Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Marysia Pyż ze Lwowi: Miron Sycz rozszerza działalność?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-22

Dzisiaj we Lwowie otwarto międzynarodową wystawę plakatów „Życie Ukraińców w Polsce”. Oficjalny cel – pokazanie identyczności i historycznej pamięci życia kulturowego Ukraińców w Polsce.
Co pokazuje wystawa?

Miron Sycz rozszerza działalność

Wszystko co promują Ukraińcy aby zachować język, swoją historię i wartości. Pokazują jak pomagają „wojownikom” ATO, wspierając leczeniem i rehabilitacją. Wystawa oczywiście pod patronatem wice – marszałka woj. Warmińsko – Mazurskiego Myrona Sycza.
Panie Myronie, najlepiej wspierać swoje państwo zza granicy? Nieprawdaż? Łatwiej za pieniądze polskiego podatnika leczyć swoich „wojowników”? Absolutnie bez przysłowiowych kolejek. Wspomniał Pan, że we Lwowie można pokazać wszystkie wasze „wartości”? Znamy ich z autopsji.
Póki ksiądz Jacek Międlar jest prześladowany za prowadzenie mszy św. w Polsce i głoszenie haseł stricte patriotycznych, rozwija Pan swoje sztandary poza Polską? A myślałam, że Pana koncentracja skupia się wyłącznie na Rzeczypospolitej.
We Lwowie mamy dużo „waszych”. Kolejna wystawa? Ciekawe, za czyje pieniądze? Bo z pewnością nie za ukraińskie! Tylko z polskich podatków.
Panie Myronie, dlaczego nie podtrzymuje Pan w pełni, jak ma być ATO na Ukrainie? Mógłby Pan wreszcie godnie zawalczyć o kraj który tak Pan kocha. Co, nie chce się? To po co to niby robić zza granicy? Czy dla tak ważnych ludzi jak Pan, liczy się pomoc z daleka i bez większego zaangażowania?
Z takim samym sukcesem mógłby Pan wesprzeć małpy w Honolulu. Przynajmniej polski podatnik chętniej wyda na to pieniądze.


Maria Pyż, Lwów

PolMedia

Komentarzy 7 do “Marysia Pyż ze Lwowi: Miron Sycz rozszerza działalność?”

 1. wars said

  Boimy sie muzulmanskiej zarazy a ze wschodu wala do nas tabuny Ukraincow I juz nawet obejmuja stanowiska tak jak ten Sycz I zapewne wielu innych „suczow” Kto go wybral na ten urzad ?Zapewne jego ziomkowie.Niech tylko poczuja swoja sile to pokaza nam swoje pazury

 2. gość said

  Balcerowicz w rządzie Ukrainy!

  Były polski wicepremier i ekonomista Leszek Balcerowicz został przedstawicielem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w rządzie tego kraju.

  Balcerowicz będzie także członkiem międzynarodowego grona ekspertów, którzy będą zajmować się wdrażaniem kluczowych dla tego kraju reform.

  Od jakiegoś czasu spekulowano, że Leszek Balcerowicz ma szanse zostać premierem Ukrainy, jednak on sam stwierdził, że „premierem Ukrainy musi być osoba, która pochodzi z Ukrainy i mówi po ukraińsku. Ale zasadniczo jestem zainteresowanym pomocą dla Ukrainy”.

  Balcerowicz deklaruje, że będzie starał się pokazywać postępy Ukrainy, które, jak sam mówi, nie są zauważane przez zachód. Praca międzynarodowych ekspertów ma zbliżyć Ukrainę do struktur Unii Europejskiej.

  Leszek Balcerowicz był wicepremierem i ministrem finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jerzego Buzka. Był także posłem na Sejm RP oraz prezesem NBP i drugim przewodniczącym Unii Wolności. Działalność Balcerowicza po 89′ roku do tej pory jest przedmiotem wielu dyskusji w Polsce.

  http://prostozmostu.net/kraj/balcerowicz-w-rzadzie-ukrainy

 3. gość said

  Maciejczuk: Przepraszam Ukraińców za rzeź wołyńską…

  „Przepraszam Ukraińców za rzeź wołyńską” – takim sarkastycznym tytułem rozpoczyna się wpis dziennikarza Tomasza Maciejczuka, który na facebooku komentował komentarze jakie pisali Ukraińcy pod jego postem o filmie „Wołyń”.

  I dalej Maciejczuk komentuje w tym samym tonie:
  Czytając komentarze moich ukraińskich znajomych pod postem o filmie „Wolyń” zrozumiałem, ze my, Polacy, musimy w końcu przeprosić Ukrainę za rzez wołyńską. To my zmusiliśmy biednych ukraińskich nazistów do porzucenia Hitlera i stworzenia UPA. Aż w końcu byli ukraińscy hitlerowcy postanowili wymordować polskie kobiety i dzieci. Nie ma co prostować, mieli do tego prawo, w końcu Polacy żyli na ukraińskiej ziemi i przeszkadzali Ukraińcom. Każdy Polak, który uważa inaczej to agent Kremla, miłośnik Putina, zdrajca ojczyzny.

  Po czym przechodzi już do poważniejszej refleksji:
  A teraz na poważnie. Nigdy nie sądziłem, ze przyjaźń polsko-ukraińska będzie tak trudna, tak zatruta przez zbrodnie UPA, których Ukraińcy w żaden sposób nie zamierzają rozliczać. Im mniej potrzebują naszej pomocy, tym większe będziemy mieli z nimi problemy. Film „Wołyń” wywoła taki skandal na Ukrainie, taki antypolonizm, ze aż boje się pomyśleć jak będą wyglądały stosunki miedzy zwykłymi Polakami i Ukraińcami. Oni nie chcą znać prawdy. Oni chcą pomocy finansowej, ruchu bezwizowego i innych bonusów.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/235/maciejczuk-przepraszam-ukraincow-za-rzez-wolynska/

 4. peter wolf loveable said

  Odpowiedź ukraińcom, którzy przebaczają:

 5. amfibia said

  Myron, Myron.

  Ruscy spiewają tak:

  A u naszewo Myrona na …..u sidit warona, jak warona zapajot, u Myrona ….stajot.

 6. amfibia said

  kak warona……

 7. AV said

  te szmaty widoczne w autach jeżdżących po Wrocławiu…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: