Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Viktor Orbán i jego plan „Schengen 2”. To może być rewolucja w Europie!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-21

OrbanPremier Węgier zamierza przekonać przywódców państw Unii do swojego planu „Schengen 2” liczącego dziesięć punktów. Przewiduje on przede wszystkim nowe zasady ochrony granic zewnętrznych UE i swobodnego przemieszczania się na terytorium Wspólnoty.

Zdaniem węgierskiego przywódcy jest nie do przyjęcia, by „ktoś w Brukseli podejmował decyzje za państwa Wspólnoty w sprawie rozwiązania problemów demograficznych i gospodarczych poprzez imigrację”.

Mówił także o tym, że nie można zaakceptować unijnych planów w obecnym kształcie: „UE nie może stworzyć systemu, który określa obowiązkowe kwoty imigrantów, którzy mieliby być rozlokowani w każdym państwie członkowskim. Planowane referendum na Węgrzech w sprawie obowiązkowych kontyngentów migrantów jest ważne. Teraz, gdy mamy oficjalną propozycję Brukseli na stole, odczuwalna jest ogromna presja. […] Jeśli nie powstrzymamy Brukseli poprzez referendum, w rzeczywistości narzuci nam ona masy ludzi, z którymi nie chcemy żyć.”

Pakiet nowych rozwiązań Viktor Orbán przedstawił na spotkaniu międzynarodowym partii centrowych i chadeckich (CDI) 15 kwietnia w Lizbonie. Według niego realizacja jego programu „jest konieczna, ponieważ propozycje Komisji Europejskiej w zakresie zarządzania kryzysem migracyjnym są błędne”.

W najbliższych tygodniach węgierski rząd startuje z akcją upowszechniania planu premiera w krajach Grupy Wyszehradzkiej i w Niemczech. Potem w pozostałych stolicach UE.

Źródło: kormany.hu

Napisane przez  Marta Borzęcka
polskaniepodlegla.pl

Komentarzy 5 do “Viktor Orbán i jego plan „Schengen 2”. To może być rewolucja w Europie!”

 1. Maryla Danuta said

  My Polacy też nie chcemy żadnych imigrantów – nachodźców. My mamy obowiązki wobec katolików Polaków z Kresów – zesłanych w głąb Rosji, mamy obowiązki wobec 4 milionów – naszych dzieci i wnuków – wyeksmitowanych z Polski przez PO i PSL – z powodu niszczenia miejsc pracy dla nich !! Jak długo będą nam narzucane jakieś idiotyczne „kwoty” przez Angelę i unię ??? Jeśli Angela i kraje zachodnie chcą zniszczyć swoją cywilizację i swoją narodową tożsamość, niech to sobie robią, ale nie nam !! Nie jesteśmy ani kolonią ani krajem im podległym – zagrabionym przez wrogów – jesteśmy Polską niezawisłą i niech nam nie narzucają swoich idiotycznych decyzji !!

 2. Janek said

  A co z referendum w Polsce?

 3. pugnus said

  A zachodnie media donosza,ze juz polowa wnioskow azylowych wniesionych w panstwach Eurokolchozu zostala pozytywnie rozpatrzona!Azyl od reki dostaja Syryjczycy,Erytrejczycy i Etiopczyczy.Z Irakiem na dwoje babka wrozyla.Poniewaz nikt w Brukseli nie ma zamiaru zamknac granic UE, to nic dziwnego ,ze szykuja jakis dogodny dla nich mechanizm upychania przyszlych milionow w podleglych im prowincjach!Zdopinguje ich jeszcze przyznanie wczoraj Makreli prestizowej nagrody Fundacji Roosevelta!Otrzymala ja ona z rak hol. premiera Rutte ,bowiem fundacja ta rezyduje w Holandii.Zalozona jest ona pod szczytnymi haslami obrony praw czlowieka,wolnosci wyznaia i pogladow ,ktore to hasla byly propagowane przez Roosevelta ,co jest o tyle komiczne ,ze nie przeszkodzilo mu to sprzedac narody Europy srodkowej . i wschodniej w niewole satrapy Stalina! Ale oczywiscie o tym ,rozpisujaca sie w samych superlatywach o tej nagrodzie prasa , nawet sie nie zajaknela.No i cos jeszcze .Z wygloszonej przez Rutte laudacji dowiedzielismy sie ,ze Makrela polozyla szczegolne zaslugi na polu rozwiazania kryzysu Euro, mediacji w konflikcie ukrainskim i okazania humanitaryzmu w kwestii rozwiazania problemu z uchodzcami.Rutte podal to wlasnie w takiej kolejnosci ,jakby na koniec zostawiajac „zasluge” ,ktora sam najwyrazniej uznal w duchu za kontrowersyjna,inaczej wymienilby ja na pierwszym miejscu!Cheba….

 4. STAN D said

  A czyż każdy z nas już obecnie nie zauważa coraz więcej w swoim otoczeniu , sąsiedztwie zwiększonej liczby ludzi wyglądających na islamistów ? Piszę to dlatego że tylko w okresie pół roku zauważyłem iż conajmniej 3-trzy rodziny islamskie zamieszkały w sąsiednich blokach ,czego dotychczas nie było. To samo widząc ich obecność na miescie.
  To nie może być przypadek zwłaszcza że mieszkania w których oni mieszkają zostały wykupione a nie wynajęte.
  A przecież my ich dopiero mamy dostać a nic się nie mówi że już ich dostaliśmy ?!

 5. Gazda said

  Co ciekawe i krancowo frustrujace, to to, ze niewielki kraj nad Morzem Srodziemnym, zamieszkaly przez “wybrancow Boga” nie tylko zdecydowanie odmowil przyjecia jakiegokolwiek islamskiego nachodzce, ale sprawdza czystosc rasowa innych imigrantow, nie tylko zagladac im do rozporka, ale takze badajac ich DNA – czy jest “koszerne” czy tez nie. A wszystko to dzieje sie w czasie kiedy zydowskie lobbies w kontrolowanych przez nich krajach promuja multi-kulti, ktore rozsadza narodowa monolitycznosc w mysl zasady: dziel i rzadz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: