Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Przyszła kryska na oszczercę? Gross zeznawał w prokuraturze.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-15

Przyszła kryska na oszczercę? Gross zeznawał w prokuraturze

Jan Tomasz Gross, autor książek „Sąsiedzi” i „Złote żniwa” oraz artykułów oskarżających Polaków o liczne zbrodnie na Żydach, spędził kilka godzin w katowickiej prokuraturze okręgowej. Zeznawał w sprawie artykułu zamieszczonego na łamach niemieckiego dziennika „Die Welt”, gdzie napisał, że „Polacy, którzy zasłużenie są dumni z oporu ich społeczeństwa wobec nazistów, faktycznie zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców”.

 

Marta Zawada-Dybek z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach powiedziała dziennikarzowi fakt24.pl, że Gross był przesłuchiwany w związku ze śledztwem wszczętym jesienią ubiegłego roku po zawiadomieniach od osób, stowarzyszeń i fundacji z Polski oraz zagranicy.

– Śledztwo prowadzone jest pod kątem ewentualnego popełnienia przestępstwa polegającego na znieważeniu Narodu Polskiego w związku z publikacją prasową – stwierdziła rzecznik, która jednak nie ujawniła treści zeznań. Na łamach „Time of Israel” sam Gross przyznał, że jego wizyta w prokuraturze trwała pięć godzin.

Artykuł napisany został dla międzynarodowej grupy Project Syndicate i opublikowany we wrześniu ubiegłego roku przez internetowe wydanie „Die Welt”. W kontekście niechęci niektórych krajów Europy Środkowej wobec przyjmowania imigrantów Gross pisał o „ksenofobii” i „nietolerancji” niektórych krajów między innymi: Nie tak dawno, w pierwszych latach po wojnie Żydzi, którzy przeżyli Holokaust, musieli uciekać przed morderczym antysemityzmem swoich polskich, węgierskich, słowackich i rumuńskich sąsiadów – właśnie do Niemiec, gdzie szukali schronienia w obozach dla uchodźców – napisał.

Dodał też, nie przytaczając żadnych poważnych dowodów swojej tezy: Polacy, którzy zasłużenie są dumni z oporu ich społeczeństwa wobec nazistów, faktycznie zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców.

Zgodnie z prawem, za publiczne znieważanie Narodu lub Rzeczypospolitej Polskiej grozi kara trzech lat więzienia.

 

fakt24.pl

RoM

Read more: http://www.pch24.pl/przyszla-kryska-na-oszczerce–gross-zeznawal-w-prokuraturze,42601,i.html#ixzz45qL7GucE

Komentarzy 12 do “Przyszła kryska na oszczercę? Gross zeznawał w prokuraturze.”

 1. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Nie moge sie doczekac sprawiedliwego wyroku na tym oszczercy.
  Nie mozna tu uzyc kretactwa, ze to bedzie duzo kosztowac podatnikow.
  Wprost przeciwnie, dodal bym tez do wyroku jako tzw. „nawiazke”,
  grzywne dostatecznie wysoka, zeby to odczul bardzo bole
  Zeby wszyscy, ktorzy by chcieli troche spobie dorobic do pensji,
  dwa razy sie zastanowili, czy naprawde warto ryzykowac.
  Juz bym go nie wypuscil z aresztu, moze zastosowac tzw. „areszt wydobywczy”
  z takim sukcesem uzywany za czasow duetu „Tusk/ Komoruski?

  To tylko takie marzenia Polaka.
  Czekam jednak jak to rozegraja, czy znowu sprawa zostanie zamieciona pod dywan?
  Czy znowu zwyciezy zmowa „okraglostolowa”?
  „My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych”.

 2. Valdi said

  Niech będzie te 3 lata a potem dożywotnia banicja i odebranie wyróżnień bul-owskich.

 3. do ziemi said

  Leszek Żebrowski: „Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców”

 4. solkraken said

  ad. 3. żydzi zabili więcej żydów niż Niemców – serio! pod warunkiem że nie bierzemy pod uwagę obywatelstwa tych… nomadów ;)))
  http://www.fronda.pl/blogi/prawda-o-nobliscie/judenraty-w-gettach-wyniki-prac,36709.html

 5. dariusz2b said

  Tylko 3 lata grozi dla tego parch a żydowskiego moim zdaniem to za taki fałsz powinna być komora gazowa

 6. solkraken said

  http://blogmedia24.pl/node/63747
  „O ile jednak członkowie rządów typu quislingowskiego pochodzili zazwyczaj z partii opozycyjnych, członkami rad żydowskich byli z reguły cieszący się uznaniem miejscowi przywódcy żydowscy, którym naziści nadawali ogromną władzę do chwili, gdy ich także deportowano” (tamże, s. 151). Arendt pisała, że bez pomocy Judenratów w zarejestrowaniu Żydów, zebraniu ich w gettach, a potem pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów. Niemcy mieliby bowiem dużo więcej kłopotów ze spisaniem i wyszukaniem Żydów

 7. j said

  Alez drodzy panstwo, ci z was ktorzy uwierzyli w ukaranie Tomasza Grossa – chyba snia na jawie 🙂
  Nikt na swiecie nie odwazy sie ukarac oszczercy, bo cale swiatowe zydostwo stanie za nim murem.
  Dobrze jak wszystko skonczy sie wesolym oberkiem, jak mawia mistrz Stanislaw ale moze byc zrealizowany inny, gorszy dla nas scenariusz.
  Taki mianowicie, ze polski prezydent i polska pani premier zostana wezwani na dywanik do Brukseli. Tam przed Komisja Europejska w imieniu narodu polskiego beda przepraszac Tomasza Grosa za antysemickie akty katowickiej prokuratury okregowej.Ot, co.

 8. j said

  Alez moi drodzy panstwo, ci z was ktorzy uwierzyli w ukaranie swiatowej slawy historyka i pisarza Tomasza Grossa – chyba snia na jawie 🙂
  Nikt na swiecie nie odwazy sie ukarac oszczercy, bo cale swiatowe zydostwo stanie za nim murem.
  Dobrze jak wszystko skonczy sie wesolym oberkiem, jak mawia mistrz Stanislaw ale moze byc zrealizowany inny, gorszy dla nas scenariusz.
  Taki mianowicie, ze polski prezydent i polska pani premier zostana wezwani na dywanik do Brukseli. Tam przed Komisja Europejska w imieniu narodu polskiego beda przepraszac Tomasza Grossa za antysemickie akty katowickiej prokuratury okregowej. Ot, co.

 9. j said

  System wcial mi wlasnie komentarz. Jakis grosopodobny czy co?

 10. Guła said

  Te wszystkie kalkulacje Grossa mają sens o ile wie się, iż we wszystkich formacjach bojowych i szpiclowskich III Rzeszy służyło około 250 000 Żydów. Uciekać po wojnie to mogli tylko przed ZPP który to przemianował się po dekonspiracji na Organizacje Żydów Polskich, a następnie podszył się pod Związek Żydów Polskich. Organizacji za czasów II RP w której obowiązywała w dowodzie rubryka: narodowość. A sejmie mieli własnych przedstawicieli. Dziś w Polsce ich nie ma, bo gdyby byli to z polityki nie zrezygnowaliby. Tak sądzę.

 11. jok said

  Nic mu nie zrobi, to jasne. Najprawdopodobniej nie wypadało umorzyć od ręki – szczegnólnie że prokuratura była publicznie właściwie upominana za zbyt „pochopne” umarzanie czy niewszczynanie spraw „antysemickich”. No więc skoro w tych sprawach się wszczyna z byle powodu, nie za bardzo wypadało udać, że grossowe wypowiedzi są zwykłym wyrażeniem opinii. Teraz zapewne będzie się dążyć do umorzenia, ale jakieś kroki wszczęto, będzie co napisać w uzasadnieniu umorzenia.

  Ale sam fakt, że członek grupy etnicznej „ludzie jak bogowie’;)), przed którymi w Polsce zginało/zgina się właściwie prawie każde kolano – przynajmniej na szczeblach ofickano-polityczno-medialno-„kulturalno”-„elitarnych” – został wprowadzony w dyskomfort, to może nic wielkiego, ale jakieś novum na pewno. Oczywiście jestem świadomy, że w kręgach prawniczych jest sporo pobratymców Janka G….:))

 12. Guła said

  Przed żydokomunom przybyłą z rozkazu Stalina na czołgach T-34 nie tylko Żydzi/żydzi ze związku żydów polskich uciekali ale i Polacy i inne narody, europy wschodniej i środkowej, wyzwolone przez sowietów. To na tym polega bałamuctwo pseudo historyczne pana Jasia Tomasza Grossa któren na kartach swoich wywodów, choć generalnie Żydzi/żydzi sami tego nie czynią – jak zauważyłem, upycha wszystkich z narodu wybranego w jednym worku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: