Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

USA i Niemcy zawarły tajne porozumienie w sprawie TTIP! Skolonizują i zniszczą Polskę!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-28

politycy_obama_obamawc4Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, przebywając z wizytą w Niemczech, zawarł z kanclerz Merkel tajną umowę w sprawie traktatu o wolnym handlu (TTIP). Zaniepokojony tym senator Czesław Ryszka bije na alarm, ponieważ porozumienie to jest de facto wymierzone w Polskę.

– Zarówno Angela, jak i ja zgodziliśmy się, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska muszą dążyć zawarcia traktatu o wolnym handlu – mówił amerykański prezydent, zadowolony z przebiegu spotkania z niemiecką kanclerz. Nieoficjalnie wiadomo, że teraz oboje będą naciskać na przyspieszenie negocjacji i wprowadzenie tych niebezpiecznych dla demokracji rozwiązań w życie.

– Musimy te sprawy teraz przyspieszyć – oświadczyła Angela Merkel po rozmowie z prezydentem USA, podkreślając, iż przyjęcie TTIP jest ważnym krokiem, ponieważ pozwoli na wzrost europejskich gospodarek. Rzecz jasna taktycznie przemilczała, że umowa ta korzystna jest tylko dla wielkich korporacji i że to one przejmą władzę nad demokracjami narodowymi, jeżeli zapisy wspomnianego porozumienia wejdą w życie. Zagrożeń jest jednak zdecydowanie więcej.

– Jeżeli jesienią wejdzie w życie, to m.in. nie będzie obowiązku informowania na etykietach produktów zawierających genetycznie modyfikowane składniki (GMO). W praktyce będzie to oznaczało, że polska, zdrowa żywność nie będzie w żaden sposób odróżniała się pod względem opakowania od zabójczej żywności koncernów biotechnologicznych – ostrzega senator Czesław Ryszka, komentując amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie traktatu o wolnym handlu. – Polska będąc w UE musi niemal z automatu ratyfikować traktat. I jak tu się bronić! – skonstatował.

Tymczasem Barack Obama nie ma najmniejszych wątpliwości, że TTIP zostanie sfinalizowany jeszcze w tym roku, wyraz czego dał podczas niedzielnej konferencji prasowej, na której przemawiał wspólnie z kanclerz Angelą Merkel. W jej trakcie Obama wielokrotnie chwalił Merkel za jej postawę wobec amerykańskich propozycji. Oświadczył przy tym, że Merkel stanęła „po właściwej stronie historii”, prowadząc politykę pobłażliwości wobec imigrantów, oraz że była „odważna”, mierząc się z kryzysem migracyjnym, ponieważ prezentowane stanowisko przyczyniło się do gwałtownego spadku poparcia dla niej.

Barack Obama udał się do Niemiec wprost z Londynu, gdzie spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Jego przyjazd poprzedził marsz przeciwko TTIP, który przeszedł w sobotę ulicami Hannoweru, a w którym udział wzięło ponad 35 tys. osób.

ZA:  Prawy.pl

Komentarzy 12 do “USA i Niemcy zawarły tajne porozumienie w sprawie TTIP! Skolonizują i zniszczą Polskę!”

 1. Analityk said

  Polską żywność należy odpowiednio oznakować pisząc np. „naturalna zywność z Polski bez GMO”.
  Nie należy sie oglądac na UE i ten traktat o „wolnym handlu”!
  Mamy pełne prawo wskazywac co jest nasze i co jest dobre!!!

 2. PNW said

  A wypowiedzi Obama-Merkel to przeciez monolog rozpisany na dwa glosy, czyli monologi na cztery nogi. W sumie groteska, a w zasadzie tragikomedia, badz komediodramat… Czy juz nikt nie pamieta o podsluchach i amerykanskiej inwigilacji?
  A kto odgornie (wysoko powyzej Obamy) pisze te scenariusze, to niech juz kazdy sam sobie dopowie…

  Dlatego tak wazna i palaca jest sprawa Intronizacji Chrystusa na Krola Polski!
  I podjecia wszelkich racjonalnych dzialan polityczno-gospodarczych, nie wykluczajac oporu. Kolejny test dal naszych obecnych przywodcow… Zaciesnienie wspolpracy panstw Europy Srodkowo-Wschodniej?

  Kroluj nam Chryste!
  I szczesc Boze Polsce!

 3. Alina said

  Na szczęści Obama żegna się z urzędem i władzą, a Merkel będzie musiała stanąć na własnym nosie, żeby zasłonić swoim kuprem problem muzułmańskich uchodźców.
  Ciekawe co na to były pastor, a teraz prezydent Niemiec Joachim Gauck? Ponoć to wielki przyjaciel Polaków?
  Czy jego przypadek podpada pod stwierdzenie, że państwo nie ma przyjaciół, tylko interesy?

 4. JanM said

  ~ Analityk
  Niestety, tak to nie dziala. Hucpa wymuszona przez Monsanto (eskimoskow) polega na tym, ze oznakowanie towaru jako wolnego od GMO jest „nielegalne”. Podobnie jak np. bojkot w ramach BDS.

 5. Mieczysław S.Kazimierzak said

  Trwa WOJNA O PIENIĄDZ,którą opisał Song Hongbing.Po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA,bazująca na powiekszajacych się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiekszenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie to i O PIENIĄDZ trzeba mieć strategie,a jaka jest POLSKA?!

 6. max said

  Co może być złego w uzyskaniu „polskim zdrowym produktom żywnościowym” w dostępie do olbrzymiego rynku amerykańskiego? Jankesi będą na pewno kupować polskie ogórki, jabłka i szynkę w puszkach?

 7. Polska po wysprzedazy majatku przez „okraglostolowa” mafie stala sie pariasem gospodarczym EU. Teraz po wprowadzeniu nas na smyczy do TTIP upadna kolejne polskie zaklady nie majace szans na konkurencje z USraelem. co spowoduje jeszcze wieksze bezrobocie i emigracje moldego pokolenia. Jedyny ratunek to ucieczka z EU…!!!! Niestety Narod spi…..

 8. Lubomir said

  Re: Alina Pani Alino, Joachim Gałka jak gdyby tylko chciał, to dawno mógł zadziałać na rzecz Polski, publikując znane sobie dane na temat agentów Stasi/KGB, działających w Warszawie, na polskim Pomorzu i na polskim Śląsku. Być móze tym antypolskim szkodnikom nie udałoby się kontynuować ich dywersji. I nie chodzi wyłącznie o ‚Smoleńsk’.

 9. Magdalena said

  Morawiecki podpisze TTIP.
  Wszak on z ” we the people” ( czyt: my, nadludzie) 🙂

  Ciekawy filmik z taśmami pana Morawieckiego.
  Sowa& Przyjaciele

 10. Moher49 said

  Każdy mieszkaniec Polski który przyłoży rękę do tego zbrodniczego planu ma być natychmiast pod najbliższym płotem rozstrzelany.

 11. Mieczysław S.Kazimierzak said

  Tłem do rozgrywki jest WOJNA O PIENIĄDZ,w której po jednej stronie koalicja petrodolarowa,a po drugiej antydolarowa bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.
  ANTYNIEMIECKOŚĆ ma swoje cele w zmianie struktury kapitałowej,również i w Polsce.Czy chodzi o wzrost i umocnienie POLSKIEGO?!

 12. Mieczysław S.Kazimierzak said

  manipulowanie komentarzami ma swój ciąg dalszy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: