Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ukraińcy będą mogli uzyskać pozwolenie na pobyt stały w Polsce według uproszczonej procedury.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-11

Ukraińcy będą mogli uzyskać pozwolenie na pobyt stały w Polsce według uproszczonej procedury Posiadacze Karty Polaka dwa lata temu uzyskali zezwolenie na składanie wniosków o stały pobyt w kraju. Ponad 5 000 Ukraińców w okresie od 1 stycznia do 4 października 2015 roku skorzystało z tej okazji – informuje GUS. Tylko do końca 2015 roku Kartę Polaka otrzymało 160 000 osób.

Polski parlament sprawi, że przepisy imigracyjne będą bardziej lojalne. Szef parlamentarnej Komisji ds. Łączności z Polakami za Granicą Michał Dworczyk zaznaczył, że nowa redakcja ustawy pomoże imigrantom polskiego pochodzenia wrócić do kraju. W Sejmie jest już dostępny projekt. Poseł oświadczył, że przedłużająca się procedura uzyskania obywatelstwa i brak pieniędzy często komplikują proces repatriacji – przekazuje Europejska Prawda

Otrzymanie stałego pobytu w Polsce będzie możliwe dla wszystkich posiadaczy Karty Polaka. W przyszłości opłaty finansowe nie będą obowiązywać. Wcześniej trzeba było uiścić opłatę skarbową w wysokości 640 zł. Termin otrzymania obywatelstwa zgodnie z nową redakcją ustawy zostanie skrócony do roku. W ciągu pierwszych 9 miesięcy państwo będzie finansowo wspierać imigrantów: miesięczne świadczenia wyniosą około 600 zł miesięcznie.

Kartę Polaka będzie można dostać także poza granicami kraju: na przykład w polskich urzędach wojewódzkich. Jest to szczególnie ważne dla niektórych Białorusinów. Jeśli posiadaczom Karty Polaka, którzy są za granicą, będzie grozić niebezpieczeństwo, będą ich obowiązywać te same prawa, co obywateli Polski. Takie działania ułatwiają ewakuację ludności polskiej z zagrożonych regionów.

Już 3 miesiące po podpisaniu ustawy przez prezydenta może zostać zrealizowany przyspieszony mechanizm uzyskania stałego pobytu w Polsce i obywatelstwa. Pierwsze dotacje imigranci otrzymają już 1 stycznia 2017 roku.

Według danych polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, nowe prawo umożliwi kilkudziesięciu tysiącom imigrantów powrót do kraju. Takie działania pomogą rozwiązać problemy demograficzne, charakterystyczne dla Europy w ostatnich latach.

W wywiadzie dla Polskiego Radia Dworczyk zaznaczył, że osoby, które zdecydują się pozostać w kraju swojego zamieszkania z pewnością otrzymają wsparcie polskich władz, ale przede wszystkim zmiany mają pomóc Polakom, którzy chcą wrócić do kraju.

wschodnik.pl

Komentarzy 8 do “Ukraińcy będą mogli uzyskać pozwolenie na pobyt stały w Polsce według uproszczonej procedury.”

 1. Analityk said

  Kto pisał ten artykuł? To jest mieszanina antypolskości i niwiedzy.

  Na wstepie należało podać definicje kto jest Ukraińcem a kto jest Polakiem RP zamieszkałym na Ukrainie i posiadającym jej obywatelstwo.
  Karte Polaka – o ile mi wiadomo – moga dostać tylko Polacy lub potomkowie Polaków a z pewnościa nie Ukraińcy a zwłaszcza banderowski pomiot.

  Nie mozna więc pisać, że kartę Polaka otrzymali lub otrzymuja Ukraińcy, a może jeszcze wrodzy Narodowi Polskiemu. Chociaż wrogowie Narodu Polskiego zatrudnieni na stanowiskach decyzyjnych zapewne popełniaja przestępstwo i wszelkiej antypolskiej swołoczy dają karte Polaka, aby mieć więcej sił do wojny z Polakami w Polsce. Poza tym w Polsce nam Polakom nie potrzeba Ukraińców. Oni maja swoje państwo i niech tam robia porzadki i swoje Majdany. Oczywiście tymczasowo mogą do Polski przyjechać ale nie otrzymywać obywatelstwo.

  Sprawa następna – to bełkot o imigrantach.
  Cytat „nowe prawo umożliwi kilkudziesięciu tysiącom imigrantów powrót do kraju”. Co to jest?
  Kazdy Polak jest obywatelem Polski i może wrócic do Polski kiedy tylko chce i nie może pod tym względem byc żadnych wątpliwości, że Instytucja Państwa Polskiego robi jakąś łaskę i pozwoli wrocić Polakowi do Polski – jego ojczyzny. To jest psi obowiązek rządu w Polsce zapewnić warunki powrotu każdemu Polakowi z wygnania lub sprowadzenia go – jesli zechce – z terenów IIRP. To jest najwazniejsze. Nie może byc tak, że wszelcy antypolacy, zdrajcy, złodzieje i wszelkiej maści przestepcy z zydostwem maja pierszeństwo przed nimi do godnego życia a powinni mieć jedynie prawo do gnicia w lochu.

 2. Doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.To może być Koń Trojański dla Polski przez analogię do europejskiego poprzez SEMITYZACJĘ EUROPY.

 3. Moher49 said

  Ukraińcy to jedna zaraza, żydzi to druga zaraza. Co roku, Polska przyznaje obywatelstwo 2500 żydom, którzy nigdy w Polsce nie byli. 40 tys agentów Mossadu grasuje bezkarnie w Polsce – to są wieści z komisji sejmowych. Rząd wie i nie robi nic, mało, jest temu przychylny.

 4. @Moher49
  Jest ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Nie uwzględnia się jej w oficjalnej polskiej polityce historycznej.
  Pomocnym tu jest zmowa milczenia nad brakiem lojalności wobec Polski mniejszości narodowych nie tylko UKRAIŃSKIEJ,ale i ŻYDOWSKIEJ w czasie walki zła ze złem to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM.

 5. alfredoni said

  Nie rozumiem postawy rządu Polskiego !
  Codziennie widzę w stolicy auta z rejestracją UA – coraz więcej ukrainców pracuje u nas.
  Kto na to zezwala i dlaczego naszym kosztem ???
  Kto sponsoruje leczenie żołnierzy UA i dlaczego leczymy ich zamiast sponsorować leczenie naszych dzieci ???
  Mogę dać setki linków do matek i ojców którzy proszą o wsparcie bo chcą wyleczyć swoje dzieci poprzez kosztowną operację , przeważnie zagraniczną !!!

 6. pugnus said

  ad1#Analityk

  Niestety ,tytul oddaje smutna rzeczywistosc!Karta Polaka jest przydzielana glownie rodowitym Ukraincom ,ktorych dziadkowie podrzynali gardla Polakom i…. tyle maja oni wspolnego z polskoscia !Alfredoni z (5) dziwi sie postawie rzadu hmmm…..polskiego ,ale w jakiej mierze zasluguje on na to okreslenie swiadczy dobitnie oficjalne stanowisko MSWiA ,ktore uznaje antypolska dzialanosc mniejszosci ukrainskiej w Polsce za wyraz zachowania tozsamosci narodowej!Taki poglad moze podzielac tylko rodowity Ukrainiec zatem jest jasnym ,jaka narodowosc opanowala MSWiA!
  Wraca tutaj,jak bumerang kwestia list wyborczych PiS-u na ,ktorych pierwsze 5 miejsc nie zajmowal polski element etniczny!
  Nalezalo wiec glosowac dopiero na kandydata z 6 miejsca ,bo sadze ,ze takie miejsce przyznawano Polakom. U Kukiza nie bylo lepiej ,tam odpadli zarowno M.Kowalski jak i M.Pyz!

 7. Bert said

  I to wszystko za rządów patriotów z PiS?
  Chyba to sprawka Putina.

 8. Rządy PiS,ale rosnące znaczenie wpływów STRONNICTWA AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIEGO.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: