Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

SB-eckie emerytury spadną z 20 tys. do zaledwie 882 zł!? Czy KOD będzie miał kolejny powód do wszczynania protestów?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-13

Esbecy i funkcjonariusze służb PRL niebawem będą mogli się poczuć jak zwykli emeryci. Najdalej za dwa miesiące Sejm ma przyjąć ustawę obniżającą wszystkie SB-eckie emerytury do wysokości… 882,56 zł! Niektórzy funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa i represji PRL stracą na tym bardzo wiele. Ich emerytalne uposażenia mogą się bowiem obniżyć nawet o 20 razy! Szacuje się, że oszczędności dla budżetu kraju z tego tytułu wyniosą nawet 900 mln zł w ciągu roku.

Foto: screen z Youtube.com         

Jak donosi krakowski „Dziennik Polski” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych intensyfikuje prace nad ustawą obniżającą emerytury byłym SB-ekom i funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL. Według wstępnych informacji zmiany będą bardzo drastyczne. Wszystkie „resortowe” emerytury mają być bowiem obniżone do wysokości minimalnej emerytury jaka jest obecnie wypłacana w naszym kraju, czyli kwoty 882,56 zł brutto. Obniżka emerytur ma dotknąć około 25 tys. osób, które za to, że służyły odpowiedzialnemu za śmierć i represje wielu ludzi aparatowi bezpieczeństwa PRL, od III RP otrzymywały co miesiąc średnio od 4 do 6 tys. zł emerytalnego uposażenia (rekordziści nawet po 20 tys. zł).

Czy KOD będzie miał kolejny powód do wszczynania ulicznych demonstracji antyrządowych? O ile nie znam odpowiedzi na to pytanie, to jestem niemal pewny, że gdyby nie tzw. ustawa sanacyjna w/s Trybunału Konstytucyjnego, to sędziowie tego gremium stwierdziliby, że ustawa obniżająca esbeckie emerytury jest sprzeczna z Konstytucją III RP. Nie zapominajmy bowiem, że III RP powstała głównie po to, aby dbać o interesy ludzi PRL.

Źródło: „Dziennik Polski”: Wielkie cięcie esbeckich emerytur. Zamiast 20 tysięcy – 880 złotych miesięcznie (rmf24.pl)
Źródło: Zetną do minimum esbeckie emerytury? (dziennikpolski24.pl)

wpis z dnia 13/03/2013

              

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Komentarzy 16 do “SB-eckie emerytury spadną z 20 tys. do zaledwie 882 zł!? Czy KOD będzie miał kolejny powód do wszczynania protestów?”

 1. A to Polska właśnie said

 2. ember said

  To obniżenie emerytur nic nie da. Już za późno. Dosyć się nachapali i mają odłożone.

 3. Nati said

  Bardzo dobra wiadomosc, nawet jesli sie juz nachapali to przynajmniej dla nas bedzie 900mln. Bedzie mozna np za to podwyzszyc emerytury lub usprawnic sluzbe zdrowia. Jest wiele rzeczy do zrobienia.

 4. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Ad.2.
  Nie zgadzam sie.
  Pieniazkow nigdy dosc.
  Zaden milioner jeszcze nie stwierdzil, ze ma dosyc.
  Jesli to faktycznie przeprowadza, to zaboli, oj zaboli… zdrajcow i inne szuje.
  Gdyby te srodki przeznaczyc na najbiedniejszych….
  Pozyjemy, zobaczymy.

 5. Ali Baba said

  re 3.. Szacuje się, że oszczędności dla budżetu kraju z tego tytułu wyniosą nawet 900 mln zł w ciągu roku. OBY TO NIE BYŁA JAK BAJKA O ŻELAZNYM WILKU..!! OBY TE SŁOWA CIAŁEM SIĘ STAŁY..!

 6. Julka said

  Lepiej póżno niż wcale. Nie trzeba się emocjonować zawczasu, bo prezes TK czuwa nad zgodnościami ustaw.

 7. NC said

  Prezes TK też nie chce stracić oczekiwanej resortowej emerytury.

 8. Guru said

  „SB-eckie emerytury spadną z 20 tys. do zaledwie 882 zł”

  Srali muchy będzie wiosna.

 9. jok said

  No to na czym polegało to obniżenie emerytur sb przez PO? W 2008 chyba?
  Rozumiem, ze bicie piany, zmiany pozorne – no ale jednak była obniżka, była jakaś tam zmiana prawa, zdaje się wtedy tk podtrzymał wersję po. Coś tam było, ze uciekali z emerytur na renty, no ale było jakiekolwiek obniżenie?

 10. pugnus said

  No to znowu nastepna ustawa zostanie zaskarzona do….TK i jazda zacznie sie od nowa!Oczywiscie TK odrzuci ustawe bez namyslu ,ba, juz ja odrzucil jak tylko poszly wiesci o zamiarze jej ogloszenia!
  ad9.Jok …Jak mozna uciec z emerytury na rente?Renta i emerytura to dwa ,nie majace nic ze soba wspolnego pojecia!

 11. nido said

  no to je dobre – zabrac esbekom by dac solidaruchom – a ta pani z czterdziestoletnim stazem pozostanie i tak przy swoich 880zl,,, – no ale „rzont” jej zrewaloryzuje i podniesie o 6 zl…wsadzcie se w dupe te wasze chore informacje – komuna byla jak na razie czasem najwiekszej prosperity powojjennej polski i dla tego tak was to drazni

 12. Tytus said

  Nareszcie ktos zaczal myslec i wzial sie za to bandyckie, zlodziejskie szambo emerytalne. POstkomuna musi w koncu byc traktowana jak reszta narodu; chociaz w moim glebokim przekonaniu powinna byc sprawiedliwie rozliczona i przykladnie UKARANA.

 13. Polka mieszkająca w Polsce said

  Mieszkam w Polsce, a czytając wpisy większości autorów zastanawiam się czy mają oni pokończone szkoły podstawowe. Pozdrawiam.

 14. Alibaba said

  Protestuję przeciw polskiemu piekiełku, Należy podnieść wszystkim emerytom. Zrównać ich do najwyższej obecnie otrzymywanej. Zapewne jeszcze więcej niż te skromne 20tys. miesięcznie. A Polacy jak zwykle. Ja nie chcę tak jak on 100 krów,tylko, żeby on miał tyle co ja, czyli jedną krowę. Bez wyroku, a do piachu z nimi. Ot chrześcijanie.

 15. Toboli said

  jedna czy dwie osoby pobierają tak wysokie emerytury , ale nie z czasów UBckich ….ktoś namydlił wam oczy ,zebyscie się rzucili jedni na drugich , a nie zauważyli ich kominów płacowych….czy orientujecie się ile dzisiaj zarabiają służby specjalne i co robią , Słuzb specjalnych nikt nie lubi , ale póki co są nieodzowne dla bezpieczeństwa państwa . Zazdrość o wyższe dochody innych wzięła się stąd ,że po zmianie ustrojowej od ponad 25 lat żaden z rządów nie zadbał o poprawienie bytu najuboższych a dysproporcje w zarobkach , zwłaszcza w sferze budżetowej narastały. również sektor prywatny dzięki pozornemu bezrobociu bardziej wykorzystuje „siłę najemna” to znaczy …mniej płaci z chęci wyższych zarobków, Wiele firm zagranicznych w ten sposób bogaci się, gdyż w Polsce zatrudnienie pracownik kosztuje o wiele mniej , niż w krajach rodzimych kapitałowi. W związku z tym dla pieniędzy kłaniać musimy się obcym , bo naszemu rodzimemu kapitałowi rządzący z zawiści nie dają wiele zarobić…:) Nawet spółki, spółdzielnie nie sa mile widziane , bo stanowią konkurencje dla kapitału obcego, pozatym niepotzrebnie jednocza klasę pracującą . 25 lat nowych rzadów , a niezadowolenie społeczne równe temu z czasów Solidarności , więc przypomina się rzekomych UBeków , / do których zaliczono sekretarki, sprzątaczki, telefonistki itp. Szuka się różnych pretekstów do podzielenia społeczeństwa, w ten sposób mniejsze grupy łatwiej „kupić”..

 16. siuby said

  nie wierze ze tak sie stanie a jesli juz to te oszczednosci powinny trafic do osob ktore na to zasluguja czyli niskie emerytury Mysle ze mozna by szukac jeszcze kasy u klechow Swoje panstwo maja w watykanie i tam powinni szukac pomocy finansowej A nasze emerytury mysle ze byly by zupelnie inne

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: