Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Francja płonie – protesty i zamieszki w 40 miastach [wideo]

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-04-29

Trwające od tygodni protesty uliczne w Paryżu i w ponad 40 innych miastach Francji przybrały wczoraj na sile. Tysiące demonstrantów (170 tys. wg policji, 500 tys. wg organizatorów) protestowało przeciwko zmianom w dotychczasowym prawie pracy przedłużającym tydzień pracy z obecnych 35 do 48 godzin. Dzień pracy może zostać wydłużony do 12 godzin. Projekt nowelizacji przewiduje też uelastycznienie rynku pracy, w tym ułatwienia dla pracodawców w kwestii zwolnień. 24 policjantów odniosło rany w starciach policji z uczestnikami protestów, 3 jest w stanie ciężkim. Aresztowano 124 osoby.

Zatrzymano i przesłuchano 124 uczestników demonstracji.
Socjalistyczny premier Manuel Valls nazwał organizatorów protestu „garstką skrajnie nieodpowiedzialnych jednostek”, które nie były w stanie „dobrze zorganizować i przeprowadzić całej akcji”.
Najbardziej zacięte starcia miały miejsce w Rennes i Nantes. W ruch poszły kamienie, a z drugiej strony gaz łzawiący i plastikowe kule. Tradycyjnie już dla francuskich protestów, płonęły samochody.

Francja płonie - protesty i zamieszki w 40 miastach [wideo]
Zamieszki w Nantes

W komunikacie prasowym opublikowanym dzisiaj przez Front Narodowy, Florian Philippot, wiceprzewodniczący partii tak skomentował wczorajsze wydarzenia:
Wybuch przemocy, który dotknął nasz kraj w ramach protestów przeciwko nowemu prawu pracy potwierdza całkowitą niewydolność rządu, który pozwala rozwijać się na terenie kraju niebezpiecznym grupom skrajnej lewicy . Moje myśli są dzisiaj z rannymi policjantami i żandarmami. Reakcja ministra spraw wewnętrznych jest znowu poniżej dopuszczalnego poziomu. Jedynie słownie potępia akty agresji, w czasie kiedy Francuzi oczekują, aby działał. Musimy dokładnie rozpracować wszystkie milicje skrajnej lewicy szalejące po Francji, rozbroić je, rozwiązać i pociągnąć do odpowiedzialności. Musimy być nieugięci w walce z tymi wewnętrznymi terrorystami.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarzy 6 do “Francja płonie – protesty i zamieszki w 40 miastach [wideo]”

 1. marian44 said

  A może trzeba im pomóc, w ramch europejskiej solidarności;-)) Jak się tak do nas spieszą z pomocą dla ratowania zagrożonej demokracji, to my im teraz pomożemy,lewackie żabojady.

 2. Gras said

  Dobrze im tak No zreszta ;;;masoneria wie co robi…POLACY niema zadnego biznesu w tym bysmy im pomagali.Przepraszam a w 1939 -ROku przyszli nam z pomoca.Nie.
  Wiec poco POLAKU bedziesz glowy nadstawial za zniewiescialy narod.Ktory juz przestal byc narodem……………….BRONIMY SWEGO POLACY

 3. TOS_72 said

  KOCHANI rodacy, prawdopodobnie to jest w programie, uważam, że to kolejny krok, to jest też fałszywa flaga – potrzebny argument dla utworzenia Milicji Międzynarodowej jak kolejny krok dla zapewnienia fałszywego pokoju i bezpieczeństwa NWO. Prawda czy nie?

 4. Joe said

  Albo NWO juz zkomasowuje „sily bezpieczenstwa” w jednym kraju wraz z blyskawicznymi srodkami transportu (helkoptery) PO to zeby juz tak POzostalo….Europa to juz bedzie taka jedna rodzina…pejsata oczywiscie.

 5. BOLEK said

  OBUDZILI SIE NO MOZE JESZCZE NIE ZA POZNO

 6. Chcem wiedzieć said

  A kiedy u nasz bendom zamieszki rządających 35-pięciogodzinnego dnia pracy?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: