Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ks. Stanisław Małkowski: JAK OBRONIĆ SIEBIE I POLSKĘ PRZED POTOPEM KŁAMSTWA, NIENAWIŚCI I POGARDY?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-22

Wypędzanie Polaków z Polski i z ziemskiego świata dokonuje się na różne sposoby. Nieludzka i bezbożna władza na nieludzkiej ziemi wymusza emigrację, wykorzenienie, bezdomność, aż po ustawowe dzieciobójstwo. Projekt Polski bez Polaków świadomych swojej wiary, kultury, tradycji, wolności, własności i prawa do życia ma swoich rzeczników i wykonawców w kraju i za granicą. Bóg Stwórca i Zbawca daje nam miejsce w niebie i na ziemi. Jezus mówi: Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem (J 14,6) oraz Beze Mnie nic nie możecie uczynić (J 15,5). A św. Paweł pisze w liście do Rzymian: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam (Rz 8,31).

***

23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika pełnego wiary, która daje zwycięstwo nad światem (zob. Prefacja o św. Wojciechu), głównego patrona Polski i ładu hierarchicznego w ojczyźnie, bo Gniezno, gdzie złożono jego ciało, stało się siedzibą pierwszej metropolii w Polsce.

 

W Ewangelii mszalnej mówi Jezus o ziarnie pszenicy, które wpadłszy w ziemię, obumiera po to, by przynieść obfity plon. Takie jest znaczenie cierpienia z miłości do Boga, aż po męczeństwo za wiarę.

 

W tym dniu obchodzimy również co roku u św. Stanisława Kostki w Warszawie imieniny błogosławionego męczennika ks. Jerzego, który słowem i świadectwem rzucał w polską ziemię ziarno prawdy, aż sam stał się do ziarna podobny, jak Chrystus. Plonem ofiary ks. Jerzego jest ład społeczny oparty na prawie bożym.

 

Jest więc ks. Jerzy patronem Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, co powinno się dokonać jako akt posłuszeństwa władzy państwowej przy współudziale hierarchii Kościoła wobec Chrystusa Króla, którego panowanie jest powszechne i wieczne, ale sposób sprawowania władzy zależy od postawy poddanych. Mamy wzory do naśladowania i widzimy owoce ludzkiego życia spełnionego w miłości i prawdzie. Siewcy nienawiści i kłamstwa są czynnikiem podziału i wojny przeciwko Bogu i ludziom, bo niszczą wiarę i rozum, szkodzą osobistemu i wspólnemu dobru w wymiarze ciała i ducha. Ludzkie sposoby i siły poddane metodom negocjacji, kompromisu i ustępstw nie wystarczą dla zwycięstwa życia nad śmiercią. Przegraną jest kompromis śmierci z życiem obecny w ustawie ograniczającej zabijanie dzieci poczętych.

 

W liście-testamencie z 4 marca, krotko przed odejściem do Boga 1 kwietnia, śp. Artur Górski upominał się o udział przedstawicieli władz państwowych w zamierzonej przez władze kościelne tegorocznej Intronizacji, której sens polega nie na ukoronowaniu Chrystusa, bo On Królem jest, ale wprowadzeniu Go na tron Polski jako państwa.

Obie daty są znaczące: 4 marca – św. Kazimierza królewicza, 1 kwietnia – 360. rocznica Intronizacji Matki Bożej jako Królowej Polski mocą ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza. Władza państwowa jest prawomocna i dobroczynna tylko wtedy, gdy uznaje władzę Boga obecną i zobowiązującą w osobie Chrystusa Króla.

W Roku Miłosierdzia i 1050-lecia Chrztu Polski pragniemy potwierdzić i przyjąć dar łaski dla ocalenia Polski w drodze do wiecznego domu Ojca. W wiecznym domu Boga Ojca jest mieszkań wiele, jak mówi Ewangelia czytana w piątek 22 kwietnia (J 14, 1-6). W doczesnym domu bożym, którym może stać się Polska, z chwilą Intronizacji, znajdą się mieszkania dla wszystkich powołanych do istnienia ludzi. Jezus przygotował nam miejsce w domu Ojca. Od nas teraz zależy, czy zechcemy je zająć. Podobnie Jezus Chrystus, jako uznany przez nas Król Polski, pragnie przygotować nam miejsce w doczesnej ojczyźnie.

 

Wypędzanie Polaków z Polski i z ziemskiego świata dokonuje się na różne sposoby. Nieludzka i bezbożna władza na nieludzkiej ziemi wymusza emigrację, wykorzenienie, bezdomność, aż po ustawowe dzieciobójstwo. Projekt Polski bez Polaków świadomych swojej wiary, kultury, tradycji, wolności, własności i prawa do życia ma swoich rzeczników i wykonawców w kraju i za granicą. Bóg Stwórca i Zbawca daje nam miejsce w niebie i na ziemi. Jezus mówi: Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem (J 14,6) oraz Beze Mnie nic nie możecie uczynić (J 15,5). A św. Paweł pisze w liście do Rzymian: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam (Rz 8,31).

 

Kiedy Bóg jest z nami? Gdy my jesteśmy z Nim. Tak wiele zależy od naszej wiary, wierności i dobrej woli. Bóg jest wierny sobie i swoim obietnicom. Nasza wierność zależy od posłuszeństwa i współdziałania z Bogiem, czego wzór i przykład dają nam święci.

 

Sługa Boży ksiądz Prymas Tysiąclecia powiedział na Jasnej Górze 3 maja 1973 r.: Aby obronić się przeciwko każdemu potopowi, trzeba żywej i bohaterskiej wiary. A z niej – jako czynnik niezbędny, odżywiający się wiarą – wynika i dołączyć się musi do naszego wychowania duch ofiary i służby braterskiej. Nie można urządzać życia społecznego i publicznego tylko z pomocą etatów urzędniczych, skali płac i takich czy innych organizacji politycznych. W życiu każdego Polaka, który chce naprawdę budować w bezpieczeństwie i pokoju własną ojczyznę, musi istnieć przede wszystkim duch ofiary i braterskiej służby.

 

Ten duch zawiera się w przykazaniu miłości, o którym mówi Jezus w Ewangelii czytanej w piątą niedzielę Wielkanocy 24 kwietnia: Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak, jak Ja was umiłowałem (J 13,34).

 

Wzorem, mocą i źródłem miłości jest Chrystus Król, który wprowadza panowanie miłości, wówczas gdy my tego chcemy, bo szanuje naszą wolność. Ostateczny wybór miłości w niebie albo nienawiści w piekle jest poprzedzony wieloma wyborami osobistymi, społecznymi i państwowymi. Trzeba więc odrzucić księcia tego świata – szatana wraz z jego sługami, a wybrać Chrystusa – teraz i na zawsze.

Ks. Stanisław Małkowski

Warszawska Gazeta 22 – 28 kwietnia 2016 r.
KOMENTARZ TYGODNIA

 

 

 

Komentarzy 6 do “Ks. Stanisław Małkowski: JAK OBRONIĆ SIEBIE I POLSKĘ PRZED POTOPEM KŁAMSTWA, NIENAWIŚCI I POGARDY?”

 1. Tiro said

  Rozsyłać! PILNE!

 2. pugnus said

  ad1#
  Tego w ogole nie da sie sluchac i to nie ze wzgledu na Kekusia .bo Kekus zawsze dobrze mowi, tylko przez irytujace wstawki tego drugiego czlowieka ,ktory przerywa Kekusiowi w najciekawszych momentach ! Ogladalem juz kilka innych wywiadow przeprowadzanych przez tego Podleckiego z ludzmi ,ktorzy naprawde mieli cos do powiedzenia ,ale przerywano im w najciekawszych miejscach wstawkami Podleckiego w rodzaju ,ze „woda jest mokra” i „slonce zachodzi na Zachodzie” ,przez co tracili oni watek i juz nie wracali do tematu! Teraz znowu Podlecki popisuje sie swoja watpliwej jakosci i elokwencja i kiedy Kekus zaczyna mowic o zblizajacych sie manewrach NATO w Polsce to Podlecki wyrywa sie z iscie odkrywcza uwaga ;”potezna operacja militarna”….w wyniku czego Kekus juz nie kontynuuje tematu!I tak jest przez caly wywiad!

 3. j said

  Ad.2 – Pugnus

  Szanowny panie Pugnus, pan dobrze wie jak bardzo cenie sobie panskie komentarze ale tym razem bardzo prosze o wstrzemiezliwosc w stosunku do Marka Podleckiego. Ten material na video to nie byl przygotowaywany i cyzelowany material dla wymagajacych odbiorcow filmowych ale nagrana na zywo rozmowa dwoch facetow mocno zaniepokojonych rozwijajaca sie sytuacja. Normalne wiec byly spontaniczne uwagi Podleckiego potwierdzajace tezy Kekusia. No i ogolnie chwala panu Podleckiemu za te prace i wysilek w edukowaniu i informowaniu ciagle spiacego spoleczenstwa. Nie czepiajmy sie nic nie znaczacych szczegolow. To co pan Kekus waznego mial do powiedzenia to powiedzial. I tyle.
  Z sympatia
  jahalinka

  PS. Ciekawa rzecz, jak slucham nienagannej polszczyzny pana Kekusia jego logicznie ukladajacych sie wywodow i widze jego wiedze i odwage obywatelska – zaczynam rozumiec dlaczego takich ludzi rozni ukorzenieni Zolle chca umieszczac na oddzialach zamknietych w psychiatyrykach. Sa niebezpieczni dla lobby zymianskiego. Ot co!

 4. strach się bać! said

  HIERARCHOWIE ŻYDOWSCY POLSKIEGO EPISKOPATU

  DLA NICH JEZUS JAK I DLA FARYZEUSZÓW NIE BYŁ ANI NIE JEST BOGIEM A TYLKO CZŁOWIEKIEM!

  https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/06/hierarchowie-zydowscy-polskiego-episkopatu/

 5. Analityk said

  Żeromski
  „Kto na ziemię ojczystą, choćby grzesz¬ną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, stratował, splądrował, złupił rę¬kami cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spo¬czynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła.”

  Zdrajców z PO należy skazać na najwyższy wymiar kary i przepadkiem majątku w całości.

 6. peter wolf loveable said

  Abp Jan Paweł Woronicz
  Przekleństwo rzucone na targowiczan

  Napaście tym widokiem wasze krwawe oczy,
  O wy wszyscy, jej zbójcy, rodzie gadów smoczy,
  Wy chytrych zdrad sąsiedzkich służalce nikczemni,
  Błędu, dumy, prywaty, krzykacze najemni,
  Wy wszyscy, coście różne larwy przybierali,
  I zgubą Waszej matki ręce pomazali.
  Niech ta krew na was padnie i na wasze dzieci,
  I piętnem matkobójczym na czole wyświeci,
  A przekleństwo zgubionych milionów ludzi
  I tych, których potomność w ich wnukach obudzi.
  Niechaj was wśród ścian waszych, wśród ludzi ścigają,
  I trwożnych mar widziadła niech was przebudzają,
  Ale czyż przez to żywot ojczyźnie wrócicie,
  I głowę jej waszemi głowy okupicie.
  Wam niechaj nieprzyjaciel targ wasz w gardło wbije,
  I miejsca ich siedziby lemieszem rozryje.
  I płód ich napoczęty o kamień rozpryśnie,
  I ciała niepogrzebne psom na pastwę ciśnie.
  Niech ich wątroby szarpią sępy nieuśpione.
  Ale kto usiadłszy na karki spodlone,
  Niech im wymyśla męki, śmierć odradza z śmierci.
  A katusze ich wieczna zawora zawierci.

  Jan Paweł Woronicz (1757-1829), arcybiskup warszawski, potem Prymas Polski. Autor licznych utworów poetyckich. Powyższy tekst to fragment poematu „Świątynia Sybilli”. Jest to przekleństwo rzucone na targowiczan po II rozbiorze Polski i wydaniu przez nich ziem polskich armii rosyjskiej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: