Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Janusz Korwin-Mikke: XIXw ludzie uciekali do USA, gdzie nie było ŻADNEJ osłony socjalnej.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-18

Socjaliści wmówili ludziom, że za ich biedę odpowiada kapitalizm, a nie okradający ich rząd, który zabiera im ok. 80% pensji!

Grafika od Wolny rynek

JKM zawiść

Komentarzy 17 do “Janusz Korwin-Mikke: XIXw ludzie uciekali do USA, gdzie nie było ŻADNEJ osłony socjalnej.”

 1. Cheniek said

  Dzień dobry.

  – Zofia i jak tam ten Twój gość, co go poznałaś w internecie? Udana randka?
  – Wyobraź sobie przyjechał po mnie Mercedesem z 1928 roku!
  – O rany! To musi mieć sporo kasy. Taka bryka to rarytas!
  – Taaa… pierwszy właściciel.

 2. Guła said

  „W latach osiemdziesiątych XIX wieku, Otto von Bismarck wprowadza pierwszy na świecie system przymusowych ubezpieczeń społecznych. Obejmuje on ubezpieczenia zdrowotne, wypadkowe, ze względu na niezdolność do pracy oraz emerytalne. Wprowadza koncepcję Państwa opiekuńczego na wyższy poziom.”
  Temat dotyczy państwa „poważnego”, którego powaga na dziś dzień ulega dewaluacji.
  .http://osobistyrozwoj.pl/zus-panstwo-opiekuncze-bismarck/

 3. semperparatus said

  Socjalizm…ten prawdziwy(„gojowski”)ma wiele wspólnego z chrześcijaństwem…każe bogatemu dzielić się z biednymi…ale bogaci-w ogromnej większości-są chciwi i nie chcą się dzielić…Więc trzeba ich do tego zmusić…Tylko trzeba przy tym pamiętać,żeby „strzyc” tylko bogatych…czym mają więcej to tym bardziej…A opiekować się i wspierać naprawdę potrzebujących pomocy…Niestety…w dzisiejszym „pseudo-socjalizmie(żydowskim) jest najczęściej odwrotnie…

 4. Tiro said

  Dlaczego jest tak źle jak jest? Tu nie o liberalizm czy ubezpieczenia chodzi lecz o filozofię prawa która jest błędna.

  Odnośnie filozofii prawa znaleziony na necie komentarz: „Proszę przesłuchać sobie wykładów ks prof. Guza by czerpać wiedzę z pierwszej ręki nie z piątej, czyli od Pana Michalkiewicza liberała, albo Brauna czy Kukiza którzy nie znają się na filozofii prawa bo studiowali na marksistowskich uczelniach i trudno im to z siebie strząsnąć. jeśli ustrój polityczny jest przyczyną zła, należy go zmienić, a ustroje zmienia się zaczynając od filozofii.” Zastanawiam się do której grupy zaliczyć Pana Korwina który też jest….liberałem?

  Tu fragment o filozofii prawa:
  https://fideskrakow.wordpress.com/2016/04/15/reset-prawa-w-polsce-apel-do-politykow-iza-rostworowska/

  „Znana krakowska artystka zaproponowała bardzo prosty sposób na uzdrowienie Polski, który omijają szerokim łukiem wszyscy politycy: RESET PRAWA. Głównym problemem uniemożliwiajacym nam normalne życie i funkcjonowanie jest obowiązujące w Polsce oparte NA FILOZOFII LUTERAŃSKIEJ PRAWO gdzie prymat ma PAŃSTWO NAD OSOBĄ. Należy zmienić FILOZOFIĘ PRAWA tak, aby prymat miała OSOBA NAD PAŃSTWEM. Izabela Rostworowska poinformowała zebranych, że mamy w Polsce Profesora Tadeusza Guza który byłby w stanie stworzyć takie właśnie prawo, a przynajmniej konstytucję. Prof. Guz studiował przez 16 lat Lutra w Niemczech i to on ODKRYŁ prawdę. Prawdę, że nowoczesne państwa opierają się na zgubnym prawie, opartym na Lutrze. Wywody Izabeli Rostworowskiej mogą wydawać się absurdalne dla „niewtajemniczonych”, dla ludzi którzy ich nie rozumieją. Wywody te absurdalnymi jednak nie są, są prawdą, a PRAWDA najpierw jest wyśmiewana, potem się ją zwalcza, a dopiero potem akceptuje (Gandhi)”

 5. Franz said

 6. Franz said

 7. gość said

  Odważny maluch podbija serca. Bronił swojej babci przed strażnikami (video)

  Internet podbija bohaterski maluch, który bronił swojej babci przed strażnikami, którzy zwalczają nielegalny handel na ulicach chińskich miast. Dziecko podbiło serce zarówno internautów, jak i samych strażników.

  Maluch chwycił za metalową rurkę i zaczął odganiać tzw. Chengguan, czyli funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem nielegalnego handlu na chińskich ulicach. Prężył się i nie dopuszczał śmiejących się strażników do swojej babci.

  – Nie ruszajcie mojej babci! Idźcie sobie! Nie ruszajcie mojej babci! – krzyczał maluch, który szybko stał się bohaterem internetu.

  Gdy jeden ze strażników posadził go na ławce, ten szybko wstał i raz jeszcze go odgonił.

  Film obejrzało już ponad 3,5 miliona internautów. Materiał został udostępniony przez prorządowy chiński portal People’s Daily.

  http://pikio.pl/odwazny-maluch-podbija-serca-bronil-swojej-babci-przed-straznikami-video/

 8. nido said

  korwin, ty nie masz wogole pojecia o czym piszesz lub mowisz – wszystko co starasz sie ludziom wmanipulowac to czysta teoria bo w zyciu nigdy nie pracowales i jestes zwyklym darmozjadem…cos takiego jak wolny rynek istnieje jedynie w teorii – istniejej natomiast feudalizm…to dla tego biedak w tico nie mysli o tym ze kupi sobie kiedys jaguara, bo twardo stapa po ziemi i wie ze nigdy na to go nie bedzie stac – jedyna forma gdy wlasciciel tico moze przesiasc sie do jaguara jest zabic wlasciciela jaguara…i odebrac mu w ten sposob samochod…
  zaloze sie ze gdybys chociaz jeden miesiac przepracowal tak jak biedak z tico, modlilbys sie do Marxa na kolanach i odechcialo by ci sie szybko twoich chorobliwych teorii…

 9. Bet365 said

  Nido naogladał sie tv i majaczy jak nawiedzony…wiesz ile korwin ma juz lat? który dziadek chciałby tak uczestniczyc w kampaniach? Korwin jako jedyny broni naszych interesów w Uni!! na takich polityków nie szkoda mi panstwowych pieniedzy. Jak biedak ma zarabiac kase, jak raz to panstwo mu wszystki zabiera! dwa nawet jakby chciał miec jakis biznes to urzednicy beda go pilnowac dzien i noc…skąd sie biorą tacy idioci?

 10. lolo said

  Korwin to jakis wybryk natury , Zielonego pojecia nie ma o gospodarce I rzadzeniu . Pieprzy glupoty za az wstd za niego. Nie ma I nie bylo kraju na swiecie gdzi by poscil wszystko na zywiol. On moze sobie pozwolic na gadanie glupot bo po rodzicach dostal spagek jako hrabia .
  A w zyciu niczego nie zapracowal To taki fircyk z kapelusza, Czsem pozyteczny idiota w Jewropejskiej Juni.

 11. smiesznylolek said

  @Lolo – wydaje mi się że czujesz się jakbyś był w kraju komunistycznym:)

 12. Wiara w WOLNY RYNEK jest podstawą dla kolejnej UTOPII mającej swoją ETYKĘ WOLNOŚCI I eksportującej WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.

 13. ADAS said

  Korwina niema co sluchac czy ogladac To taki pajac na uslugach tajnych sluzb.Ktorzy mu dobrze placa.Tylko ciekawe jakich ;zachodnich (zydo=niemieckich)czy rosyjskich?

 14. Franz said

  AD 13 Skoro korwin tak naprawdę nazywa się ozjasz goldberg to jak ci sie wydaje jakim służbom służy?

 15. mironik said

  Co sie czepił czegoś (socjali zasiłków) czego w Polsce i tak prawie nie ma

 16. nido said

  #Bet365 – nie mam telewizora!!!
  …ot taki wybryk…jestem inny i nie klaszcze jak wszyscy klaszcza…taka przypadlosc – wszyscy skacza w ogien a ja sie przygladam – i dla tego mnie nie lubia…

 17. @14
  Nie tyle służbom co PRZEPŁYWOWI KAPITAŁU.
  Polski badacz Feliks Koneczny dokonał oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.To nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ opisał w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA.Wyeksponował też ŻYDOWSKĄ nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Pozostawił też po sobie POLSKIE LOGOS A ETHOS,do której to książki powinien być dopisany rozdział o wartościach NARODOWYCH,aby przyjąć odpowiednią strategię w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ.
  Przykładowo EURO stara się o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: