Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Skandaliczne słowa Donalda Tuska o wyjeździe z Polski: ‚To było jak podróż do raju’.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-16

Donald Tusk w rozmowie z brytyjskim tygodnikiem ekonomicznym podkreślił, iż przeprowadzka do Belgii była dla niego spełnieniem najskrytszych marzeń.

Donald Tusk to jedna z najwyżej postawionych osób w Unii Europejskiej. Posada, którą obecnie sprawuje, nieoficjalnie określana jest jako rola prezydenta UE. W rozmowie z brytyjskim tygodnikiem „The Economist” Donald Tusk nie krył zadowolenia z pełnionej funkcji, co zresztą nie dziwi, gdyż pozycja polskiego polityka na arenie międzynarodowej znacząco wzrosła od czasu objęcia zaszczytnej funkcji. Były premier polskiego rządu wyjawił, iż wyjazd do Brukseli w celu objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej był dla niego jak dotarcie do raju.

Polska trampoliną do wielkiej polityki?
W dalszej części artykułu o tytule „A task for Tusk” dziennikarze brytyjskiej gazety zwracają uwagę na odpowiedzialność, która leży na brakach Donalda Tuska. Jego polityczna dojrzałość zostaje poddawana próbie szczególnie teraz, gdy Unia Europejska ewidentnie znajduje się w kryzysie. Wielu politologów twierdzi, iż faktyczny wpływ Tuska na wygląd polityki UE jest znikomy i to nie jemu przyznawana jest możliwość podejmowania ostatecznych decyzji w najważniejszych sprawach dotyczących wspólnoty państw europejskich.

Dziennikarze „The Economist” podkreślają również zaskoczenie, jakie wywołała decyzja o powołaniu Donalda Tuska na urząd przewodniczącego Rady Europejskiej. Wielu polityków najwyższej rangi przecierało oczy ze zdumienia patrząc na nowo wybranego przewodniczącego, który nie potrafił wiele powiedzieć po angielsku, a co dopiero po francusku.

Tusk w sprawie uchodźców
W rozmowie z brytyjskim tygodnikiem ekonomicznym, Donald Tusk zaznaczył, iż główny nacisk kładzie na konieczność bronienia głównej wartości dla Unii Europejskiej, jaką jest europejski liberalizm tak często atakowany przez polityków pokroju Victora Orbana czy też Mariny Le Pen.

W artykule nie zabrakło również wzmianki o kryzysie uchodźczym, który w poważnym stopniu dotknął Europę blisko pół roku temu. Tusk zaznaczył, że kontynuowanie polityki otwartych ramion może sprawić, iż obywatele Unii Europejskiej przestaną wierzyć w możliwości obronne państw wspólnoty, co znacząco wpłynie na ich komfort życia.

źródło: The Economist

 

""

Autor: 

Za: http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/11/photo/photogallery-skandaliczne-slowa-donalda-tuska-o-wyjezdzie-z-polski-to-bylo-jak-podroz-do-raju-484993.html

 

Komentarzy 11 do “Skandaliczne słowa Donalda Tuska o wyjeździe z Polski: ‚To było jak podróż do raju’.”

 1. PNW said

  Szanowni Panstwo,

  wydaje mi sie, ze pozostaje podziekowac za „szczerosc”. A tak naprawde, to w najblizszym czasie sprowadzic do Kraju w kajdankach i rozliczyc. I rozwijajac mysl autora, sprawic mu tutaj zasluzone pieklo…

  Szczesc Boze Polsce!

 2. gość said

  Kulisy niemieckiej pożyczki dla Tuska i PO

 3. adam ryglowski said

  to dobrze , .. bardzo dobrze ……. , a nawet rewelacja!!!
  NIECH TAM RZĄDZI JAK NAJDŁUŻEJ !
  ps
  ….

 4. Marek said

  Banksterzy w natarciu;
  http://finanse.wp.pl/kat,1033715,title,FATCA-amerykanski-fiskus-moze-sprawdzic-konta-Polakow-Kto-nie-podpisze-oswiadczenia-moze-miec-zamrozone-konto,wid,18272638,wiadomosc.html
  Polskie banki i inne instytucje finansowe będą musiały spowiadać się amerykańskiemu fiskusowi na temat swoich klientów. I to nie tylko tych, którzy są rodowitymi Amerykanami, ale w niektórych przypadkach także Polaków.

 5. Maryla Danuta said

  Jak ten Judasz wróci do Polski, to dostanie wygodną celę, najlepiej, żeby była większa, to jeszcze i jego kumple od geszeftu z nim się zmieszczą, a bardzo sobie na to zapracowali,Prosimy Rząd, Prezydenta, sejm i senat o stosowne kary, nie wiem czy szubienica dla tych zaprzańców, Judaszów, niszczycieli Polski i złodziei byłaby wystarczająca ? No i prosimy jak najszybciej zlikwidować ten antypolski trybunał nie-konstytucyjny – który dawno – razem z PO i PSL – głęboko pochował pod ziemią demokrację,a której tak bardzo pomaga szukać kolejny zaprzaniec – alimenciarz Kijowski wraz z Petru i feministkami – idiotkami z „n”. Oczekujemy też ustawy o odbieraniu majątków, zagrabionych brudnymi i bezprawnymi metodami Polsce !!

 6. marino said

  Jak wróci z tego brukselskiego raju posadzić go w 3-osobowej celi ze Szmaciną i Grasiem !!!
  I codziennie relacje na żywo 2 x 30 minut jak w Big Brother…

 7. edgier25 said

  Nie . On nie wróci … chyba ,że otrzyma Nobla , a to jest prawdopodobne -innego wyjścia nie ma . Za co miałby dostać .. wachlarz jest duży

 8. adam ryglowski said

  P. Marysiu (przepraszam za zdrobnienie ).
  W ALEJACH (tfu tfu )JEROZOLIMSKICH latarni jest bez liku …..
  Wystarczy , aby tam zawisły co najmniej dwie talie bridge’a (koniecznie z Jokami – z innych gier )

 9. gość said

  Słabości polityki zagranicznej (III)

  Zbyt słaby odpór Polski wobec ataków luminarzy z UE

  Fragment artykułu:

  Jak powinniśmy odpowiedzieć na faryzejskie oskarżenia ze strony UE?

  Myślę, że czas ostatecznie pozbyć się iluzji co do dobrej woli czołowych luminarzy UE wobec Polski. Nasza odpowiedź na oszczercza ingerencję wobec Polski w rezolucji PE powinna być wieloraka. Po 1). Należy podjąć kilka szybkich decyzji personalnych wobec polityków z Polski działających na szkodę polskich interesów w sprawach unijnych, o czym pisze niżej. Po 2). Należy ogłosić szerokie oświadczenie na temat głównych przejawów kryzysu w UE, które próbuje się przesłonić, karcąc Polskę. Byłaby to sprawa fatalnej polityki kanclerz A. Merkel, ułatwiającej zalew Europy przez imigrantów, Brexit, kryzys euro, tolerancja wobec godzących w część krajów UE szkodliwych pomysłów gospodarczych w stylu Nord Stream 2.. Po 3.). . Należy jak najszybciej przejść do przeprowadzenia szerokiego uczciwego bilansu stosunków gospodarczych miedzy Polska a UE, zarówno w czasie naszej obecności w UE, jak i wcześniej w latach akcesji. Pokazałby on jak wiele było dyskryminacji i nieuczciwości w stosunku UE do Polski. Po 4) Należałoby jak najszybciej rozwinąć w telewizji publicznej i publicznym radio kampanię wyjaśniającą całą prawdę o sytuacji Polski w UE i ciągłych próbach eksploatowania naszego kraju przez możnych z UE. Punkty 2, 3 i 4 szerzej omówię w następnej pozycji tego blogu pt. Czas zerwać z „infantylnym eurooptymizmem”. Pozycję tę rozpocznę od przypomnienia świetnego, a dziś jakże niesłusznie przemilczanego artykułu obecnego sekretarza stanu w MSZ ds. europejskich Konrada Szymańskiego w „Rzeczpospolitej’ ze stycznia 2015 r. pt. „Unia skazana jest na klęskę”.

  Podjąć ostre wyraziste decyzje personalne wobec polityków szkodzących pozycji Polski w UE

  W ślad za tak nierzetelną wobec Polski decyzja Parlamentu Europejskiego Polska powinna podjąć jak najszybciej jednoznaczne zmiany personalne w różnych forum związanych z UE. Jakże słusznie parę tygodni temu po nielojalnym zachowaniu H. Suchockiej w Komisji Weneckiej polskie władze zapowiedziały, że ta Pani nie będzie już ponownie reprezentować Polski w tej Komisji. Podobnie należy postąpić teraz po przeforsowaniu krzywdzącej Polskę rezolucji w PE z pomocą grupy posłów z PO, PSL i SLD.

  – Po pierwsze strona polska powinna natychmiast zwrócić się o odwołanie Elżbiety Bieńkowskiej z funkcji komisarza ds. rynku wewnętrznego. Mamy do tego prawo. Politolog z Instytutu Europeistyki dr hab. Piotr Wawrzyk stwierdził niedawno w wywiadzie: „Elżbieta Bieńkowska jest komisarzem, więc co do zasady działa w interesie UE. W tej jednak sytuacji, gdy chodziło o wizerunek kraju, z którego pochodzi, powinna zagłosować przeciwko wszczęciu procedury wobec polski, zachować się lojalnie w stosunku do własnego państwa. Swoim zachowaniem wybrała jednak lojalność wobec establishmentu brukselskiego i partii, która ją do Brukseli wysłała. Jestem przekonany, że przedstawiciel Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii zachowałby się w tej sytuacji inaczej. Polska jak każde państwo członkowskie Unii Europejskiej, ma prawo poprosić o wymianę pochodzącego z jej kraju komisarza. Jako powód można podać procedury prawne. Jeśli polska prokuratura podejmie wątki ujawnionych na taśmach rozmów komisarz Bieńkowskiej i ówczesnego szefa CBA Pawła Wojtunika na temat, jak twierdziła ówczesna minister rozwoju regionalnego, fikcyjnych kontroli wydawania funduszy unijnych, to rząd miałby podstawę, by zwrócić się do Komisji o zmianę na stanowisku komisarza”.. (Por. wywiad S. Treffler z dr hab. P. Wawrzykiem pt.: Polska ma prawo wystąpić o zmianę komisarza” „Gazeta Polska” z 20 stycznia 2016).

  – Po drugie w związku z niedawnym nielojalnym zachowaniem Donalda Tuska w Nowym Jorku, jego głupawym atakiem na obecny rząd, należałoby już teraz publicznie wystąpić przeciwko przedłużeniu pobytu b. premiera z PO na stanowisku przewodniczącego Rady Europy. Wiadomo, że Tusk jest w samej Unii Europejskiej powszechnie uważany za niekompetentnego lenia, stanowisko Polski w jego sprawie powinno być przyjęte ze zrozumieniem.

  – Po trzecie strona polska powinna wystąpić o usunięcie Marka Prawdy z funkcji przedstawiciela uE w Polsce, wskazując na to, że ma powody podejrzewania go o jednostronność ocen na temat Polski. (Musiałoby to oczywiście być gruntownie udokumentowane.).

  – Po czwarte większość sejmowa powinna wystąpić o zdjęcie Grzegorza Schetyny z funkcji przewodniczącego sejmowej komisji do spraw zagranicznych ze względu na jego wyraźną zdradę Polski poprzez inspirowanie antypolskiej nagonki w Parlamencie Europejskim i w Komisji Europejskiej. Wszystkich tych europosłów z PO, PSL i SLD, którzy głosowali za rezolucją PE w tak krzywdzący sposób ingerującą w sprawy polskie, należy publicznie ogłosić za zdrajców Polski, „nowych targowiczan” i odpowiednio traktować. Podobnie należy potraktować europosłanki Julię Piterę i Różę Thun, które tak nienawistnie gardłowały przeciwko wybraniu europosła Janusza Wojciechowskiego w skład Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

  Czytaj całość:
  http://jerzyrnowak.blogspot.com/2016/04/sabosci-polityki-zagranicznej-iii.html

 10. XYZet said

  W Gdansku jest dobry areszt/wiezienie gdzie jego przodkowie zamordowali mloda dziewczyne ps.”INKA”. Niedaleko jest cmentarz garnizonowy. Ma gdzie spoczac.
  Gdyby przyjechal do „swojego” domku letniskowego w Stezycy (Kaszuby) to bedzie go latwo namierzyc. Wokol bedzie stala na drodze kolumna czarnych limuzyn BOR-u i byc moze jewropejskich smiglowcow.

 11. Stary Warszawiak said

  Tylko BÓG może „skierować go do odpowiedniego poziomu czeluści piekielnych”.
  A nam Polakom Tusk już pokazał słynny gest „Kozakiewicza”.
  A my niestety na tym świecie i w tych warunkach możemy mu „nasypać przysłowionej soli na członka”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: