Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Duchowieństwo ma się bać Boga a nie Wyborczej i TVN-u

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-23

lukasz_szydlowskiPo modlitwie różańcowej w intencji ks. Jacka Międlara, która odbyła się zamiast Mszy w jego intencji, ponieważ takiej intencji mszalnej krakowska Kuria zabroniła, prowadzący ją ks. Łukasz Szydłowski FSSPX w ostrych i pełnych goryczy słowach odniósł się do zaistniałej sytuacji.

– Jest to skandaliczne zachowanie duchowieństwa, ponieważ normalnie 30 kwietnia papież będzie odprawiał Mszę za Rotary Club, które to idee masońskie propaguje, tymczasem nie ma możliwości odprawienia Mszy za księdza, który, jakby nie mówić, jest księdzem katolickim i nie jest ani ekskomunikowany, ani suspendowany póki co. Zabronienie odprawienia za niego Mszy jest skandaliczne. Nie wiem, w imię czego to jest robione – mówił, zwracając się do zgromadzonych na modlitwie.

Ks. Szydłowski podkreślał, iż to powinno otworzyć ludziom oczy, że to nie jest tylko problem polityczny, ale jego sens jest zdecydowanie głębszy. – Jest problem hierarchów kościelnych, wyższego szczebla, u góry nawet – diagnozował. – Niestety hierarchia jest tak przesiąknięta tym liberalizmem, że się boją cokolwiek zrobić. Boją się głosić tego, co było przez wiele setek lat głoszone, a mianowicie, że państwo powinno być katolickie, a religia katolicka – religią panującą – zaznaczył.

Zwrócił uwagę na działania papieża Franciszka, które nie wspierają polityków walczących z imigrantami. – Możemy walczyć na płaszczyźnie politycznej z imigrantami, ale co z tego, jeżeli papież bierze trzy rodziny imigranckie do siebie do Watykanu. To jest zachowanie, które podważa totalnie zwykłą troskę naszych rodaków o Ojczyznę, o to, żeby rzeczywiście było spokojnie, żeby nie było żadnych wrogów Ojczyzny. I tak naprawdę rzutuje to na bezpieczeństwo – stwierdził.

– Ale skąd to się bierze? Dlaczego politycy nie mają poparcia ze strony duchowieństwa? Ponieważ tak naprawdę źródło tego jest liberalizmie, którym przesiąknął Kościół katolicki. A to pojednanie liberalnej idei z Kościołem katolickim miało miejsce na Soborze Watykańskim II – zauważył, dodając, iż „teraz w imię ekumenizmu, w imię wolności religijnej takie rzeczy się dzieją, że dla młodzieży, która potrzebuje pomocy duszpasterskiej nie ma miejsca w Kościele”.

– I co? Teraz mamy ich wyrzucić z Kościołów? Nie można ich spowiadać? Nie można nic dla nich zrobić tylko dlatego, że chcą państwa katolickiego? – pytał. – To jest skandaliczne zachowanie. I w imię czego? Że się boją, że TVN czy Gazeta Wyborcza zrobi nagonkę. To jest poniżej poziomu duchowieństwa. Duchowieństwo nie ma się bać opinii publicznej, tylko ma się bać Boga przede wszystkim – napominał.

– Gdyby bronili rzeczy złej, to rozumiem, bo nie może Kościół bronić rzeczy złej, ale to, co ci młodzi ludzie robią, to co ten ksiądz chce głosić, to nie jest nic złego. Poza tym to jest wykluczanie pewnych ludzi z grona duszpasterstwa. To jest też nie w porządku – podkreślał.

– Przez takie zachowania duchowieństwa można ludzi odciągnąć od Kościoła katolickiego. Na wiele lat. I gdzie ci młodzi ludzie pójdą? Mają protestantami zostać? – nie krył goryczy.

Swojego rozczarowania postawą krakowskiej Kurii nie kryli również zgromadzeni na Różańcu wierni.

Portal Prawy.pl wysłał do krakowskiej Kurii Archidiecezjalnej prośbę o wydanie oświadczenia w spawie wydanego zakazu przyjmowania przez księży proboszczów diecezji krakowskiej intencji mszalnych za ks. Jacka Międlara. Dotychczas nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Anna Wiejak, Prawy.pl

Komentarze 23 do “Duchowieństwo ma się bać Boga a nie Wyborczej i TVN-u”

 1. Amelia said

  Mam wrażenie, że Dziwisz jest szantażowany – kiedyś przez Tuska teraz przez Michnika. Lepiej niech kardynał coś na ten temat powie i ukręci raz na zawsze podejrzenia i spekulacje.. Jeże donosił na JPII to niech o tym powie i zamknie drzwi szantażystom. Czy prestiżowe stanowisko w kościele warte jest wyzbycia się zasad wiary i godności człowieka????

 2. gość said

  26 lipca 2011 r.

 3. Moher49 said

  Kuria biskupia zabroniła ks. Jackowi Międlarowi dalszych kazań. W Krakowie odwołano mszę, która miała się odbyć w intencji księdza Jacka.
  Kościołowi katolickiemu w Polsce obce są hasła ONR: „Bóg, Honor i Ojczyzna” oraz „Nie Islamska, nie laicka, tylko Polska katolicka”. Papież Franciszek całuje rękę rabina, użala się nad islamskimi bandytami.
  Dokąd zmierzasz katolicki kościele ?.

 4. bart_w said

  Moi drodzy:

  Licze sobie już wiosen 65 i 10 miesiecy.

  Nie wiedzialem, ze dozyje takich czasow.
  Gdy bycie Polakiem obarczone jest brzemieniem grzechu najcięższego, w wyniku czego nie wolno odprawiać mszy za Polaka.

  A równocześnie mam byc pełen Nadziei i Radości.

  Przepraszam, że żyję.

 5. bart_w said

  P.S. Będę sie modlić za księdza Międlara. Może za to pójde tam gdzie nie chciałbym sie znaleźć, ale ten duchowny jest już męczennikiem sumienia. Nie wiem, jak szanowne Gremium, ale ja to tak widzę.

 6. ember said

  Takie zachowanie hierarchii Kościoła Katolickiego byłoby nie do pomyślenie w Kościele przedsoborowym. Sobór winien!

 7. gość said

  @1
  Bzdura

  Kard.Dziwisz odbiera nagrody od masońskich organizacji, którym służy zdradzając Kościół Chrystusowy.
  Piętnuje i karze kapłanów, którzy głoszą słowo Boże i nawołują do nawrócenia.

  Nagroda ADL dla kard. Dziwisza
  http://www.bibula.com/?p=22085

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bnai-brith-i-jej-terrorystyczne-zbrojne-ramienie-o-nazwie-anti-defamation-league-adl-2012-04

 8. gość said

  Moi drodzy:

  Licze sobie już wiosen 65 i 10 miesiecy.

  Nie wiedzialem, ze dozyje takich czasow.
  Gdy bycie Polakiem obarczone jest brzemieniem grzechu najcięższego, w wyniku czego nie wolno odprawiać mszy za Polaka.

  A równocześnie mam byc pełen Nadziei i Radości.

  Przepraszam, że żyję.
  ————————————————–
  Niesamowite świadectwo, potwierdzające, że na szczycie hierarchi kościelnej są kapłani, którzy nie wierzą w Zbawiciela Jezusa Chrystusa i jawnie oddają cześć księciu ciemności.

 9. Tiro said

  Dopóki nie dowiemy się jak naprawdę było…. nie wzniecajmy szumu nadaremnie: „ks. Łukasz Szydłowski FSSPX ”
  FSSPX to przecież Bractwo Piusa X, które jest poza kościołem katolickim, odłam. Dlaczego więc żądają oni odprawiania mszy w Kościele Katolickim i robią z tego wielki szum i zadymę że się im na to nie pozwala??? Bractwo Piusa X, nie trwa w łączności z papieżem bo nie podpisało ”preambuły doktrynalnej” przedłożonej im przez papieża Benedykta XVI, więc nie należy do Kościoła Katolickiego. Jeśli Bractwo chce odprawiać msze święte w kościele to niech wróci na łono kościoła katolickiego i podpisze „preambułę doktrynalną” a nie wznieca wojny religijnej w Polsce i rozłamu Kościoła Katolickiego.
  https://szczescboze.wordpress.com/2016/02/05/i-zlot-pobudki-30-31-stycznia-2016-roku-relacja/

 10. Wieża ciśnień said

  Często komuniści w czasach PRLu zarzucali kościołowi, że miesza się do polityki, a jednocześnie komuniści wpływali rok po roku na obsadę hierarchów w polskim kościele, korumpowali ich wciągali do współpracy, użyczali swych gazet i stacji telewizyjnych na promowanie światłego kleru. Nawet dla laika daje się dostrzegać linia podziału.Każdy z tu piszących (katolików lub wojujących antyklerykałów) potrafi wymienić tych najbardziej znanych postępowców – troli. Dzisiaj na naszych oczach polityka weszła do kościoła: z jednej strony narodowcy, z drugiej strony postępowe gazety, radio i TV, a pośrodku my – wierzący. Ta walka od 71 lat toczy się o nasze dusze. Nie tylko katolickie, wierzące ale także – wbrew pozorom – nie wierzących, po prostu o dusze Polaków.
  Dlaczego tak sądzę ? W obecnych czasach liczą się silne państwa, silne nie militarnie ale narodowo, dlatego główną ideą komisarzy eurosojuza jest niszczenie państw narodowych i wszelkich okoliczności spajających państwa narodowe. W naszym przypadku wiary i ruchów patriotycznych. Nasz kraj w istocie jednolity narodowościowo i wyznaniowo jest solą w oku wszelkiej maści lewaków.

 11. ember said

  @ Tiro, „FSSPX to przecież Bractwo Piusa X, które jest poza kościołem katolickim, odłam”. A może jest odwrotnie – FSSPX jest Kosciołem katolickim, a cała reszta to odłam? Why not? :)))

 12. Barbara chojnacka said

  Dokładnie tak jest Ember 🙂

 13. Analityk said

  Trzeba głośno mówić o wrogach Kościoła Katolickigo którzy zajmują wysokie stanowiska w hierarchii Kościoła i podawać przykłady np.Dziwisz biorący nagrody od antychrześcijańskich organizacji, zabraniający odprawiać mszy za księdza katolickiego. Trzeba mówić głośno o tym w każdej społczności kościelnej i każdemu proboszczowi czy biskupowi.

  Niech poczują gniew ludu Bożego.

  Stójmy przede wszystkim przy Dekalogu i naukach Chrystusa, który wrogów koscioła wyrzucił z Domu Bożego używająć siły i bata.
  Dla tego śmiecia nie ma prawa być miejsca w Kosciele i między nami dopóki nie wyznaja swoich wwin, nie nawrócą i nie naprawią szkód jakie wyrządzili!!!

  Niech ci odstepcy od Chystusa nie boją się TVN, GW czy innych nawet grożący im nawet i śmiercią powinni pamietać słowa Św.Augustyna: „Śmierć, której ludzie się boją, to jest odłączenie duszy od ciała, natomiast śmierć, której ludzie się nie boją, a bać powinni, to jest odłączenie od Boga.”
  Niebójcie się śmierci kochani Rodacy! Bóg jest z nami. Walczmy i Prawdę, O Boga w każdej dziedzinie zycia, o Polskę!
  „Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią”, a to sie może tylko stać wtedy gdy mocno uwierzymy w Boga Wszechmogącego, który da nam siłe aby pokonać Jego i naszych wrogów.

 14. Analityk said

  PS. Kościół Jezusa Chrystusa NIGDY sie nie rozpadnie. My faryzeuszom, masonom, antychrystom, którzy zagnieździli sie na stanowiskach Koscioła Katolickiego możemy pokazac palec i niech sie wynosza. My nie powinnismy chodzic na msze gdzie są oni jako celebranci a jak sie pojawia to uklęknijmy oddajmy cześć Bogu w Trójcy Jedynego i wyjdźmy z takiego budynku bo tam w tym momencie nie ma Boga. Kosciołem to jesteśmy MY stojący przy Bogu i Prawdzie i On jest z Nami.

 15. kifer said

  Stasio Kałamarz przecież jest od lat znany z masońskich zapędów, szczególnie po śmierci JP II. Cała krakowska kuria jest przesiąknieta ideałami masońskimi, od masona kard Macharskiego począwszy a na Dziwiszu skończywszy, wielkim wielbicielu
  szczególnie PO, dla której nawet specjalne rekolekcje prowadził i na które zaprzaszał tylko wierchuszkę partyjną. To co się dziwić ? Trzeba zewrzeć szeregi i dać odpór lideom lewicowo-liberalnym hierarchów, którzy jak mniemam w więszkości utracili łaskę wiary i nie wierzą w Boga.

 16. adam ryglowski said

  ” Od początku Kościół jest jeden , katolicki i apostolski. Jest święty nie dzięki przymiotom jego członków , ale dzięki temu, że sam Bóg mocą swojego Ducha nieustannie go stwarza , oczyszcza i uświęca .”… To nam przekazał 14 czerwca 2011 r. Papież Benedykt XVI .
  I tu pełna zgoda – P. Analityk .
  A kontestatorom Bractwa Św. Piusa X radzę wziąć udział w chociaż jednej mszy „trydenckiej „.

 17. Tiro said

  Z powyższych komentarzy zrozumiałem że jednak jest plan żeby rozbić POLSKI KOŚCIÓŁ KATOLICKI, a tym samy nasz naród.

  „Nasze lenistwo i nasza niewiedza: to dwa oręża przeciwników Kościoła Katolickiego i Papieża.

  W chwili obecnej, w Polsce, ale również i na świecie, możemy obserwować zmasowane ataki na Kościół Katolicki. Wojna duchowa trwa. Szczególnie jest to widoczne na internecie gdzie zwykli ludzie, którzy w ogóle nie znają swojej religii katolickiej, a często jej w ogóle nie praktykują, nie są też teologami ani znawcami niuansów religijnych, włączają się w spory religijne, gdzie oczywiście polegają i dają się zwieść przeciwnikowi przechodząc na jego stronę, ba! walcząc ramię w ramię wraz z nim!

  Wiele osób krytykuje Papieża oraz stawia ciągle zarzuty Kościołowi, nie wiedząc o tym, iż tak działając, stają się pożytecznymi idiotami, z których tylko diabeł ma dobry pożytek.

  Ludzie już tak zdurnieli i spysznieli, że nie są w stanie wychwycić tego, że ich podejście jest efektem kilkuwiekowego wpływu Lutra na świadomość ludzką na całym świecie. Ci tak walczący z Kościołem Katolickim ludzie, którzy nazywają siebie katolikami, nie zdają sobie sprawy z tego, że tak naprawdę stają się protestantami.

  Ta wojna jest zbyt skomplikowana dla zwykłego zjadacza chleba, któremu nie chce się przeczytać przydługich artykułów na internecie a co dopiero studiować dogmaty religijne aby móc zorientować się rzeczywiście w sytuacji i odkryć prawdę. I wtedy dyskutować.

  Tymczasem ofensywa zła idzie w najlepsze, podsuwając katolikom spreparowane zmanipulowane antykościelne krótkie treści religijne w pigułce, dla tych właśnie którym nie chce się zagłębiać w wieloletnią naukę, aby rzeczywiście zrozumieć dogmaty kościelne i swoją własną religię.

  Jeśli ludzie nie opamiętają się i nie zrozumieją w czym tak naprawdę uczestniczą i w czyim interesie walczą z Kościołem Katolickim i z Papieżem, to droga do rozłamu w Kościele Katolickim jest otwarta.

  Rada:

  Zanim napiszecie lub rzekniecie słowo przeciwko Kościołowi i Papieżowi, zastanówcie się komu służycie i kto was chrzcił, oraz czy chcecie pozostać katolikami czy też preferujecie protestantyzm czyli służbę u diabła.

  Dla tych, którzy szczerze poszukują prawdy, polecam wykłady księdza Prof. Guza LINK:

  https://akademiaszczescboze.wordpress.com/informacje-2/

  Ale czy komuś się zechce tego słuchać i….. sięgać do źródeł po prawdę??? Większości ludzi oczywiście nie! Wygodniej przecież jest krytykować, podpierając się płytkimi zmanipulowanymi informacjami z internetu w pigułce!

  Apel:

  Po pierwsze: nie szkodzić! Nie włączajmy się w dyskusje o sprawach, których dobrze nie znamy i których głębszego sensu nie rozumiemy! Takie dyskusje niech prowadzą między sobą teolodzy, filozofowie, biskupi – ale nie my zwykli katolicy! Bo tylko oni mają odpowiednią głęboką wiedzę i są w stanie odeprzeć ataki antykościelnego wroga! Nie utrudniajmy im tego zadania walcząc z Papieżem i Kościołem Katolickim, a tym samym stając po stronie zła!”
  to było ze strony:
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/02/03/wojna-duchowa-trwa-ataki-odszczepiencow-na-polski-kosciol-katolicki/

 18. Joe said

  Kto to jest kard.Dziwisz??Widzialem na wlasne oczy jak tabun policjantow w kosciele sw.Teresy w Linden NJ podczas mszy ktora odprawial nasz „bohaster”…stali w rozkroku tylem do oltarza i obserwowali tlum przez cala msze…Kim jest ten gostek tak chroniony?Tego nie bylo podczas mszy nigdy i nigdzie w jakich uczestniczylem.Tyle i az tyle.

 19. pol said

  Do Tiro.
  Z tego tekstu wynika, że ja też jestem na tyle głupi, że nie powinienem nawet się odzywać w sprawie kościoła. Jedynymi, którzy mogą wypowiadać się w sprawie kościoła, są hierarchowie kościelni. Otóż ja się jednak zapytam, czy tylko hierarchowie to kościół? Czy ja nie mogę zapytać o to ilu tych hierarchów za komuny było donosicielami krzywdzącymi tych, którym teraz odmawia się prawa do głosu? Ja się również zapytam, ilu i kto z obecnych hierarchów jest na usługach masonerii? Ilu ich dba o dobro naszego narodu, a nie służy masonerii? To nie jest nagonka na kościół, lecz jest to może lekarstwo na uleczenie kościoła. Trochę życia spędziłem w Kanadzie. Niestety jest to bardzo smutne, że w kościele spotyka się wyłącznie osoby starsze. Jest to wynikiem odejścia kościoła od narodu, od idei narodowych. Taki scenariusz rysuje się i w kościele w Polsce. Czy o tym nie można mówić, dyskutować? A może skorumpowani hierarchowie robią to celowo aby kościół zniszczyć? Siła jest nie tyle w jedności, co w wykorzenieniu zatrutych ziaren.

 20. Amadeus said

  Do Trio
  Wszystko fajnie jakby obecny Kościół miaby sie tylko opierać atakom z zewnatrz. Jeżeli jesteś osobą, która tak bardzo chce mówić jak powinno sie walczyć, to jak katolik powinien walczyć kiedy osoby atakujace Kościół i Papieża są kardynałami ,biskupami i papieżem.
  Podaj mi jedną doktryne którą Bractwo Św. Piusa X neguje lub łamie, chyba że będzesz twierdził że SVII był doktrynalny.
  Pije do tego, że po co Bractwo św. Piusa X miałoby podpisywać jakąkolwiek preabułe dokrynalną.

  Piszesz:
  „Ludzie już tak zdurnieli i spysznieli, że nie są w stanie wychwycić tego, że ich podejście jest efektem kilkuwiekowego wpływu Lutra na świadomość ludzką na całym świecie. Ci tak walczący z Kościołem Katolickim ludzie, którzy nazywają siebie katolikami, nie zdają sobie sprawy z tego, że tak naprawdę stają się protestantami.”

  Jakbyś tak naprawde znał historie Kościoła to byś wiedział, że obecna msza św. odprawiana w kościołach ma tylko z Mszy Katolickiej przeistoczenie, ale i tak w wielu przypadkach ono nie zachodzi (prawdopodobnie). Obacna msza w 99% to właśnie protestanckie coś tam.
  Więc tak naprawde przy pańskiem uporze i pochwale obecnego stanu – a tak można wywnioskować po pańskim wywodzie- mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest pan w 99% protestantem, którym pan gardzi. Po za tym, (pewnie szczegół) że na SVII tą obecną msze którą pan tak zachwala stworzyło: 6 protestantów, 1 mason, 2 teologów (z tego co kojaże, ale taka gdzies była proporcja), przy głosowaniu 80 % kardynałów wraz z biskupami odrzuciło kategorycznie tą msze, więc może pan powiedzeć dlaczego teraz wszedzie się ją odprawia?

  „FSSPX to przecież Bractwo Piusa X, które jest poza kościołem katolickim, odłam. ” Coś takiego mówią tylko pyszni, butni i próżni oraz zatwardzali w swym postępactwie. Nikt inny. Ktoś co się zna na rzeczy czegoś takiego by nie powiedział.

  Podsumówiąc:
  Ogólnie pan bredzi, nie ma pan zielonego pojęcia co dzieje się w KK obecnie i jakie siły w nim działają, A daje sobie pan prawo oceny i pouczania jak powinno się postepować.
  Mam wrażenie, że w obecnym pańskim stanie będzie pan się bardzo cieszyć kiedy Franciszek będzie odprawiać uroczystość 30 Kwietnia 2016 na placu św. Piotra gardzą Bogiem.

 21. Analityk said

  Warto poczyta co zniszczono i co jest nieprawidowego w obecnej Mszy Sw.
  http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2012/07/biskup-schneider-o-tradydyjnej-mszy-i.html

  Wielu biskupom nie podoba sie odchodzenie Franciszka od nauk Jezusa Chrystusa

  Mocne słowa kardynała Burke’a. „Jeśli będę musiał, sprzeciwię się papieżowi”
  http://www.pch24.pl/mocne-slowa-kardynala-burkea—jesli-bede-musial–sprzeciwie-sie-papiezowi-,33908,i.html

  Biskup z Paragwaju: Grozi nam schizma!
  http://gloria.tv/media/tR99feLbe6F

  Początek schizmy w kościele? – Franciszek ostatnim papieżem?
  http://blogmedia24.pl/node/69308

  Cardinal Schönborn celebrates Youth Mass – żydowskie pieśni w kościele katolickim i maca!!!!!! Schönborn

 22. Magdalena said

  hehh.
  Może to Msza z neokatechumenatem?!
  chlebek z gittarrrką!?

 23. Bernard Korzeniewicz said

  Brutalnie – jeszcze 3 lata i 5 miesięcy do Paruzji.
  Oczekuję Powtórnego Przyjścia 7 lat po abdykacji Benedykta…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: