Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Jak wyglądało tworzenie rządu Platformy Obywatelskiej! – Stanisław Michalkiewicz

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-12

tvasmeWarto przypomnieć, jak wyglądało tworzenie rządu Platformy Obywatelskiej! – Stanisław Michalkiewicz zwraca uwagę na znane fakty dotyczące zależności służbowych i pozasłużbowych poprzedniej władzy, fragment wykładu i rozmowy z publicznością po nim „Przyczyny i następstwa drugiej wojny o inwestyturę”, Poznań 03.04.2016

Komentarzy 11 do “Jak wyglądało tworzenie rządu Platformy Obywatelskiej! – Stanisław Michalkiewicz”

 1. Uważny Obserwator said

  A dlaczego warto przypomnieć?

  Pogubione lemingi a nawet mądrzy ludzie wciąż dają sobą manipulować.
  Jeżeli media dalej bezczelnie nas okłamują, to po co i komu przypominać jak tworzono PO?, co niby zorientowani mieliby z tego powodu zyskać, skoro wiedzą więcej niż mniej,

  Nadzieja umiera ostatnia, ale dotyczy to ateistów, ja wierzę w moc sprawczą Stwórcy i proponuję regularne odmawianie modlitwy wedle instrukcji samego Chrystusa, słyszałem o jej niesamowitej skuteczności, poniżej treść, warto skorzystać.

  Jezus mówi:

  „Z jakiegoż to powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się ułoży i uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego oddania i zawierzenia mi przyniesie owoc i rozwiąże napięte sytuacje. Całkowicie zdać się na Mnie oznacza nie zadręczać się i nie wzburzać, nie popadać w desperację, nie napinać się nerwowo, prosząc Mnie, bym idąc waszym zamysłem, przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odwrócić niespokojną myśl i zamęt i zdać się tylko na Mnie, modląc się słowami: »Ty się tym zajmij«”.

  „(…) Zamknij oczy i pozwól Mi działać, zamknij oczy i pomyśl o teraźniejszości, odwróć wzrok od przyszłości jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufając w Moją dobroć, a zapewniam cię na Moją miłość, że kiedy zwrócisz się do mnie słowami: »Ty się tym zajmij«, oddam się tej sprawie całkowicie, pocieszę cię, wyzwolę i poprowadzę. I kiedy będę musiał poprowadzić cię inną drogą niż tą, którą zaplanowałeś, będę ci przewodnikiem, wezmę na ramiona, przeprowadzę cię, niosąc jak matka niemowlę na rękach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie się i chęć, by za wszelką cenę zająć się tym, co cię trapi, wprowadza zamęt i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ileż to mogę zdziałać, czy mając na względzie potrzeby duchowe, czy też materialne, kiedy dusza zwróci się do mnie słowami: »Ty się tym zajmij«, kiedy zamknie oczy i się uspokoi.

  Otrzymujecie niewiele łask, kiedy się zamartwiacie. Wiele zaś łask spada na was, jeśli tylko modlitwa wasza staje się pełnym zawierzeniem i oddaniem się Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym działał, ale tak jak ty tego chcesz… Nie zwracasz się do Mnie, a chcesz jedynie, bym się dopasował do twoich potrzeb i zamysłów. Nie jesteś chory, skoro prosząc lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie.

  Módlcie się tak, jak was nauczyłem: »święć się imię Twoje«, czyli bądź pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie. »Przyjdź królestwo Twoje«, czyli niech wszystko, co się dzieje, przyczynia się do stwarzania Twojego królestwa w nas i na świecie. »Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi«, czyli to Ty wejdź i działaj w tej mojej potrzebie, (…) Jeśli powiesz mi naprawdę: »bądź wola Twoja«, czyli jakbyś mówił: »Ty się tym zajmij«, wkroczę z całą moją mocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje. (…)

  Powiadam ci, że się tym zajmę i podejmę działania jak lekarz. Uczynię nawet cud, jeśli będzie to potrzebne. Masz wrażenie, że sytuacja się pogarsza? Nie burz się; zamknij oczy i mów: »Ty się zajmij«. Powtarzam ci, że się tym zajmę, że nie ma potężniejszego lekarstwa niż moje działanie z miłości”.

 2. Anawa said

  Do Uwazny Obserwator.

  Pana komentarz bardzo mi pomogl w sprawach osobistych I rozterkach duchowych. Serdecznie dziekuje I pozdrawiam
  Anawa

 3. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Ad 1.
  Dziekuje za otuche, tego mi bylo potrzeba.
  Inaczej sie nie da patrzec na to co sie wokol dzieje.
  Pozdrawiam.

 4. Uważny Obserwator said

  do Anawa i Antoni Nadstazik

  Cieszę się, że mogłem pomóc.
  Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli.

  Serdecznie pozdrawiam

 5. Bossy44 said

  Bogu niech będą dzięki. Jemu powierzyłem – dawno temu – swój los.

 6. Partyjniacka demokracja rządzi się swoimi prawami.

 7. transitus gloria mundi said

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=870

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/david-rockefeller-przeszedl-6-transplantacji-serca,artykuly,541915.html

 8. Stary Testament ;
  32 Występny czatuje na sprawiedliwego
  i usiłuje go zabić,
  33 lecz Pan nie zostawia go w jego ręku
  i nie pozwala skazać, gdy stanie przed sądem.

  Coś tu się nie zgadza – mamy aż nadto dowodów na mordowanie sprawiedliwych przez nikczemnych . Podszeptywanie nam spokoju i bierności w stosunku do nikczemnych , nadstawianie drugiego policzka , odpuszczanie naszym winowajcom ( czyli i tym z najcięższymi zbrodniami ) przynosi odwrotny skutek od zamierzonego . Nikczemni czując naszą bierność i swoja bezkarność będą posuwać się dalej w swojej nikczemności , niszczac szczęśliwy byt sprawiedliwym , którzy dostąpią sprawiedliwości , ale na innym świecie . A DLACZEGO NIE NA TYM ?! Gdybym był nikczemnym , sam bym podstępnie wprowadził dla sprawiedliwych taką wiare , żeby nikczemnym odpuszczać , ufając Panu , że gdzieś , kiedyś się nikczemnymi zajmie . A DFLACZEGO NIE OD RAZU ?! Przez ostatnie 2 tysiące lat jakoś nie widac roli stwórcy , Pana , Boga w promowaniu sprawiedliwych . Przeciwnie , nikczemni maja się coraz lepiej ! Przypisywanie zatem wspaniałych przymiotów Bogu , w pryzmacie ogromnych niesprawiedliwości i krzywd miliardów ludzi na ziemi , których rabuje z uśmiechu garstka nikczemnych jest kompletnym nieporozumieniem i przekłamywaniem rzeczywistości !
  Bóg w pryzmacie obserwowanego świata nie jest ani zielony , ani różowy , ani dobry , ani zły , ani sprawiedliwy , ani niesprawiedliwy , BO NIE WIDAĆ W OTACZAJĄCYM NAS ŚWIECIE POWSZECHNEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI JEGO ROLI !
  Znamiennym jest tu przykład niezrozumienia istoty Boga , kiedy w jakiejś katastrofie drogowej , w której zginęło kilkadziesiąt osób , w tym wiele dzieci , uratowani dziękują Bogu za ocalenie słowami ” dobry Boże ” . Jaki znowu dobry , skoro obok ciebie durniu jeden zginęło dziecko , a drugiemu dziecku na oczach jego matki urwało obydwie nogi i ręce ?!
  Bóg nie jest ani zielony , ani dobry , ani zły . Nikt żywy nie potwierdził , że był w jego gabinecie , z nim rozmawiał i wie , jaki On jest ! Na ziemi nie mamy przykładów jego promocji ” sprawiedliwych ” . Gdyby tak było ci modlący się do niego o łaski zajeżdżaliby pod kościół nowiuśkimi limuzynami z najwyższej półki !
  Człowiek w swej ograniczonej inteligencji musi sobie podstawić Boga , żeby w ogóle pojąć i zrozumieć świat , inaczej oszaleje . Bóg jest stwórcą świata , rzeczy widzialnych i niewidzialnych . On – Bóg stworzył życie , czas , przestrzeń , materię , kolor , dźwięk , przyszłość i przeszłość . Lecz jego rola w ingeręcję w nasze życie jest wielką boską , nieodkrytą tajemnicą , którą dla swoich korzyści spekulują wszystkie religie świata .
  Ja jestem bardzo wierzący , ale nie proszę Pana o łaski , bo uważam , że Bóg tworząc mnie w takim wcieleniu i z taką drogą życia dobrze wiedział , jaki ma w stosunku do mnie i mojej duszy boski zamiar . Modląc się do Niego z prośbami o zmianę jego zamiarów w stosunku do mnie popełniałbym grzech , nie ufając Bogu w jego boską inteligencję .
  Bóg w moim rozumieniu jego istoty , dobrze wie co czyni . nawet jak nie wie , to nic nam do tego . Na świecie do swojego boga modli się miliardy ludzi . jaki procent z nich wymodliło swoje prośby ? Ano taki , który śmiało można lokować w przedziale przypadku . Dlaczego nie znaczący procent ?
  Czy Boga , który skazuje niewinne dzieci na zagazowanie obozie zagłady , , nie ingeruje w okropne ich cierpienie można nazwać dobrym ? Przecież musiałby być bogiem szalonym, gdyby miał nad tym jakąś moc sprawczą i nie ingerował !!!
  Bóg nie jest ani zielony , ani dobry , ani zły ! Nikt nie był u niego na śniadaniu i nam o nim nie oznajmił . Wszystko to są jeno spekulacje korporacji religijnych , które nas zapewniają o tym , że są uprawnione do reprezentacji Boga na ziemi .
  Byłoby bardzo brzydko z Boga strony , gdyby po śmierci okazało się , że jego nie ma . Na szczęście tych z nas , do których i ja się zaliczam , jeśli tak będzie , że go nie będzie , nie będziemy mieli o tym najmniejszego pojęcia i świadomości .
  Bóg jest wielki skoro stworzył tyle niezwykłych rzeczy ( czas , przestrzeń , kolor , dzwięk …. )
  Miejmy nadzieję , że to wszystko ma jakiś ukryty , wielki sens i , że sprwiedliwym , dobrym , zacnym ludziom przewidziana jest jakaś zapłata za ich dobre cechy .
  A tymczasem za niszczenie mojego życia i kradzież mojego uśmiechu będę rozdawał razy POlitycznym ludożercom , nie czekając na interwencję Pana , bo uważam , że po to nas obdarzył inteligencją , abyśmy z niej korzystali w obronie przed ich agresją . Nie będe jak oferma , nadstawiał drugiego policzka , bo to naiwność , ani odpuszczał swoim winowajcom – ludożercom , bo to głupota !
  Krzysztof Kornatowicz ( czytajcie Wyrugowani.pl )

 9. Ryvan said

  @8
  Bardzo dobry komentarz.
  Banda walczy z Kościołem przede wszystkim jako organizacją
  mogącą pokrzyżoawać plany.Organizacją wielką w obszarach
  intelektualnych więzi grupy wyznawcόw a jednocześnie
  bezbronną militarnie.
  Plan jest dość prosty; do organizatorόw tj. hierarhόw stosuje
  się starą zasadę „kija i marchewki. Kijem są groźby finansowe wiszące nad nimi z uwagi na topniejącą liczbę wyznawcόw i panstwowe zapomogi. Wyznawcόw ubywa na skutek postawy pasterzy,odchodzących od nakazόw wiary głoszonej przez Chrystusa, że mają być oni być apostołami i jego następcami. Chrystus nie przewidywał dla nich pałacόw tronόw i bogactwa, zwłaszcza gdy wokόł przymierają głodem. Jezus nie pobierał myta za czynioną posługę. Nie mόwię już o całej reszcie bo media będące w rękach złej stronu mocy czynią to lepiej ukazując potknięcia pasterzy. Z drugiej strony te same media tworzą obraz innej wiary, wiary w wartości materialne i pieniądz. Wierni Kościoła dając wiarę przekazom medialnym odchodzą od niego. Ci pozostali (rozumiejący złe intencje medialne) zaczynają tracić wiarę obserwując odchodzenie od praw chrzescijanskich.
  W tym samym czasie wrogowie KK i Polakόw, naganiają pozostałych, ciągle wierzących i praktykujących uczciwcόw do snu i bezradności, wyciągając prawa naszej wiary jako oręż do walki z nami i unicestwienia nas. Zobaczmy ktόrzy to dyskutanci proponuje
  nam opuszczenie rąk i śmierć na stojąco.

 10. Guła said

  Właściwa władza od 44 r. jako to Tuchaczewski, Czempiński, Petelicki za pośrednictwem wystruganych z banana przedstawicieli naszych, pozbawia nas 80% naszego dobra …

  To jest powód dla którego przenigdy nie doczekamy się jakiegokolwiek audytu o stanie naszej gospodarki. Nie mówiąc już o przywróceniu tego dobra nam, znaczy właścicielom.

 11. Uważny Obserwator said

  Słuszny wywód Panie Guła.
  Przecież złodziej nie będzie pozywał siebie do sądu, by na wokandzie pojawić się z workiem łupów jako dowód swych wykroczeń.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: