Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Katolicy bardziej antysemiccy niż reszta społeczeństwa, w tym muzułmanie?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-22

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało do konsekwentnej i zdecydowanej walki z antysemityzmem. W przyjętej rezolucji stwierdzono, że w ubiegłym roku w Europie wzrosła nietolerancja i liczba antysemickich ataków.

W rezolucji podkreślono, że mimo doświadczeń historii, która ukazała, do czego mogą doprowadzić uprzedzenia i antysemityzm, wrogość wobec społeczności żydowskiej nadal jest zagrożeniem. Podkreślono, że żadne państwo nie jest wolne od fenomenu antysemityzmu, który w wielu krajach się nasila. Według Zgromadzenia, fundamentalne znaczenie ma zaangażowanie się polityków w walkę z tym zjawiskiem i publiczne potępienie takich zachowań.

I można by było to tak zostawić, gdyby nie fakt, że w rezolucji znalazło się stwierdzenie, że „praktykujący katolicy są w nieco większym stopniu antysemitami niż reszta populacji”. Muzułmanie za to wprost przeciwnie.

Tylko niewielka część nowoczesnych wyznawców islamu jest antysemicka — czytamy w rezolucji. Treść dokumentu opublikował na Twitterze Poseł Prawa i Sprawiedliwość Dominik Tarczyński, który przebywał na posiedzeniu Rady Europy w Strasburgu, na którym rezolucja została przyjęta.

W rezolucji ponadto podkreślono, że osoby, które prezentują antysemickie postawy są negatywnie nastawione m.in. do muzułmanów i społeczności LGBT.

Zdaniem Tarczyńskiego „sprawa wpisuje się w forsowaną nie tylko przez polityków unijnych, ale także krajowych, tezę o polskim antysemityzmie”. Przed niechęcią Polaków do Żydów ostrzegała ostatnio podczas obchodów 73. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Gdy pierwszy raz zobaczyłem ten zapis w raporcie byłem zdumiony, że mnożna o katolikach pisać w ten sposób. Raport powstawał przez dwa ostatnie lata, jeszcze za kadencji PO i nikt z polskiej strony przeciwko niemu nie protestował. Nikt nic nie zrobił, aby to zatrzymać — podkreślił poseł PiS w rozmowie z „Radiem Maryja”. Jego zdaniem zapis jest skierowany przeciwko Polsce, bowiem nasz kraj jest najbardziej katolickim krajem w Europie.

Zapomina się o tym, że Polska była w czasie II wojny światowej jedynym państwem, w którym za pomoc Żydom groziła kara śmierci. Mimo tego, wielu Polaków ryzykowało życie swoje i bliskich, aby udzielić im schronienia — podkreślił Tarczyński, który przygotowuje raport, który ma przypomnieć posłom ZP RE o Polakach, którzy ratowali Żydów, podczas gdy inni oddawali ich w ręce Niemców.

za: niedziela.pl

Komentarzy 18 do “Katolicy bardziej antysemiccy niż reszta społeczeństwa, w tym muzułmanie?”

 1. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Pamietam tego typu rezolucje z czasow komuny.
  Taki komuszy paragraf 22, znaczy sie „dzialanie przeciwko socjalistycznym sojuszom.”
  Porownanie az zwala z nog, a ludzie tego nie dostrzegaja.
  To jest dodatkowy dowod , dla wszelkiego rodzaju optymistow
  z niezachwiana pewnoscia wierzacych, ze komuna ma sie doskonale.
  Lody swiatowe kreci, jak widac ta sama nacja, ktora spowodowala
  Rewolucje francuska, bolszewicka i obie wojny swiatowe.
  Teraz postanowili uszczesliwic swiat globalizmem i swiatowym
  obozem koncentracyjnym.

  Klania sie przewidujacy pan Orwell.
  Chyba jednak uwierzyl tekstom z Protokolow Medrcow Syjonu, mimo,
  ze koszerni zapewniali, ze to jest falszywka carskiej Ochrany.

  Bardzo duzo z nich juz zostalo zrealizowane.

  „Wszystko wiec gra i koliduje” (St. Michalkiewicz).

 2. kruk said

  Współcześni talmudowcy to w przeważającej większości nie sa semici.

  Więc niech się właściciele tego swiata nie posługują błędna semantyką.

  A że ataki na katolicyzm sa teraz najintensywniejsze w całej historii, to inna sprawa.

  W pięknym piastowskim mieście Oświęcim na ścianie budynku naprzeciw kościoła salezjanów (widac na stereet view) znajduje się wielkie graffitti:

  Antysemityzm to grzech przeciwko Bogu i ludzkości.

  A mój komentarz: A antypolonizm to miła ekstrawagancja.

 3. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Przepraszam, napisalem: „ze komuna ma sie doskonale”.
  Mialo byc, ze komuna upadla.
  Chyba troche mi sie „popiorkowalo”.

 4. „trzeba życie oddać za żyda, aby nie narazić się na zarzut antysemityzmu”.
  Maria Dąbrowska

 5. Analityk said

  Ale Pastor pojechał! Kara śmierci dla Tuska! Papież to oszust!
  http://www.fronda.pl/a/ale-pastor-pojechal-kara-smierci-dla-tuska-papiez-to-oszust%2C70062.html

 6. panMarek said

  Nie mylić spostrzegawczości z antysemityzmem.
  Katolicy są bardziej inteligentni niż reszta społeczeństwa, w tym muzułmanie.

 7. Jak widać w UE na politykę historyczną wpływ ma KULT HOLOCAUSTU,który jest narzędziem ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.
  To ważny element w odradzającym się konflikcie NIEMIECKO-AMERYKAŃSKIM,czytaj ŻYDOWSKIM w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.

 8. Marek said

  Skoro obowiązującą wersją historii w całym demokratycznym świecie jest
  mitologia holokaustu, to polski rząd powinien ją wykorzystać do własnych celów.
  Jak to zrobić ? A bardzo prosto.
  Przy okazji każdej wizyty przedstawicieli polskiego rządu w świecie
  składać hołdy i kwiaty w miejscach upamiętniających ofiary holokaustu
  przypominając całemu światu, że to Niemcy wymordowali 3 mln polskich żydów.
  Niech nasi „przyjaciele” gryzą się między sobą, tj. Turcy z Putinem.

 9. Obserwator said

  I tak to wszystko się rozleci. Niemcy chcą dominować (Adolf w spódnicy rozgrywa ) Targowica włazi w du… Angeli. Jeszcze trochę i potworek który miał być czymś wielkim będzie kupą gruzu. Ten twór był stworzony tylko po to aby wydoić nowe kolonie które powstały z krajów RWPG. A wszczególności społeczeństwa. ,, Wasze ulice nasze kamienice, a z waszych łubów będzie bruk.

 10. solkraken said

  http://sosenkowski.neon24.pl/post/131210,bedzie-armia-ale-obca

 11. gość said

  Farage: Bezczelna interwencja UE

  Unia Europejska bezczelnie wmieszała się w wewnętrzne sprawy Polski — uważa Nigel Farage, lider eurosceptycznej partii UKIP, w rozmowie z serwisem onet.pl.

  Brytyjski polityk przekonuje, że Komisja Europejska nie może ingerować w politykę na szczeblu krajowym, bo takie kroki stoją w sprzeczności z działaniami demokratycznie wybieranych rządów.
  Prawo i Sprawiedliwość w uczciwy sposób zwyciężyło w wyborach w Polsce w oparciu o program, który próbuje wdrażać teraz polski rząd. Ani Komisja, ani Parlament Europejski nie mają prawa, by się temu przeciwstawiać — zaznaczył Farage.

  W ocenie Brytyjczyka cała sytuacja to „niebezpieczny precedens”, który może spowodować, że w przyszłości partie eurosceptyczne są sprzeczne z „europejskimi wartościami”, więc można je zdelegalizować.
  Ostatnio Jean-Claude Juncker przyznał że Unia za bardzo ingeruje w sprawy wewnętrzne, a Polska jest tego niepokojącym przykładem — podkreśla brytyjski eurodeputowany, przypominając słowa przewodniczącego Komisji, jakie padły we środę

  Wielu Brytyjczyków zaniepokoił fakt, że demokratycznie wybrany rząd nie jest w stanie zrealizować swojego programu wyborczego. (…) Decyzje powinny być przecież podejmowane w Londynie i Warszawie, a nie w mrocznych korytarzach Brukseli przy udziale niedemokratycznie wybranych biurokratów. My, Brytyjczycy, mamy wrodzone poczucie fair play; a PiS wygrało wybory i trzeba pozwolić im pracować – przekonuje Farage odnosząc się do przyjętej 13 kwietnia rezolucji.

  http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/farage-bezczelna-interwencja-ue,16747180175

 12. @Marek
  W Polsce działa nie tylko STRONNICTWO NIEMIECKIE,ale również AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIE,którego wpływy rosną.Stąd uznanie dla procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zaktywizował militaryzację handlu wojną i pokojem na Ukrainie.
  @Solkraten
  Stąd obecność wojsk obcych na Polskim terytorium.
  @Gość
  Granie brytyjską katą nie wychodziło tak dobrze dla Polski.

 13. gość said

  Nie będzie raportu ws. demokracji w Polsce. Rada Europy odrzuciła skandaliczny wniosek

  Obradujący w ramach Rady Europy politycy, odrzucili forsowany przez socjalistów projekt dotyczący raportu w sprawie zagrożenia demokracji w Polsce. Podczas posiedzenia wykazano, że nie ma podstaw, aby taki raport był opracowywany.

  O sprawie poinformował za pośrednictwem Twittera, biorący udział w obradach, poseł PiS Dominik Tarczyński.

  PILNE!
  „Konwent seniorów” Rady Europy ODRZUCIŁ wniosek socjalistów o wprowadzenie raportu ws.demokracji w Polsce.”Nie ma podstaw do raportu”

  — Dominik Tarczynski (@D_Tarczynski) April 22, 2016

  Bardzo nas cieszy przegrana socjalistów.

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6636-nie-bedzie-raportu-ws-demokracji-w-polsce-rada-europy-odrzucila-skandaliczny-wniosek

 14. Ad 8.

  „Przy okazji każdej wizyty przedstawicieli polskiego rządu w świecie
  składać hołdy i kwiaty w miejscach upamiętniających ofiary holokaustu
  przypominając całemu światu, że to Niemcy wymordowali 3 mln polskich żydów.
  Niech nasi „przyjaciele” gryzą się między sobą, tj. Turcy z Putinem.”

  Nie masz racji. Tego właśnie oczekują od nas żydzi – żebyśmy jak głupie goje włazili im w dupę i rzucali błotem we wszystkich tych, którzy byli mądrzejsi od nas co do kwestii żydowskiej.
  Dlaczego mamy mieć pretensje do Niemców, że chcieli dokonać odwetu na żydach, którzy ruinowali im kraj po 1918 roku, tak jak ruinują nam kraj po 1989 roku?
  Dlaczego nikt nie powie żydom prosto w ryj, jacy oni naprawdę są? Zamiast tego jak głupi debile podkreślamy, jak to ich ratowaliśmy podczas II wojny światowej.
  Dlatego tak się demonizuje Hitlera. Bo on był jaki był, ale był jednym z nielicznych, którzy publicznie mówił o żydach, jacy naprawde są. I dlatego trzeba było go zniszczyć. A nas do tego celu wykorzystano.

 15. Analityk said

  Alarm!!!
  Musimy jak najszybciej wyjść z UE.

  Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało do konsekwentnej i zdecydowanej walki z antysemityzmem. W przyjętej rezolucji stwierdzono, że „praktykujący katolicy są w nieco większym stopniu antysemitami niż reszta populacji”. Muzułmanie za to wprost przeciwnie.

  Ta rezolucja jest wybitnie antypolska, gdyż Polska jest najbardziej katolickim państwem w Europie.

  Wspomniana rezolucja doskonale współgra z działaniami które podejmują ZDRAJCY w rządzie i parlamencie w Polsce przeciw Narodowi Polskiemu:
  1. nie usuwają ustawy 1066, która:
  -umożliwia funkcjonariuszom lub pracownikom państw członkowskich Unii Europejskiej i innych państw stosujących dorobek Schengen oraz państw trzecich udziału we wspólnych operacjach na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (a to oznacza, że to mogą być Amerykanie, Izraelczycy, Rosjanie…), gdzie mogą używać BRONI PALNEJ, gazów BOJOWYCH, pałek, etc.
  2. wprowadzają ustawę (doskonale uzupełniając powyższą ustawę 1066) o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium RP oraz zasadach ich przemieszczania sie przez to terytorium, która:
  -zezwala STRONIE WYSYŁAJĄCEJ wysłać wojska do Polski (kim oni są, co to za strona, czy to jakiś zarząd komisaryczny, czy też Organ UE np. KE),
  3. sprowadzili do Polski 40.000 oficerów i współpracowników Mossadu,
  4. zredukowano armie w Polsce do około 97.000 kiedy przed stanem wojennym liczyła ona 250.000
  5. wypędzaja Polaków z Polski i wydaja 2500 paszportów polski obywatelom Izraela (niebieski kolor paszportu jak ich gwiazda),
  6. zasiedlają Polskę żydami, Ukraińcami i chca sprowadzić islamistów

  Dlaczego ZDRAJCÓW z PO wraz z Komorowskim, Kopacz i Tuskiem nie wsadzi się do więzienia do końca życia.

  Dr Zbigniew Kękuś: szykują Polakom Holocaust jeszcze w tym roku

 16. Marek said

  Ad 14
  Przypominam słowa „tuskowego wieszcza” >Polska istnieje tylko teoretycznie<
  i to jest punkt wyjścia od którego trzeba zacząć.
  Oczywiście można zacząć nowe powstanie warszawskie i próbować przegonić
  okupantów ale dziś skończyłoby się to jeszcze szybciej niż 70 lat temu.
  Dopóki będzie rządził PiS ( jako ten dobry policjant ) to nie ma liczyć na
  "dobre zmiany".jakich oczekują Polacy. A te amerykańskie zagony pancerne
  o które tak zabiegają hiPiSiaki mają bardziej chronić ich przed Polakami
  niż Polskę przed Putinem. Poza tym une bardzo intensywnie inwestują
  w stolicy i innych dużych miastach w budownictwo mieszkaniowe i biurowce
  i na pewno nie robią to z myślą o biednych Pol-gojach.

 17. mijo said

  I tak oto Żidi odwdzięczyły się za Deklarację Nostra Aetate

 18. Wszystko zmierza do tego,że w miejsce projektu politycznego JUDEOPOLONIA może być JUDEORZPOSPOLITA po rozpadzie Ukrainy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: