Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Paszkwil na Polskę wyemitowany w telewizji Al Jazeera stworzyła dziennikarka telewizji Biełsat

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-12

„Poles Apart” – „Al Jazeera wyprodukowała paszkwil na Polskę”… Tego typu informację medialną skomentował na Facebooku Andrzej Turkowski, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, który napisał, że autorką tego „dokumentu” wyemitowanego przez Al Jazeerę jest „Katerina Barushka (taki ma pseudonim) a właściwie Katerina Przybylska” związana z telewizją Biełsat, którą kieruje Agnieszka Romaszewska.

Paszkwil na Polskę wyemitowany w telewizji Al Jazeera stworzyła dziennikarka telewizji Biełsat

Agnieszka Romaszewska i Katerina Barushka vel Przybylska. Zdjęcie zamieszczone w grudniu 2015 na fecebooku Kateriny Barushki

Nigdy nie spodziewalam sie, że „moja dziennikarka” może się podpisać pod czymś tak nieuczciwym.
Katerina Barushka pochwaliła się 3 dni temu swoim filmem na Facebooku, udostępniając link do dokumentu zamieszczonego na stronie Al Jazeery. Skomentowała to sama szefowa Biełsatu, która krytycznie wyraziła się o dokumencie swojej dziennikarki, a cały swój komentarz zakończyła słowami Nigdy nie spodziewalam sie, że „moja dziennikarka” może się podpisać pod czymś tak nieuczciwym. Ciekawie brzmi to użalanie się Romaszewskiej w momencie, kiedy jej dziennikarka szkaluje Polskę, ale to szkalowanie Romaszewska dostrzega wtedy, kiedy nie jest to materiał przygotowany dla telewizji Biełsat. Liczba kłamstw i manipulacji w materiale jest przerażająca – zauważa Agnieszka Romaszewska w kolejnym swoim komentarzu, a w jeszcze innym dodaje to barachło a nie materiał dziennikarski.

Poniżej cały komentarz Romaszewskiej:
Skrajnie nieuczciwa propagitka nałaadowana uproszczeniami i sterotypami . Zaczyna sie juz od pierwszych zdań: „obawiają sie ze historia sie powtórzy”… to znaczy,ze co? Że Niemcy z Rosją znow najada na Polskę? Czy ktos sugeruje że to jacys „Polscy naziści” wymordowali 3 mln Żydow???? Mulitikulturalizm nie skończyl się w Polsce w wyniku holokaustu, tylko także w wyniku odcięcia przez Stalina od Polski dotychczasowych ziem wschodnich, dalej marsze Niepodległości na 11 listopada niekiedy wygladaja mało przyjemnie, bo przejęli je radykalni narodowcy, ale nie spotkałam sie dotychczas z zadnymi doniesieniami,ze ktokolwiek ucierpał (jakies mniejszości narodowe) w trakcie marszu, a musiałabym sie z tym spotkać, gdyż byłoby to super – nagłośnione.
To jak przedstawiony jest w dwoch zdaniach Bobińskiego konflikt w sp. Trybunału, wola o pomstę do nieba, to kłamstwo na klamstwie. PiS nie zastapił „independent judiciary” „political apointies” bo czlonkowie TK w Polsce to zawsze „political apointies” poniewaz tak jest skonstruowany Trybunał i istnieje tylko dyskusja czy powinien był powolac dwóch czy 5 w nowej kadencji i czy zważywszy na to, iż PO usilowalo naładowac Trybunał swoimi ludzmi to PiS nie przesadził w jego „odbijaniu”. Elementem obrazu jest niekonstytucyjna postawa Trybunalu, ktory sam kwestiiouje postanowienia Konstytucji (art. 197) i nie chce sie podporządkowac ustawie, ktora organizuje jego prace, tylko wymyslil sobie,ze sam zdecyduje w myśl jakiej procedury będzie orzekać.
Wszystko to na tle jakiegos sielankowego obrazu dotychczasowej, poprzedniej rzeczywistosci w Polsce – rozumiem, ze nie było afery hazardowej i i rozmów na cmentarzu, że nie zwolniono nastepnie szefa CBA, ktory to ujawnił, ze nie rozpędzono na 4 wiatry wielkiego ogolnopolskiego dziennika – Rzeczpospolita, w wyniku rozmów wlasciciela przy smietniku z ministrem od premiera, bo napisano iż spektrometry w Smoleńsku wykryły ślady materiałów wybuchowych, i ze nie było nawet samej katastrofy smoleńskiej, w ktorej na miejscu zamordowania przez bolszewików kilku tysiecy polskich ogicerów – zginąl Prezydent RP i 95 innych osób wraz z poslami, senatorami, generalami itd. Tego wszystkiego nie było.
Nigdy nie spodziewalam sie,że „moja dziennikarka” moze sie podpisać pod czyms tak nieuczciwym. To moja wielka porazka.

Kolejny komentarz Romaszewskiej:
Liczba kłamstw i manipulacji w materiale jest przerazajaca: kolejne to stwierdzenie, iż Jaroslaw Kaczyński „uważa Wałese za agenta SB”. To ze Wałesa byl przez pewien okres agentem SB to fakt historycznie udowodniony, ktory potwierdzaja historycy od prawa do lewa, od Cenckiewicza do Andrzeja Friszke. Różnią się tylko interpretacją i wnioskami jakie z tego wyciagają. Przypisanie tego wszystkiego Jaroslawowi Kaczynskiemu jest jakąś piramidalną bzdurą.

I kolejny:
I ostatnie: material o Polsce w ktorej 38 % obywateli glosowalo na PiS, w ktorym nie wypowiada sie ŻADEN zwolennik PiS, ani redaktor, ani ekspert, ani sympatyk a za głownego prawicowca robi jeden ze skrajniejszych narodowców na dodatek wcale ńie z PiS – to barachło a nie materiał dziennikarski.

za: http://www.dzienniknarodowy.pl/166/paszkwil-na-polske-al-jazeera/

Komentarzy 13 do “Paszkwil na Polskę wyemitowany w telewizji Al Jazeera stworzyła dziennikarka telewizji Biełsat”

 1. Miś said

  Jako goi Poznałem charakter małżeństwa Romaszewskich na własnej skórze w latach 89 – 92
  Wtedy gdy mieli dużo władzy w Senacie.

 2. wars said

  Normalna jak by ruski powiedzial ” BLAC „

 3. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Zadalem sobie trud i sprawdzilem na wikipedii „oficjalny” zyciorys bohaterki tego felietonu.
  Nawet nie musialem dlugo szukac, oto co znalazlem na samym jego poczatku:

  Podczas stypendium doktoranckiego w Stanach Zjednoczonych była stażystką w „The Washington Times”, „The Washington Post” i w tygodniku „The New Republic”.

  Jak to bylo w starej reklamie firmy zarowek?
  „Osram i wszystko jasne”.

  Wszystkie nitki w kazdym „obsrywaniu” Polski i Polakow prowadza do tego samego zrodla.

  Dalej juz nie czytalem, bo i po co?

 4. Słów kilka o żymiańskiej stacji Biełsat said

  Tworzenie kanału Biełsat

  Pomysł stworzenia kanału telewizji satelitarnej adresowanego do widzów na Białorusi pojawiła się w Telewizji Polskiej w odpowiedzi na prośby ze strony białoruskich kół demokratycznych.

  Pomysł został poparty przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, rząd Polski i szerokie spektrum sił politycznych w polskim parlamencie. W rezultacie projekt stał się jednym z priorytetów polityki Polski w dziedzinie współpracy międzynarodowej na rzecz demokracji i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Inicjatywa zdobyła poparcie władz USA, a w tworzeniu kanału Biełsat bierze udział rząd Litwy. Chęć współpracy wykazały także Czechy i Irlandia.

  20 czerwca 2006 Zarząd Telewizji Polskiej powołał Komisję ds. przygotowania projektu kanału Biełsat TV, w którego skład wchodzili polscy i białoruscy dziennikarze, a który pierwotnie miał wystartować w styczniu 2007.
  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nazwał TV Białoruś „Projektem głupim i nieprzyjaznym”[11].

  Umowa o stworzeniu kanału „TV Białoruś” została podpisana 23 kwietnia 2007 roku między polską telewizją publiczną i Polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Formalnie zatwierdzono go 17 lipca 2007 roku przez Zarząd Główny Telewizji Polskiej, która otrzymała na ten cel 16 mln zł z budżetu państwa. Nowy kanał otrzymał nazwę „Biełsat”.

  Nadawanie rozpoczął 10 grudnia 2007 (w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka). Dyrektorem została Agnieszka Romaszewska-Guzy.

  W czerwcu 2008 roku stacja zatrudniała około stu osób w Polsce i za granicą[12].

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bie%C5%82sat_TV

 5. j said

  No coz, pani Agnieszka Romaszewska to moze sobie teraz grac wariata, ze o niczym nie wiedziala, nie slyszala i nie wspolpracowala przy tworzeniu paszkwilu na Polske. A my swoje wiemy i wpisujemy pania Agnieszke na liste zdrajcow.

 6. Magdalena said

  No proszę, proszę…
  Jaka pani Romaszewska cnotliwa
  A kto wyprodukował to barachło?

  „Telewizja Biełsat wyprodukowała film oskarżający Żołnierzy Wyklętych o ludobójstwo na Białorusinach”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/telewizja-bielsat-wyprodukowala-film-oskarzajacy-zolnierzy-wykletych-o-ludobojstwo-na-bialorusinach

  jakbysmy mieli rządy narodowe ( nie mylić z PISem)
  To pani Romaszewska poszłaby na szczaw, albo do Biedronki na kasę, jeśli potrafi liczyć

 7. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Co sie stalo z moim komentarzem?

 8. Moher49 said

  Czy pan Gliński tego nie widzi ?. Reakcja powinna być natychmiastowa, no chyba, że on też z tamtej strony rzeki.

 9. miro01 said

  Tyle jest zdrady i antypolskości w ludziach – politycy, pracownicy, mediów, pracownicy naukowi, prawnicy, że należy się zastanowić, do kogo obecna Polska należy. Na pewno nie do Polaków. Do Żydów, postsowietów, …?

 10. Ryvan said

  Jagnieska była cały czas wyrazicielką poglądόw Kaczyńskiego i Tuska. Ramię w ramię z niejakim Sikorskim realizowała świetlane pomysły PO PISu . Oczywiście chłam to chłam i całe to środowisko Bełsatu jest warte wycięcia i szamba. Nie zapomnę zorganizowanej przez nich konferencji na temat Białorusi kiedy nie dopuścili do dyskusji a wyglądali jak łażące po sobie pluskwy. Zwłaszcza pokazał się szef informacji, ktόrego największym zmartwieniem było – jaki to powόd, że wybierają Lukaszenkę?
  Przyznał,że na jedną tylko akcję dano im 20 mln. Oczywiście błyskotliwy Kaczyński brał te pieniądze z udziałem Sikorskiego z naszych kieszeni. Ponieważ Waszczykowski dostał polecenie rozmόw z prez. Lukaszenką to „wyłupiasta szczapa”zmienia front; zaczyna lubić i narodowcόw i o patriotyźmie ględzi. Nie przyszło jej do kiepeły, że była dokładnie w gaciach KOD u w tej swojej identycznej walce o demokrację. Polacy opamiętajcie się wreszcie i nie głosujcie już więcej na ludzki odpad z nr.1 na listach partyjnych. Może Pan Kaczyński powiedziałby nam wreszcie czym się ta dama tak zasłużyła Polsce – jest zresztą otoczony podobnymi miernotami więc wyjaśnieniom nie byłoby końca. O dorobku samego prezesa nie będę już pisał bo znamy te dokonania.

 11. @+@=@@ said

  Ja nie życzę sobie, aby z moich podatków opłacana była telewizja Biełsat. To są Guzy Rymaszewskiego na naszych finansach. To krecia robota Agnieszki Guzy-Rymaszewskiej. Wstyd i hańba! Demokracji brońcie w Niemczech, Francji, USA!

 12. pugnus said

  Z gatunku antyimigracyjnych postaw na uwage zasluguja Bulgarzy.Ostatnio AI oglosila mrozacy krew w zylach komunikat o bezwzglednym traktowaniu nachodzcow w Bulgarii.Pokazano nakrecony ukradkiem filmik na ktorym widac powiazanych jak barany i rzucajacych dzikie spojrzenia islamskich byczkow zlapanych przez straz obyeatelska .Ta prywatna inicjatywa trudni sie patrolowaniem granicy z Turcja i wylapywaniem niepozadanych islamskich dzikusow.Podobno Bulgarzy po zlapaniu gagatkow najpierw ogalacaja ich ze wszystkiego co maja cennego nastepnie sprawiaja potezny lomot i wykopuja na strone turecka!Oficjalnie szef bulgarskich sluzb granicznych potepil werbalnie takie postepowanie ,ale przyznal ,ze brakuje mu ludzi do pilnowania porzadku. W Polsce,jak znam zycie , policja od razu wylapalaby „winnych” a prokuratura postawilaby im zarzuty!

 13. Magdalena said

  Pan Ryvan był łaskaw zaapelować w te słowa

  ” Może Pan Kaczyński powiedziałby nam wreszcie czym się ta dama tak zasłużyła Polsce – jest zresztą otoczony podobnymi miernotami więc wyjaśnieniom nie byłoby końca. ”

  Pan Kaczyński z tej samej gliny ulepiony. On nie jest ” otoczony”
  On sam otacza się tymi ludźmi.
  Ktoś, kto mówi, że Krzyż jest substytutem pomnika prezydenta, nie zasługuje na powagę!
  Chyba, że powaga płynie z eteru ” katolickiego radia” Esterka z Torunia 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: