Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

WSKSiM: zakończyło się Forum Polonijne „Polacy na drogach świata”.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-24

Radio Maryja


 
 
W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyło się trzydniowe Forum Polonijne „Polacy na drogach świata”. Spotkanie swym honorowym patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda.
 
 

Wydarzenie zgromadziło w murach uczelni kilkudziesięciu przedstawicieli Polonii i Polaków mieszkających poza granicami Ojczyzny na całym świecie. Udział w sympozjum wzięli także politycy, naukowcy i duchowni. Swoją obecnością i prelekcjami zaszczycili m.in. JE. ks. bp Antonii Pacyfik Dydycz – biskup senior diecezji drohiczyńskiej, minister sportu i turystyki Witold Bańka, marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, sekretarz stanu i szef gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski czy senator RP Anna Maria Anders.Prelegenci mówili na tematy związane z Kościołem, rodziną, oświatą, polityką i kulturą. Wykładom towarzyszyły panele dyskusyjne, prezentacje sylwetek wybitnych Polaków oraz świadectwa o wierze i patriotyzmie.

Podczas forum odbywały się także wydarzenia kulturalne: wystawa o KL Warschau fundacji „Skarby Narodu”, spotkanie autorskie z dr Lucyną Żbikowską wokół książki „Męstwo i Miłosierdzie”, koncerty i programy słowno-muzyczne.

Organizatorami XIX Forum Polonijnego były Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Polskie Stowarzyszenie Morskie – Gospodarcze.

RIRM

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: