Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Sejm: przyjęto uchwałę z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-14

W 1050. rocznicę przyjęcia chrześcijaństwa na naszych ziemiach wyrażamy wdzięczność twórcom państwowości i wszystkim pokoleniom Polaków, którzy wiernie trwali przy zasadach wyznaczających naszą tożsamość – głosi uchwała, którą Sejm przyjął w środę przez aklamację.

Przed tygodniem uchwałę o tej samej treści w związku z 1050. rocznicą przyjęcia przez Polskę chrześcijaństwa przyjął również Senat. Jej tekst ma zostać uroczyście odczytany 15 kwietnia podczas Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu.

W uchwale zapisano, że „dziejowa decyzja księcia Mieszka I, który dzięki czeskiej księżnej Dobrawie przyjął chrzest w roku 966, włączyła nas w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej, co zostało rychło potwierdzone na Zjeździe Gnieźnieńskim w 1000 roku”.

„Wspólnota łacińskiej Europy dzięki Polsce poszerzała swój zasięg, gdy pochodząca z Węgier św. Jadwiga, królowa pojęła za męża Władysława Jagiełłę, pierwszego z wielkiej dynastii, za czasów której powstała Rzeczpospolita Obojga Narodów, państwo tolerancji i wielu kultur stanowiące ewenement ustrojowy na skalę ówczesnego świata” – głosi tekst uchwały.

„Chrześcijaństwo przyniosło nam zbiór wartości, wyznaczyło kanon kultury duchowej i materialnej. Pod jego znakami broniliśmy europejskiego dziedzictwa w 1683 – roku Wiktorii Wiedeńskiej i w 1920 – roku zwycięskiej Bitwy Warszawskiej” – dodano.

W uchwale podkreślono, że „w długich dziejach chwały, ale i upadku Rzeczypospolitej Naród Polski trwał, dzięki sile ducha, dzięki przykładowi męczenników od św. biskupa Wojciecha do bł. księdza Jerzego Popiełuszki, a wyrazem tego trwania było milenijne zwycięstwo 1966 roku, poprzedzone Jasnogórskimi Ślubami Narodu i Wielką Nowenną ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia”.

W uchwale wskazano też, że „wielki przełom historyczny współczesnego czasu jakim było powstanie ruchu <<Solidarności>> nie byłby możliwy bez inspiracji duchowej jaką przyniósł Polsce święty papież Jan Paweł II”. „Jego wybór na Stolicę Piotrową i pierwsza wizyta w Ojczyźnie pozwoliły narodowi poczuć się wspólnotą. To pod znakami i symbolami chrześcijańskimi jak Krzyż i otoczony czcią obraz Matki Bożej Częstochowskiej, odbyła się wielka przemiana zniewolonego narodu, która pozwoliła odzyskać upragnioną wolność i odbudować niepodległe państwo” – napisano.

„Posłowie i Senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej na Zgromadzeniu Narodowym apelują o uczczenie Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski – niech to źródło, z którego czerpały pokolenia, pozostanie obecne w naszych czasach i w przyszłości” – głosi uchwała.

Obchody centralne 1050. rocznicy chrztu Polski zaplanowano na 14-16 kwietnia. Odbędą się w Gnieźnie (14 kwietnia) i w Poznaniu (15-16 kwietnia). W czasie obchodów zorganizowane zostaną Konferencja Plenarna KEP oraz posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z udziałem prezydenta.

Według historyków, 14 kwietnia 966 roku, w przypadającą wówczas Wielką Sobotę, książę Mieszko I przyjął chrzest. Tysiąc lat później, 14 kwietnia 1966 roku w Gnieźnie odbyły się centralne obchody milenium chrztu Polski pod przewodnictwem prymasa Stefana Wyszyńskiego.

PAP/Radio Maryja

Komentarzy 6 do “Sejm: przyjęto uchwałę z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski”

 1. Analityk said

  Przez aklamację?
  Przecież w Sejmie wciąż zbyt wielu zdrajców i różnych antypolskich szumowin. Oni też byli za?
  Może tylko PiS zarządził, że przyjmujemy uchwałę przez aklamację. Trochę szkoda, że nie dano szansy aby ci szubrawcy po raz kolejny się ujawnili. Po co zamiatać ich pod dywan i udawać że wszystko jest cacy a wszyscy są zjednoczeni.

 2. Analityk said

  PS. Po czynach widzimy, kto jest kim w Sejmie i w PE.

 3. nido said

  i co z tego wynika dla spoleczenstwa???!!! – kolejne zebranie bandy nierobow ktorych powinno sie zabic bylo by o cztrysta,60 nierobow mniej (plus setka w „siadz se na torze”) – czy liczba np 50 bez zadnego uposazenia nie wystarczyla by dla tak malutkiego kraju jakim jest Polska…czy nasz parlament musi byc jednym z najwiekszych na swiecie??? – zero diet – chcesz byc parlamentarzysta to zaszczyt dla ciebie sluzyc ojczyznie, zero darmowych hoteli obiadow przejazdow…i szybko cala zgraja sie skurczy i przestana zajmowac sie pierdolami jak powyzej…

 4. gość said

  Apel do KEP: Odwołać bluźnierczy spektakl w 1050 rocznicę Chrztu Polski

  „Tymczasem 16 kwietnia br. na stadionie INEA w Poznaniu, według oficjalnego programu centralnych obchodów, o godz. 19:00, aktorzy Teatru Muzycznego zaprezentują rockową „operę” pt. „Jesus Christ Superstar”.

  Ta pseudosztuka autorstwa Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a powstała w atmosferze skandalu w 1971 roku i jest bluźnierczą próbą ośmieszenia Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz katolickiej wiary. Zbawiciel przedstawiony jest w niej jako niestabilny emocjonalnie dziwak, który traci panowanie nad sobą i ma wątpliwości co do swojego powołania. Spektakl ten sugeruje, jakoby Pan Jezus utrzymywał nieczyste relacje z Marią Magdaleną.”

  Konferencja Episkopatu Polski

  Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6
  01-015 Warszawa

  skep@episkopat.pl

  Do Hierarchii Kościoła w Polsce!

  „W dniach 14-16 kwietnia br. odbędą się uroczystości upamiętniające 1050. rocznicę Chrztu Polski. Jest to okazja do ogólnopolskich rekolekcji oraz zadania sobie ważnego pytania: czy jako naród pozostajemy wierni Panu Bogu, Krzyżowi i Ewangelii?

  Tymczasem 16 kwietnia br. na stadionie INEA w Poznaniu, według oficjalnego programu centralnych obchodów, o godz. 19:00, aktorzy Teatru Muzycznego zaprezentują rockową „operę” pt. „Jesus Christ Superstar”.

  Ta pseudosztuka autorstwa Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a powstała w atmosferze skandalu w 1971 roku i jest bluźnierczą próbą ośmieszenia Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz katolickiej wiary. Zbawiciel przedstawiony jest w niej jako niestabilny emocjonalnie dziwak, który traci panowanie nad sobą i ma wątpliwości co do swojego powołania. Spektakl ten sugeruje, jakoby Pan Jezus utrzymywał nieczyste relacje z Marią Magdaleną.

  Zasadniczą ideą tej „opery” jest przedstawienie Jezusa Chrystusa jako wyłącznie człowieka, a nie Boga. Taką intencję wyraził zresztą sam autor tekstu Tim Rice: „W ogóle nie patrzę na niego [Jezusa Chrystusa] jak na boga, opera nie stwierdza kategorycznie, że nie był bogiem, ale myślę, że pozostawia tę kwestię bardzo otwartą”. W samej rock-operze Maria Magdalena i Judasz zgodnie nazywają Pana Jezusa „zwykłym człowiekiem”. Bluźnierstwo polega tu więc na fałszywym poglądzie, jakoby Chrystus nie jest Bogiem.

  Od początku wystawiania tej bluźnierczej inscenizacji wzbudza ona liczne protesty chrześcijan na całym świecie. Na przykład, w 2014 roku, dzięki protestom, ten skandaliczny spektakl został odwołany w 50 miastach Stanów Zjednoczonych.

  Istnieje realne zagrożenie, że upamiętnienie najważniejszego wydarzenia w dziejach naszego kraju – Chrztu Polski – zostanie odarte z aury sakralności i zamieni się w hippisowską, antykatolicką hucpę.

  Szczególnie zdumiewa fakt, że jednym z organizatorów tych wydarzeń jest Archidiecezja Poznańska, patronuje im Konferencja Episkopatu Polski, a całość finansowana jest z pieniędzy podatników – głównie katolików.

  Stanowczo apelujemy do Osób i Instytucji odpowiedzialnych za organizację Uroczystości o usunięcie bluźnierczej rock-opery „Jesus Christ Superstar” z programu obchodów 1050-lecia Chrztu Polski.”[1]

  Z poważaniem,

  P.S. W miejsce hippisowsko-protestanckiego spektaklu powinien być dawno oczekiwany Akt Intronizacji Chrystusa Króla Polski.

  [1] http://www.pch24.pl/koscielne-obchody-rocznicy-chrztu-polski-hippisowska-hucpa–krucjata-mlodych-protestuje-przeciw-bluznierczej-operze,42561,i.html

  Czytaj całość:
  http://www.gazetawarszawska.com/antykosciol/3653-apel-do-kep-odwolac-bluznierczy-spektakl-w-1050-rocznice-chrztu-polski

  ———————————————————————————————————————————————————————————

  Stadiony nie są odpowiednie do oddawania Chwały Bogu

  Fragmenty kazania z dnia 07.04.2016 r. z cyklu „Intronizacja, może się zegną” cz. 33 Materiał pochodzi ze strony http://christusvincit-tv.pl/articles….

 5. Marian said

  ———————
  Bełkotu nie dopuszczono do publikacji. Admin

 6. Franz said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: