Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

40 tysięcy motocyklistów na Jasnej Górze, to możliwe tylko w Polsce. (wideo)

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-17

O bezpieczną jazdę modlili się w niedzielę na Jasnej Górze uczestnicy XIII Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Według służb sanktuarium mogło pojawić się tam ok. 40 tys. maszyn z Polski oraz m.in. z Węgier i Ukrainy. Zlot organizuje Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Spotkanie ma wymiar religijno-patriotyczny, a także dobroczynny. Co roku motocykliści przywożą ze sobą maskotki dla dzieci w sierocińcach w Polsce i na Kresach, prowadzone są też kwesty na rzecz Kresowian.

mottttd

Polska

Piękna pogoda

Centralnym punktem wydarzenia jest niedzielna msza na jasnogórskich błoniach. W homilii posługujący w syberyjskim Tobolsku ks. Dariusz Stańczyk m.in. zaapelował o nietworzenie stereotypów nienawiści; wezwał też środowisko motocyklistów do zachowania jedności wobec zagrożeń.

Ks. Stańczyk mówił m.in., że Polska i inne narody słowiańskie padły w XX w. ofiarą dwóch socjalizmów: nazistowskiego i bolszewizmu. „Obydwa socjalizmy za największego wroga miały, o Maryjo, niewinność dzieci Twoich. (…) Oto zagłuszona prawda ludów słowiańskich, że cały XX wiek to holokaust Słowian. Ponad 100 mln ofiar. I dlatego należy mówić, że Rosjanie byli pierwszą nacją – ofiarą bolszewizmu” – wskazał.

„Zginęło ich od rewolucji, przez okres represji stalinowskich, łącznie ok. 67 mln. Stalin, Beria, Trocki czy Bucharin nie byli Rosjanami. I dlatego przybywając z Syberii, z Tobolska proszę was – nie obciążajcie zwykłych, prostych, szlachetnych ludzi narodu rosyjskiego” – podkreślił wzywając również do pamięci o ok. 2 mln osób polskiego pochodzenia pozostających dziś na Wschodzie.

Ks. Stańczyk przestrzegł też, że walka szatana z dziećmi Boga toczy się nieustannie.
„Wielu ulega szatanowi oddalając się od Boga i Maryi, a najczęściej dla korzyści materialnych” – zaznaczył.

„Czy nie mamy właśnie dziś (…) bestii apokaliptycznych pod postacią potęg politycznych, globalnych potęg finansowych, ideologii różnych społecznych, błędnych kierunków umysłowych, reformatorów odwiecznych praw Boga i praw moralnych? Czy potęga tych dzisiejszych bestii nie jest tak wielka, że świat drży przed nimi? Czy ludzie krajów katolickich dzisiejszej Europy nie szukają ugody pokojowego współżycia z szatanem kosztem krwi niewinnych? Ale także zadajmy sobie pytanie czy te bestie apokaliptyczne nie zwyciężają dzisiaj świętych, to znaczy synów kościoła, naszych przewodników duchowych?” – pytał ks. Stańczyk.

Ocenił również, że – mimo „światła zwycięstwa” – dzisiejsza ojczyzna pozostaje dla niego „w potrzasku”. „Kiedy patrzę z tej Syberii, to czasem martwię się, jak ona krwawi, jak bardzo łatwo chcą wszystkich ludzi uformować z podejrzliwością, nieufnością jeden do drugiego, z nienawiścią, zazdrością – zniechęcić moich rodaków do spraw Bożych, patriotycznych. Chcą tak bardzo zniszczyć – także wśród motocyklistów – jedność. Zniszczyć, a jednocześnie nauczyć nie wiadomo czego. Zniszczyć w nas uczciwość, sens przestrzegania zasad moralnych, prawdomówność” – uznał.

„Nie zniechęcajcie się kochać każdego człowieka czy to z Europy zachodniej czy wschodniej. Nie twórzcie stereotypów nienawiści” – zaapelował ks. Stańczyk.

Podczas wiosennego zlotu motocyklistów warkot ich maszyn słychać w całej Częstochowie. Mieszkańcy wychodzą w Aleje Najświętszej Marii Panny i w okolice sanktuarium, aby oglądać poprzedzającą mszę paradę. Sama msza ma wyrazistą oprawę, motocykliści m.in. trąbią podczas podniesienia i błogosławieństwa ich maszyn na koniec zlotu.

PAP

http://polskie-echo.com/40-tysiecy-motocyklistow-na-jasnej-gorze-to-mozliwe-tylko-w-polsce/

Komentarzy 8 do “40 tysięcy motocyklistów na Jasnej Górze, to możliwe tylko w Polsce. (wideo)”

 1. K.C. said

  Kazanie w tym fragmencie dotyczącym sprawców mordów ,na narodach słowiańskich,przypomina mi stwierdzenie Benedykta XVI podczas wizyty w Niemczech.Mianowicie wg niego pierwszymi ofiarami nazistów padli Niemcy . To oni okupowali ten kraj pełen demokratów typu”jawohl”. A kto to są owi naziści i bolszewicy?
  Desant z Marsa czy coś w tym rodzaju?. Informuję , że w skład tzw.”nazistów” i „bolszewików” wchodzili głównie Niemcy i Rosjanie. Mowa twoja powinna być „tak,tak,nie,nie”.!!! Jakaś moda na zrównywanie ofiar i morderców. Potrzeba prawdy,przeproszenia a później wybaczenia.Przemilczano kto i w jaki sposób zamordował na Ukrainie trzeciego Patrona Polski Św. Andrzeja Bobolę. Nie mówi się o jego męczeńskiej śmierci i jej sprawcach, zdziczałych kozakach. Jakoś na Ukrainie nie mają skrupułów i śmiało czynią swoimi bohaterami morderców Polaków na Wołyniu.
  Ze zgrozą usłyszałem ostatnio w „telewizji Republika” że na wschodzie drugim płucem Chrześcijaństwa w Polsce były te właśnie antykatolickie zdziczałe hordy kozackie na usługach Moskwy lub chanów tatarskich. Co to ma być za narracja. Dokąd prowadzi ten obłęd ekumenizmu i poprawności politycznej!!!

 2. j said

  Polacy to maja fantazje. Serce rosnie! 🙂

 3. K.C. said

  W uzupełnieniu powyższego-kim byli Hitler, Beria ,Trocki ,Bucharin,Zinowiew,Lenin i Stalin dobrze wiemy.To nie oni własnoręcznie zamordowali te miliony Słowian.Ich przesłanie nienawiści,zbrodnicze teorie niestety padły na podatny grunt. Owi nkawudziści i naziści to po prostu zwykli Rosjanie i Niemcy . Jakoś Polaków nikt nie namówił do takich mordów a wręcz przeciwnie zatrzymaliśmy bolszewicką hołotę.

 4. hehehe....a nie mówiłem? said

  My tu sobie gadu gadu a tu
  __________

  Rosja prowokuje pokojowe, uzbrojone po zęby siły amerykańskie, operujące na Bałtyku niedaleko jej granic. Ignoruje tym samym święte prawo USA do ingerencji zbrojnej w dowolnym zakątku świata z dowolnych przyczyn.

  Gajowy Marucha

 5. solkraken said

  k.c. – Rosjanie którzy przetrwali bolszewizm to przede wszystkim kilka procent istniejących w każdej wielkiej populacji cwaniaków z miasta – gangsterów i najemnych siepaczy oraz w ogromnej większość zwykła bezrefleksyjna czerń (podobnie jak znaczna powojenna pseudo-polska rzesza w miarę zadowolonych z PRLu;), która od wieków zwykła była słuchać wierchuszki bez wnikania w szczegóły niezależnie od tego czy rozkazy wydawał im kędzierzawy aszkeNAZIolski mieszaniec z Gruzji – judaszwili, czy też kałmucki pedał vide bestia lenin – to nie miało nic wspólnego z Narodem Rosyjskim w sensie zdefiniowanym np. przez Romana Dmowskiego, Naród Rosyjski został doszczętnie wybity podczas licznych po 1917r. buntów Chrześcijańskich Włościan np. podczas Powstania Tambowskiego 😛

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_tambowskie

 6. K.C. said

  Solkraken said- polityka Romana Dmowskiego i Narodowej Demokracji skazała na śmierć około 2 mln Polaków mieszkających na Białorusi po tym jak pod naciskiem N-decji w rydze zawarto pokój z Rosją Radziecką pozostawiając im Mińsk,wbrew woli J.Piłsudskiego. Definicje R.Dmowskiiego w zakresie słowiańszczyzny okazały się błędne. Oczywiście był On współtwórcą Państwa Polskiego. Podkreślę tylko , że Kiereński gdyby chciał to bolszewików rozpędził by dwoma pułkami kozaków. Bał się jednak wzmocnienia prawicy?
  Współpraca Narodowej Demokracji z tzw. Narodem Rosyjskim graniczyła wręcz z wiernopodańczym hołdem dla cara. Co należy rozumieć pod stwierdzeniem Naród Rosyjski-polakożerców z elity intelektualnej Rosji?

 7. Izaurus said

  To nie Dmowski, a własnie Piłsudski prowadził tajne dogawory z leninowcami i odmowił współpracy Denikinowi. To nie endecja zawarła ugodę pokojową w bolszewikami,bo władzę miał wtedy Piłsudski i to on rozwiązał dywizję Białoruską. Dywizja ta nie zaprzestała walczyć z bolszewikami lecz bez pomocy Polski nie miała szans i została doszczętnie rozgromiona.

 8. Gubernator Californi said

  A w Stanach zjazdy członków gangów motocyklowych bywają jeszcze większe!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: