Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Narodowcy rezygnują ze współpracy z Kukiz’15. Zakładają własne koło poselskie.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-23

W Sejmie zakończyła się Rada Polityczna Ruchu Narodowego. Narodowcy poinformowali o wystąpieniu z klubu poselskiego Kukiz ’15.

Ruch Narodowy jest niezadowolony z funkcjonowania klubu Kukiza. Robert Winnicki uważa, że klub Kukiza nie powinien iść na układ z demoliberalną opozycją ws. głosowania nad sędzią Trybunału Konstytucyjnego.

„Rada Polityczna Ruchu Narodowego ocenia, że dalsze funkcjonowanie posłów RN w klubie Kukiz’15 nie pozwala na prowadzenie narodowo-katolickiej ofensywy ideowo-politycznej i budowanie podmiotowej pozycji naszego ugrupowania w Sejmie RP. Podmiotowe, a nie przedmiotowe współistnienie w tej koalicji różnych środowisk byłoby możliwe tylko wtedy, gdyby zasady, na jakich była formowana, zostały zachowane. Dzieje się wręcz przeciwnie, postępuje budowa scentralizowanego, wymuszającego dyscyplinę w sprawach sumienia, wodzowskiego ugrupowania. Ten wodzowski charakter jest sprzeczny z ideą oddolnego ruchu społecznego głoszonego przez Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Jedynym narodowym elementem ideowym, który został przyjęty jeszcze w kampanii wyborczej przez Kukiz’15 pod presją Ruchu Narodowego jest stanowisko antyimigranckie.” – czytamy w oświadczeniu Ruchu Narodowego.

Rada Polityczna partii zarekomendowała posłom ugrupowania opuszczenie klubu Pawła Kukiza i rozpoczęcie budowy własnej koła poselskiego. Odniesiono się także do nagrań z rozmów Kukiza, jakie publikuje profil facebookowy „Kukiz Nas Zdradził”.

„W tej sytuacji ideowo-politycznej ujawnienie nagrań rozmów Pawła Kukiza, ukazujących negatywny stosunek i zamiary wobec co najmniej części środowiska narodowego, stało się jedynie drugoplanowym, ale istotnym tłem. Dążenie do rozbicia jedności Ruchu Narodowego połączone z presją na kluczowe, z punktu widzenia idei narodowej, aspekty naszej działalności muszą się spotkać z naszą zdecydowaną, krytyczną reakcją. Dlatego Rada Polityczna Ruchu Narodowego rekomenduje posłom partii Ruch Narodowy rozpoczęcie prac nad budową samodzielnego koła narodowego w Sejmie RP.” – czytamy.

Komentarzy 7 do “Narodowcy rezygnują ze współpracy z Kukiz’15. Zakładają własne koło poselskie.”

 1. gość said

  ■■ TRIUMF BEZPRAWIA !! Zygmunt Miernik skazany na 10 miesięcy więzienia !! ■■

  JEST DECYZJA SĄDU! Kara dla Zygmunta Miernika podwyższona do 10 miesięcy więzienia.

  Sąd bezkarny! Skazany został zatrzymany po wyjściu z gmachu sądu przez policjantów w cywilu!

  Skład Sądu Okręgowego w Warszawie, który wydał wyrok na Zygmunta Miernika:
  PIOTR KLUZ, EWA LESZCZYŃSKA-FURTAK, AGNIESZKA KOMOROWICZ.

  Z dwóch do 10 miesięcy więzienia podwyższył warszawski sąd okręgowy karę dla Zygmunta Miernika, za to, że w 2013 r. rzucił tortem w sędzię zajmującą się sprawą Czesława Kiszczaka – w proteście wobec uległości.

  Zobacz całośc:
  https://wzzw.wordpress.com/2016/04/23/%E2%96%A0%E2%96%A0-triumf-bezprawia-zygmunt-miernik-skazany-na-10-miesiecy-wiezienia/

 2. Moher49 said

  W Ruchu Narodowym jest wielu kretów i miękkie, poddające się emocjom kierownictwo. „Twardziel” Marian Kowalski, obraził się, opuścił RN i tworzy nową kanapkową organizację, Młodzież Wszechpolska sobie, NOP sobie, ONR sobie. Nie ma jedności ani perspektyw na zjednoczenie. Dodatkowo kościół zamyka usta księżom Narodowcom. Dywersja działa i odnosi sukcesy.

 3. Magdalena said

  Panie Robercie!

  Za wcześnie, stanowczo za wcześnie!
  Trzeba było przeczekać gnojków z Kukiz- PIS, PO
  I odejść po głosowaniu nad ustawą o zakazie aborcji.
  Przeciez oni wszyscy się wyłożą…. 🙂

 4. ja tam nic nie wiem said

  Kukurykiz porykiwał na majdanie. Czy ludziska nie maja oczu i uszu? A nawet napisał im utwór, który nazwał hymnem majdanu. Jak można takie indywiduum stawiać na eksponowanym stanowisku. Chyba że ludziska chca powtórki z Wołynia (a na to idzie).

  Ruch Narodowy od samego początku powinien był trzymac sie z dala od banderowdupowłazów. A tak stracił kilka cennych miesięcy. Kto wie, czy nie szansę.

 5. ja tam nic nie wiem said

  Marian Kowalski jest za mądry żeby rozbijac ruch narodowy. Moim skromnym zdaniem otrzymał propozycję nie do odrzucenia.

  Wygląda na to, że w krytycznym dla Polski i Polaków momencie na siłę odtwarza się sytuację sprzed ćwierci wieku, gdy to powstało parędziesiąt partii i każdy był przeciw każdemu. Proponuję dla ilustracji poguglać hasło Małpi Parlament.

  To jest juz prawie uwieńczenie końca polskości sukcesem antypolonistycznych sfer.

  Dobranoc, Polsko.

 6. to ja said

  Ad2.@Mocher49.Pelna zgoda.Dywersja sie rozwija,bo przeciez o to chodzi – sklocic wszystkich Polakow.A szkoda,ze mamy w kraju tylu lemingow,nie myslacych samodzielnie.

 7. to ja said

  „h”:)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: