Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Zgromadzenie Księży Misjonarzy: ksiądz Jacek Międlar nie może występować publicznie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-20

Zgromadzenie Księży Misjonarzy: ksiądz Jacek Międlar nie może występować publicznie

Ksiądz Jacek Międlar CM otrzymał we wtorek 19 kwietnia „całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych” – poinformował ks. Kryspin Banko CM, wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. 

 

Oświadczenie przesłane dzisiaj Katolickiej Agencji Informacyjnej głosi:
„Jako Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy oświadczam, że w dniu 19 kwietnia b.r. ks. Jacek Międlar CM, otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych. Jednocześnie stanowczo oświadczam, że nasze Zgromadzenie nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych.
Ks. Kryspin Banko CM
Wizytator”.

W sobotę ks. Jacek Międlar odprawił Mszę Świętą, po której środowiska Obozu Narodowo-Radykalnego przemaszerowały ulicami Białegostoku w związku z obchodami rocznicy powstania organizacji. Wydarzenie wzbudziło histerię lewicowo-liberalnych mediów.

 

KAI

Read more: http://www.pch24.pl/zgromadzenie-ksiezy-misjonarzy–ksiadz-jacek-miedlar-nie-moze-wystepowac-publicznie,42706,i.html#ixzz46JELoFuZ

Komentarzy 26 do “Zgromadzenie Księży Misjonarzy: ksiądz Jacek Międlar nie może występować publicznie”

 1. Konarski said

  Wojna Polski z Rosją 2016
  Published on Apr 18, 2016

  w tym filmiku mówię o ryzyku wybuch wojny z Rosja już latem tego roku. Są mapki ! I myślę dosyć ciekawe analizy przyczyn, możliwych scenariuszy jak również omówię siły, które mogą pomóc nam tej wojny uniknąć. Zapraszam do oglądania.

 2. solkraken said

  parafrazując:

  Jako Katolik w Polskim Królestwie Chrystusa oświadczam, że od dnia 19 stycznia 1997r. Konferencja Episkopatu Polski, otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych. Jednocześnie stanowczo podkreślam, że Żaden Polak Narodowiec nie popierał i nie popiera wszelkiego rodzaju bluźnierczych ruchów judaistycznych oraz muzułmańskich.
  „Solkraken” – Katolik Narodowiec,
  wierny w oczekiwaniu Koronacji Chrystusa Króla Wielkiej Polski.

  – vide:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Judaizmu
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Islamu

 3. Piotrek said

  Nic tak nie budzi do większego działania, jak zakaz. Boże dopomóż polski patriotom. Boże chroń ks Międlara, bo to jest polski skarb Narodowy.
  Bóg, Honor i Ojczyzna
  Króluj nam Chryste

 4. Tiro said

  Czy mogą tak księdzu zabronić wszystkiego??? To nie słuszne! Chłopak prawdę mówi, ma charyzmę. Czego oni się boją? Ksiądz Międlar powinien zmienić zgromadzenie. Póki co, nie ma takiego prawa, zabraniałoby ludziom mówić! Mamy tę wolność słowa w Polsce czy nie?? Czy to znaczy że ta wolność słowa nie dotyczy księży?

 5. Eva said

  Ja mysle,ze celem tych sku*wysynow jest sklocenie Polakow,wtedy latwo zniszczyc/zabrac/pozbawic niepodleglosci Polske.

 6. Moher49 said

  Polskim kościołem rządzi Gazeta Wyborcza, ale czemu się dziwić, jeśli pope Franciszek całuje rękę rabina.

 7. Julka said

  Hasła lewackie mniej bolą niż narodowe. Takie czasy. Wolność słowa dla lewactwa, inni i ryby głosu nie mają. Innemu Zgromadzeniu przeszkadzały publiczne wystąpienia o.prof. Posackiego. Też zabroniono występów, bo straszył diabłem, którego przecież nie ma,

 8. Stary Warszawiak said

  Wg broszurki, którą posiadam 1/3 Episkopatu Polski stanowią osoby pochodzenia żydowskiego.
  A NACJONALISTA, NARODOWIEC – to trucizna dla Żyda.

 9. j said

  Ad.7- Stary Warszawia

  Drogi Stary Warszawiaku, cieszylabym sie gdyby to byla prawda.
  1/3 to jeszcze nie jest tak zle choc oczywiscie nie jest i za dobrze 🙂
  Ja niestety slyszalam, ze podobno az 4/5 skladu Episkopatu Polski stanowia osoby pochodzenia zydowskiego.
  Moze tak jest a moze nie. W kazdym razie nasz Episkopat zachowuje sie tak jak by bylo w nim 98% Zydow 😦
  Pozdrawiam

 10. takatam said

  Mój dziadek powiadał, że purpuratami będzie wybrukowane dno piekła,. Teraz w końcu wiem, co miał na myśli…

 11. bez kompromisów said

  Po co przypuszczenia?
  Popatrzcie ilu KEPów ma na piersi Krucyfiks?!

  To tylko krzyżopodobne atrapy?

  Oto jak ich rozpoznawać, reszta to tylko mowa trawa.

  Kto mnie się wstydzi . . .

 12. Bronisław said

  Re: 8. A, czy nie nadszedł już wreszcie czas Pani J, aby Wierni – podobnie, jak postąpili po II wojnie światowej Francuzi – zażądali odsunięcia z urzędów tych Hierarchów, którzy działają przeciwko Naszemu Polskiemu Narodowi!!!
  Serdeczne Panią pozdrawiam i życzę dobrego zdrowia! NIe traćmy Nadzieji! Królu Nam Chryste!!!

 13. Edward said

  Wszyscy Ci którzy chcą mu zamknąć usta to są zdrajcy Narodu Polskiego.Bóg Honor i Ojczyzna.Chwała Wielkiej Polsce

 14. @+@=@@ said

  Na Mszę pożegnalną ks. Jacka Międlara do parafii św. Anny na Oporowie we Wrocławiu przybyły tłumy – parafianie, młodzież, a także bliscy znajomi z kręgów związanych z ruchami patriotycznymi. Ks. Jacek Międlar przyjął święcenia kapłańskie 23 maja 2015 roku. Decyzją władz Zgromadzenia Księży Misjonarzy

 15. gość said

  Co tak naprawdę powiedział ks. Międlar? WIDEO

  Jak już informowaliśmy, Zakon Zgromadzenia Księży Misjonarzy nałożył zakaz publicznych wypowiedzi na księdza Jacka Międlara. Co prawda zakaz związany jest przede wszystkim z poglądami księdza i jego zaangażowaniem we współpracę z Obozem Narodowo Radykalnym, to krytyka spadła na niego także za kazanie wygłoszone podczas Mszy Świętej z udziałem członków ONR. Co tak zbulwersowało część polskiego społeczeństwa? Mamy nagranie kazania ks. Jacka w Katedrze Białostockiej z okazji 82. rocznicy powstania ONR.

  http://prostozmostu.net/kraj/co-tak-naprawde-powiedzial-ks-miedlar-wideo

 16. gość said

  VII Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla

  Lublin, 30 kwietnia 2016 (sobota).

  Stowarzyszenie Fides et Ratio z Krakowa, Polonia w Chicago zgromadzona wokół Radia Chrystusa Króla i Radio Chrystusa Króla w Polsce serdecznie zapraszają na VII Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla w Lublinie – 30 kwietnia 2016 (sobota)

  godz. 9.00 Msza św. w klasycznym rycie rzymskim w Kościele Rektoralnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica 16 a w Lublinie.

  Początek kongresu o godz. 11.00

  Miejsce Kongresu:

  Sala w Wyższej Szkole Nauk Społecznych
  ul. Zamojska 47 w Lublinie

  PROGRAM KONGRESU:

  – Ks. prof. Tadeusz Guz (KUL), „Intelekt w służbie Chrystusa Króla”

  – Ks. Grzegorz Śniadoch (IBP), „Kościół walczący w służbie Chrystusa Króla”

  – Michał Krajski, „Praktyczne odrzucenie prawdy o społecznym panowaniu Chrystusa Króla jako konsekwencja zanegowania Tradycji”

  – – przerwa – –

  – Dr Stanisław Krajski, „Cywilizacyjne podstawy intronizacji Chrystusa Króla”

  – Ks. Piotr Patyk, „Dlaczego ważna jest intronizacja Chrystusa Króla Polski?”

  – Program artystyczny „Jezus Chrystus jedynym Królem Polski
  w wykonaniu Barbary Dobrzyńskiej – aktorki i reżysera,
  dyrektora Teatru im. Tadeusza, Marii, Barbary i Włodzimierza Fijewskich, Prezesa Kręgu Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia

  Telefon do organizatorów:

  – 510565228 , 502321251

  Patronat medialny: Radio Chrystusa Króla

  http://www.radiochrystusakrola.pl/

  Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/450831408448610/

  Wstęp wolny.

  Zapraszamy !

  http://myslkonserwatywna.pl/vii-kongres-dla-spolecznego-panowania-chrystusa-krola/

 17. Ryvan said

  Droga ks. Jacka to droga pięknych zwycięstw a ostatni fakt to kolejna wielka porażka Kościoła Katolickiego jako instytucji. Bardzo prawdopodobne, że gdyby w głszonym haśle zabrakło słowa Bόg to ksiądz nie miałby tylu kłopotόw ze strony zwierzchnikόw.

 18. Magdalena said

  Kolejna hańba KK w Polsce:

  Od wydarzenia zorganizowanego przez ONR jako pierwsza odcięła się Kuria Archidiecezjalna. Jej rzecznik ks.kan.dr Andrzej Dębski przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni zachowaniem członków ONR w katedrze białostockiej. Jak tłumaczy rzecznik incydent jakim była msza św. wynikł z niedopatrzenia administracji parafialnej. Jednocześnie kuria zapewniła, że Kościół białostocki jest apartyjny i jest mu obcy nacjonalizm.

  Słowa krytyki padły również ze strony postronnych księży. Ks. Andrzej Draguła stwierdził np. że nacjonalizm odcina drogę do drzwi miłosierdzia zastanawiając się jednocześnie „jakim cudem” abp. Ozorowski wpuścił tych „koleżków” do katedry.

  W podobnym tonie wypowiedział się również O. Maciej Biskup, dominikanin. Na swoim blogu napisał: Gdy miejscowym duszpasterzom nie kłóci się w tej samej świątyni, w której posługują, idea otartych Drzwi Miłosierdzia i obecność haseł promujących nacjonalizm, jednoznacznie bałwochwalczy, to naprawdę dzieje się coś niepokojącego. Konieczne jest niezwłoczne oficjalne wypowiedzenie się hierarchów Kościoła w Polsce

  Ks. Andrzej Luter natomiast wtóruje Wyborczej nazywając mszę św. z udziałem młodzieży z ONR „profanacją” bazyliki. Jego zdaniem profanacja dokonana przez Nergala, który podarł w czasie zamkniętego występu Biblię, czy jakieś obrazy albo instalacje o kontrowersyjnych treściach, nic nie znaczą wobec tego co możemy obejrzeć w licznych nagraniach z Białegostoku.

  W ramach krytyki internauci przytaczają również słowa abpa Stanisława Gądeckiego wypowiedziane po udziale księdza Międlara w Marszu Niepodległości w listopadzie 2015 roku. Wówczas abp Gądecki porównał patriotyzm do miłości wobec naszych bliskich, nacjonalizm zaś zdaniem arcybiskupa to nienawiść wobec obcych.

  Ci ludzie powołują się na słowa „Bóg, honor, ojczyzna”, lżąc te hasła. W nacjonalizmie te słowa zamienione są w bluźnierstwo, bo obcego, z innej nacji, próbuje tratować jako niewolnika. To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem – stwierdził abp Gądecki.

  C.

  za:deon.pl

 19. Stary Warszawiak said

  Ad 9
  Pan J.
  Oczywiście w tej chwili jest mało ważne czy Pana dane czy moje dane są prawdziwsze, ale, ale, ale.
  Dla Żyda prawie zawsze najważniejszy jest biznes.
  Czy bycie katolickim duchownym to dobra fucha.
  Tak i nie. To zależy jak szybko zostanie się biskupem.
  No bo biskup nie tylko nie martwi się o wikt i opierunek czy samochód, ale nawet jeżeli jest homoseksualistą czy donosicielem
  to nikt go nie ruszy. Bo po prostu na tym stanowisku nikt nikogo nie rozlicza.
  Nawet jak się donosi na samego Papieża.
  Czyli chyba nawet warto się przechrzcić i starać się szybko zostać biskupem.
  Dziękuję za wpis i pozdrawiam.

 20. Janek said

  Episkopat Superstar!!!

  Boże chroń ks. Jacka Międlara.

 21. Bronisław said

  Re: 17. Dlatego należy mieć ciągle w świadomości Szanowny Panie Stary Warszawiak ostrzeżenie Świętej Teresy z Avilla: „Przeklęta taka wierność, która posuwa się aż do sprzeniewierzenia się prawu Bożemu! Jest to przewrotny obyczaj świata” (Księga życia). A sam Nasz Mistrz Jezus Chrystus nakazał Nam: „Czuwajcie, aby Was ktoś nie zwiódł”!!! My, jako Uczniowie Naszego Mistrza, mamy „chyba” nie tylko przywilej, ale wręcz obowiązek dopilnować, aby Nasi Pasterze postępowali zgodnie z nauką Jezusa Chrystusa?!!! A czy Nasza feudalna postawa to nie główny powód, który doprowadził do tego, iż „Episkopat Nasz” pełni często rolę „Sanhedrynu”?!!! Dlatego też, kiedy pojawił się Mąż Boży w Osobie Księdza Jacka Międlara to dla „Synagogi Szatana” jedynym rozwiązaniem jest Jego unicestwienie!!! Podzielam Pana opinię, ale nie uchylajmy się od Naszych powinności. Pozdrawiam Pana gorąco!

  Króluj Nam Chryste!!!

 22. K.C. said

  Ks.Międlar bardzo młody,pełen emocji głosi ważne słowa dotyczące patriotyzmu ,wiary,Kościoła walczącego,Narodu,Boga i honoru. Nie można odmówić Mu racji.
  Jednak spójrzmy na wypowiedzi pełne emocji powyżej.Wszyscy jazda na Biskupów i Episkopat. Przypomnę co mówi słusznie Grzegorz Braun:”wystarczy tylko pociągnąć za sznurek a zaraz się rozlegnie Dąbrowskiego Mazurek”. Pamiętajmy jakie są możliwości Polski teraźniejszej?A więc po pierwsze nie dajmy się wciągnąć w wojnę, nie dajmy się zabić i ograbić!!!Trochę rozwagi i przytomności umysłu.Nie możemy dać się wykrwawić nawet w imię „przedmurza Chrześcijaństwa”,honoru,etc.Byli już tacy co mówili o honorze a bardzo szybko uciekli za granicę przy zagrożeniu. Brońmy swoich wartości ,mówmy prawdę nawet ostro,rozważnie jednak działajmy.Jedni chcą nas wysłać na wojenkę z Rosją lub za „wolną Ukrainę” a inni domagają się ewangelizacji Europy i chcą z Nas zrobić ” bojowników przedmurza” siedząc wygodnie przy drinku na kanapach przed telewizorem !!!.

 23. Analityk said

  @Magdalena #18

  Ten Ks. Kryspin Banko CM to żydowski sługus terroryzujący polskich księży.
  Redakcja KAI-nów całkowicie się podpisuje pod zarządzeniami żydostwa zakazującego patriotycznych i religijnych wystąpień dla rzesz wiernych Polaków. Oni doskonale wiedzą, że połączniewiary zpatriotyzmem się najpotężniejszą siłą jednoczącą Naród Polski i dającą Mu siłę na odnowę duchową i ekonomiczną a także siłę i skuteczność na eliminację wszelkich wrogich działań przeciw Polsce i Polakom.

  Ponadto zauważcie, że ci kapłani to wrogowie Kościoła Katolickiego realizujący rozwalania kościoła od wewnątrz. Dla nich nie istnieje jeden Kościół Katolicki, dla nich istnieje jakiś kościół białostocki jakiś apartyjny. Oni BREDZĄ o jakimś nacjonalizmie i nie rozumieją pojęcia patriotyzm jako miłość do Boga, Ojczyzny i zasad Dekalodu, dbania o o wszystko co polskie, o polską historie i tradycję. Posługują sie językiem KOMUNISTYCZNYCH kacyków i michnikowj GW.

  Zapamietajcie ich nazwiska! To jest Antychrześcijański i antypolski ŚMIEĆ w Kościele Katolickim w Polsce.

  Nie dziwcie się że ks.Andrzej Luter wtóruje GW. Ten człowiek od dawna jest znany jako osoba odgrywająca kapłana GW. On NIC nie ma wspólnego z chrześcijaństwem oprócz klepania różnych cytatów z Biblii i Ewangelii ale tak urabiający słuchaczy aby byli powolni WROGOM Kościoła Katolickiego, aby zawsze ich miłowali, ustępowali im, oddali im przewodnictwo duchowe i ekonomiczne i stali sie ich niewolnikami, ba nawet aby oddali za nich swoje życie bo to takie miłosierne – aby przestali istnieć jako chrześcijanie, aby znikli wszyscy którzy wierzą w Chrystusa – TAKI jest CEL!!! Tfu – to banda faryzeuszy!!!

 24. Analityk said

  @Magdalena #18

  PS. Abp. Gądecki dmie w trąbę Michnika mówiąc, że ”W nacjonalizmie te słowa – Bóg, honor, ojczyzna – zamienione są w bluźnierstwo, bo obcego, z innej nacji, próbuje tratować jako niewolnika”. On nie rozumie, że obcego, który przyszedł napadać, gwałcić, rabowac i zabijać nalezy traktować jako śmiertelnego wroga i NALEZY go ZABIĆ.

 25. Kapsel said

  Ad. 18

  tutaj buźki unych mędrców:

  …..Jej rzecznik ks.kan.dr Andrzej Dębski przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni zachowaniem członków ONR w katedrze białostockiej. …

  ks. dr Andrzej Dębski

  jak nic , będzie to przyszły biskup.

  …..Słowa krytyki padły również ze strony postronnych księży. Ks. Andrzej Draguła stwierdził np. że nacjonalizm odcina drogę do drzwi miłosierdzia zastanawiając się jednocześnie „jakim cudem” abp. Ozorowski wpuścił tych „koleżków” do katedry…..

  Foto: Henryk Przondziono/ Agencja GN Ks. Andrzej Draguła

  …..W podobnym tonie wypowiedział się również O. Maciej Biskup, dominikanin….

  Ojciec Maciej Biskup jako… biskup
  dominikanie.pl
  Przeor szczecińskich dominikanów wcielił się na planie filmowym w postać biskupa Konrada II sprzed 800 lat.

  ….Ks. Andrzej Luter natomiast wtóruje Wyborczej nazywając mszę św. z udziałem młodzieży z ONR „profanacją” bazyliki…..

 26. Mocherka said

  Całuję Kapłańskie ręce Ks,Jacka za wszystko co robi dla naszej Ojczyzny i modlę się za niego.Bóg Honor i Ojczyzna .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: