Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Zbigniew Ziobro zagoni więźniów do roboty!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-27

zbigniew-ziobro

W Niemczech i na Węgrzech pracuje aż 85 proc skazanych, w Polsce – jedynie 34 procent. W Niemczech więźniowie sami muszą pokrywać część kosztów pobytu w więzieniu, a w Polsce mają wszystko za darmo. Dlatego resort sprawiedliwości pod kierownictwem Zbigniewa Ziobry przygotował kompleksową reformę systemu pracy więźniów. 

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (46 l.) bierze się za więźniów, którzy nie pracują! „Super Express” dotarł do projektu ustawy, który przewiduje, że osadzeni będą mogli nieodpłatnie pracować dla samorządów lokalnych.

„Super Express” dotarł do głównych założeń projektu. Zakłada on m.in., że więźniowie będą nieodpłatnie pracować dla samorządów lokalnych, na przykład budować szkoły czy mieszkania komunalne, na co dotychczas nie pozwalały przepisy.

Planowane są też ułatwienia dla przedsiębiorców zatrudniających skazanych, a nawet pokrywanie przez pracujących odpłatnie więźniów części kosztów pobytu w więzieniu.

http://m.se.pl/wiadomosci/polityka/zbigniew-ziobro-zagoni-wiezniow-do-roboty_824434.html

Komentarzy 11 do “Zbigniew Ziobro zagoni więźniów do roboty!”

 1. Tiro said

  NOWA USTAWA WIĘZIENNICZA

  Równanie do najgorszych!!!??? Statystyki nie kłamią:

  Liczba osadzonych w USA 730 więźniów na 100 000 ludności
  Liczba osadzonych w Polsce 223 więźniów na 100 000 ludności

  I my mamy powielać rozwiązania amerykańskie???

  Ustawa antyterrorystyczna, wojsko amerykańskie, zmiany w więziennictwie, wszystko się składa do kupy:

  HOLOKAUST DLA POLAKÓW I OBOZY PRACY DLA PATRIOTÓW POLSKICH JUŻ SIĘ SZYKUJE… Jaka szkoda że ludzie ludzie są tak ślepi i tego nie widzą … Jak te owieczki idziemy na rzeź…

  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/12/08/polski-wiezien-legalnym-niewolnikiem-ustawa-pisu-w-przygotowaniu/

  „W USA w ciągu ostatnich dekad, tak specjalnie zaostrzono przepisy prawne aby jak najwięcej ludzi (zwłaszcza czarnoskórych Amerykanów) wsadzać do więzień. Tylko po to, aby więzienia miały darmowe ręce do pracy! Wielkie znane marki i korporacje korzystają tam z darmowej pracy amerykańskich więźniów! Proszę państwa tak się dzieje w Ameryce!!! Czy wkrótce będzie tak i w Polsce!

  Czy Polacy „GOJE” również będą wsadzani za byle co do więzień…. po to aby pracować niewolniczo DLA OBCYCH ZAGRANICZNYCH KONCERNÓW?

  Przekonamy się już wkrótce!
  (…) Już jakieś dziesięć lat temu francuz Loïc Wacquant postawił w swojej książce pt. „Więzienia nędzy” pytanie w którym kieunku zmierza Europa jeśli chodzi o rozwój więziennictwa. Chodzi o to, czy Europa w systemie więzienniczym postawi na RESOCJALIZACJĘ czy na LEGALNE NIEWOLNICTWO tak jak to jest w USA.

  Obawiam się, że Polska zwraca się w kierunku LEGALIZACJI NIEWOLNICTWA!

  Dlaczego nikt o tym nie krzyczy! Dlaczego nikt nie broni praw naszych osadzonych polskich braci! W państwie takim jak Polska, gdzie króluje zasada:”dajcie mi osobę a paragraf się znajdzie” gdzie nie ma poszanowania praw ani wolności obywateli, każdy z nas może skończyć w więzieniu będąc niewinnym! Nie pozwólmy aby takie rozwiązania niewolniczej pracy w więzieniach polskich zaistniały! Nie pozwólmy aby więzienia zostały sprywatyzowane! Bo wydaje się że polska polityka więziennicza zmierza w tym kierunku!

  (…)
  W POLSKICH WIĘZIENIACH SIEDZI WIĘCEJ BIEDY NIŻ ZŁA!
  (…)
  ROZWIĄZANIEM SĄ: SILNA GOSPODARKA I RESOCJALIZACJA!

  NAJPIERW TRZEBA STWORZYĆ GODNE WARUNKI DO ŻYCIA POLAKOM A POTEM REFORMOWAĆ SYSTEM WIĘZIENNICZY! NIE ODWROTNIE!

  (…)
  Szanowni Państwo, przyjmując tę ustawę zmuszającą więźniów do pracy, cofamy się do czasów starożytnych, gdzie istnienie niewolników było legalne.

  Z tego co widzę to próbuje się wprowadzać do Polski najgorsze rozwiązania amerykańskie i być może nie jest to przypadek, lecz celowe działanie.
  (…)

  Nasz naród już dość wycierpiał. Wielu Polaków pracowało niewolniczo na Syberii, w rosyjskich gułagach, wielu było wysyłanych na roboty do Niemiec. Były na naszym terenie obozy koncentracyjne, czy nie mało nam tego? Czy chcemy budować sami dla siebie nowe obozy niewolniczej pracy w Polsce?!
  (..)

 2. Guła said

  A może by tak przyjąć in spe konstytucję niemiecką albo węgierską . Po co toto nasze łatać i łatać.
  Praca więźniów na rzecz potencjalnych kryminalistów, o przepraszam rzecz jasna lokalnych banksterów.
  Cywilizacja bez niewolnictwa jest niemożliwa

 3. basia said

  A jak siedzą bez pracy latami to nie jest niewolnictwo????

 4. Tiro said

  Pani Basiu,
  Po pierwsze: wielu z uwięzionych by się tam nie znalazło, jeśli byłaby praca, bo nie musieliby kraść żeby przeżyć. To jasne jak słońce. Proszę przestudiować sobie statystyki więzienne i za co i ile ludzi siedzi. Połowa z nich około 40 tysięcy siedzi za głupoty. W normalnym kraju byliby na wolności. To właśnie dla tej grupy ustawa przeznacza tę niewolniczą pracę w więzieniu zamiast normalnej godnej pracy zarobkowej na wolności. Te mieszkania socjalne będą prawdopodobnie własnością banków…. dopóki Polacy ich nie spłacą. Czyli z tego wynika że więźniowie będą pracować niewolniczo dla banksterów…..

  Tak mi przyszło na myśl po obejrzeniu tego filmiku, który załączam pod spodem. Co prawda wypowiada się tam radna z PO, ale wiemy doskonale że dla banksterów nie robi to różnicy która frakcja zrealizuje ich plany.

  Po drugie: więzienie i bezczynność daje im czas na przemyślenie swoje sytuacji i … szansę na zmianę. To jest dla nich katorga.

  W cywilizowanym kraju rząd stwarzając ludziom warunki do pracy i zarobku, tym właśnie sposobem usuwa element przestępczy, obniżając go do minimum. W kraju takim jak Polska, zaatakowanym przez światowych gangsterów i banksterów, rządy nie służą ludziom.

  Wielce nad tym ubolewam że doczekaliśmy się takich czasów i upodlających rozwiązań w naszym kraju.

  Polecam ściągnąć statystyki więzienne dopóki są one jeszcze dostępne na stronie. Wkrótce prawdopodobnie ich nie będzie, żebyście nie dowiedzieli się przypadkiem prawdy:
  http://sw.gov.pl/pl/o-sluzbie-wieziennej/statystyka/statystyka-roczna/

  Link do tej niespotykanej propozycji banków które chcą budować w Polsce mieszkania socjalne:

  A tu komentarz przekopiowany z netu:
  „”mieszkania socjalne to bzdura i promowanie własności państwa – czysty socjallizm. Własność to jest jedyna realna możliwość drogi do wolności, wolni ludzie są właścicielami. Lepsze od socjału są kooperatywy budowlane
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kooperatywa_mieszkaniowa

 5. NoTak said

  Re 2, Gula:
  Cos co sie nazywa „Niemcy” NIE ma Konstytucji.
  I tak jest od zakonczenia II Wojny Swiatowej.
  „Niemcy” maja cos co sie nazywa: Ustawa Zasadnicza, ale NIE jest to Konstutycja.

 6. basia said

  Tak,to racja,że POłowa POwinna być z PO.Złodzieje i bandyci,aha i samobójcy seryjni.

 7. Maryla Danuta said

  ~Tiro – skąd bierze się takie zatroskanie o więźniów, którzy powinni wykonywać pracę ?? Twoim zdaniem to powinni siedzieć i nudzić się, ale nie pracować ? Każdy człowiek pracuje na swoje utrzymanie, więc dlaczego odsiadujący kary, mają dostawać wszystko za darmo i nie trudzić się ?? Takiego toku myślenia to pewnie nikt normalny, nie zrozumie, Obojętne, czy siedzą za czyny popełnione z głupoty, czy z innego powodu – powinni odpracować chociaż częściowo koszty swojego utrzymania !! Czy my wszyscy pracujący na wolności – jesteśmy niewolnikami ?? Przecież w Polsce nasze płace nie są zbyt wysokie, a musimy swoje obowiązki wykonywać jak najlepiej, często kosztem własnego zdrowia, czy z kłopotami o zostawione w domu chore dziecko. Nikt nas nie zwalnia z obowiązków i nikt nas nie wyręcza. Więc myślę, że te twoje wywody są kompletnie bezsensowne /mówiąc delikatnie/. Czy twoim zdaniem lepiej stwarzać więźniom warunki jak by buli na wczasach ??

 8. Nana said

  Do 7:
  Ten Tiro to jakiś KODowiec. Wszedł tu – nie sam zapewne – i pisze głupoty, próbuje mącić. Takie ma zadanie. Ale jest łatwy do wyłapania, tak odbiega od normalnego patrzenia na świat. W PRL więźniowie też pracowali, ale nie wiem czy dostawali jakąś wypłatę czy nie. Poza tym w czasie gdy Niemcy i ich przedstawiciele na Polskę, w tym volksdeutsche, nie obsiedli polskich mediów, na niejednym forum internetowym była poruszana sprawa zatrudniania więźniów a nie tylko ich utrzymywania. To jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że ten cały Tiro to jakiś narzucony tu chwast.

 9. Tiro said

  Pani Marylo,

  W obecnej sytuacji która coraz bardziej degeneruje, to prawo przyniesie korzyści banksterom a nam narodowi same nieszczęścia. Temat jest głębszy. Z tego prawa, jeśli ono zostanie uchwalone, wyjdą ogromne patologie i koszty społeczne i państwowe. Poprzez zastosowanie tego prawa zniszczymy nasz naród. Zamiast resocjalizować ludzi aby stali się wartościowymi członkami naszego społeczeństwa, doprowadzimy do degeneracji społeczeństwa i obniżenia jakości tego społeczeństwa. Czy tego chcemy?

  Poniżej ze strony: http://www.fronda.pl/a/polska-w-remoncie-wiezienia-nie-sanatoria-wiezniowie-beda-pracowac,70628.html

  „– Stworzymy specjalny system ulg dla przedsiębiorców, tak by chcieli oni zatrudniać więźniów. Przez kolejne osiem lat chcemy zbudować 40 dużych hal produkcyjnych. System będzie polegał na tym, że my damy hale i 40 proc. zwrotu kosztów pracy, a w zamian za to przedsiębiorca na własny koszt wprowadzi do hali swoją infrastrukturę i zapłaci za więźnia wszystkie składki – wyjaśniał Jaki. – Zyska na tym państwo – dodał.”

  DLACZEGO PIS NIE ZLIKWIDUJE ZUSU I NIE STWORZY LUDZIOM WARUNKÓW DO ROZWOJU A PCHA KASĘ BANKSTEROM PRZYGOTWUJĄC IM HALE WIĘZIENNE (PRZYPUSZCZAM ŻE DLA AMERYKAŃSKICH / ŻYDOWSKICH FIRM).

  poniżej ze strony: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/12/08/polski-wiezien-legalnym-niewolnikiem-ustawa-pisu-w-przygotowaniu/
  „więzień ma siedzieć w więzieniu i przemyśleć to co zrobił w celu zmiany swojego nastawienia do życia. Jeśli będzie musiał obligatoryjnie pracować to nie będzie miał czasu aby myśleć. A właśnie to UMYSŁ i MYŚLENIE powodują ZMIANĘ ŚWIADOMOŚCI i to jest tym co zmienia człowieka.”

  Pracę można zaproponować ludziom, którzy są skazani za najcięższe przestępstwa i którzy odsiadują dożywocie, bo oni gdy zaczną myśleć że nigdy nie wyjdą na wolność to zwariują. Dlatego dla takich skazanych praca jest dobra. Z tego co mi wiadomo to za komuny tacy właśnie skazani pracowali. Ale takich skazanych w Polsce jest około kilku tysięcy…. więc biznesu dużego by nie zrobili…

  Ale nie dla normalnych skazanych którzy mają powrócić do naszego środowiska. Zadaniem tych skazanych jest przemyśleć i zmienić swoją świadomość. Żeby to zrobić MUSZĄ mieć czas po to żeby myśleć.

  Zamieszczam poniżej interesujący fragment jak to się odbyło w Ameryce:
  „W celu regulacji i zwalczania „zachowań nieodpowiednich” wprowadzono wiele unowocześnień aparatu ścigania wykroczeń i więziennictwa, co wymagało zwiększenia środków na te cele (a można było na edukację i resocjalizację i mieć więcej porządniejszych obywateli).

  Ofiarami nowego systemu „mniej państwa” i „zero tolerancji” padli biedni i kolorowi, co przyczynia się do dyskryminacji rasowej i społecznej. Doskonały system rejestracji wykroczeń powoduje eliminowanie przez pracodawców osób, które zostały odnotowane przez służby porządkowe i koło znowu się zamyka: biedny zostaje głupim bez pracy i możliwości polepszenia swojej sytuacji.

  Rozrastający się system więziennictwa wymagał wielu reform: większych nakładów na zakłady karne, zmian rodzajów więzienia (np. wprowadzenie aresztu domowego, kontrola za pomocą bransolet) oraz przemianę więziennictwa w dział gospodarki (prywatyzacja więzień).

  Ten idealny republikański model społeczny, który niby przyczynił się do zmniejszenia przestępczości wzbudził zainteresowanie rządów europejskich. Wielu socjologów, psychologów i innych uczonych od relacji społecznych, edukacji wyraziło wątpliwości dotyczące skuteczności takiego systemu. Całość w linku poniżej:

  http://annasikorska.blogspot.co.uk/2013/11/loic-wacquant-wiezienia-nedzy.html

  Pani Marylo

  TU SIĘ ROZCHODZI O NASZĄ POLSKĄ NARODOWĄ TKANKĘ SPOŁECZNĄ, O JEJ JAKOŚĆ. To powinien być rządowy priorytet. Jeśli ludzi zniewolimy zamiast resocjalizować to ZASZKODZIMY CAŁEMU SPOŁECZEŃSTWU I NASZYM PRZYSZŁYM POKOLENIOM. Nie dajmy się zwariować i nie zazdrośćmy więźniom że siedzą. Lepiej żeby siedzieli i myśleli, niż zostali przez system niewolniczej pracy zniewoleni. Zrobimy tym sposobem z ludzi potworów. Nie żałujmy inwestować w resocjalizację i nie pakujmy za byle gówno ludzi do więzień. Zlikwidujmy ZUS i sprawa się rozwiąże, a nie pożyczajmy kolejnych miliardów od banksterów na zakup hal dla naszych oprawców.

  Ja tak to widzę. I tak wiem że samemu nic nie wskóram kiedy ludzie nie mają świadomości żeby zapobiec nieszczęściu. Widocznie tak ma być i Polacy jeszcze muszą dużo przecierpieć zanim zrozumieją wiele spraw i przyjdą po rozum do głowy.. Rząd i tak zrobi co będzie chciał, chociaż miałem nadzieję że PIS nie będzie nam szkodził. Ale ustawy: antyterrorystyczna, o więziennictwie, sprowadzanie obcych wojsk na teren Polski, temu przeczą. Ja rozczarowany nie mam wątpliwości dokąd to zmierza… do naszej zguby.. niestety.

 10. Tiro said

  Pani Nano

  Patrzymy na tę sprawę z innej strony.

  Jeszcze kilka faktów:

  „Ukształtowanie neoliberalizmu łączy się z minimalizacją roli opiekuńczej państwa / wznowienie represyjności polityki karnej i systemu penitencjarnego.

  W czym wyraża się ten wzrost?

  Inkarceracja -> przebywanie w zakładzie karnym (wzrost)
  Horyzontalny wzrost -> wprowadzenie nowych form karania
  Coraz więcej osób zatrudnionych w więzieniach
  Wzrost wydatków z budżetów centralnych na więzienia
  (…)

  System penitencjarny jest trzecim pracodawcą w USA
  (…)

  Więziennictwo staje się jednym z sektorów rynku (więzienia prywatne) element komodyfikacji usług publicznych. Wycofanie się państwa

  (…)

  Zakłady karne:

  Bezrobotni i biedni
  Imigranci
  Osoby o innym kolorze skóry -> prawdopodobieństwo trafienia do zakładu karnego (ok. 25% dla czarnoskórych mężczyzn) “Sczernienie populacji więziennej”
  (…)
  Kryminalizacja biedy i bezrobocia:

  Biedni ludzie nie są w stanie płacić grzywn
  Sytuacja biednych się pogarsza do tego stopnia, że uciekają się do przestępstw.
  “Innowacja” Mertona -> osiąganie celów przy wykorzystaniu nieuprawomocnionych środków
  Wsadzanie biednych i bezrobotnych do więzień aby nie musieć ich utrzymywać (traci on prawo do pomocy społecznej)
  .(…)

  Statystyki więzienne:
  przodują Stany Zjednoczone
  Liczba osadzonych 730/100 000 (PL 223/100 000)”

  Powyższy materiał ze strony:
  http://mailgrupowy.pl/shared/resources/1803,dylematy-europejskiej-polityki-kryminalnej/2706,notaki-z-30-05-wiezienia-nedzy?new_watcher=true

  PODSUMOWANIE:

  TAKI SYSTEM PENITENCJARNY NIE SŁUŻY CELOWI!

 11. Julka said

  re:4
  „Więzienie i bezczynność daje im czas na przemyślenie sytuacji….i szansę na zmianę”
  Mogą myśleć również pracując. Bezczynność powoduje agresję i głupie zabawy w tzw.. drugie życie, gdzie każdy osadzony ma przydzielone miejsce (zależne od rodzaju i wagi popełnionego przestępstwa), grypsy, klasę wykorzystywanych seksualnie -cwelów. Dłuższa bezczynność powoduje rozmaite psychopatie, resocjalizacja nie spełnia swojej roli z różnych względów leżących po obu stronach. Niektórzy dopiero w więzieniu nauczyliby się pracować.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: