Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Gargas gasi Jandę: „Artystko, weź się do roboty!”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-24

jandosi
 
 
Anita Gargas dosadnie komentuje utyskiwania Krystyny Jandy na to, że na swój prywatny teatr dostanie 150 tys. zł zamiast 1,5 mln zł.
 
 

Publicystka przypomina, że to wciąż dużo, biorąc pod uwagę prezentowany ostatnio przez Jandę poziom kultury. Gargas przywołuje skandaliczny skecz, drwiący z katastrofy smoleńskiej, który aktorka odgrywała ze Stanisławem Tymem podczas jednego z kabaretonów. Po tym występie Janda nie przeprosiła widzów ani rodzin ofiar katastrofy.

 

– Polacy! Rozluźnijcie się choć trochę. Przepraszam, że wyzywam od Polaków, ale sami się tak nazywacie! – Gargas cytuje komentarz Jandy.

 

Nawiązując do aroganckiej wypowiedzi aktorki, publicystka pisze:  – Teraz też nie potrafi wyciągnąć wniosków: zamiast zacząć robić spektakle, które przyciągną widzów (może chociaż lemingi przyjdą?), wylewa żale na ministra kultury, który obciął dotację.

 

I dodaje:  –  A więc powiem tak, jak Janda do oburzonych jej naigrawaniem się ze Smoleńska: „Artystko, rozluźnij się choć trochę. Przepraszam, że wyzywam od artystów, ale sama pani się tak nazywa. Po prostu przestań pani ciągnąć z kieszeni podatników i weź się do roboty”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

PAP/JKUB

 

[fot. Fratria/Ja Fryta from Strzegom/CC BY-SA 2.0]

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/gargas-gasi-jande-artystko,-wez-sie-do-roboty-,16758038397#ixzz46kxKIaLW

Komentarzy 12 do “Gargas gasi Jandę: „Artystko, weź się do roboty!””

 1. p said

  I tak otrzymala za duzo 150.000 tys. PLN.Powinna dostac „0”.

 2. Maryla Danuta said

  Za jej stosunek do Polaków – nie powinna dostać ani grosza z budżetu, który wypracowują Polacy. Niech może poprosi tych, którym się podlizuje – urządzając sobie kabaretowe „dowcipy” z tragedii smoleńskiej. To już nawet nie jest aktorka, tylko zwykła naciągaczka . Po prostu Janda przyzwyczaiła się do brania pieniędzy i teraz zostało jej użalanie się nad sobą ! Jak nienawidzi się Polaków to droga wolna pani Jando !
  Pani Anito bardzo Panią szanuję, o ile pamiętam – nikt takimi dotacjami Pani nie obdarowywał, a nie słyszałam skarg z Pani strony !!

 3. alfredoni said

  Czas już całkowicie zlikwidować dofinansowanie teatrów i filmów.
  Niech ci pasożyci zobaczą jak się żyje w Polsce Polakom…

 4. wa cóś said

  Re 3. POPIERAM. Zlikwidować dofinansowanie teatrów. Niech nauczą się zarabiania na siebie. Jak firma to firma. Nie potrafi wyprodukować dobrego produktu to gnoju, albo pieczarkarni, itp.

 5. Kontra said

  „Dobra zmiana” daje pieniadze na antypolski teatr a w tym samym czasie patriotyczny kabaret „Pod Egida” musi opuscic kolejny przytulek w Warszawie.
  Jan Pietrzak musial dawac sobie rade sam i pokonywac rzucane mu pod nogi klody przez cale lata, bez zadnego dofinansowania.
  Janda niech zacznie wystawiac sztuki, ktore widzowie chca ogladac a jezeli nie to do likwidacji.
  I tak dostala o 150 tys. sa duzo.

  http://wpolityce.pl/m/kultura/290447-kabaret-pod-egida-zaprasza-na-pozegnalne-przedstawienie-do-cafe-mozaika

 6. nido said

  jezeli ktos popiera PO jest antypolski – wszyscy co pipoeraja PiS – to wielcy patryoci oddani ojczyznie…ba – przede wszystkim katolicy…bo nie jest istotne ze katolik to morderca, zlodziej i bandyta – wazne ze katolik – a jak nie katolik to zapewne morderca, zlodziej i bandyta…

  ….trzeba wpuszczac tylko w krawatach…
  …pijak to zlodzij bo kazy pijak to zlodziej….
  wam sie w dupach powywracalo – wyjedzie taki do kraju najbardziej socjalnego w europie i wolnego rynku wszystkich uczy

 7. NC said

  Żydówka Janda narzeka, ale na posiadłość w Milanówku, wczasowanie w Toskanii czy wyjazdy na narty w Alpy kasa jest.

 8. Alina said

  Janda to koleżanka przyjaciółka Magdy Umer-Humer. Specyficzne środowisko post UB-eckie, rodziny UB-eckich zbrodniarzy, katów Polaków.

 9. Jan said

  Ta wredna wywłoka, bez talentu, gra na krzyk…śmie wyłudzać nasze pieniądze na denne chamskie chały.

 10. Olo said

  Powinna dostać kopa, moja noga może wylądować na jej brzydkich pośladkach jeśli tylko zechce.

 11. Joe said

  Wajda sie zestarzal,UBecja utracila korytko…oj ciezkie czasy nastaly dla pani Krystynki…trza zawijac rekawy…no i zaczac wysprzedaz prezentow.W Ameryce ten rodzaj sztuki nazywaja ..garage sale…

 12. 007 said

  Pochodzi z żydowskiej rodziny handlarzy ze Starachowic, aktorka, wyznanie luterańskie, n-ty raz „zamężna”, hołubiona przez „swoich”. Ma troje dzieci: najstarszą córkę z A. Sewerynem i dwóch synów z operatorem filmowym Edwardem Kłosińskim (†). A. Seweryn kiedyś publicznie wyznał, że gdyby nie jej pochodzenie etniczne, to w światku aktorskim byłaby nikim…
  Podaje do sądu Polaków „antysemitów i nawołujacych do nienawiści rasowej”. Wojująca feministka. Zawodowo aktorka, wypromowana przez „swoich”; bez tej nachalnej reklamy, jej poziom aktorstwa dałby jej zatrudnienie w teatrzyku powiatowym.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: