Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Andrzej Duda MOCNE wystąpienie w Budapeszcie: „w dzisiejszej Europie ideały giną” 19-03-16

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-19

Andrzej Duda MOCNE wystąpienie w Budapeszcie: ideały w Europie giną, są deptane przez inne ideologie! 
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Budapeszcie z premierem Węgier Wiktorem Orbanem. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski powiedział, że politycy rozmawiali o niestabilności strefy euro, kryzysie migracyjnym i współpracy w Europie Środkowej. W kontekście współpracy w Europie Środkowej mówiono między innymi o rozbudowie infrastruktury między krajami regionu. Duda pojawił się też na inauguracji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, gdzie mówił o kryzysie wartości w europejskiej kulturze.
– Pewne jest jedno: że dzisiaj w Europie, UE, w której niewątpliwy jest kryzys wartości, na których zbudowana została cywilizacja europejska – mówił prezydent w Budapeszcie podczas inauguracji obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Jak dodał, „w dzisiejszej Europie ideały giną”. – Są zapomniane, są deptane przez inne ideologie, które wypaczają w gruncie rzeczy istotę człowieka i człowieczeństwa. Myśmy te dobre wartości zachowali – podkreślał. Dodał, że Polacy i Węgrzy „te dobre wartości zachowali”. – Myślę, że jest dzisiaj naszym wielkim obowiązkiem i wielką misją to, aby te nasze wartości do Europy Zachodniej nieść i tych naszych wartości, także w obliczu wszystkich ataków, które na nas spadają, w sposób zdecydowany bronić – powiedział Duda.

Komentarzy 11 do “Andrzej Duda MOCNE wystąpienie w Budapeszcie: „w dzisiejszej Europie ideały giną” 19-03-16”

 1. John say said

  Mr. President (three blue polish)it is pleasure to watch and listen you speech in Budapest.Mr president well done, newer let them decide about polish destiny.Our place is Central Europe with thru friends(Czechs Slovaks ,Hungarians ,chorwats Serbs and other Slavic notions.West newer really help and newer will.long live Mr .president Mr. A.Duda.May god help our country (poland ,poland,and again Poland.I will try my polski ,Boze takin ludzi nasza polska potszebuje.Panie prezydencie you my hero .Keep going that pathway.Polish nation deserved thrue leader.Yor one of them.

 2. Boże chroń Polskę! said

  Polsce grozi wojna. Fałszywa flaga – Saudowie, USA, Rosja, Izrael

 3. j said

  W tym bardzo krotkim wystapieniu pan Aleksander Jablonowski zaimponowal mi zarowno swoja wiedza jak i umiejetnoscia obserwacji oraz analizy naszej rzeczywistosci.
  Klasa!
  Wielkie dzieki panie Aleksandrze. Gdyby udalo sie pana choc jeszcze raz zobaczyc i posluchac w internecie – wielu mlodych ludzi zrozumialoby jak bezcennym darem jest dla nas wszystkich Polska i jak nalezy jej bronic ze wszystkich sil przed zakusami obcych mocarstw…….

  PS. Troszke szkoda, ze prowadzacy, bardzo skadinad sympatyczny czlowiek, wchodzil panu Aleksandrowi w slowo i przerywal watek.

 4. Boże chroń Polskę! said

  re/2

  MegaRenegate:

  Panie Aleksandrze świetnie, że się Pan zatrzymał i dał naprawdę świetny wykład. Kawał głęboko skrywanej wiedzy dzięki Panu został objawiony szerszej publiczności. Redaktor tego kanału miał wielkie szczęście. Daję mu suba w nadziei, że jeszcze kiedyś Pana tu zobaczę i usłyszę. Wszystkiego dobrego.

 5. j said

  Wracajac do tematu : przemowienie pana prezydenta Dudy bardzo mi sie podobalo. Oby Jezus Chrystus kierowal nie tylko pieknymi, mocnymi slowami pana prezydenta ale takze wszystkimi jego czynami dla naszej Ojczyzny.
  Kroluj nam Chryste!

 6. Uwierzmy wreszcie, że Polska może być wielka, samodzielna i silna said

 7. Kłania się podział na CYWILIZACJE,jakiego dokonał Feliks Koneczny.Ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ nie przez przypadek opisał w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA,oraz jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA wyeksponował CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Doświadczamy CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym jej wpływem.

 8. Tiro said

  No teraz jeszcze jakby ten reset prawa zrobił…. to inne kraje poszły by naszym śladem.

 9. elapiw said

  Z którego no jest kahału

 10. gość said

  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/3680-godnosc-prezydenta-polski

 11. ciekawe said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: