Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-24

 Król Polski

+

Podczas 372. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które miało miejsce w dniach 14-16 kwietnia 2016 r. w Gnieźnie i Poznaniu, zatwierdzono treść Aktu Intronizacyjnego, który zostanie uroczyście dokonany w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Oto jego treść:

 

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

– W naszych sercach – Króluj nam Chryste!

– W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

– W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

– W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

– W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

– W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

– W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

– W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

– Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wie-kami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:     – Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych. Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

* * *

Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu
uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.

 

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=423%3Aakt-intronizacyjny&catid=37%3Aaaa

Komentarzy 28 do “Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”

 1. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Amen.

 2. PNW said

  Bogu dzieki, ale jaki bedzie zewnetrzny znak tej Intronizacji? Czy bedzie Obraz, Figura? I gdzie? Czy bedzie Koronacja? Czy Chrystus Krol zajmie godne miejsce na Jasnej Gorze?

  Pozyjemy, zobaczymy. Oby spelnila sie misja S.B. Rozalii Celakowny!..

  Kroluj nam Chryste! I szczesc Boze Polsce!

  Rodzina Chrystusa Krola

 3. ADAS said

  Gdyz tylko ty jestes PANEM I BOGIEM NASZYM a zarazem KROLEM NAD KROLAMI ZIEMSKIMI POLSKI I CALEGO SWIATA.AMEN

 4. Andrzej said

  Na Ciebie Krolu Nasz czekamy.

 5. Nati said

  Bardzo mi się to podoba. Oczywiście ta treść przysięgi powinna zaistnieć w każdym Kościele. Czekam aż sie dokona. Konstytucja powinna być oparta na naszej religii, może i tu dojdzie do zmian.

 6. Guła said

  Znaczy, wraca Krzyż do urzędów, szkół i pozostałych publicznych obiektów w S.K. i tylko zgodnie z życzeniem B XVI pozostaje nam zanieść ten Krzyż (odnowy) do zachodniej Europy.

 7. Guła said

  Niestety; Jezus Chrystus tak, Krzyż nie.

 8. Guła said

  Menora.
  Więc o którego Jezusa tym spryciulom chodzi.

 9. solkraken said

  oi! zakotłuje się w niezależnych mediach, a Polska stanie się „bardziej nazistowska” od Clausa von Stauffenberga… wszak Oberstleutnant już jest niemal wyświęcony dzięki wysiłkom Toma Cruise ;)))

 10. TOS_72 said

  Ks. Piotr Natanek woła do Episkopatu Polski, POSPIESZCIE się z Intronizacją Chrystusa przynajmniej do 15 sierpnia 2016, bo może być za późno!

 11. Tiro said

  Tym sprytnym sposobem wkopali nas w wojnę z Islamem! Jesteśmy atakowani zewsząd!
  „Z ogólnodostępnych informacji wynika, że zamiast intronizacji CHRYSTUSA na Króla POLSKI, ryzykujemy zgubną? dla nas intronizację zastępczą tj. Intronizację CHRYSTUSA na Króla WSZECHŚWIATA. Już nawet we wszelkich doniesieniach prasowych nie dodaje się w ogóle na jakiego króla będziemy intronizować Chrystusa. Pisze się „intronizacja Chrystusa na Króla” ale często nie dodaje się na jakiego. Jeśli już ktoś poszpera, to znajdzie że Chrystus najprawdopodobniej będzie intronizowany w Polsce na Króla WSZECHŚWIATA, a nie na Króla POLSKI! Czy znów polegniemy i ciemny naród polski po raz kolejny da się oszukać? Bo nie wie jakie konkretne konsekwencje może mieć ta subtelna zmiana?

  Na spotkaniu I Zlotu Pobudki ksiądz Małkowski jasno zwracał na to uwagę: „Po mszy miała miejsce konferencja na której między innymi przemawiali: (…)Ks. Stanisław Małkowski, który przedstawił całą historię działań związanych z procedowaniem inicjatywy Intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Ksiądz Małkowski zwrócił uwagę, że niektórzy biskupi nie są zbyt chętni tej intronizacji oraz że mówi się o intronizacji Chrystusa na Króla, ale nie dodaje się na Króla „Polski”. W tej sprawie mają się odbyć już niedługo kolejne rozmowy.” Powyższy fragment pochodzi ze strony:(…)
  Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielka to różnica, pomiędzy Intronizacją Chrystusa na Króla POLSKI, a Intronizacją na Króla WSZECHŚWIATA! Pomijając już sam fakt, że przekazy Celiakówny były jasne, co do tego, że Chrystus powinien być intronizowany przez Polaków na Króla Polski a nie Wszechświata, to MY, Polacy, nie możemy decydować za wszystkie inne narody świata i wszechświata, intronizując Chrystusa na Króla Wszechświata w ich imieniu! Niech każdy naród odpowiada za siebie i podejmuje swoje własne decyzje! Na tym polega wolność i suwerenność narodów, którą MY Polacy powinniśmy uszanować! Na dodatek, intronizując Chrystusa na Króla Wszechświata, ryzykujemy ściągnięcie na siebie niebezpieczeństwa otwartej wojny z Islamem, którego wyznawcy na pewno nie pogodzą się z tym aktem intronizacyjnym! A może komuś o wywołanie tej właśnie wojny chodzi?

  Nic się nie dzieje bez przyczyny. Kto więc stoi za zmianą: intronizacji Chrystusa na Króla Wszechświata ZAMIAST na Króla Polski? Moim skromnym zdaniem: LICHWA I BANKSTERZY! (…)

  Pomyślmy! Jeśli w Polsce ustanowimy oficjalnie CHRYSTUSA jako Króla POLSKI, to automatycznie eliminujemy z naszego życia lichwę i ….banksterów, bo ta działalność jest niezgodna z prawami królestwa chrystusowego. Według religii chrześcijańskiej lichwa jest zakazana chrześcijanom. I to dlatego właśnie banksterzy i specjaliści finansowi, którzy w swojej wersji religii albo bezreligijni, nie mieli zakazu lichwy, przez wieki gnębili, łupili, ruinowali za pomocą lichwy oraz wojen (często działając zakulisowo) cały świat, niszcząc przy tym wiele narodów, doprowadzając je do biedy i upadku. Jeśli teraz, MY w Polsce ogłosimy CHRYSTUSA Królem POLSKI, to jasne jest, że przyjmiemy / uznamy jego prawa i będziemy żyć zgodnie z jego prawami, jako z prawami naszego polskiego Króla. Na terytorium Polski obowiązywałoby wtedy chrystusowe prawo i …. zakaz lichwy. Lichwa i banksterzy musieliby się od nas wynieść!

  TO JEST SEDNO SPRAWY według mnie i to SEDNO SPRAWY wielu ludziom umyka.”
  więcej:
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/03/07/czy-to-banksterzy-chca-intronizacji-chrystusa-na-krola-wszechswiata-zamiast-na-krola-polski/

 12. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Tiro.
  I juz to widze, jak w obliczu powyzszego, czypanskiego przedostatniego zdania,
  banksterzy ochoczo to zrobia.
  Umiesz liczyc, nie licz na to, chcialo by sie dodac.
  Bedzie sie wiec dzialo….
  Tego sie najbardziej obawiam, z drugiej zas strony czy ktos powiedzial,
  ze to wszystko sie ma odbyc bez bolu?

 13. Rozalia said

  Jezus żąda żeby go Intronizowac na Króla Polski. Wtedy poprzez Polskę pomoże również innym narodom, a tak to dla mnie ta propozycja brzmi jak faryzjerskie „Nie pisz Król Żydowski, napisz że głosił, że jest Królem Żydowskim.
  Faryzeusze nie chcieli Mesjasza cierpiącego, tylko triumfujacego, a nasi Faryzeusze nie chcą Jezusa tiumfujacego tylko Jezusa sługi. W koronie, ale cierniowej.
  I wtedy, i teraz, kieruje tym Synagoga szatana.

 14. Grześ said

  O jakiej Intronizacji mówi Rozalia? (…) O Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski.
  I tylko taka Intronizacja wypełnia przesłanie Jezusa Chrystusa, nie dajmy się zwieść purpuratom (…), bowiem powiedziane jest, Polska nie zginie o ile przyjmie Chrystusa za Króla, a nie na Króla Wszechświata. Chrystus wiedział, i wiem, czego oczekiwać ma od Narodu Polskiego, my wypełniamy Jego wolę, lub, odrzucamy z wszystkim tego konsekwencjami, tak – tak, nie -nie!
  Król Jan Kazimierz uroczystym aktem oddał Polskę pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski.
  I nie miał co do tego żadnych wątpliwości, nie wiem, skąd ta nieufność purpuratów jeśli chodzi o Intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski.

  Nasz Pan zakazał zmienić choćby jotę:

  „jedna jota albo jedna kreska nie odmieni się w Zakonie” (Mt 5, 18).

  Kiedy Bóg mówi, Jego słowa nie pozwalają na żadne wyjątki.
  Kiedy On rozkazuje – a wszak jest On nieskończenie mądry i przewidział wszystkie okoliczności – nie ma wyjątków od Jego praw.

  „Intronizacja w Polsce musi być przeprowadzona, Polska nie zginie o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu”.
  Słowa te – po lekturze pism Rozalii Celakówny – można uznać za czołowe wezwanie, jakie Pan Jezus kieruje do ludzi, do Polski, przez swą Służebnicę.

  http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&id=65&Itemid=80

  Apel do p. Prezydenta Andrzeja Dudy 06.08.2015 r.

 15. Grześ said

  Jaką Intronizacja planuje Episkopat – wywiad St. Krajski i St. Papież, Chicago 8 luty 2016

  I stało się, jak przewidywano.

  http://www.radiochrystusakrola.pl/

 16. said

  To jest dopiero wiadomość!
  Ale kiedy, gdzie i jak?

 17. WANDA said

  PIEKNY TEKST ALE JAK ZWYKLE NIE TAKI NA JAKI CZEKA CHRYSTUS KROL POLSKI !!! NIE MA W NIM ANI RAZU WLASNIE TEGO ZWROTU
  JEZUS CHRYSTUS KROL POLSKI !!!!
  CZYLI INTRONIZACJI NIE BEDZIE TAK JAK NIE BYLO POSWIECENIA NIEPOKALANEGO SERCA MATKI BOZEJ ROSJI !!!
  Z BOGA NIE MOZNA SOBIE ROBIC KPIN. JESLI JEST ROZKAZ DO WYKONANIA TO GO TRZEBA WYKONAC DOKLADNIE A NIE PO SWOJEMU !!! MUSI BYC CHOCIAC RAZ WYPOWIEDZIANE -JEZUS CHRYSTUS KROL POLSKI !!!!

 18. Janek said

  Jeśli, tak jak zakłada Episkopat Polski, ma się odbyć Intronizacja Chrystusa na Króla Wszechświata, to jest pytanie, kto ma imieniu tego całego Wszechświata ślubować Chrystusowi? A nadto, i co?
  Czyżby Polska (czytaj, Naród, Kościół, Władze) uzurpowała sobie prawa do Wszechświata i do ślubowała Chrystusowi w imieniu całego Wszechświata?
  Sedno sprawy jest w tym, że to MY Polacy, wyznawcy Chrystusa, i nasi pasterze, nasza władza publiczna – parlament, rząd i Prezydent, publicznie mają dokonać aktu Intronizacji (ślubowania), władze kościelne i publiczne w imieniu swojego Narodu, zatem Polski, bowiem takie tylko mają prerogatywy.
  Nie wyobrażam sobie, kto by miał dokonać tego ślubowania w imieniu, i za cały Wszechświat. I czy za Papieża Franciszka również?
  Ten akt, to jest poważna sprawa. Naród nie może występować przeciw woli Chrystusa, bowiem konsekwencje będą sromotne i tragiczne (apokaliptyczne).
  Z Panem Bogiem!

 19. Bronisław said

  Jeżeli prawdą jest, iż znacząca część Episkopatu jest faryzeuszami, to trudno się dziwić, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby nie doprowadzić do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski?!!! Króluj Nam Chryste!!!

 20. Janko said

  Oto biskupiki – faryzeusze oszukali Naród Polski i zakpili z Jezusa Chrystusa!

  W orędziach Rozalii Celakówny stoi wyraźnie: ma być Jezus Chrystus Król Polski!!!

  A akt intronizacji ma być przeprowadzony przez władze państwowe i kościelne.

  W powyższym akcie nie ma tego, a więc to nie będzie ta intronizacja o którą prosi Jezus Chrystus!!!

  Zostaliśmy oszukani! Jeśli właściwego aktu nie wymusimy na tych faryzeuszach/biskupikach, to poniesiemy, jako Naród, straszliwą karę! Jest ona zapowiedziana.

  Wzywam wszystkich Polaków do modlitwy, postów, ofiarowania własnych cierpień w intencji nawrócenia biskupów w Polsce, o właściwy akt intronizacji.
  Zaś ci którzy mogą, powinni także podjąć zdecydowane działania na płaszczyźnie religijnej i politycznej.

  Polecam także słuchanie kazań ks. Natanka od 1.04.2015 poświęconych właściwej formie intronizacji. On te niuanse dobrze wyjaśnia, pokazuje zakulisowe zagrywki i naciski.

 21. Marta said

  A co na to RM i tvTrwam .Nic nie powiedzą?To będzie papierkiem lakmusowym na prawowierność w/w.

 22. elapiw said

  To jest akt intronizacji żydów episkopackich gdzie jest Jezus Chrystus Król Polski

 23. Janek said

  Dlaczego tak ważny jest tekst aktu Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, a nie Króla Wszechświata tak jak to chce uczynić Episkopat Polski, bowiem aby był on skuteczny, musi być dokładnie taki sam, jota w jotę, jaki został przekazany Rozalii Celakównie.
  Jest on potrzebny Polsce, bowiem dopiero po Polsce mają go przyjąć inne narody. Odpowiedzialność jest zatem ogromna, dotyczy Polski, ale i innych narodów.
  A jak jest to ważne w takich przypadkach, aby ściśle wykonać wolę Chrystusa, Króla Polski, dowiesz się więcej w poniższym bardzo pouczającym tekście dotyczącym Warszawy:
  http://www.fronda.pl/a/zmarla-wizjonerka-wladyslawa-papis-fronczak-ktora-rozmawiala-z-maryja,70010.html
  Z Panem Bogiem.

 24. MARIA said

  PROSZE WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI KTORYM LEZY NA SERCU PRAWDZIWA INTRONIZACJA CHRYSTUSA NA KROLA POLSKI ABY APELOWALI W ROZNY SPOSOB DO EPISKOPATU POLSKIEGO I WSZYSTKICH BISKUPOW ABY W ZADNYM WYPADKU NIE ZROBILI INTRONIZACJI WG TEGO TEKSTU CO JEST POWYZEJ BO W NIM NIE MA ANI RAZU WYPOWIEDZIANEGO TYTULU „JEZUS CHRYSTUS KROL POLSKI” MY NIE CHCEMY INTRONIZOWAC CHRYSTUSA NA KROLA WSZECHSWIATA CZYLI KOSMOSU ALE NA KROLA POLSKI TAK JAK MARYJA JEST KROLOWA POLSKI TAK JEZUS CHRYSTUS MUSI BYC KROLEM POLSKI , JESLI CHCEMY UNIKNAC ZAGLADY NASZEGO NARODU TO MUSIMY SIE SPIESZYC ABY BISKUPI DOKONALI PRAWDZIWEJ INTRONIZACJI A NIE FALSZYWEJ. TEN TEKST JEST PIEKNY ALE NIESTETY NIE NADAJACY SIE NA INTRONIZACJE CHRYSTUSA KROLA POLSKI !!!!! BISKUPI MUSZA WYPELNIC WOLE BOGA – CHRYSTUSA KROLA A NIE SWOJA ! BISKUPI POLSCY CZY WY NAPRAWDE BOICIE SIE WYPOWIEDZIEC JEZUS CHRYSTUS KROL POLSKI CZY NAPRAWDE MUSICIE KRECIC I WYMYSLAC COS O CO BOG NIE PROSIL ! ZASTANOWCIE SIE NAD LOSEM POLSKI I POLAKOW, Z CZYM STANIECIE KIEDYS PRZED BOGIEM I JAK SIE WYTLUMACZYCIE ZE SWOJEGO KRETACTWA !!!

 25. Magdalena said

  Podczas Aktu Intronizacji powinien być prezydent Polski.
  Słowa x Natanka
  Warto posłuchać

 26. AV said

  Od 15 minuty!!!!!!!

  https://gloria.tv/video/TrP89QXLAPz

 27. gość said

  Biskupi orzekli: To nie będzie intronizacja, ale…

  http://gosc.pl/doc/3111636.Biskupi-orzekli-To-nie-bedzie-intronizacja-ale

 28. margreth said

  MOI DRODZY!
  SERCE BOLI , ZE SWOI MOGA TAK ZWODZIC ! ! !
  Ale cieszymy sie,ze wreszcie to dostrzegacie – i wiecie co sie dzieje…

  A TO JEST NAJWAZNIEJSZE !

  DLATEGO W TEJ WOJNIE O NAS WSZYSTKICH
  MUSICIE SOBIE TERAZ SAMI – DOPOMOC !
  1)
  NIECH KAZDY Z WAS -NAJPIERW-
  INTRONIZUJE CHRYSTUSA NA KROLA W SWOIM WLASNYM SERCU.
  2)
  KTO MOZE ,
  NIECH SIE POSTARA , ZEBY TO ZROBIONO W CALEJ JEGO RODZINIE.
  3)
  A TERAZ POLACY
  POZCIAGAJCIE Z WASZYCH GLOW – ZASIEDZIALE
  WASZE WLASNE KORONY …
  … I JEDZCIE DO WASZEGO KS.NATANKA ! ! !

  Po tak WREDNYM i podlym traktowaniu , przez cale lata …
  CO WOLALO O POMSTE DO NIEBA – I MOGLO ZASTAC WYSLUCHANE …
  cieszcie sie , ze wciaz jeszcze macie do kogo.

  ON JEST TYM JEDYNYM , KTORY WIE NAJLEPIEJ CO DALEJ ZROBIC.

  Prawi niemcy na Bawarii, ktorzy go znaja z Gloria TV – juz u niego byli.

  Teraz czas na was POLACY , bo to w koncu WASZ RODAK !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: