Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ciąg dalszy katolickich rekolekcji z udziałem rabina. Przedstawiciel judaizmu… tylko udawał żyda

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-20

Ciąg dalszy katolickich rekolekcji z udziałem rabina. Przedstawiciel judaizmu... tylko udawał żyda

Polakiem z Ciechanowa, a nie żydem z Izraela okazał się być Jacek Niszczota (znany dotąd jako Jacoob Ben Nistell). Mężczyzna przez wiele lat pełni w poznańskiej Filii Gminy Żydowskiej odpowiedzialne funkcje związane z przygotowaniami szabatu i samym świętem. Co ciekawe, jako rabin wziął udział w kontrowersyjnych katolickich rekolekcjach, w których oprócz przedstawiciela katolicyzmu oraz judaizmu głos zabierał islamski imam.

Pod koniec marca informowaliśmy o rekolekcjach, jakie zorganizowano dla uczniów poznańskiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Odpowiedzialny za nie ks. Radosław Rakowski w swoim zamyśle chciał, by młodzi ludzie dowiedzieli się czegoś nie tylko o wierze katolickiej, ale i o innych istniejących na świecie wyznaniach monoteistycznych: islamie i judaizmie. Jak się okazuje, mozaistów reprezentował jednak nie prawdziwy żydowski rabin, a podszywający się pod niego Polak z Ciechanowa.

 

„Głos Wielkopolski” przeprowadził śledztwo dziennikarskie, którego wyniki obnażyły wieloletnie fałszerstwo. Jacoob Ben Nistell wcale się tak nie nazywa, nie pochodzi z Izraela, nie ma rodziny w tym kraju, nie jest wyznawcą judaizmu, rabinem ani nawet Żydem.

 

„Kiedy odkryliśmy jego prawdziwą tożsamość próbował wprowadzić nas w błąd podając się za rosyjskojęzycznego obcokrajowca oraz brygadzistę w hurtowni we Wrocławiu” – czytamy na gloswielkopolski.pl.

 

„Podający się za Ben Nistella pełni w Filii Gminy Żydowskiej w Poznaniu ważną funkcję. Według Almanachu Żydowskiego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP jest osobą odpowiedzialną za religijne przygotowanie oraz prowadzenie szabatu i świąt. Wiele razy występował też jako reprezentant FGŻ na oficjalnych uroczystościach. Głośno o nim na cały kraj stało się dopiero przed Wielkanocą, gdy jako rabin wziął udział wraz z imamem w rekolekcjach” – donosi „Głos Wielkopolski”.

 

Fałszywy żyd robił na wielu dobre wrażenie. Okazał się być na tyle wiarygodnym, że przedstawił judaizm uczniom poznańskiej szkoły średniej.

 

Źródło: gloswielkopolski.pl, poznan.naszemiasto.pl

MWł

Read more: http://www.pch24.pl/ciag-dalszy-katolickich-rekolekcji-z-udzialem-rabina–przedstawiciel-judaizmu—-tylko-udawal-zyda,42683,i.html#ixzz46JeHrgZ0

Komentarzy 5 do “Ciąg dalszy katolickich rekolekcji z udziałem rabina. Przedstawiciel judaizmu… tylko udawał żyda”

 1. Magdalena said

  A ten pan też udaje?

 2. zażydzony kraj said

  Ronit Elkabetz nie żyje.

  http://film.onet.pl/wiadomosci/ronit-elkabetz-nie-zyje-aktorka-i-rezyserka-miala-51-lat/e3yy5l

  ***
  ~??? :
  Czemu redaktor niemieckiego Onetu uważa, że Polacy powinni na dzień dobry przeczytać dzisiaj powyższe epitafium o kimś nieznanym w naszym kraju? Niemieckie wyrzuty sumienia?

  ~jurand :
  – w jakim kraju my żyjemy, że jedną z głównych wiadomości jest wiadomość o śmierci jakiejś mało znanej żydowskiej reżyserki???

  – w jakim kraju my żyjemy, że najdroższe muzeum, jakie się tu buduje, to Muzeum Historii Żydów Polskich o dziwnie brzmiącej nazwie „Polin”???, które kosztowało polskich podatników ponad 200 mln PLN, a jego utrzymanie kosztuje kolejne kilkanaście mln PLN rocznie!

  – w jakim kraju my żyjemy, że prezydenci tego państwa zakładają mycki???

  – w jakim kraju my żyjemy, że nie masz dnia bez reminiscencji o holocauście Żydów (którzy zawłaszczyli dla zagłady Żydów termin holocaust, który ma szersze znaczenie).

  – w jakim kraju my żyjemy, że z pieniędzy publicznych tego kraju dopłaca się po 135 USD miesięcznie do emerytur co najmniej 50 000 Żydów nie mających obywatelstwa polskiego (daje to „skromne” minimum 81 mln USD rocznie)???

  CZY TEN KRAJ TO JESZCZE POLSKA CZY JUŻ DEFINITYWNIE POLIN ??????????????

 3. Maciek said

  re:2
  Ten kraj to był Polin już przed wojną. Wasze są ulice nasze kamienice. 40% ludności Warszawy przedwojennej to byli Żydzi. O takiej Łodzi już nie wspomnę. Komunę jakoś przetrwali, bo przynajmniej nikt ich nie mordował masowo, jak Niemcy w latach wojny. Teraz w wolnej (???) Polsce wychodzą z ukrycia i zaczynają realizować postanowienia z „Protokołów mędrców syjonu”. A niby skąd wzięła się ta fala imigrantów, co ? Destabilizacja Europy jest bardzo na rękę lobby żydowskiemu mającemu wielkie wpływy i władzę w świecie.

 4. ADAS said

  Milujcie nadal swoich przesladowcow.Juz POLACY powoli znikacie z mapy.

 5. pugnus said

  Pamietam jaki to jazgot podniosl sie po tym ,jak zlapano falszywego ksiedza!Ponoc miejscowa Kuria mial go miec na oku ,a nie zawiadamiala organow scigania ,ciekawe jak teraz postapi odpowiedzialny za ten rejon rabinat?
  Pani Magdalena (1) punktuje Dude za udawanie ,ale nie mniejszymi udawaczami sa pozostali bohaterowie zamieszczonej scenerii!Jakos nikt z nich nie nosi ….jarmulki (poza uwijajacym sie tam fotografem) a przeciez sa to wszystko Zydzi ,zas miejsce w ktorym sie znajduja , to cmentarz zydowski ….bo jakos nie moge zauwazyc tam krzyzy!Czyzby braunowski ….”zydowski zarzad powierniczy” zmusil towarzystwo do bardziej dyskretnych zachowan?Internet to jednak potega….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: