazam ,ze obecny prezudent PISi reszta robi dobra robote

 4. gość said

  Ryszard Schnepf zostaje do końca kadencji! Minister Waszczykowski nie odwoła ambasadora w USA

  Oficjalny przedstawiciel Rzeczpospolitej Polskiej w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf będzie pełnił swoją funkcję do końca kadencji, która przypada w lipcu tego roku – zapowiedział na antenie Radiowej Trójki minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

  Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych w ostrych słowach skrytykował ostatnio polski rząd. Schnepf powiedział, że działania Prawa i Sprawiedliwości przypominają mu zdarzenia z roku 1968.

  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zażądał od ambasadora wyjaśnień w tej sprawie, a w kontekście wypowiedzianych słów sugerował mu dobrowolne zakończenie swojej misji. Wobec takiego postawienia sprawy Schnepf złagodził swoje stanowisko. Ambasador pozostanie oficjalnym reprezentantem Rzeczpospolitej w Stanach Zjednoczonych do lipca, gdy kończy się jego kadencja. Funkcję pełni od roku 2012.

  Witold Waszczykowski w Radiowej Trójce potwierdził ponadto, że Hanna Suchocka i Krzysztof Drzewicki nie będą reprezentantami Polski w Komisji Weneckiej. Powodem jest kończąca się ich kadencja. Wcześniej media spekulowały, że polskie władze zdymisjonowały Suchocką i Drzewickiego.

  Ich obowiązki przejmą prawnicy, którzy w sporze o Trybunał Konstytucyjny mają stanowisko zbliżone do rządowego. Prof. Bogusław Banaszak uważa, że TK nie mógł orzekać z pominięciem nowej ustawy o TK, natomiast prof. Mariusz Muszyński został w tej kadencji wybrany sędzią Trybunału, ale prezes Andrzej Rzepliński nie dopuszcza go do prac.

  Źródło: polskieradio.pl
  http://www.pch24.pl/ryszard-schnepf-zostaje-do-konca-kadencji–minister-waszczykowski-nie-odwola-ambasadora-w-usa,42525,i.html

 5. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Ad. 2
  Obawiam sie jednak, ze czerwone „profesorostwo” dobrze wie co robi.
  Wszystko jest pod doskonala kontrola specjalistow od masowego duraczenia.

  Po kazdym obrzuceniu blotem, troche sie go przykleja do delikwenta.
  Jesli pomnozymy to przez lata i ilosc tego w merdiach, to prosze sobie wyobrazic,
  co pozostalo w pamieci demosu.
  I pomyslec, ze kiedys byly tak madre cywilizacje, ze za oszczerstwo grozila
  kara smierci i to w potwornych mekach.
  Jest to chyba jedyna metoda, zeby to ukrocic, ale kto to ma zrobic?
  Nawet glowa KK jedzie celebrowac rocznice schizmy.
  Swiat zwariowal?
  Nie, to jest dodatkowy dowod, jak mocno sie okopali wrogowie KK
  na samych jego szczytach wladzy.
  Gdybym nie wiedzial, ze wszystko w reku Boga, to bym zwatpil.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: