Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Szef MSZ: chcemy widzieć Turcję jako członka Unii Europejskiej.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-21

¡¡¡Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski deklaruje poparcie dla europejskich aspiracji Turcji!!!

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut CavusogluFoto: PAP/Paweł Supernak

Witold Waszczykowski powiedział podczas konferencji prasowej w Ankarze, że Warszawa opowiada się za integracją Turcji z Unią Europejską. Podkreślił, że Polska jest otwartym i zdecydowanym członkiem Unii, który popiera jej współpracę z Turcją.

– Chcielibyśmy widzieć ten kraj w niedalekiej przyszłości jako członka Unii – podkreślił polski polityk.

Witold Waszczykowski zaznaczył, że Polska chce, aby Unia Europejska pomagała Turcji w sytuacji konfliktów wokół tego kraju. Zapewnił również, że Warszawa popiera zniesienie wiz dla Turków. Taki zapis znalazł się w marcowym porozumieniu Unii Europejskiej z Ankarą w sprawie zahamowania kryzysu migracyjnego.

– Domagając się zniesienia wiz dla Polaków w Stanach Zjednoczonych czy Turcji, nie moglibyśmy jednocześnie podtrzymywać wiz tureckich – przekonywał polski szef dyplomacji.

Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu podziękował Witoldowi Waszczykowskiemu za tę deklarację. Jak ocenił, utrzymywanie reżimu wizowego przez Unię Europejską wobec Turków było swoistą karą dla jego rodaków.

W ocenie szefa tureckiej dyplomacji, zniesienie wiz będzie miało pozytywne skutki zarówno dla Polski, jak i dla jego kraju.

(Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przyjął szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego)

Źródło: Cihan News Agency/x-news

W poniedziałek turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu zagroził, że jego kraj wycofa się z porozumienia z Unią Europejską w sprawie kryzysu migracyjnego, jeśli Wspólnota nie będzie respektować reguł umowy. Zakłada ona wielomiliardowe wsparcie dla Turcji a także zniesienie wiz dla jej obywateli. W zamian Ankara ma kontrolować przepływ imigrantów i przyjmować tych, którzy nielegalnie przedostaną się na greckie wyspy. Z kolei Unia za każdego takiego migranta przyjmie Syryjczyka z tureckiego obozu dla uchodźców.

IAR, to

Komentarzy 20 do “Szef MSZ: chcemy widzieć Turcję jako członka Unii Europejskiej.”

 1. j said

  Spoko…. taka deklaracja nic Polske nie kosztuje, to po pierwsze. Po drugie gest ten przybliza do nas Turcji a interesy gospodarcze z Turcja to nie w kij dmuchal. Po prostu potega! Po trzecie ani nie sasiadujemy z Turcja ani nie ma u nas Kurdow wiec wisi nam z kim Turcja ma konflikty a z kim nie ma. No i Turcy specjalnie nie pala sie emigrowac za praca do Polski wiec mamy spokoj. Nie ma niebezpieczenstwa. I powtarzam – ogromny, przeogromny turecki rynek zbytu dla polskich towarow. To co stracilismy na rynku rosyjskim mozemy z nawiazka nadrobic z Turcja. Uwazam, ze tym razem minister Waszczykowski zagral nad podziw dobrze. Takie jest moje zdanie.

 2. j said

  errata:
  Po drugie gest ten przybliza nas do Turcji a interesy gospodarcze z Turcja to nie w kij dmuchal.

 3. Marek said

  Wróg naszego wroga staje się naszym przyjacielem. Poza tym Turcja umiejętnie
  wykorzystuje sytuację dla swoich interesów szantażując upadającą, lewacką UE.
  Jeżeli Komisarze Ludowi UE będą bruździć, to Turcja przyspieszy wyjazdy
  emigrantów.

 4. K.C. said

  Czy ten Waszczykowski myśli , że jest Janem III Sobieskim?.Jak można wierzyć Turcji?.Wpisuje się tymi naiwnymi deklaracjami w ogólnoeuropejską poprawność polityczną. To właśnie Turcja stoi między innymi za ta całą migracją a raczej inwazją. W kraju gdzie za chwilę może dojść do panowania szariatu panuje totalna korupcja.Te pomysły unijne na współpracę z Turcją w tym zakresie to jakieś totalne wariactwo!!!
  Już szantażują a co będzie za chwilę?Niech ten minister zajmie się raczej czyszczeniem MSZ!!!.
  Można tu przytoczyć słowa Marszałka Piłsudskiego-„Wam kury szczać prowadzać Panowie a nie politykę robić”!!!

 5. Moher49 said

  Kolejna sprzedajna menda. Zakonnicy z góry Athos mają rację – Lucyper ma swoich ludzi we wszystkich rządach tego świata.

 6. Janko said

  J & Marek dobrze mowia, natomiast K.C i Moher nie maja racji… albo jak kto woli myla prowadzenie polityki z „dobrymi i poboznymi” checiami. Turcja jest narazie suwerennym krajem, ktory prowadzi swoja polityke zagraniczna w zgodzie ze swoim interesem narodowym. My tez tak robmy!!!

 7. majka said

  Pan W. – wywoluje smiech na swiecie. Przyjmuja go tylko w podrzednych rezimach.

 8. Janko said

  Nadrzednym celem powinno byc rozwalenie Unii E.; mozna do tego uzyc wlasnie konia tureckiego, glownie do oslabienia Niemiec!!

 9. Minus said

  Zgoda na kanalizowanie potopu islamskich „kobiet i dzieci” do Europy poprzez Turcję z wiarą, że Polski to nie dotknie, pośrednio czy bezpośrednio, to dobry pomysł? A co my będziemy eksportować do Turcji? Reglamentowane przez Brukselę produkty rolne?, może przemysł zbrojeniowy ruszy z kopyta, bo po jego rozwaleniu, możemy ot tak, produkować to, czego Turcja nie ma? Partia, która wygrała wybory, zachowuje się jak opozycja, pozwala na reżyserowany bardak w kraju, jakieś komisje z Pcimia we Włoszech doprowadzają do fermentu politykę wewnętrzną, niemieccy lewacy szczują na nasz kraj i pouczają co nam wolno, a ktoś wyżej pisze, że jesteśmy suwerennym krajem? I z powodu tej suwerenności rząd chce baz NATO u siebie, bo Putin nie śpi po nocach, żeby nam zabrać złoty pociąg? Przecież ten Erdogan pogrywa z lewakami Europy jak z chłopcami, mamy go poprzeć, bo on jest wrogiem naszych wrogów- jakich wrogów, Jaćwingów?

 10. Magdalena said

  ” Bo jak nie PIS- to kto”?
  Tako rzeczą polscy patryjoci.

  Jak w piosence 🙂

 11. Uważny Obserwator said

  Dave Bbole na „alexjones” napisał:

  Z jednej strony pisowska niechęc do imigrantów, z drugiej popieranie kraju mającego setki tysięcy imigrantów na swoim terytorium do wejścia do UE i co za tym idzie Strefy Schengen – fuck logic. Chyba, że chodzi o zoologiczną nienawiść do Rosji.

 12. Minus said

 13. Ali Baba said

  ..”– Chcielibyśmy widzieć ten kraj w niedalekiej przyszłości jako członka Unii – podkreślił polski polityk.” HA HA HA..OD SAMEGO POCZĄTKU, tzn od gadania o tym, że „Turki” mają wejść do Unii !! TO KABARET ! NAZWA MÓWI SAMA ZA SIEBIE..UNIA EUROPEJSKA..Tych wszystkich politykierów to dobrze popieprzyło..Ile tej Turcji jest w Europie, no ile?! Ten kawałek w Europie…to rowerem można szybko objechać..A reszta..to wiadomo gdzie leży!! ATLAS GEOGRAFICZNY DO ŁAP..!!

 14. Konsulat Turecki w Rotterdamie prosii o skladanie donosow na osobnikow wypowiadajacych sie krytycznie o Erdoganie i obecnym rzadzie w Ankarze.
  https://www.rt.com/news/340541-turkey-netherlands-critics-report/

  ?ref_src=twsrc%5Etfw
  Chetnych do odplatnej wspolpracy z Konsulatem Turcji w Rotterdamie uprasza sie o skladanie donosow np. na wybranych prze siebie czlonkow KOD lub MSZ-tu na adres: info.cgrotterdam@mfa.gov.tr .Konsulat oswiadcza ze nie bedzie uwzglednial donosow podpisanych jako „zyczliwy”.

 15. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Ali Baba.
  Swietny komentarz, faktycznie z geografii slabiutko u poniektorych.
  Izrael tez nie lezy w Europie, ale prawem kaduka w eurowizjii bierze udzial .
  Malo kto zapytal na jakiej podstawie, kto o tym zdecydowal i dlaczego.
  Przynajmniej ja nie slyszalem.
  Moze tu chodzi o precedensy, o powolne dzialanie metoda na gotowanie zaby.

 16. PNW said

  A ja uwazam, ze tytulowa wypowiedz jest mocno perwersyjna…
  Turcja czlonkiem? Czlonkiem Unii???? Kto chcialby to widziec?????????????

  Szczesc Boze Polsce!

 17. Attacus said

  Do Pana Antoniego i Ali Baby. Panowie! Zapominacie , że żyjemy w epoce globalizmu! Kogo dziś mapa obchodzi?! Jak patrzę na takich globalistów jak Waszczykowski – specjalista od zapraszania wszystkiego i wszystkich (Komisja Wenecka) i gorącego zwolennika TIPP to niezmiennie przychodzi mi na myśl Charlie Chaplin w roli Hitlera. Była taka scena jak Hitler/Charlie bawił się globusem. Waszczykowski i jemu podobni to tacy właśnie żałośni komedianci śniący o Bóg wie jakich egzotycznych sojuszach , które świat zjednoczą pod ich władztwem, bawiący się tym światem i godzący się na to , że dążyć do tego można tylko metodami jakie Hitler wypracował.
  Zapewne jak Hitler i oni w przeszłość odejdą ale smród po sobie zostawią i całe morze ludzkiego cierpienia.
  Nawiasem mówiąc ciekaw jestem tych agentów, o których ten Syryjczyk mówił: https://gloria.tv/video/ybEitxU6xSY
  A wracając do kwestii geografii jak to można wyjaśnić???: https://wirtualnapolonia.com/2015/12/14/zydowski-parlament-europejski-parlemente-juif-europeen/

 18. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Attacus.
  Nie za duzy awans dla p. Waszczykowskiego?
  Mysle, ze on jest nie z tej polki, chociaz z drugiej strony,
  wszyscy dobrotliwie nami rzadzacy na calutkim swiecie,
  sa wystrugani z banana przez, no wlasnie,
  jak ich nazwac, „jasnie oswieconych”?
  Dlatego musza byc posluszni, bo brak im prawdziwej legitymacji,
  zeby sprawowac wladze w imie i interesie narodow nad ktorymi sie panosza.
  Pozdrawiam.

 19. Uważny Obserwator said

  Waszczykowski to wyjątkowo obrzydliwy żydofilski a zarazem rusofobiczny przygłup, jak bym go spotkał na ulicy, to nie omieszkam skorzystać z dogodności, by mu to wygarnąć prosto w jego tępy sprzedajny pysk.

  On nic do tej pory dobrego nie zrobił, można jedynie domniemywać, że będzie coraz to większym szkodnikiem.

 20. Attacus said

  Panie Antoni, narzędzie też może marzyć o wielkości. Pisząc ”globaliści” mam na myśli zarówno panów jak i sługi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: