Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Papież Benedykt XVI kończy dzisiaj 89 lat.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-16

Nasz ukochany Papież Benedykt XVI kończy dzisiaj 89 lat.

BXVI 89

Niechaj Pan udziela Ojcu Świętemu wielu łask, Matka Najświętsza czuwa nad Nim każdego dnia, a św. Benedykt ze św. Józefem wstawiają się za Nim do Boga.  Plurimos Annos !!! 

Komentarzy 7 do “Papież Benedykt XVI kończy dzisiaj 89 lat.”

 1. pugnus said

  Pojechal teraz na Lesbos ,skad ponoc ma zabrac do siebie kilku nachodzcow.Niech lepiej jedzie na Sycylie ,bo tam ma miejsce drugi „D-day” ,tym razem w wykonaniu hord murzynskich ,ktorych dziennie przybywa (czytaj:”ratowanych „jest przez statki FRontexu) nawet do 4000!O dziwo nawet Tusek zabral w tej sprawie glos ,wiec wyglada na to ,ze mu Makrela troche smyczy popuscila…..

 2. adam ryglowski said

  pugnus , czy ci się co po..bało w twoim jestestwie.
  Nie myl picia piwa w Szczawnicy od …..
  KTO LECI NA Lesbos – może ty , i twój franek (?)
  ps
  ODPI..;DOL SIĘ gostku od ks. kard. J. RAtzingera.
  (póki co ,jeszcze go nie „uśpiono”).

 3. gość said

  Z Lesbos przywiózł muzułmanów zamiast chrześcijan

  Papież Franciszek po wizycie na wyspie Lesbos zabrał ze sobą do watykanu… dwunastu uchodźców.

  Towarzyszyli mu zwierzchnicy prawosławia i premier Grecji Aleksis Tsipras. Uchodźcy opowiadali Franciszkowi o swoich problemach i prosili o pomoc. Do spotkania z papieżem dopuszczono około dwustu pięćdziesięciu osób, wśród nich wiele kobiet i dzieci. Niektóre z nich płakały, jedna z dziewczynek padła do nóg papieżowi, który nie ukrywał swojego wzruszenia.

  Migranci, którzy utknęli w Grecji, mówili, że nie mogą żyć w takich warunkach, jakie panują w ośrodku, i prosili papieża o pomoc. Rozmawiała z nim także jazydka. Jazydzi to mniejszość religijna szczególnie prześladowana przez ISIS. Jazydki uciekają do Europy, bo w Iraku, gdzie mieszkają, są zabierane siłą ze swoich domów i stają się niewolnicami seksualnymi dżihadystów.

  Papież Franciszek poprosił greckie władze o możliwość zabrania ze sobą do Watykanu dziesięciu migrantów, którzy przybyli na Lesbos jeszcze przed podpisaniem unijno-tureckiego porozumienia o zatrzymaniu fali migracyjnej. Chodzi głównie o osoby, które podczas przeprawy przez Morze Egejskie straciły swoich bliskich, o kobiety, dzieci i inwalidów.

  Po wizycie w ośrodku dla migrantów dostojnicy kościelni udadzą się do portu w stolicy Lesbos – Mitylenie. Rzucą do morza wieńce w symbolicznym geście uczczenia pamięci osób, które w nim utonęły.

  http://www.fronda.pl/a/z-lesbos-przywiozl-muzulmanow-zamiast-chrzescijan,69930.html
  ———————————————————————————————————————————————————————————

 4. SZCZĘŚĆ BOŻE Papieżowi – Niemcowi,mistrzowi teologii katolickiej..

 5. Zorka said

  Benedykt XVI – to jest, to był, Papież. Dziś, jak nigdy, musimy wrócić do sedna ścisłej wiary i korzeni nauki Chrystusa, do Ewangelii. Młodzież już to dostrzegła, i cała nadzieja w niej.
  Lewactwo w KK to czeluści piekieł.

 6. gość said

  1000 lat dla papieża Benedykta XVI – dziś jego 89 urodziny!

  89 lat temu, 16 kwietnia 1927 roku w Marktl, urodził się Benedykt XVI (łac. Benedictus Sextus Decimus) właśc. Joseph Ratzinger – niemiecki duchowny rzymskokatolicki, teolog, 265 papież Świętego Kościoła Rzymskiego (19 kwietnia 2005 – 28 lutego 2013). Od 28 lutego 2013 roku, papież emerytowany (Pontifex Romanus emeritus). Pierwszy biskup rzymski od XIII wieku, który dobrowolnie zrzekł się posługi papieskiej.

  Jeszcze jako kardynał i Prefekt Świętej Kongregacji Nauki Wiary, przedłożył do zatwierdzenia papieżowi św. Janowi Pawłowi II deklarację o stowarzyszeniach masońskich „Quaesitum est”. Ów dokument przypominał, że przynależność katolików do masonerii jest nadal zakazana i że wierni należący do niej pozostają w stanie grzechu ciężkiego, co uniemożliwia im przyjmowanie Komunii Świętej.

  Od początku swego pontyfikatu podjął się próby chociażby częściowego załagodzenia skutków neomodernistycznego kryzysu w Kościele. Pouczał, aby wytyczne Drugiego Soboru Watykańskiego były interpretowane w oparciu o hermeneutykę ciągłości, czyli interpretacji niejasności czy wieloznaczności teologicznych w oparciu na Tradycji, inaczej rzecz biorąc w świetle nauki Magisterium, poczynając od nauki Ojców Kościoła przez naukę Doktorów, dochodząc do określonych i ogłoszonych przez Kościół dogmatów. Swym dokumentem motu proprio Summorum Pontificum (7 lipca 2007) „uwolnił” Mszę Wszechczasów (nadzwyczajna forma rytu rzymskiego lub klasyczny ryt rzymski, zwany potocznie rytem trydenckim albo rytem św. Piusa V). Na mocy dekretu Kongregacji ds. Biskupów (21 stycznia 2009) zniósł ekskomunikę z biskupów Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, którzy zostali wyświęceni bez zgody papieża w 1988 roku. Było to pokłosie m.in. spotkania Benedykta XVI z biskupem Bernardem Fellayem, które miało miejsce 29 sierpnia 2005 roku. Benedykt XVI przywrócił również do użycia tron papieski.

  W duchu prawdziwego ekumenizmu, 4 listopada 2009 roku, wydał konstytucję apostolską – Anglicanorum coetibus – powołująca ordynariaty personalne dla anglikanów, którzy chcą uznać zwierzchnictwo papieża i zachować jednocześnie elementy dotychczasowej tradycji liturgicznej. Jego świątobliwość zawsze podkreślał istotność przyjmowana Komunii św. na kolanach jako oznaki czci i miłości do Jezusa Eucharystycznego, niestety nigdy nie podjął się wprowadzenia całkowitego zakazu przyjmowania Komunii św. „na stojąco” a tym bardziej – „na rękę”.

  11 lutego 2013 roku, podczas konsystorza zwołanego z okazji kanonizacji męczenników z Otranto, Ojciec Święty ogłosił (po łacinie) że z dniem 28 lutego zamierza zrezygnować z dalszego pełnienia posługi Świętego Piotra. Powodem rezygnacji zadeklarował zły stan zdrowia. Zamieszkał w byłym klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu.

  Arkadiusz Jakubczyk

  http://myslkonserwatywna.pl/1000-lat-dla-papieza-benedykta-xvi-dzis-jego-89-urodziny/

 7. pugnus said

  ad2#
  reglowski, po….balo to sie twojemu staremu ,jak cie plodzil na ciagu alkoholowym ….a potem sie chlopina dziwil ,ze ma capa w domu.!..A poza tym, jak juz blyszczku musisz sie do mnie zwrocic ,to najpierw wstan i zdejmij toto” male okragle”, co masz na swojej lepetynie!….Kapish?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: