Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Medialny atak na Polaków na wyspach, kiedy PIS przyjrzy się pracy Ambasady

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-14

msz

Atak medialny na Polaków na wyspach

Zacznijmy od czegoś innego.

Do ostrej wymiany zdań miało dojść w ostatnich dniach między ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim a ambasadorem RP w Waszyngtonie Ryszardem Schnepfem. Dyplomata wycofał się z kontrowersyjnych sformułowań dotyczących rzekomego antysemityzmu współczesnych Polaków. Dyscyplinującą rozmowę z dyplomatą miał odbyć szef polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – ujawnił portal Wp.pl. Minister zapowiadał w minionym tygodniu, że zwróci się do dyplomaty o wyjaśnienie jego, godzącego w Polskę, zachowania. W rozmowie ze Schnepfem minister stwierdził, że skoro porównuje on obecną Polskę z PRL-em z 1968 r., gdy doszło do szeroko zakrojonej i wspieranej przez władze antysemickiej nagonki, powinien się zastanowić nad tym, czy chce tej Polsce służyć.

Słowa ambasadora padły po publikacji „Gazety Polskiej”, która ujawniła informacje dotyczące rodziców Ryszarda Schnepfa, związanych z komunistycznym aparatem represji. Maksymilian Sznepf, jak wynika z publikacji, 60 lat temu został wysłany przez sowiecki wywiad do pracy w ambasadzie PRL-u w USA. Brał też udział w pacyfikacji podziemnej armii Żołnierzy Wyklętych.
Sprawa wywołała burzę medialną. Pojawiły się sugestie, że Schnepf powinien zostać usunięty z korpusu dyplomatycznego.

 

SPRAWA POLONII W WIELKIEJ BRYTANII…

To co wyprawia się od pewnego czasu przez (nie wszystkich ) Ambasadorów Polskich na świecie i na wyspach pokazuje niesamowity absurd. Ci panowie mają reprezentować Polskę i Polaków a oni stają w szranki wyborców i opowiadają się po jakieś ze stron powodując niszczenie wizerunku Polaków za granicą.

Przykład na wyspach Ambasador Sobków – nie dość że miał aż 2 wpadki podczas wyborów, kiedy cała Polska czekała NA WYNIKI – bo źle wypełnili dokumenty to jeszcze pozwala na pikiety pod Ambasadą pokazujące że w Polsce nie ma demokracji. Prawo i Sprawiedliwość przejęło Rządy już 6 miesięcy temu a dalej na wyspach i na świecie reprezentują Polskę i Polaków osoby, które pracują po prostu źle.

Ambasadorowie a przede wszystkim wydziały prasowe nie robią nic aby chronić godności Polaków .Na Polaków na wyspach jest istna nagonka w mediach a to że biorą duże ilości benefitów, a to że siedzą w wiezieniach,a to że rodzą dzieci itd…

Po co wiec zatrudniać tych ludzi a Polacy składają się na wypłaty urzędników pracujących w wydziałach prasowych ?

Odpowiedz kto pracuje w tych miejscach i jak, znajdujemy w wypowiedzi jednej pani, która brała udział w komisji wyborczej w jednym konsulacie na terenie Wielkiej Brytanii: cytat:

Gdy skończyliśmy liczyć głosy i wygrał Andrzej DUDA jedna pani płakała ze złości. Okazało się ze ma wykształcenie w ogóle nie związane z formułą pracy w konsulacie.

Problem pewno jest wszędzie na całym świecie. Na placówki do Konsulatów wysyła się znajomych znajomego – nie ważne czy  ma odpowiednie kwalifikacje. Pierwszą podstawową kwalifikacją powinno być praca w interesie Polaków i reprezentacja Polski, niestety widzimy na wsypach, że to tylko mrzonki.

Czy nie umiecie  ???

Panie Ambasadorze Sobków jeśli pan i pana pracownicy nie potrafią wykupić artykułów promujących Polaków na wyspach w brytyjskiej prasie ani nie macie pojęcia co pisać: że Polacy ciężko pracują, że biorą prace, których nie chcą Brytyjczycy, ze wpłacają duże składki zdrowotne że spełniają olbrzymie normy –  to znaczy, że w ogóle nie interesujecie co dzieje się dokoła was i nie macie kwalifikacji.

Ponadto kasę na artykuły w brytyjskiej prasie łatwo znaleźć – wystarczy zmniejszyć dotacje na różne polskie grupy, które tak naprawdę nic robią – najlepszym przykładem Polskie organizacje w Londynie pobrały olbrzymie ilości dotacji w tysiącach, milionach a nikt praktycznie z nich nie przyszedł na uroczystości Smoleńskie. Dajecie miliony na Polskie Gazety w Londynie, portale, szkoły ( niszcząc konkurencje na rynku ) a nie macie pieniędzy na promocję Polaków .

Prawda….

A może prawda jest inna i wasza praca to nie robienie nic aby w Polaków bito w mediach , aby ich wyrzucono z wysp, wyśmiewano się z nich.

Panie Waszczykowski kiedy nastąpi zmiana pracy na lepsze Polskiej Misji Konsulatów i Ambasad czyli nie tylko zarabianie na Polakach, którzy wpłacają olbrzymie ilości pieniędzy do kasy MSZ ale kiedy zaczną pracować nad wizerunkiem Polaków za granicą.

Jak długo Polacy na wyspach mają czekać ? rok dwa, trzy a może dopiero zacznie się zmiana jak przyjdą nowe wybory ?

Czy w ogóle Prawo i Sprawiedliwość –  dużo Polaków głosowało na was licząc na zmiany po nieudolnej polityki zagranicznej Platformy Obywatelskiej ma plan poprawy wizerunku Polaków na wyspach i zagranicą – na których mówi się ze tylko pobierają benefity i łamią prawo ?

To nie zabawa…

Panie Ambasadorze to nie jest zabawa– myśli pan, że jak media w Londynie dostają w tysiącach funtów dotacje ( przez to niszczycie zdrową konkurencje także w Londynie  ) aby siedziały cicho i nie atakowały pana wszyscy tacy nie będą. Nam zależy na godnym traktowaniu Polaków na wyspach a pan i Platforma Obywatelska przez 8 lat mieliście to w głębokim poważaniu. To chodzi o życie i godność wielu Polskich rodzin.

Trwa w mediach Brytyjskich atak na Polaków i w gazetach i na internecie co więc robi Wydział Prasowy Ambasady i Ambasador Sobków ?

————————————————————–

WAŻNE – jeśli Rząd Polski – Prawa i Sprawiedliwości  i Ambasada z Londynu chce aby Polacy wrócili z wysp do Polski – to od razu zamknijcie część Lotnisk w Polsce, które utrzymują samoloty z Polakami z Wysp , jest ich ogromna ilość w tygodniu – ludzie stracą prace  i oczywiście będą zwolnienia w zakładach pracy produkujące Polskie jedzenie które w tysiącach ton jedzie na wyspy.

A „wkurwieni ludzie „ – przepraszam za wyrażeni a jest ich ponad milion wraz ze swoimi babciami, znajomymi w Polsce ” obalą Rząd PIS w Polsce w następnych wyborach w wielką łatwością.

—————————————————————-

Torysi upatrzyli sobie Polaków jako materiał na wygrania wyborów czyli zagłosujcie na nas abyśmy zrobili porządek z emigracją z Unii i Polakami teraz zaczyna się atak na Polaków znów przez referendum o wyjście z Unii. Co to jest ? Czy w Polskich mediach piszę się że Brytyjskie firmy płacą Polakom 300 euro na miesiąc czyli robią z Polaków niewolników, czy piszę się notorycznie że Brytyjczycy piją , chleją i nie umieją się zachowywać w klubach ?

Oto artykuły jak prasa brytyjska atakuje Polaków na wyspach oraz poniżej co dzieje się koło Ambasady Polskiej czyli Polski i Polaków za Sobkowa:

Atak na Polaków :

http://polskie-echo.com/migranci-z-polski-zabieraja-pieniadze-brytyjczykom-atak-na-polakow-w-mediach-brytyjskich/

http://polskie-echo.com/wyjsc-z-ue-przestepcy-z-polski-rumunii-to-olbrzymi-koszt/

http://polskie-echo.com/oto-kopia-listu-camerona-do-tuska-kompromitacja-msz-i-ambasady-za-rzadow-platformy/

Konrad W

I najgorsza rzecz jakieś manifestacje pod Ambasadą .

Za: http://polskie-echo.com/medialny-atak-na-polakow-na-wyspach-kiedy-pis-przyjrzy-sie-pracy-ambasady/

Komentarzy 8 do “Medialny atak na Polaków na wyspach, kiedy PIS przyjrzy się pracy Ambasady”

 1. Olo said

  Do garów matoły

 2. Cheniek said

  Dzień dobry.

  Niedaleka przyszłość. Londyn. Do salonu w którym lord Gladstone popija właśnie poranną szklaneczkę Bourbona wchodzi służący z aktualnym wydaniem Daily Telegraph. Lord go zapytuje:
  – No co tam dzisiaj ciekawego z newsów Mortimer?
  – Sir, prime minister zapowiedział, że przyjmiemy kolejną liczbę imigrantów. Ale co ciekawe już nie z Syrii, ani z Afryki.
  – Szaleństwo! To kogo?? Papuasów?
  – Nie Sir. To mają być imigranci z Ukrainy, Bułgarii i Rumunii.
  – Skandal! Przecież oni tu przyjadą i zaczną odbierać pracę naszym Polakom!!

 3. ADAS said

  I badzcie wiecznie milosierni wzgledem przybyszow z bliskiego wschodu.Ktorzy sie zasiedzieli w POLSCE .Od Kazimierza Wielkiego.

 4. Marek said

  Minęło pół roku od objęcia władzy przez PiS, a „korporacja geremka” ma się dobrze.
  No cóż skoro państwo polskie istnieje tylko teoretycznie, to trudno oczekiwać żeby
  jego instytucje działały na rzecz Polaków. Polacy zagłosowali na PiS oczekując
  „dobrej zmiany” również w MSZ.

 5. Eliza said

  Faktycznie, msci sie zaniechanie przez nowy rzad wymiany przynajmniej wiekszosci personelu ambasad. Skutki tego sa wlasnie takie, ze pracownicy dotychczasowi i ich Entourage organizuja takie KODowskie demonstracje przeciwko wlasnemu krajowi, bo one nie uderzaja w rzad, ale wlasnie w Polske. Takie zadymy oczerniajace polskie wladze szkodza polskiej racji stanu. Ci ludzie demonstruja tam w obronie swoich prywatnych interesow wiedzac, ze ich dni bycia uprzywilejowanymi sie koncza…Z powyzszym tekstem zgadzam sie rowniez, konsulaty/ambasady maja obowiazek dbania o dobre imie Polski i Polakow, a jak widac nie tylko, ze tego nie robia, ale wrecz jeszcze szkodza.

 6. Maryla Danuta said

  Jeśli zostawia się w ambasadach polakożerców, a nie Polaków – to skutki widać. Podobno wg tej nacji Polacy są antysemitami, odpowiedzialnymi za holokaust – za mało żydów ratowali, a że robili to kosztem życia swoich rodzin, sąsiadów – to nieważne, Niemcy palili całe wsie, zabijali ludzi od niemowląt do starców – z całych kamienic – jeśli znaleźli żyda. Ale Polakożercy dalej plują na Polaków, a za to dostają wysokie stanowiska – w ambasadach jest ich niemało i tylko niszczą opinie Polsce, wiec na co czeka rząd ?? Czy Waszczykowski zajmie się w końcu swoimi obowiązkami i usunie tych wszystkich szkodników – dyscyplinarnie – bo chyba na to zasługują ??? Jak widać żydokomuna i lewactwo – dalej ma się dobrze !

 7. pugnus said

  Dziwi ta biernosc nowego rzadu w rozprawieniu sie ze scheda po „drogim Bronislawie „,a przeciez juz tylko przez ustawe o sprzedazy ziemi ,co przeklada sie na zadoscuczynienie znanym roszczeniom ,PiS kupil sobie certyfikat samodzielnosci!
  Przynajmniej na to wyglada….

 8. gość said

  Słabości polityki zagranicznej RP (I)

  http://jerzyrnowak.blogspot.com/2016/04/sabosci-polityki-zagranicznej-rp-i.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: