Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Koniec z policjantami wyskakującymi z zarośli

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-17

suszoradarJest nowy regulamin Komendy Głównej Policji, który zakłada utworzenie Biura Prewencji i Ruchu Drogowego.

Biuro ma nadzorować pracę drogówki, żeby policjanci nie wyskakiwali z ukrycia, by złapać kierowcę i nabić kasę budżetu wpływami z mandatów. 
Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński powiedział Radiu ZET, że od teraz liczyć się będzie realne bezpieczeństwo i zakończy się dotychczasowy proceder.

– Łapanek, wyskakiwania zza budynków i zarośli już nie będzie. To było bezsensowne podejście. Policji nie chodzi teraz o to, by za wszelką cenę obywatele płacili mandaty, tak jak było przedtem za rządów poprzedniej koalicji PO-PSL. Wtedy  fotoradary tak rozstawiano – w miejscach często przypadkowych  – aby łapać kierowców, żeby płacili mandaty do budżetu. Chodzi o to, żeby było bezpiecznej, a nie, żeby było represyjnie – wyjaśnił minister Zieliński.

Zmiana ma też objąć stacjonarne fotoradary – będą rozstawiane tylko tam, gdzie rzeczywiście będą poprawiały bezpieczeństwo.

Regulamin w życie będzie wchodził w życie systematycznie.

Zlikwidowana będzie też Inspekcja Transportu Drogowego, a jej pracownicy mają trafić do drogówki.

Radio ZET/PAO/ŁS

Komentarzy 7 do “Koniec z policjantami wyskakującymi z zarośli”

 1. gość said

  Policjant prawa jazdy ci nie zatrzyma

  Policjant prawa jazdy ci nie zatrzyma, jeśli wyrobisz sobie u notariusza poświadczony odpis prawa jazdy, którym będzie się posługiwał w czasie kontroli (oryginał prawa jazdy zostawiasz w domu, żeby się nie zniszczył). Koszt wyrobienia takiego poświadczenia wynosi (uwzględniając podatek) – 7,38 zł (słownie: siedem złotych i trzydzieści osiem groszy).

  Zdenerwowany funkcjonariusz może ci wówczas zabrać dowód rejestracyjny, np. za „nieszczelny wydech”. Ale i na to jest sposób. Możesz sobie wyrobić u notariusza poświadczony odpis dowodu rejestracyjnego. Koszt wyrobienia odpisu wynosi 7, 38 zł.

  Tak więc za sumę 14,76 zł twój komfort podróżowania wzrośnie niebotycznie.

  Zobacz całość:
  http://prawonadrodze.org.pl/policjant-prawa-jazdy-ci-nie-zatrzyma/

 2. gość said

  Mama sześciorga dzieci idzie do więzienia za śmieszny dług! Czas na zmiany!

  Pani Ewa mieszka ze swoją szóstką dzieci w Skokach (woj. wielkopolskie). Jest dobrą mamą a dzieci: 3-letni Sebastianek, 4-letnia Karolinka, 6-letni Staś, 12-letni Kacper, 15-letnia Ola i 18-letni Dawid – są szczęśliwe. To jednak nie stanowi przeszkody dla sądu, który skazał samotną mamę na karę więzienia. Za co taka surowa kara?

  – Za to, że nie przerejestrowałam w terminie samochodu, a potem nie zapłaciłam 100 złotych kary. Nie zapłaciłam, bo nie miałem z czego. W pierwszej kolejności liczą się dla mnie dzieci. To na nie idą pieniądze – powiedziała redaktorowi „Tygodnika Wągrowieckiego” pani Ewa.

  Kobieta jest zrozpaczona. Kara pięciu dni pozbawienia wolności, na którą została skazana jest dla niej wyrokiem niesprawiedliwym i nieludzkim. Nie ma z kim zostawić dzieci. Obawia się, że kiedy za dwa tygodnie, w Zakładzie Karnym w Lesznie, zacznie odbywać karę więzienia, ten sam sąd pozbawi ją prawa opieki nad dziećmi:

  – Co ja zrobię z dziećmi? Jak ja mogę ich zostawić? Kto się nimi zajmie, gdy mnie zamkną za kratki? Chyba pojadę z nimi. Te pięć dni może jakoś się przemęczymy w celi. Nie mam innego wyjścia. Inaczej boję się , że ten sam sąd mi je wszystkie zabierze.

  Sąd zdecydował, że jeśli pani Ewa nie stawi się w więzieniu, zostanie tam doprowadzona przez policję siłą. Według informacji „Tygodnika Wągrowieckiego” – od decyzji sądu nie ma odwołania.

  Za:fakt.pl
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6547-mama-szesciorga-dzieci-idzie-do-wiezienia-za-smieszny-dlug-czas-na-zmiany

 3. Eva said

  Ad.2.Nowy rzad,a nie ma prawa.Kobiety i dzieci szkoda.

 4. adam ryglowski said

  Ad – eva to KOBIETA ?
  Ja widzę różnicę między BANDYTYZMEM , a sprawiedliwością .
  a poza tym — „nowy rząd ” ???

 5. Zbigniew said

  Sad wybatozyc ,a jak to nie poskutkuje grabki obciac.

 6. zydozerca said

  NATYCHMIAST USUNĄĆ Z ULIC PIERDZĄCE I WYJĄCE MOTOCYKLE BEZ TŁUMIKA ORAZ STARE SKORODOWANE RZĘCHY I 3/4 ODMÓŻDŻONYCH LEMINGÓW POPISUJĄCYCH SIĘ GŁUPOTĄ

 7. Julka said

  aż tak dużo na drogach ich nie ma jak to mówią. A poza tym odpalam Yanosika bo nigdy nic nie wiadomo

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: