Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Sąd Najwyższy aprobuje bezprawie Rzeplińskiego! Wygląda to na dyktaturę sędziów interpretujących prawo według własnych interesów i korzyści

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-28

Artykuł 197 Konstytucji mówi jasno: „Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa”. Wykorzystując ten zapis Konstytucji PiS zmienił ustawę o TK. Sędzia Rzepliński po prostu nie uznał tej zmiany i zaczął wydawać wyroki wg starej, nieobowiązującej już ustawy. Wczoraj Sąd Najwyższy wydał uchwałę, w której zaaprobował bezprawie Rzeplińskiego. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z dyktaturą sędziów interpretujących prawo wg swoich interesów.

foto: youtube.com (screen)
Można było mieć wątpliwości, czy prezydent Duda powinien powołać całą piątkę sędziów TK wybranych częściowo nielegalnie jeszcze za poprzedniej kadencji, czy też tylko trójkę z tej piątki, czy też nikogo. Nie można mieć jednak wątpliwości co do tego, co stało się później. PiS wykorzystał jasny i klarowny zapis Artykuł 190 pkt. 3 Konstytucji („Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa”) i zmienił ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Zmiany dotyczyły trybu rozpatrywania spraw (wprowadzono zasadę kolejności zgłoszenia) oraz składu orzeczniczego (zwiększono liczbę sędziów, którzy są konieczni do wydania wyroku). Prezes Rzepliński nie uznał jednak dokonanych zmian w prawie i nakazał sędziom TK orzekać wg starej (już nieobowiązującej) ustawie o TK. Zaczęły zapadać wyroki, które nie mogły być przez rząd opublikowane z uwagi na wydanie ich w trybie nieobowiązującego już prawa.

Wczoraj Sąd Najwyższy uchwalił, że wyroki TK, wydane wg nieobowiązującej ustawy, obowiązują. Tym samym zaakceptował wprowadzające anarchię prawną działania prezesa Rzeplińskiego. Wygląda więc na to, że środowisko sędziowskie chce wprowadzić w Polsce dyktaturę, która będzie sobie interpretowała prawo wg kryterium własnych interesów i korzyści.
            

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Komentarze 22 do “Sąd Najwyższy aprobuje bezprawie Rzeplińskiego! Wygląda to na dyktaturę sędziów interpretujących prawo według własnych interesów i korzyści”

 1. trykwetr said

  A to czerwone świnie w togach, niech ta mafia z TK i SN powiesi się na gałęziach, jeśli sami tego nie zrobią, to ludzie im pomogą, kulką w czambuł a to tylko kwestia czasu.

 2. Mieczysław S.Kazimierzak said

  Historia Polski to od NIEWOLNICTWA,poprzez RYCERSTWO do PRAWNICTWA.
  Bogate żniwo zbiera kolejna UTOPIA z wiarą w WOLNY RYNEK,która kreuje WOJNY SPRAWIEDLIWE w imię obrony DEMOKRACJI.
  Gdzie się ma rozpocząć III WŚ?!

 3. Po raz setny przypominam ze jedyna szansa kontroli targowiczan jest Polskie Panstwo Podziemne !!!!! Golic lby i problem z glowy.

 4. K.C. said

  Wygląda jak nadęty ropuch!!!
  Propozycja dla PiS -przenieść Trybunał do Ustrzyk Dolnych a SN do Sejn!!!

 5. Julka said

  Podobno PiS wznowił śledztwo w sprawie korupcji w SN:https://www.youtube.com/watch?v=C-4upy2KcpY

 6. zydozerca said

  z sędziów i prokuratorów-nawozy do pomidorów
  z komorników,asesorów-biopaliwo do traktorów
  z trybunału prostytutek-bełt dla meneli „Wyrzutek”

 7. Gras said

  Mam wrazenie patrzac na ta morde.Jakby chcial zapytac nas No I co mi zrobicie?
  Ale przy takiej spolecznej biernosci lenistwo duchowemu nas POLAKOW.To zeczywiscie nic niemozemy mu czy im zrobic.Ale oni z nami jada rowno .Od 1939 roku nas strzyga amy jak te barany pozwalamy im na to.Zolnierze podziemia niepodleglosciowego wiedzieli by co zrobic.Ale my wszczepili nam w jazin ;;;Poprawnosc polityczna;;;demokracje tolerancje.
  ..POLACY OBUDZMY SIE zatrznijmy dzialac.

 8. Maryla Danuta said

  Przecież nasze – pokomunistyczne sądownictwo powinno zostać przesiane i porządnie zweryfikowane, bo ci co dalej sądzą „w imię sprawiedliwości” – zawsze byli przeciw Polakom, na usługach wcześniej PRL-owskiej władzy, a po Magdalence – na usługach tych – którzy byli przy pełnym żłobie i tylko pilnowali swoich brudnych interesów Tak samo jak w stanie wojennym Kiszczakowi i Jaruzelskiemu był potrzebny TK – do sankcjonowania wyczynów władzy mordującej – w imię demokracji Polaków, pałujących niewinnych ludzi, zamykających pod byle pretekstem tak i w tej „nowej Polsce” mamy ten sam TK – który ma chronić złodziei, aferzystów i wszystkiej maści kombinatorów – byle byli przy żłobie, ale ponieważ swoi ten żłób stracili – więc na pomoc ruszył sąd najwyższy, bo też musi bronić swoich interesów. Chyba ktoś nie umie czytać jakie uprawnienia ma sejm i senat, a jakie Rzepliński i sąd najwyższy !! Polacy obudźmy się póki jeszcze możemy zahamować te zapędy – tych, którzy chyba wystarczająco dużo okradli polskie społeczeństwo, wystarczająco dużo urządzili „samobójstw”, wystarczająco dużo zła ci „bardzo praworządni” i „szukający” „demokracji” uczynili Polsce i Polakom !! Nie pozwólmy im zniszczyć naszej Ojczyzny !! To nie są Polacy, skoro Polskę traktują jak dojną krowę, a nie Ojczyznę !!!

  Jezu Królu – my sobie nie radzimy – zatroszcz się o Polskę TY. !!! Prośmy Jezusa nieustannie -bo na Bogu, Jezusie i Matce Bożej –
  Polacy zawsze mogli polegać, jak będziemy prosić, to na pewno nie zostawią nas – Polaków i Polski – bez pomocy i opieki .
  Króluj nam Chryste !!!

  .

 9. nido said

  wszyscy sedziowie na calym swiecie interpretuja literki zapisane w kodeksach wg wlasnego uznania, wlasnych interesow i korzysci jakie z danego wyroku moga odniesc…nic wiecej…idealy to sobie schowajcie w buciki – prawo zawsze i wszedzie zalezy jedynie od koneksji, ukladow oraz / lub zawartosci sakiewki podsadnego

 10. Tiro said

  Znalezione na fejsie:

  „”Zamach” na Sejm! Dołącz do akcji Księdza Natanka pod przewodnictwem Królowej Polski! Warszawa 12 maja 2016r. Dołącz! ”

 11. panMarek said

  Sowiet z Riazania rządzi od A.D. 1944 to sowiet korzysta a głupiutki narodek oburza się na określenie „kolesi” z SN tak jakby zapomniał, że JKM nazwał ich (w sprawie Jurczyka) dosadniej – c h u j a m i. I nic mu nie zrobili.

 12. pugnus said

  „Czerwone bastiony” nie chca sie poddawac i Polacy dowiaduja sie ,skad im nogi wyrastaja!Nawiasem prof. Przybylowicz skarzyla sie onegdaj,ze nie ma sily na kompleks sadowniczo-prokuratorski ,bo zgodnie z wytycznymi Brukseli ma on byc niezalezny !Zatem jest on „niezalezny” ,ale wybiorczo z czego chetnie korzystaja swinie przegnane po ostatnich wyborach od koryta!jedynym wyjsciem z tej sutuacji jest masowe zawieszanie wyrokow decyzja prokuratora generalnego oraz anulowanie wyrokow przez prezydenta.Mozna tez sprawdzic ,jak nalezy poszukac sedziow …fiinansowo!Bo inaczej nie bedzie rady na to „panstwo w panstwie”!

 13. pugnus said

  test

 14. kruzer said

  Ludzie! Dlaczego się dziwicie? Przecież wiadomo nie od dziś że każdy pasoży(t) będzie atakował swojego żywiciela, gdy ten ostatni będzie się próbował tego pierwszego pozbyć. Przecież pasoży(t)y zapowiedziały wojnę totalną z polskim państwem i Polakami. Marną pociechą jest fakt iż pasoży(t)y opanowały nie tylko nasz kraj. Każdy zainfekowany pasoży(t)ami organizm jeśli chce przeżyć musi się ich pozbyć lub przynajmniej poważnie zredukować ich wpływ do poziomu takiego że układ immunologiczny jest sobie w stanie z nimi poradzić bez wspomagaczy. Jeśli tego nie zrobi – umrze.

 15. Stary Warszawiak said

  Antypolska zaraza zaczęła przejmować Polskę w 1989 r. Wtedy kiedy Pani Szczepkowska ogłosiła, że w Polsce upadł komunizm. Wtedy nie upadł komunizm tylko zaczęło się niszczenie i przejmowanie Polski.
  A Polacy (nie wszyscy) zaczęli przecierać oczęta jak już prawie wszystko zostało sprzedane (czytaj przejęte prawie za darmo),
  a niektórzy kazali nam zapomnieć, że jesteśmy Polakami (bo to wstyd być Polakiem).
  I teraz co jak powiedział jeden z PO: ch…..du…… i kamieni kupa !!!
  To co zniszczono przez prawie 30 lat nie da się teraz szybko odbudować chociażby nowi rządzący mieli mnóstwo chęci
  i zapału. No chyba, że będziemy prosić Boga tak jak przed „ODSIECZĄ WIEDEŃSKĄ” czy „BITWĄ WARSZAWSKĄ 1920”.
  I tylko KRÓLOWA POLSKI może nam znowu pomóc.

 16. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Panie Kruzer.
  Ja spotkalem na internecie okreslenie „pasozyd”.
  Co Pan na to?

 17. Mieczysław S.Kazimierzak said

  PRAWNICTWO rządzi się swoimi prawami,stąd konflikt o pietruszkę,a nie o POLSKIE LOGOS.

 18. Ben- Gurion wiecznie żywy said

  Ben- Gurion pisał :

  ,,Praktyczną doniosłość teorii Marksa uchwycili Żydzi w lot.
  Boruch Lewy pisał do Marksa list, który cytowała w roku 1928 „Revue de Paris”, a przypomniała go w roku 1936 „Action Francaise”.
  Jest w nim taki ustęp:
  „Lud żydowski, wzięty kolektywnie, będzie sam dla siebie mesjaszem.
  Jego rządy nad światem, osiągnięte zostaną przez unifikację innych ras ludzkich; zniesienie granic i monarchii, które są ostoją partykularyzmu, i przez ustanowienie republiki powszechnej, która wszędzie przyzna prawa obywatelskie Żydom”
  „…W tej nowej organizacji ludzkości synowie Izraela, rozsiani obecnie po całym globie, staną się wszędzie elementem kierującym, zwłaszcza, jeżeli potrafią narzucić masom robotniczym kierownictwo stałe kilku spośród siebie…..”
  „…Rządy narodów, tworzących republikę powszechną, przejdą wszędzie bez wysiłku w ręce żydowskie na skutek zwycięstwa proletariatu. Własność prywatna będzie mogła być wtedy zniesiona przez ludzi u steru rządu z rasy żydowskiej…
  W ten sposób spełni się obietnica Talmudu, że gdy nadejdą czasy Mesjasza, to Żydzi dziedziczyć będą klucze od majątków wszystkich narodów świata”.

  Jakżeż częstym jest pośród Żydów typ „zawodowego rewolucjonisty”! Sami Żydzi to przyznają . W Polsce redaktor żydowskiego „Naszego Przeglądu”, S. Wagman, pisał w roku 1925:
  – „Na wszystkich barykadach – swoich i obcych – stoimy, żywe pochodnie rewolucji. Twój ogień, płomienny krzewie, podkładamy pod lamusy przeszłości, my podpalacze starego ładu”.

  Koneczny Feliks

  ” …..’Starość’ jest tu czczym frazesem. Najstarszym jest ład żydowski, a tego się wcale nie podpala.
  Byle rewolucja! Monarchie burzą w imię republikanizmu, republikę w imię socjalizmu, nawet państwa socjalistyczne będą burzyć w imię komunizmu. Byle burzyć, niszczyć, póki nie wytępią do końca chrześcijaństwa.
  W Rosji znaleźli najżyźniejszą dla siebie glebę, toteż stali się tam warstwą rządzącą. Biurokracja bolszewicka składa się niemal wyłącznie z Żydów. To wszystko wykazano w setkach publikacji różnojęzycznych; to dziś już są truizmy, nad którymi nie ma się co rozwodzić. W Rosji we władzach rządowych i partyjnych w roku 1917 było 53.9% Żydów, a w roku 1935 odsetek żydowski podniósł się na 95.9%. „

 19. Gras said

  POLACY ich bron na nas TO milosc BOZA ktora my im musimy fundowac co dziennie.aTo jest prawdziwa twoja SLOWIANINIE POLAKU niewola.

 20. domitor asinos said

  Towarzysz prezes wygląda na zdjęciu jak Napoleon – ten z Animal Farm

 21. BOLEK said

  CZERWONA SWOLOCZ NISZCZY NASZ KRAJ

 22. Mieczysław S.Kazimierzak said

  @BOLEK
  Przyjęcie chrztu przez Mieszka położyło kres niewolnitcwu,ale po upadku rycerstwa zaczęło się rozwijać PRAWNICTWO.
  Nie o ISLAMIZACJĘ jako pusty Koń Trojański żydowskiego terroryzmu chodzi,lecz o SEMITYZACJĘ Europy,w tym również i Polski.
  Nie doczekał się realizacji projekt polityczny JUDEOPOLONIA,to nie można ykluczyć,że postanie JUDEORZECZPOSPOLITA.Takie mogą być konsekwencje odejścia od listu rozwodowego opisanego przez Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.
  Aby lepiej zrozumieć kolejną UTOPIĘ z wiarą w WOLNY RYNEK można dostosować słownik Bertranda Russella dla komunizmu.Polska jest dobrym miejscem ma rozpoczęcie III W.Ś.w Europie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: