Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ks. Jacek Międlar: Kazanie w Katedrze Białostockiej z okazji 82 rocznicy powstania ONR. (gloria.tv)

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-21

https://gloria.tv/video/pjPKCxrADRh

Komentarzy 20 do “Ks. Jacek Międlar: Kazanie w Katedrze Białostockiej z okazji 82 rocznicy powstania ONR. (gloria.tv)”

 1. Malgorzata z NJ said

  majstesztyk !

 2. Minus said

  Czy nie ma nikogo z purpuratów, który by wziął w obronę tego młodego księdza? Ani jednego głosu obrony? A środowisko, katolickie przekaziory księdza Rydzyka? Jakieś komentarze krzepiące?, kunktatorskie? czy też huzia na Józia?

 3. Analityk said

  Czy nie widzicie ile żydostwa, tchórzy, TW jurgieltników jest w KK?
  Gdyby byli prawymi kapłanami stojącymi przy naukach Chrystusa to by staneli w obronie ks.Jacka Międlara.

  Powyższe kazanie zostało wygłoszon 16 kwietnia i wilu w/w bardzo sie nie spodobało. Zaowocowało to wydaniem zarządzenia że ks.Jacek Międlar nie może już więcj wystepować PUBLICZNIE !!!
  https://wirtualnapolonia.com/2016/04/20/zgromadzenie-ksiezy-misjonarzy-ksiadz-jacek-miedlar-nie-moze-wystepowac-publicznie/
  Kto umie czytać niech czyta, kto ma uszy niech słucha, a kto umie mysleć nich myśli.

 4. Janek said

  Ks. Międlar, to Skarb Narodowy, który z ewangelią w ręce niesie prawdę o nauce Chrystusa w Polskim Kościele Katolickim, stąd znacząco odstaje od tej „miałkiej” i „nieodpowiedzialnej” głoszonej przez establishment purpurowy w naszych Kościołach K.- zatem uciekającej od prawdy głoszonej przez Jezusa Chrystusa tak – tak, nie – nie, – jak to dokładnie zdiagnozował w swojej homilii ks. Jacek. Chrystus jest miłosierny, ale i wymagający. Coraz więcej naszych świątyń to sale widowiskowe. Purpuraci Superstar !!!

 5. Janek said

  Sorry, pomyłka w komentarzu, jest „nieodpowiedzialnej” powinno być „niedopowiedzianej”

 6. OSTOJA said

  Moja szczerze umiłowana córko, teraz nie możesz tego zrozumieć, ale wiedz, że wzbudzę w Moim Kościele człowieka, który powstanie i ogłosi Prawdę. Zrobi to w czasie, gdy żaden inny kardynał, biskup, kapłan czy jakikolwiek Mój wyświęcony sługa nie będzie miał odwagi, aby to zrobić.

  http://paruzja.info/pl/oredzia-lista/70-maj-2014/1534-10-05-2014-17-30-wzbudze-w-moim-kosciele-czlowieka-ktory-powstanie-i-oglosi-prawde

 7. Maryla Danuta said

  Bardzo chciałabym posłuchać lub przeczytać całe kazanie księdza Jacka Miedlara.Ja jestem zachwycona ONR – że w tych podłych dla Polski i dla Polaków – czasach – zdołali przetrwać ludzie kochający Polskę i swoją Wiarę !! Plucie na księdza Jacka i krytyka GW – świadczą o tym, że kazanie było patriotyczne i stosowne do sytuacji !! Czy Zgromadzenie Księży Misjonarzy – naprawdę musi kierować się opinią GW Michnika – plującej, szkalującej i nieustannie wypisującej kłamstwa – na Polaków, Polskę, kościół i katolików i od razu stosować jakieś zakazy i kary ?? Chrystus też był opluwany, wyszydzany i skazany przez „uczonych” Żydów – za prawdę, a teraz co się dzieje ?? Michnik wyręcza sanhedryn, a Zgromadzenie realizuje jego życzenia ??
  Proszę o opublikowanie kazania księdza Jacka i pozwolenie nam Polakom na ocenę jego wypowiedzi, nie wierzę, że jest za co Go karać !!

 8. Moher49 said

  Polskim kościołem katolickim rządzi UE i Gazeta Wyborcza.

 9. Kapsel said

  Józef Bizoń

  Ks. Jacek Międlar – Księdzem Jerzym Popiełuszko obecnego czasu?

  Narodowiec w sutannie (2):
  Nie ma Polski bez Boga, czyli kilka słów na rocznicę chrztu

  „Chrzest Polski, a wraz z nim cywilizacja łacińska, w którą Polska została wpisana, nadała naszej Ojczyźnie zupełnie nowy wymiar. Wymiar duchowy i kulturowy. To dzięki wierze katolickiej Polska zawsze powstawała z kolan, broniąc Europę przed agresorem. Nie trzeba daleko szukać – stwierdza kapłan ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

  Podaje od razu przykłady, w których Bóg wspomagał Polaków w walce o własna wolność:

  1920 – Bitwa Warszawska, słusznie nazywana „Cudem nad Wisłą”, gdyż z pewnością bez Bożej Opatrzności nie pokonalibyśmy zdziczałych, przeważających liczebnie bolszewików! 1683 – Bitwa pod Wiedniem, w której dzięki Bożej mocy i przywiązaniu do chrześcijańskiego dziedzictwa, pod dowództwem Jana III Sobieskiego przepędziliśmy Arabów, czego – w obliczu próby zniszczenia ponadtysiącletniej cywilizacji – winniśmy dokonać również dzisiaj.

  Młody kapłan tłumaczy, że katolicyzm i polskość to naczynia wzajemnie ze sobą połączone.

  Jakiekolwiek odcięcie się od katolickiego dziedzictwa, stałoby się masowym samobójstwem narodu! Domyślam się, że wrogowie Kościoła i narodu dostają dzisiaj szału, gdyż nie mający „charakteru ministranta” książę Polan przyjął chrzest. Tym samym nakreślił Polsce zupełnie odmienny od promowanego przez komuchów czy modernistów wymiar – mówi narodowiec w sutannie.

  I przekonuje, że dopóki będziemy mieć wszechmocną wiarę i świadomość swego pochodzenia, żaden, jak stwierdza, lewacki krzyk czy islamski agresor nie będzie na tyle mocny, by podważyć katolicki wymiar Ojczyzny, który trwa i będzie trwała po czasy ostateczne.

  Żaden lewacki oszołom, obrzucający patriotów i nacjonalistów żałosnymi inwektywami typu: faszyści, ksenofobi, brunatna zaraza, czy potomkowie Hitlera, nie będzie dla nas poważnym zagrożeniem, a żałosnym stańczykiem. Więcej, jeśli będzie ktoś na nas wylewał wiadro pomyj, potraktujmy to jako order za zasługi na rzecz Kościoła i Ojczyzny – oświadcza ks. Jacek Międlar.

  Tłumaczy, że przez wieki na próżno próbowano Polskę zniszczyć, ale nikomu się nie udało, gdyż jej nieśmiertelność jest ukonstytuowana w Bogu.

  Podważający katolickie pochodzenie i wymiar Polski, których należy nazwać zwykłymi zdrajcami, wypełnia w ten sposób instrukcję pospolitej dewiantki i ladacznicy Carycy Katarzyny II. Jej nad wyraz bezbożne prowadzenie się koresponduje z wydawanymi dyrektywami – podsumowuje i przytacza fragment instrukcji jej autorstwa:

  „Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność. Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu. Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę. Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba.T”

  Jak widać metody od wieków te same. Zmieniają się jedynie inspiratorzy i wykonawcy oraz azymut działań – dodaje narodowiec

  Jego zdaniem Polskę trawi nowotwór złośliwy, próbujący zniszczyć polskiego, nieśmiertelnego ducha, ściśle wpisanego w wydarzenie Chrztu z 966 roku.

  Ten nowotwór wymaga chemioterapii, czyli powrotu do dziedzictwa, w naszym przypadku do żywego Chrystusa będącego w nierozerwalnej korelacji z Polskim Narodem. Wydaje się, że nawet największy troglodyta czy „katocelebryta”, zwłaszcza w 1050 rocznicę Chrztu Polski, tego faktu nie odważy się zakwestionować. Tym powrotem, tą chemioterapią jest bezkompromisowy narodowo-katolicki radykalizm, tj. ewangeliczny aktywizm ukierunkowany w pierwszej kolejności na najbliższych, czyli naród, który z patosem święty Jan Paweł II określał mianem rodziny – puentuje ks. Międlar.”

  Źródło: http://wdolnymslasku.com/node/810

  https://www.facebook.com/Ca%C5%82a-Polska-w-obronie-ksi%C4%99dza-Jacka-Mi%C4%99dlara-146722329010402/

  ————————- ————————————————————

  Zamknąć księdzu usta! – A może i wrzucić do lochu?

  „W sobotę 16 kwietnia, przy okazji obchodów 82-lecia Obozu Narodowo-Radykalnego ks. Jacek Mędlar odprawił msze z udziałem członków ONR. Ksiądz wygłosił – jak donosiły media – kazanie pełne ksenofobicznych haseł. Pojawiły się zielone sztandary ze znakiem falangi. Teraz ma ponieść konsekwencje.

  „Oświadczenie ws. ks. Mędlara wydał Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. „Oświadczam, że w dniu 19 kwietnia b.r. ks. Jacek Międlar CM, otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych.” – czytamy w dokumencie.

  Duchowny jednocześnie oświadczył, że Zgromadzenie „nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych”.”

  Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/ks-miedlar-z-calkowitym-zakazem-wystapien-publicznych/rdwbwk

  Ps.

  1. W publikacji na Onet (złośliwie?) zmieniono księdzu nazwisko z Międlar na Mędlar.

  2. „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,”
  http://www.biblia-internetowa.pl/2Tym/4/3.html

  Boguchwała, A.D. 20 kwietnia 2016 r. – Józef Bizoń

  ————–

  Opublikowano na
  https://jozefbizon.wordpress.com/2016/04/20/ks-jacek-miedlar-ksiedzem-jerzym-popieluszko-obecnego-czasu/

 10. Joe said

  Pewnie Nycze,Rydzyki i inne TUZYw rozmowach prywatnych zaslaniaja sie jak ich POprzednik Glemp….ze go chronia,tak jak „chronili” Bl.ks.Jerzego.

 11. Kapsel said

  …..Zamknąć księdzu usta! – A może i wrzucić do lochu?…

  a owieczki do telewizora i na wystawę

  TVP KULTURA (Kurski i inne szefy musi o tym nic a nic nie wiedzą -sic )!)

  Wystawa prezentująca prace Ady Karczmarczyk która – jak pisze na swoim blogu – w swojej twórczości stara się łączyć trzy niespajalne, walczące ze sobą światy: popkultury, sztuki i duchowości. Prezentowane prace wykonane zostały pod wpływem zachodzącej w artystce przemiany duchowej.

  Ada Karczmarczyk (ur. 1985) artystka multimedialna, performerka, blogerka, kompozytorka i piosenkarka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Komunikacji Multimedialnej (Intermedia). Laureatka wielu konkursów: Doliny Kreatywnej, Kanonu Twórców oraz Spojrzeń 2015 Nagrody Fundacji Deutsche Bank. Uczestniczka wielu krajowych i międzynarodowych wystaw. W 2010 odbyła rezydencję artystyczną w Nowym Jorku. Mieszka i pracuje w Warszawie.

  Ta nowoczesna, utrzymana w estetyce kampu sztuka ma ewangelizacyjne intencje i jest zapisem nawrócenia artystki na katolicyzm. Ada biegle posługuje się w swoich pracach językiem popu, którego nie porzuciła wraz z przemianą duchową, ale z którego w zgodzie ze swoim temperamentem teraz korzysta. Język popularnej estetyki zmniejszający dystans miedzy odbiorcą a dziełem jest jednak mniej ważny od treści zawartych w tekstach piosenek czy w przeprowadzanych przez Adę katechezach z gwiazdami pop w roli głównej. Prezentowane prace mają uniwersalny charakter, ukazując sytuację nawracania się młodej osoby w dzisiejszej rzeczywistości.

  „Bóg i dziewczyna” to wystawa mająca retrospektywny charakter, pokazującą różne etapy twórczości Ady, wraz z reakcjami odbiorców, umieszczonymi w końcowej części ekspozycji. Jak mówi artystka w wywiadzie dla „e.CzasKultury.pl”, chciałaby, aby widz, przemierzając ekspozycję i oglądając prace, które powstawały podczas przemiany duchowej, mógł przejść podobne procesy myślowe o tematyce duchowej i religijnej. W propozycji, którą ma dla nas Ada bardzo istotna jest autentyczność w wyborze wykorzystywanych przez nią mediów oraz konsekwencja jej przekazu.

  Czas trwania: 5 -28 lutego 2016 r.
  Artystka: Ada Karczmarczyk
  Koordynator: Krystyna Różańska – Gorgolewska

  Jaraj się Marią! – nawołuje nawrócona artystka Ada Karczmarczyk – ADU [ZDJĘCIA]

  – Katolicyzm ma wiele wspólnego z popem – mówi w wywiadach Ada Karczmarczyk – ADU, której multimedialną wystawę „Bóg i dziewczyna” można do 28 lutego oglądać w poznańskiej Galerii Miejskiej – Arsenał.

  Pokaż miniatury Z KATEGORII KULTURA Fryderyki 2016. Zbigniew Wodecki zwycięża w najważniejszych kategoriach Kobiety wykonujące męskie zawody… nago. To w imię sztuki [+18 ZDJĘCIA] Teledysk „Church is a girl” (Kościół jest dziewczyną), portrety „Oblubienic” w ekumenicznych maskach, symbolizujących kościoły katolicki, prawosławny i protestancki, embrion inkrustowany sztucznymi brylancikami, plakaty z katechezami na przykładach teledysków Madonny, Kate Perry czy Lady Gagi… – wystawa „Bóg i dziewczyna” atakuje zmysły totalnie. Jeśli ktoś myśli, że to wszystko żart, „beka” i szydera, prześmiewcze „topienie” Ewangelii w morzu kiczu – to się myli. Wystawa w poznańskim Arsenale obrazuje kolejne etapy prawdziwego nawrócenia absolwentki (rocznik 1985) Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Komunikacji Multimedialnej (Intermedia). Artystka pokazuje, że Kościół jest OK, brakuje mu tylko języka, w którym mógłby przemówić do współczesnych młodych ludzi. Ada Karczmarczyk (podpisująca się też jako ADU) twierdzi, że nigdy nie wyśmiewa się z chrześcijańskich wartości. Chodzi jej o wyjście z obowiązującego w Kościele cierpiętnictwa i ożywienia ewangelicznego przesłania popową energią. Stąd tyle tu koloru, tańca, czasem mocnego słowa. Autorka piosenek i teledysków do nich: „Jaraj się Marią”, „Idź do światła i nie pier…!”, „Czysta Pipa”, „Beat z Serca Jezusa” w „swojej twórczości stara się łączyć trzy niespajalne, walczące ze sobą światy: popkultury, sztuki i duchowości”. Jest laureatką wielu konkursów: Doliny Kreatywnej, Kanonu Twórców oraz Spojrzeń 2015 Nagrody Fundacji Deutsche Bank. Uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach. W 2010 r. odbyła rezydencję artystyczną w Nowym Jorku. Mieszka i pracuje w Warszawie.

  Czytaj więcej: http://www.gazetalubuska.pl/kultura/art/9424600,jaraj-sie-maria-nawoluje-nawrocona-artystka-ada-karczmarczyk-adu-zdjecia,id,t.html

  http://tvpkultura.tvp.pl/24089009/bog-i-dziewczyna-wystawa-ady-karczmarczyk-w-galerii-miejskiej-arsenal-w-poznaniu

 12. Kapsel said

  ADU Ada Karczmarczyk – Church is a girl (Kościół jest dziewczynką)

  ADU – JARAJ SIĘ MARIĄ

 13. gość said

  Histeryczny atak na ONR

  Lewicowe media i politycy, robią wszystko by zapewnić bezpłatną reklamę realnie nielicznej, nie mającej wpływów, ani ambicji udziału w wyborach, organizacji jaką jest Obóz Narodowo Radykalny. Kampanii ta nie opiera się jednak na żadnych faktach, tylko na hucpiarskich pomówieniach, o rzekomy faszyzm, rasizm, sprzeczność z chrześcijaństwem.

  Lewica szkalująca ONR w swej retoryce operuje instrumentarium znanym z antysemickiej propagandy nazistów. Portal TVN 24 poinformował, że przełożeni z Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy zakazali „jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych” księdzu Jackowi Międlarowi znanemu z swojego wsparcia dla młodych nacjonalistów.

  To nie pierwsza represja jak spotkała młodego kapłana. Został on wywalony z wrocławskiej parafii na prośbę kilku parafian (co świadczy o nieodpowiedzialności jego przełożonych, którzy słuchając różnych frustratów zafundowali sobie kolejne lata bzdurnych donosów na księży, od mitomanów którym zawsze u każdego księdza coś nie będzie się podobać – np. to że ksiądz zamiast mówić o niebie, straszy ludzi piekłem i psuje atmosferę w kościele wypowiedziami o aborcji). Ksiądz Jacek Międlar karnie został zesłany do Zakopanego. W Zakopanem za udział w uroczystościach patriotycznych organizowanych przez ONR ksiądz Jacek został zesłany do zamkniętego klasztoru. W ostaniom sobotę kolejnym zbrodniczym czynem duchownego było odprawienie mszy w katedrze białostockiej w rocznice powstania ONR. Po mszy odbył się marsz i koncert (osoba która wynajęła salę Uniwersytetu Białostockiego już straciła pracę – co jest ewidentnie sprzeczne z zasadą zakazu dyskryminacji ze względów politycznych).

  Kompletnie absurdalna i świadcząca o braku szacunku dla pieniędzy podatników jest decyzja prokuratury o postępowaniu, które ma na celu ustalić czy nie doszło do propagowani faszyzmu i znieważania na tle narodowościowym. ONR na swoim marszu skandowali „Śmierć wrogom ojczyzny”, „Wielka Polska katolicka”, „Polacy przeciw imigrantom”, „Narodowy radykalizm”, „My Europę obronimy, islamistów nie wpuścimy”. Swoje śledztwo w sprawie obchodów rocznicy ONR zapowiedział rzecznik Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar (co jest kolejnym argumentem na rzecz likwidacji tego urzędu). Kuria archidiecezjalna w Białymstoku przeprosiła „wszystkich, którzy poczuli się dotknięci zachowaniem członków ONR w katedrze białostockiej w minioną sobotę 16 kwietnia 2016 r. Incydent wynikł z niedopatrzenia administracji parafialnej.

  Kuria zapewnia, iż Kościół białostocki jest apartyjny i jest mu obcy nacjonalizm”. Teraz kuria powinna przeprosić wszystkich tych, którzy poczuli się urażeni przeprosinami sugerującymi, ze manifestowanie patriotyzmu czy pamięć o organizacji której członkowie bohatersko walczyli z okupantem w czasie II wojny światowej jest czymś niewłaściwym. Takie chucpiarskie i antypolskie sugestie to popis ignorancji i braku wrażliwości wobec polskich patriotów. Jeżeli lewicy uda się zdelegalizować ONR to nie będzie koniec. Po ONR będą delegalizowane i inne formacje narodowe, prawicowe i patriotyczne. Potem PiS. A na końcu i kościół katolicki, który non stop jest przez te same lewicowe środowiska oskarżany o odpowiedzialność za nazizm i Holocaust. Z ONR można się nie identyfikować, ale należy pamiętać, że napaść na ONR to kolejna odsłona wojny z wszystkimi katolikami i Polakami.

  Jan Bodakowski

  http://prawy.pl/30086-histeryczny-atak-na-onr/

 14. Janek said

  Śledztwo po marszu ONR w Białymstoku. Organizacja broni się: Nie doszło do żadnego incydentu.
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/289566-sledztwo-po-marszu-onr-w-bialymstoku-organizacja-broni-sie-nie-doszlo-do-zadnego-incydentu
  „We wtorek Kuria Archidiecezjalna wydała oświadczenie z przeprosinami wobec tych osób, które poczuły się dotknięte „zachowaniem członków ONR w katedrze białostockiej”, zaś przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wyraził „zdecydowaną dezaprobatę” dla wykorzystywania świątyni do głoszenia poglądów obcych wierze chrześcijańskiej”.
  Widzisz i nie grzmisz!
  http://www.wyszperane.info/2016/03/16/profanacja-kolejnej-katolickiej-swiatyni-w-polsce/

 15. gość said

 16. Analityk said

  @Maryla Danuta i Moher49

  Proszę popatrzeć co rozwieszono w kościołach w Polsce. Zawarte są tam symbole masońskie i satanistyczne. To jest JAWNA obraza Boga Wszechmogącego.
  Wiodą w tym prym proboszcze którzy są masońskiej prowinencji i/lub podlegający takim masonom jak Dziwisz czy Nycz rozkazującym ich te symbole wywieszać w Kościołach i obrażać Chrystusa.

  http://gosc.pl/doc/2467814.Logo-i-program-Jubileuszu-Milosierdzia

  Jeśli gdziekolwiek zobaczycie te satańskie loga w kościele to wiedzcie, że proboszcz jest albo masonem albo tchórzem wykonującym polecenia masońskiego hierarchii stojącego nad nim nie godnym pełninia funkcji kapłana Jezusa Chrystusa.
  Wojna z chrześcijaństwm trwa nie tylko na zewnątrz Kościoła Katolickiego ale przeniosła sie i do jego wnetrza.

 17. Gosc said

  Słowa Jana Pawła II wypowiedziane 5 października 1995 r. w siedzibie ONZ:
  „Musimy wyjaśnić zasadnicze różnice pomiędzy niezdrową formą nacjonalizmu, który uczy pogardy dla innych narodów i kultur, a patriotyzmem, który jest właściwą miłością własnego kraju. Prawdziwy patriotyzm nigdy nie stara się dążyć do dobrobytu własnego narodu kosztem innych. Bowiem ostatecznie dotknęłoby to także jego własnego narodu, wyrządzenie krzywdy dotyka obu stron – i agresora, i ofiary. Nacjonalizm, szczególnie w swoich najskrajniejszych formach, jest więc antytezą prawdziwego patriotyzmu”.

 18. Analityk said

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/289721-jan-pospieszalski-o-ks-jacku-miedlarze-ten-ksiadz-bardzo-dobrze-sluzy-kosciolowi-on-niesie-ewangelie-mlodym-ludziom-nawoluje-do-ciezkiej-pracy-nad-soba-nad-swoimi-cnotami

 19. Analityk said

  https://krolowamargotstriptiz.wordpress.com/2016/04/20/watykan-i-hierarchia-kosciola-katolickiego-wspieraja-islamski-multikulturowy-podboj-europy-wolna-polska-wiadomosci/

 20. gość said

  ■■ Episkopacie, nie gań ONR za udział we Mszy!

  ONR nie zrobił nic złego. Ks. Międlar nie zrobił nic złego, a potępiają ich wszyscy „święci” świeckiej strony Polski (np. Wyborcza) oraz ośrodki katolickie.

  Nie jestem sympatykiem ONR ani innych tego typu organizacji. W wielu sprawach mam inne przekonania, są też tematy, w których się zgadzam z nacjonalistami. Podoba mi się, że młodzi ludzie są patriotami i swoją miłość do Ojczyzny jednoznacznie łączą z wiarą katolicką. Dlatego nie rozumiem jak polska hierarchia kościelna może czepiać się tych młodych Polaków, którzy wybrali się na Mszę Świętą.

  Skoro Msza będąca integralną częścią jakiś wewnętrznych obchodów ONR nie jest w porządku, to dlaczego Kościół odprawiał Msze za prezydenta Komorowskiego? Jemu zdarzało się podejmować decyzje niezgodne z nauczaniem Kościoła. A czy nacjonalizm jest antykatolicki? Czytając wypowiedzi Prymasa Tysiąclecia kard. Wyszyńskiego dochodzę do wniosku, że nie. Jeśli nacjonalizm jest katolicki i nie stawia sobie za cel walki z innymi narodami, a podnoszenie poziomu życia i poziomu moralnego swojego narodu, to nie jest to złe. Ja tak to widzę. Złą jest natomiast, bezapelacyjnie, zgoda na „kompromis aborcyjny”. Z tego co wiem ONR kompromisu nie akceptuje.

  A jaka była reakcja Kościoła w Polsce na feministyczną profanację u św. Anny? Jakiś ksiądz, już nie pamiętam który, nieśmiało poprosił, by przed planowanym nagrywaniem w kościele poinformować proboszcza. I tyle!

  Satanista Nergal na swoich obrzydliwych koncertach profanował Pismo Święte. I co zrobił rzymskokatolicki kapłan ks. Boniecki? Robił sobie z nim słodziuchne zdjęcia.

  Platforma Obywatelska, partia jeśli nie antykatolicka to co najmniej akatolicka miała swojego nieoficjalnego kapłana – ks. Sowę. A narodowcy są źli, bo w ciepłych słowach mówi o nich młody ks. Międlar. Mówi też do nich i głosi słowo Boże. Dba, by nacjonalizm młodych ludzi był katolicki i nie miał w sobie nienawiści do innych narodów, a miłość do swojego, która musi być w hierarchii niżej niż miłość do Pana Boga.

  ONR nie zrobił nic złego. Ks. Międlar nie zrobił nic złego, a potępiają ich wszyscy „święci” świeckiej strony Polski (np. Wyborcza) oraz ośrodki katolickie.

  Jak dalej Kościół będzie tak potępiał ONR za udział w Mszy Świętej, to ci młodzi ludzie w końcu zareagują. Całkowicie oddalą się od wiary, albo pójdą w zupełnie innym kierunku…

  Ja jestem katolikiem, regularnie uczestniczę w Mszach i nabożeństwach, angażuję się w życie Kościoła, a teraz mam opory przed dawaniem na tacę.

  Witold, Warszawa

  pch24.pl
  https://wzzw.wordpress.com/2016/04/22/%E2%96%A0%E2%96%A0-episkopacie-nie-gan-onr-za-udzial-we-mszy/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: