Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Niemcy przegięli i to ostro! Twierdzą, że Polska i Węgry są gorsze od Państwa Islamskiego

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-18

Chore z nienawiści do Polski niemieckie media przełamują kolejne granice! „Berliner Zeitung” napisał, że ze strony Węgier i Polski Europie grozi większe niebezpieczeństwo niż ze strony Państwa Islamskiego! Powstaje pytanie – kiedy nasi zachodni sąsiedzi uszanują demokratyczne wybory w Polsce? Kiedy przestaną podjudzać Polaków przeciwko sobie? Kiedy zrozumieją, że Polska stopniowo odzyskuje podmiotowość i przestaje być politycznym wasalem Republiki Federalnej Niemiec?

         Zdaniem „Berliner Zeitung” interpretacja praworządności, którą prezentuje na Węgrzech rząd Wiktora Orbana, a w Polsce rząd Beaty Szydło, jest dla europejskiej demokracji „większym niebezpieczeństwem niż terror Państwa Islamskiego”. Jakby tego było mało autor tekstu w berlińskiej gazecie twierdzi, że Polska jest obecnie rządzona przez „paranoicznych nacjonalistów, którzy państwo prawa uważają za spisek”. Jako dowód na poparcie tej tezy przytaczana jest historia z Trybunałem Konstytucyjnym, gdzie PiS unieważnił wybór 5 sędziów. Historia ta okazuje się być jednak mocno okrojona – autor niemieckiego tekstu nie wzmiankuje bowiem, ani słowem jaki był rzeczywisty powód odwołania tych sędziów i kto tak naprawdę dokonał skoku na TK zmieniając pospiesznie ustawy i łamiąc wszelkie standardy demokratycznego państwa prawa.

Komentując słowa niemieckich mediów warto najpierw odnieść się do sytuacji naszego kraju z ostatnich kilku lat. Ekipa Platformy Obywatelskiej praktycznie zrezygnowała z prowadzenia suwerennej polityki zagranicznej. Staliśmy się de facto politycznym wasalem Republiki Federalnej Niemiec. Najważniejsze decyzje świadczące o podmiotowości naszego państwa musiały być – przynajmniej nieformalnie – akceptowane przez Berlin. Donald Tusk był prawdopodobnie najbardziej uległym wobec niemieckiej kanclerz szefem rządu państwa należącego do UE. Jego następczyni na stanowisku szefa rady ministrów była za mocno ograniczona, aby chociaż spróbować uprawiać politykę zagraniczną uwzględniającą realne interesy naszego państwa. Stąd też za granicą nikt się z nami nie liczył.

Po 25 października sytuacja uległa jednak zmianie. O ile wcześniej wystarczył jeden telefon z Berlina do Warszawy, aby załatwić jakiś „deal”, o tyle obecnie Niemcy będą musiały się nieźle nagimnastykować, by cokolwiek osiągnąć. A to bardzo nie w smak niemieckim dygnitarzom. Stąd też histeryczny wręcz atak niemiecki mediów na Polskę – poza warstwą literalną, gdzie obecnie nastąpiło już przegięcie – należy odczytywać w sumie jako pozytywny sygnał. Odzyskujemy utracony potencjał i podmiotowość. Idziemy w dobrym kierunku. Wektor zmian został wyraźnie nakreślony. Oby tylko nowej ekipie rządowej nie zabrakło odwagi w jego realizacji.

Źródło: Berliner Zeitung: Polska i Węgry gorsze od Państwa Islamskiego(DW.com)


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

Komentarzy 13 do “Niemcy przegięli i to ostro! Twierdzą, że Polska i Węgry są gorsze od Państwa Islamskiego”

 1. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  „Psy szczekaja, karawana idzie dalej.”
  Im glosniejszy klangor, tym bardziej widac, ze nie maja zadnych podstaw prawnych,
  zeby sie wtracac w wenetrzne sprawy Polski, Wegier, czy innych panstw
  wchodzacych w sklad eurokolchozu.
  Oni dobrze o tym wiedza, jak rowniez o tym, ze czas pracuje na ich niekorzysc.
  Jeszcze tylko troche wytrzymac tego szumu merdialnego, a potem juz sprawa ruszy z kopyta.
  Tak to przynajmniej dla mnie wyglada.
  Spodziewam sie nawet chwilowego zwiekszenia tych piskow cwanych niemiaszkow.

 2. Janek said

  Gazeta Polska Codziennie – Imigranci poza kontrolą – ujawnia – uchodźcy z Niemiec bez kontroli przechodzą na polską stronę
  http://gpcodziennie.pl/49537-imigrancipozakontrola.html
  http://telewizjarepublika.pl/quotgpcquot-uchodzcy-z-niemiec-bez-kontroli-przechodza-na-polska-strone,32287.html

  Władze Gdańska współpracują z fundamentalnym islamem!
  http://www.fronda.pl/a/wladze-gdanska-wspolpracuja-z-fundamentalnym-islamem,69988.html

 3. rum said

  paranoiczne SA(Sturmabteilung) w mediach niemieckich skwapliwie wykonuje polecenia niemieckiego parlamentu plujac , jak zreszta kazdego dnia, na poczynania polskiego rzadu.
  Co nam to przypomina?- czyz takie ataki nie byly przeprowadzane przez czerwone swinie w Hiszpani, w Niemczech w latach 30-tych gdzie osiagneli wiekszosc. Ten sam szturm jest przeprowadzany dzisiaj przez czerwone rzady poszczegolnych krajow i Unie Europejska.

 4. Marek said

  Moim zdaniem ten ich cały „Zeitung” wydrukował tylko artykuł napisany na Czerskiej
  lub w podobnej melinie. Jest on oczywiście zgodny linią polityczną obecnych zarządców
  Niemiec i UE, którzy chcieliby wymazać Polskę z mapy świata ale i w samych Niemczech
  ludziska nie aprobują polityki kanclerzycy Makreli, co zwiększa popularność partii
  skrajnych i anty systemowych.

 5. jon said

  Nie ma już na swiecie obiektywnych dziennikarzy. To wszystko jest pisane na zlecenie żydo-komuny. Nie ma się co podniecać. Oni się denerwują ze tracą wpływy w Polsce. Ameryka to samo, zobaczcie ile kongresmenów przyjechało przez pare miesięcy rządów PIS do Polski. Smycz się urywa.

 6. Reblogged this on koniec iluzji matrixa.

 7. Piastun said

  Niemcy przekonają się niebawem na własnej skórze czy mają rację czy nie.

 8. Maryla Danuta said

  Za to między Niemcami i Państwem Islamskim należy na pewno postawić znak równości , Na pewno wszyscy znamy historię – w Europie jedynym krajem wywołującym wojny – zawsze były Niemcy – dla niepoznaki zwani od pewnego czasu „nazistami” A z kolei Państwa Islamskie zawsze szukały krajów, które można podbić. W ograbianiu jedni i drudzy – też byli mistrzami. Polska i Węgry na nikogo nie napadali i nikogo nie ograbiali – i nigdy nie byliby w stanie tym bandytom – szukającym okazji do napaści, mordowania i grabieży – kiedykolwiek dorównać !!

 9. gość said

  Pawłowicz do Bono: Niemcy mają dla Pana 73 tys. muzułmanów

  „Nie wiedzą gdzie i komu ich upchnąć. Są dla Pana, do zabrania od razu, z dostawą do domu, na rancho lub do apartamentu”.

  Słowa Bono – lidera zespołu U2, który nazwał Polskę i Węgry mianem „ultranacjonalistycznych państw” spotkały się z żywą reakcją prof. Krystyny Pawłowicz. Posłanka PiS odpisała wokaliście w swoim stylu, poprzez Facebook. Pawłowicz przypomniała Bono o problemach Niemiec z nadmiarem imigrantów z krajów muzułmańskich. „Są dla Pana, do zabrania od razu, z dostawą do domu, na rancho lub do apartamentu” – napisała Pawłowicz na Facebooku, odnosząc się do uchodźców przybywających do Europy.

  Poniżej cały wpis pani poseł Pawłowicz: „Pewien pieśniarz, niejaki Bono odstawił na chwilę instrument muzyczny i niestety przemówił. Powiedział tylko to, co wiedział,czyli niewiele. A dowiedział się od europejskich lewaków. Że Polska i Węgry są „hipernacjonalistyczne”. Miało być krytycznie, a wyszedł piękny komplement dla nas. Panie Bono, hiperinternacjonalisto! Niemcy mają dla Pana ok. 73 tysiące muzułmanów. Nie wiedzą gdzie i komu ich upchnąć. Są dla Pana, do zabrania od razu, z dostawą do domu, na rancho lub do apartamentu”.

  http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/pawlowicz-do-bono-niemcy-maja-dla-pana-73-tys-muzulmanow,16712652933

 10. Stary Warszawiak said

  Hasła polskich poetów zawsze aktualne:
  Nie będzie Niemiec pluł ……………………..
  Na próżno się trudzi kto naszych szczerze chce godzić z krzyżaki…………,

 11. pugnus said

  Niedlugo szkopi beda mialy na glowie inne problemy , bowiem w Reichu rozpetala sie burza po tym jak szefowa AfD oglosila ,ze podstawa programu tej partii jest odmowa w Niemczech islamowi racji bytu!Innymi slowy meczety ,burki i okutane chustkami babskie lby maja zniknac z Niemiec!.Oczywiscie natychmiast niezawodny w takich przypadkach Hitler zostal wyciagniety z lamusa ,ale „argument” ten w obliczu islamskiej inwazji zaczyna tracic na swojej ostrosci!
  Oczywiscie tematem dnia pozostaje ” obciagniecie laski” Erdoganowi przez Makrele ,jak to obrazowo przedstawia sie na hol. portalach zgode Makreli na sciganie prawne satyryka ,ktory zrobil z Erdo k.ozojebce i p.e.dofila !Ponoc 3/4 Niemiaszkow jest oburzonych,znaczy sie tyle jest jeszcze prawdziwych Niemcow wsrod mieszkanciow Reichu!
  W Belgii znowu pokazano piesc terroryzmowi.Teraz przerazeni potencjalni terrorysi beda zmykac ,gdzie pieprz rosnie.Mianowicie ulicami Brukseli przeszla liczaca 7 tys.( mialo byc 15 ) uczestnikow demonstarcja grozaca terrorystom transparentami o tresci : „Pokoj i Milosc” oraz „Zachowajmy spokoj i kochajmy Belgie” !Byc moze pisaniny kreda na ulicznym asfalcie zostalo uznane za …niehumanitarne”!Demonstarcje damonstracja a „prawa czlowieka” sa dla lewaka swiete!

 12. Izaurus said

  Ta niby niemiecka prasa, to tylko z tego powodu jest niemiecka, ze wydawana jest w Niemczech. To ten sam ryt bożka Mamona jaki jest w GóWnie-borczym, Po prostu handlowe wyznanie tym trzęsie.

 13. Lubomir said

  Może w sprawach międzynarodowych powinniśmy występować jako Konfederacja Rzeczypospolitej Polskiej i Państw Ościennych, m.in Węgier?. Niech nasi sąsiedzi ‚regionalizują się’ na Szwabię, Bawarię, Saksonię, Łużyce itp. My jednoczmy się!. W przeszłości to pomagało nam odnosić wspólne sukcesy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: