Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Tusk Donald: “Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski”. “To ziemia brudna i biedna”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-23

Dlaczego Donald Tusk i założona przez niego Platforma Obywatelska zawsze zalecała młodym Polakom emigrację? Dlaczego pozwalała im napędzać obcą gospodarkę? Dlaczego podejmowała dziesiątki prozachodnich decyzji szkodzących Polakom i polskiej gospodarce?

Tak, to ten Donald Tusk jest autorem tych wstrząsających słów tytułowych. Tak, to ten człowiek przez wiele lat był premierem naszego kraju, a w 2020 roku ma zamiar brać udział w wyborach prezydenckich.

Dlaczego Donald Tusk i założona przez niego Platforma Obywatelska zawsze zalecała młodym Polakom emigrację? Dlaczego pozwalała im napędzać obcą gospodarkę? Dlaczego podejmowała dziesiątki prozachodnich decyzji szkodzących Polakom i polskiej gospodarce? Odpowiedzi sam Tusk udzielił już dawno. Bo przecież “Polskość to nienormalność”, a Polska“to ziemia przegrana, brudna i biedna”

“Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać… Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem!” – to tekst Donalda Tuska dla miesięcznika ZNAK z roku 1987 (nr. 11-12 str. 190).

Czy człowiek do tego stopnia gardzący polskością i Polakami chce naszego dobra? Czy chce dobra kraju? Czy wreszcie autor takich słów godzien jest sprawować jakąkolwiek funkcję państwową? Odpowiedzi na te – przyjmijmy – retoryczne pytania wszyscy udzielmy sobie we własnym zakresie.

newsweb.pl

Komentarzy 7 do “Tusk Donald: “Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski”. “To ziemia brudna i biedna””

 1. Tiro said

  Daliśmy się wyrolować! Ale teraz dość tego! Nie pozwólmy się więcej oszukiwać! 2. basia said

  A jaka piękna zrobiła się Polska,bez ciebie łapserdaku.

 3. Załamka said

  Co na to minister zdrowia?

  Jestem właśnie na Konferencji Integracyjnej Terapii Nowotworów we Frankfurcie.
  W Niemczech stosowanie EDTA w celu usuwania metali ciężkich (i innych substancji chelatujących) jest jak najbardziej LEGALNE ! a w Polsce???
  W Polsce, lekarzom którzy podają EDTA odbiera się prawa wykonywania zawodu… smutny pod tym względem i zacofany mamy kraj :-((
  Właśnie zakończył się wykład prowadzony przez Direktor des International Board of Clinical Metal Toxicology, z Würzburga wskazujący na KATASTROFALNE spustoszenie jakie sieją w organizmie człowieka metale ciężkie np. rtęć czy aluminium, mówił jak je usuwają, jakie robią badania itd…
  Przestrzegają kobiety, żeby przed ciążą czy w czasie ciąży w żadnym przypadku nie spożywały ryb !
  Najciekawsze, było to, że Unia Europejska wydała zalecenie, żeby za wszelką cenę unikać tych toksyn, bo już niewielkie ich ilości mogą doprowadzać do ciężkich chorób nawet za 30 lat !! Nie zabroniono jednak podawania dzieciom rtęci w szczepionkach, to wg. Unii jest jak najbardziej OK.
  Niestety, nawet Niemcy nie robili badań (pytałem o to) dotyczących skutków podawania rtęci czy aluminium dzieciom w ilości przekraczającej o 25 000 razy poziom rtęci (w szczepionce) w wodzie do picia i tak… np. 20 razy zgodnie z kalendarzem szczepień !! Przyznają, że aluminium jest jeszcze bardziej toksyczne, a polscy doradcy zalecający szczepienia twierdzą, że nie jest źle, bo w szczepionkach w Polsce nie ma już rtęci jest TYLKO aluminum !!!

  Pozdrawiam,
  Jerzy Zięba

 4. ADAS said

  Basia to sa takie egzemplarze ze Do nich juz nic niedociera zadna mowa polemizowanie dialogi kompromisy to nie sa nasi politycy.A wiec co do nich moze dotrzec? Czy ktos orientuje sie w tym wszystkim.Co to takiego

 5. Ali Baba said

  ..”którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać ” TO PO KIEGO BEJA RYŻY ZAFAJDAŃCU..pchałeś się do żłobu..?! PCHALI CIEBIE..? CZY TY TAK SAM Z SIEBIE? To trzeba było raczej warzywniak otworzyć..Wtedy nie było by tyle kasy dla córeczki na apartament.!!

 6. Maryla Danuta said

  8 lat nierządów tego fachowca od rządzenia i czyszczenia kominów i mamy taką Polskę jak sam to określił. Najpierw Polacy uwierzyli w tę zieloną wyspę, drugą Irlandię, a okazało się , że wystarczyło te dwie kadencje złodziei, aferzystów i oszustów wszelkiej maści w nie-rzadzie PO-PSL pod „wodzą” Tuska, żeby zostało to co jego minister podsumował: h..j. d..a i kamieni kupa” – czyli dokładnie to co Tusk wyraźnie nazwał: „ziemia biedna i brudna” . Tylko zapomniał powiedzieć, że to jego i jego kumpli zasługa !! No ale rządzić jeszcze chciał ze swoimi złodziejskimi kumplami – jeszcze lasy im zostały do rozgrabienia !! Po prostu zniszczyli Polskę i jeszcze się tym chwalą – kaam nadzieję, że wrócicie, ale do więzienia i oddania tego co nakradliście !
  A targowiczanie – bandyci też za to co robią zapłacą !! Piekło się o was upomni i nawet tacy laicy żydo-komuniści – też tam trafią !!!~Możecie nie wierzyć, ale sprawiedliwość i tak was dosięgnie !!

 7. ByeBue said

  No to spier…laj i to szybko.
  I zebysmy cie juz tu wiecej nie zoczyli.
  Widac, jest to marzenie kazdego z toba w pierwszym szeregu. Baba z wozu, koniom lzej .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: