Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Koniec z bezdusznością sądów?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-19

Prokurator Generalny wstrzymuje wykonanie kary dla samotnej matki sześciorga dzieci.

Minister sprawiedliwości – prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił prokuraturze działania w celu wstrzymania wykonania zastępczej kary 5 dni aresztu wobec matki samotnie wychowującej sześcioro dzieci, która nie zapłaciła 100 zł grzywny za nieprzerejestrowanie auta w terminie.

W związku z doniesieniami medialnymi w całej sprawie Ziobro polecił Prokuratorowi Rejonowemu w Wągrowcu podjęcie działań zmierzających do wstrzymania wykonania zastępczej kary w stosunku do Ewy Domagalskiej

— podała we wtorek Prokuratura Krajowa.

W ocenie prokuratora generalnego areszt – orzeczony przez sąd w związku z niezapłaceniem przez skazaną 100 zł grzywny za nieprzerejestrowanie w terminie samochodu – jest zbyt surową sankcją wobec matki, która samotnie wychowuje sześcioro dzieci.

Dodano, że zgodnie z artykułem 26 Kodeksu wykroczeń nie można wymierzać kary aresztu, jeśli warunki osobiste sprawcy uniemożliwiają jej odbycie; tak jest w tym przypadku.

Dlatego, powołując się na treść tego przepisu, prokurator rejonowy powinien wnioskować o zmianę postanowienia sądu

— podała Prokuratura Krajowa.

Zgodnie z art. 48a par. 1 Kodeksu karnego wykonawczego sąd może wstrzymać wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności, jeżeli skazany oświadczy, że podejmie pracę społecznie użyteczną i podda się jej rygorom. Wstrzymanie następuje do czasu wykonania tej pracy lub uiszczenia grzywny.

W ocenie prokuratora generalnego ustawowy obowiązek prokuratury stania na straży praworządności łączy się z wymogiem sprawiedliwości.

Prokuratura może i powinna podejmować określone prawem działania zmierzające do zmiany decyzji sądów w przypadku, gdy te budzą wątpliwości swoją surowością i nie uwzględniają sytuacji życiowej skazanych, jak w opisanym przypadku matki samotnie wychowującej dzieci

— podkreślono w komunikacie Prokuratury Krajowej.

PAP/mall

Komentarzy 8 do “Koniec z bezdusznością sądów?”

 1. Eva said

  Sedzia,ktory wydal takie postanowienie,powinien zostac zwolniony na zawsze.Takich sedziow i prokuratorow o pochodzeniu ubeckim jest w Polsce wiekszosc.Wskazana jest solidna praca,aby pozbyc sie tych antypolskich czy polskojezycznych urzednikow.

 2. Stary Warszawiak said

  Tylko Polacy powinni zgłaszać i starać się nagłaśniać takie przypadki. Poprzednie rządy anty – polskie gloryfikujące nie tylko
  Żydów, ale pederastów. lejby, a nawet islamistów, wprowadziły takie przepisy, że bezkarnym mógł się czuć nie tylko cwaniaczek,
  ale aferzysta, złodziej, a nawet bandyta.

 3. XYZet said

  Zamknac „babe” aby nie mogla robic nastepnych dzieciakow w Polsce na nasz koszt. Dzieciaki zapakowac i wyslac do Kanclerz „Makreli” (Germany). Ona wszystkich przygarnie na koszt niemieckiego podatnika (nawet zdolnych i silnych do pracy kozio……..ow) z Afryki.
  Polskie prostytutki legalnie pracujace w Niemczech (ponad 10 tys. panienek) zarobia na to.

 4. Guła said

  Jakie yelity taka praca …w Kraju. A poza tym ktoś te dzieci powinien rodzić. Nota bene i robić i rodzić sie nie da.

 5. Tiro said

  Trzeba koniecznie stworzyć internetową listę taki sędziów i prokuratorów do natychmiastowego zwolnienia. A może już taka lista gdzieś jest? Niech żyje Ziobro. Z końcu jakiś rozsądny głos sprawiedliwości.

 6. pugnus said

  Nie chwalac sie ,walkuje takie rozwiazanie przy kazdej nadazajacej sie okazji!Ale ja bym poszedl dalej!Wiadomo ,ze nic tak we wspolczesnej Polsce nie przemawia do rozumu jak ….KASA,dlatego trzeba uderzyc mafie sadowo-prokuratorska po kieszeni!
  Innymi slowy nalezy przeczolgac te Sady kktorych zespoly sedziowskie ktore feruja podobne wyroki.W wojsku za przewinienie jedengo zolnierza kapral przeczolgiwal cala kompanie i taka taktyke nalezy stosowac wobec mafii sadowo-prokuratorskiej!Pobory sedziowskie i prokuratorskie nie biora sie z nieba ,tylko wyplaca je (chyba) min. finansow.W tym konkretnym przypadku powinno sie sprawdzic pobory wszystkich sedziow i prokuratorow zatrudnionych w Sadzie , w ktorym skazano ta matke i przelac na konto tego Sadu tylko kwote odpowiadajaca zarobkom netto rzeczonych sedziow i prokuratorow!Ani jednej zlotowki wiecej ! Natomiast ,zeby wyplacic premie i nagrody swoim pupilkom ,to prezes tego Sadu bedzie musial udac sie po prosbie,bo nie dostanie na to ani grosza.Nie bedzie tu zadnego zlamania prawa ,bo premie i nagrody sa uznaniowe i nie sa objete zadnymi umowami czy kontraktami.Zaloze sie ,ze po kilku takich pociagnieciach sedziowie i prokuratorzy beda sami sobie patrzyc na rece i poganiac ,tak jak nawzajem poganiali sie przy wieszaniu ordyncy Babinicza ,zeby ” sahib” sie nie wnerwial !

 7. pugnus said

  test

 8. gość said

  Jan Bury podejrzany o milion łapówek wyszedł na wolność!
  23.11.2015

  Były poseł PSL i baron ludowców na Podkarpaciu Jan Bury (52 l.) nie trafił za kratki. Taką decyzję podjął sąd. Polityk nie musi wpłacać też kaucji ani nie ma zakazu opuszczania kraju. O jego tymczasowe aresztowanie wnioskowała Prokuratura Apelacyjna w Katowicach. Jej zdaniem Bury na wolności może mataczyć i podejmować działania utrudniające postępowanie.

  O wypuszczeniu Burego katowicki sąd zdecydował w nocy z piątku na sobotę. Polityk triumfował. – Od trzech lat jestem trałowany, osądzany. Jeszcze raz chcę powiedzieć, jestem osobą niewinną. Chciałem podziękować, że sąd (.) potrafił się wznieść nad tą polityczną sprawą, bo ona ma charakter w dużej mierze polityczny – powiedział po wyjściu z sądu Bury. Decyzja zaskoczyła nie tylko prokuraturę, ale również obrońców polityka. Proponowali oni zamiast aresztu kaucję w wysokości 100 tys. zł. – Sąd nie zastosował wobec Burego żadnych środków zapobiegawczych – powiedział prokurator Leszek Sroka. To właśnie prokuratura domagała się aresztu dla Burego.

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/jan-bury-podejrzany-o-milion-apowek-wyszed-na-wolnosc_733172.html
  ———————————————————————————————————————————————————————————

  Za 100 zł areszt a za milion łapówki wolność.
  Ot i sądy III RP w pigułce.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: