Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Eutanazja prowadzi do piekła.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-21

Arcybiskup Ottawy Terrence Prendergast wydał oświadczenie w sprawie ustawy legalizującej wspomagane samobójstwo. Przypomniał, że osoby proszące lekarza o śmierć narażają swoją duszę. Kapłani mają pełne prawo odmówić im ostatniej posługi spowiedzi, wiatyku i namaszczenia chorych.

Eutanazja prowadzi do piekła

Pomoc w samobójstwie jest też grzechem dla lekarzy, pielęgniarek, farmeceutów i wszystkich innych osób, które przyczynią się do śmierci pacjenta. Złem moralnym jest również skierowanie pacjenta do innego lekarza. Abp Prendergast wyraził ubolewanie na tym, że sumienia pracowników służby zdrowia nie są w żaden sposób chronione.

Docenił, że proponowane przepisy nie dotyczą nieletnich, chorych psychicznie i osób, które chciałyby wyrazić zgodę na samobójstwo „na wszelki wypadek”. Zauważył jednak, że kraje, które zalegalizowały eutanazję, z czasem zaczęły rozszerzać przepisy. Dochodzi nawet do tego, że zabijani są chorzy, którzy wcale o to nie proszą i nie wyrażają zgody.

Zadaniem katolickich parlamentarzystów, etyków i grup lekarzy jest teraz zapewnienie, że ustawa spowoduje jak najmniej zła. Jako biskup Prendergast przypomniał, że zabicie niewinnego człowieka jest zawsze złem moralnym i nie powinno być dopuszczone w systemie opieki zdrowotnej. Jeśli jednak takie zmiany nastąpią, należy szanować sumienia lekarzy, którzy nie chcą uśmiercać pacjentów, oraz pacjentów, którzy chcą pójść do szpitala lub hospicjum, gdzie nie zostaną zabici. Zaapelował do Kanadyjczyków, by przekazywali swoje zdanie na temat ustawy posłom i senatorom swoich okręgów.

Parlament ma czas na przyjęcie ustawy C-14 do 6 czerwca. W przeciwnym razie wejdzie w życie decyzja sądu najwyższego i powstanie luka prawna, taka jak w przypadku aborcji. Czyli i tak źle, i tak niedobrze.

 Napisane przez  Katarzyna Nowosielska-Augustyniak

Komentarzy 5 do “Eutanazja prowadzi do piekła.”

 1. pugnus said

  W Holandii zas „lekarze” doszli do wniosku ,ze ze wzgledu na „jakosc” organu , eutanzje nalezy polaczyc z … jego pobraniem !I tak pobieranoby od jeszcze zyjacego, a „eutanazjanowanego ” pacjenta bijace serce ,jednoczesnie piekac dwie pieczenie na jednym ogniu : eutanzaje i pobranie organu. Prawdopodobnie obnizyloby to rowniez koszty calej operacji….A pacjent? Przeciez i tak zamierzal sie przeniesc na lono Abrahama!

 2. Bet365 + Admin said

  (…) więc jak mi wytłumaczycie to?

  Uważam że to zły pomysł z tłumaczeniem Panu tych zagadnień, ale rekomenduje bibliotekę gromadzką.Tam z pewnoscią znajdzie Pan opowiedzi na wiele nurtujacych pytań. Admin

 3. solkraken said

  obawiam się, że biskup wkrótce dostanie wyrok… za działania na szkodę działalności gospodarczej firm eugenicznych ;)))
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/09/27/beda-was-ciagac-po-sadach-mary-wagner-odsiaduje-wyrok-w-wiezieniu-bo-przed-klinika-aborcyjna-pokojowo-pikietowala-w-obronie-zycia-nienarodzonych/

 4. Trak said

  Nie ma to jak śmierć humanitarna – nikt nie jest winien a trup jest.

  !. Najpierw, pozbawia się delikwenta źródła zarobkowania np. likwidując fabrykę, laboratorium, pracownię itp.
  2. Skierowuje się go na przeszkolenie w dziedzinie, w której pracy nie znajdzie lub też dochodowość jest na granicy biologicznego przetrwania.
  3. Delikwenta zwalniają po okresie próbnym. A dalej ten sam proces szkolenia, praca, bruk, i tak dalej, aż do zmęczenia materiału.
  4. Na skutek zaległości w różnych opłatach pozbawiamy delikwenta majątku a potem dachu nad głową. Wszystko zgodnie z prawem. Nie pracuje, to niech nie je.
  5. Jeśli się dobrze trzyma i nie popadnie w jakąś patologię, to na pewno zacznie podupadać na zdrowiu. Nie płaci ubezpieczenia a do świadczeń darmowych nie taki łatwy jest dostęp i latka lecą.
  6. I teraz, jakaś głupia infekcja i stan się pogarsza, pogarsza, pogarsza, aż mamy wreszcie zgon.

  No cóż. Sam sobie jest winny, nawet po księdza nie posłał a modlitwę też zaniedbywał.

 5. DNR said

  Eutanazja istnieje od niepamiętnych czasów. Na przykład mam 65 lat i automatyczny status DNR. Do Not Resuscitate. Oficjalnie lekarz ma ze mna rozmawiać albo z rodziną zanim taki order wypisze, albo z osoba odpowiedzialną.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: